Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 34 (34 összesen)

Téma: 2005.01.31 Barcelona

  1. #26
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Jah, és ha techikai gondom van, 8-10 fps-el megy a játék, még poleból is meggondolom, hogy elinduljak-e, mert veszélyes a többiekre nézve.

  2. #27
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Amire Csaba céloz, azaz hogy így is úgyis megbüntetném az valószínűleg abból fakad, hogy rögtön a Doningtoni tesztfutam után szóltam neki hogy ne keresztben jöjjön vissza a pályára kicsúszás után és különösen ne akkor ha másik autó közeledik, mivel egy ilyen manővere során éppenhogy nem ütött ki engem vezető pozícióból (lekörözöttként). Azt is mondtam neki hogy ha ilyet látok akkor ha rajtam múlik az illető büntetést kap, mivel teljesen másokra való tekintet nélkül, az aszfaltcsíkra merőlegesen, kvázi mintha egyedül lett volna a pályán jött vissza. Természetesen még neki állt feljebb.
    Leszögezném hogy a versenybíróság 3 tagból áll és adott büntetést a tagok döntik el, ha szükséges szavazással. Az egy dolog hogy ki mit gondol szíve szerint de a VB a helyszínen úgy döntött tartja magát a szabályokhoz (és ugye ehhez is 2 tag egybehangzó véleménye kell a 3-ból), és a szabályok MINDENKIRE VONATKOZNAK! (Egyébként egyetértés volt abban, hogy tartsuk magunkat a szabályzathoz, és a szabály nem arról szól, hogy minél kevesebben tudjanak elindulni futamon) És nincs olyan hogy ha valaki ezért meg azért nem tudja megfutni akkor az mégis elindulhat!

    Csaba, nem mint magánszemély akit az inzultus ért, hanem mint versenybírósági és versenyigazgatósági tag megkérlek, hogy úriember módjára viselkedj itt a fórumon is és ne sértegess másokat! Ha nem érted miről beszélek vegyél magadnak egy "Illik nem illik" tankönyvet!

  3. #28
    Daubner Tamás Regisztrált Dauby logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 02.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    87

    Post Re: 2005.01.31 Barcelona

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Hétvégén a versenybíróság és versenyigazgatóság újratárgyalja a dolgot, megnézzük mi és hogyan lenne a legjobb.
    Online versenyekben újonc vagyok, abszolút, de offline rengeteget játszom szimulátorokkal (is) és szinte minden versenysorozatot nézek a TV-ben is.

    Sajnos egyet kell értenem Prezsivel, hiszen vannak olyan helyzetek, amikor egész egyszerűen nem tudsz ottlenni az időmérőn. Szerintem amúgy is meg kell köszönnünk barátnőinknek, feleségeinknek és gyerekeinknek (akinek nem inge ne vegye magára), hogy a futamok ideje alatt maximális toleranciával viszonyulnak hozzánk. Respect!

    De a lényeg, hogy az élet hozhat váratlan helyzeteket és ilyenkor a versenybiróságra hárul a feladat, hogy hoz-e "méltányossági döntést", például egy olyan pilóta esetében, aki köztudottan kvalifikálná magát a versenyre, mégsem tudott értékelhető kört futni, mert vmi miatt későn tudott kapcsolódni...azt meg én nem értem pl., hogy miért nem lehet legalább az elkezdett kört befejezni a játékban, de ez már a program sajátossága.

    Szóval szerintem igenis van olyan, hogy ott helyben szavaz a versenybiróság és dönthet a pilóta sorsáról. Nyilvánvalóan évadonként nem lehet ezzel élni minden versenyen, de ez az ő szuverén hatáskörük és döntési jogkörük, hogy élnek-e vele.

    A 107-110%-os szabályok pedig jók, hiszen a kiirás szerint az indulhat, aki "Szimulátor módban biztonságos módon elsajátitotta a játékot", ergo tudnia kell szintidőn belül futnia.
    Megértem azt is, hogy vkik esetleg dühösek lesznek, ha szintidőn kivül futnak és ők nem állhatnak rajthoz, de más meg esetleg igen, akinek gondja volt az időmérőre való megérkezéssel (csúszós út, főnöke feladatokat szabott rá aznap délután, gyerek megbetegedett, asszonynak kellett segiteni...ezer oka lehet). És ekkor tényleg jogos a kérdés, hogy kell-e ez a szabály, azzal viszont egyetértek, hogy aki nem futja meg az időt, abban a srácban benne van az a lehetőség, hogy "veszélyezteti versenytársait" az éles versenyben, mert esetlegesen esni-kelni fog a pályán (száraz időmérőn csúszott ki a 107-110%-ból és monszunos versenyen még életében nem állt rajthoz) és befolyásolhatja a verseny végeredményét...
    /Itt zárójelben kérek elnézést Babinszki Gábortól, akire mintegy 2 körön át villogtam, hogy engedjen el, mert nem a mezőny elejével versenyzett. Végül, amikor bementem mellé, rámhúzta a kocsi elejét és utána megpördült. Bocs, Gabi!/

    Visszakanyarodva a probléma gyökeréhez, az életben sem volt ez másképp, ott is felszáradhatott régebben a pálya az időmérő alatt, beüthetett egy bombasztikus kör. Ekkor jött az FIA versenybirósága, hogy engedélyezi-e a szintidőn kivüli pilóták rajthoz állását - és általában igennel szavaztak (Forma-1). Szóval szerintem csak rajtatok áll ez az egész és tényleg meg kell nézni, hogy mi a jobb a "többségnek".

    Érdekes most ránézni a verseny végeredményére. Ha nem jöttek volna az A-ligás versenyzők, akkor mindösszesen (kapaszkodjatok meg) 10 B-ligás áll rajthoz, ergo gyakorlatilag mindenki pontot szerzett volna...hogy a többiek merre "császkáltak", azt nem tudom, de Csiki Petinek teljesen igaza van abban, hogy a B liga elsődleges célja a rutin szerzése és ha ők nincsenek, akkor sokan nem tudtak volna éles párharcokat vivni. Nagy köszönet emiatt az A-ligásoknak, hogy velünk versenyeztek!
    Utoljára módosította: Dauby; 2005. 02. 06. 12:17.

  4. #29
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Ne kérj elnézést, nincs miért. Estem-keltem az egész futam alatt, nem az én napom volt. Ilyenkor szokott BZS ilyet nyilatkozni hogy: keményen dolgoztunk de nem sikerült megtalálni az autó helyes beállítását

  5. #30
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Ne kérj elnézést, nincs miért. Estem-keltem az egész futam alatt, nem az én napom volt. Ilyenkor szokott BZS ilyet nyilatkozni hogy: keményen dolgoztunk de nem sikerült megtalálni az autó helyes beállítását

    De már nem fog.

  6. #31
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    52
    Üzenetek
    922

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Estem-keltem az egész futam alatt, nem az én napom volt. Ilyenkor szokott BZS ilyet nyilatkozni hogy: keményen dolgoztunk de nem sikerült megtalálni az autó helyes beállítását
    Én voltam még így vele....

  7. #32
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Ne kérj elnézést, nincs miért. Estem-keltem az egész futam alatt, nem az én napom volt. Ilyenkor szokott BZS ilyet nyilatkozni hogy: keményen dolgoztunk de nem sikerült megtalálni az autó helyes beállítását
    Nekem az autó és a beállítása is tökéletes volt, keményen dolgoztunk de nem sikerült megtalálni a pilóta helyes beállítását!

  8. #33
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Nem vehetitek el a futam legbénábbja címet Aki röhögni akar nézze meg a replay utolsó köreit hogy futottam be a célba. Hiányzik az autó eleje, füstöl a hátulja.... Nagyon lezúztam (3x)

  9. #34
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: 2005.01.31 Barcelona

    Akkor mégse te lehetsz a legbénább, ha ilyen vérző sebekkel teli autót is be tudtál hozni a célvonalig

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •