Oldal: 27 / 34 ElsőElső ||| 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 651 - 675 (845 összesen)
  1. #651
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Itt is látszik hogy 2 kerékkel a pályán tudott volna maradni, viszont akkor nem tudott volna ilyen sebességgel kijönni a kanyarból. Amúgy meg kimaradt a "left side"
    "Clear outside."
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #652
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Hol van Szabi, amikor kéne egy kis fehérvonal-fetisizmus?

  3. #653
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem jogosan vették el a helyet tőle.
    Egész verseny alatt mindenki vágta a pályát, sőt az időmérőn is, nem 1 előzés volt úgy.
    Nem gondolnám, hogy a verseny legjobb jelenetén kellett volna faszméregetést csinálniuk...
    Szerintem az nem érv, hogy a többiek is vágtak. Akkor azon kell felháborodni, hogy őket is büntessék meg, nem azon, hogy Verstappent ne. A másik meg, hogy az eligazításon nyilván elmondták hol lehet és hol nem vágni, de ez megtévesztő, mert semmit nem tudunk róla.

  4. #654
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az nem érv, hogy a többiek is vágtak. Akkor azon kell felháborodni, hogy őket is büntessék meg, nem azon, hogy Verstappent ne. A másik meg, hogy az eligazításon nyilván elmondták hol lehet és hol nem vágni, de ez megtévesztő, mert semmit nem tudunk róla.
    De ez pont ugyan olyan érv...
    Ez mekkora marhaság már hogy megmondják hogy melyik kanyarban lehet vágni melyikbe nem ha fehér vonal szabály van akkor egyikbe se lehet vágni és kész.
    Viszont mivel a többieket sem büntették meg ezért tök jogos a felháborodás hogy akkor őt se büntessék meg.

    De nagyon egyszerű kella a pálya szélére egy 1 méter széles füves rész utána lehet ugyanúgy aszfalt, a fű ugy is elintézi amit el kell.

  5. #655
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Háth szerintem nagyon nehéz eset.

    Az egész jobbos kanyar, több töréssel végülis egy nagy ív. Hol kezdi meg az ember a kanyart, hol kezdődik a féktáv, és mikor dönti el az ember hogy melyik ívet válassza, melyik az övé?
    A kanyar megkezdéséig nincs is lendületelőnyben Verstappen.
    A kanyar kb első törésében, Kimi túl szélesen, az ideális íven veszi, nyitott helyet hagy V-nek.
    Akinek nem is kell több ilyen helyzetben, beugrik mellé.
    Első tengelye már Kimi hátsó tengelye mögött volt.
    Videón a 0:07mp legeleje.
    Beugrás, leszorítás?
    Kimi észreveszi hogy beugrottak mellé, és igazít a kormányon, inkább azért hogy ne menjenek össze, mintsem hogy helyet hagyjon.
    Ver érzi hogy nem lesz elég helye Kimi mellett szabályosan, vagy összemennek, vagy levágja. Megjegyzem fékre is léphetett volna.
    Videón a 0:07mp végefele.
    Kimi nemhagy elég helyet, egy autónyit pláne, kb egy keréknyit igen.
    Ver levágja, mittudomén, a 2. törést csúnyán.
    Verstappen ha még tökösebb lett volna azt az egy kereket berakhatta volna a fehér vonalon belülre.
    Vagy akár vissza is engedhette volna Rai-t, akit esetleg a legutolsó kanyarba még kifékezhetett volna (Mintha Hami-nak lett volna Spa-ban ilyen épp visszaengedi, majd kapásból megelőzi esete).

    Mindazonáltal szerintem szabálytalan volt az előzés. Az hogy ki hol hagyja el a pályát, szélesít-e, vagy csíp, nyer-e vagy veszít, hogy a futam mely szakaszában, hányadik helyért, azok mind befolyásolják a büntetési értékét.
    Ha a FIA, 1-2nappal késöbb hozta volna meg az itéletet, visszamenőlegesen megváltoztatva a dobogót az még szarabb lehetett volna. Mindazonáltal ha elengedték volna az előzést, azt is elfogadtam volna
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 10. 25. 18:12.

  6. #656
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Hol van Szabi, amikor kéne egy kis fehérvonal-fetisizmus?
    Jelen!

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont mivel a többieket sem büntették meg ezért tök jogos a felháborodás hogy akkor őt se büntessék meg.
    Én úgy tudom, hogy ők nem szereztek pozíciót a vágással.

    Illetve semmi információnk nincs arról, hogy a közvetlen következménnyel nem járó kis vágásokat milyen szankciókkal illetik (pénzbírság, vezetik egy kis könyvben, kapnak egy enyje-bejnyét Csárlitól, vagy leszarják... )

    De nagyon egyszerű kell a a pálya szélére egy 1 méter széles füves rész utána lehet ugyanúgy aszfalt, a fű ugy is elintézi amit el kell.
    Mindig mondtam: vizes árok a pálya köré, oszt jó napot!

  7. #657
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jelen!



    Én úgy tudom, hogy ők nem szereztek pozíciót a vágással.

    Illetve semmi információnk nincs arról, hogy a közvetlen következménnyel nem járó kis vágásokat milyen szankciókkal illetik (pénzbírság, vezetik egy kis könyvben, kapnak egy enyje-bejnyét Csárlitól, vagy leszarják... )



    Mindig mondtam: vizes árok a pálya köré, oszt jó napot!
    Persze qualon szélesiteni meg ilyenek nem ad előnyt...

  8. #658
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Persze qualon szélesiteni meg ilyenek nem ad előnyt...
    Nem vagyok képben, hogy a többi vágós kép mikor honnan származnak.... nyilván minden vágást megfelelő súllyal kellene szankcionálni.

    Másfelől, ha megb..sz a rendőr, mert kilóhússzal mentél főúton, ott sem ment az fel téged, hogy más is ment már ott annyival. Téged elkaptak, Őt nem, most így jártál...

    De téged sem kapnak el mindig..

  9. #659
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    GPS a kocsikba, és egy kis elektrosokkal jelezné az adott pilótának hogy elhagyta a pályát.
    Ha vki csak 5cm-el csúszott ki akkor csak 2V. Ha 1m-el akkor 30V, stb... Persze ezt a MGU-K-ból szívná le.
    Vagy ez nem biztonságos?

  10. #660
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok képben, hogy a többi vágós kép mikor honnan származnak.... nyilván minden vágást megfelelő súllyal kellene szankcionálni.

    Másfelől, ha megb..sz a rendőr, mert kilóhússzal mentél főúton, ott sem ment az fel téged, hogy más is ment már ott annyival. Téged elkaptak, Őt nem, most így jártál...

    De téged sem kapnak el mindig..
    Igen, de itt figyelni kell nekik mindent.

    Amúgy meg ez van, nem leszünk tőle se gazdagabbak se szegényebbek, kár a szót pazarolni rá, váltztatni nem fognak már ezen.

  11. #661
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, de itt figyelni kell nekik mindent.
    Szerintem nem tudnak figyelni mindig mindenkit, valószínűnek tartom, hogy ők is szúrópróba szerűen vizsgálnak csak.

  12. #662
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem tudnak figyelni mindig mindenkit, valószínűnek tartom, hogy ők is szúrópróba szerűen vizsgálnak csak.
    Nem, náluk is óvás, bejelentés alapján vizsgálnak, csak a csapatok bemártják egymást mindenért lelkiismeretfurdalás nélkül. A Mastersen ehhez képest tényleg van betyárbecsület.

  13. #663
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    https://wtf1.com/post/6-rule-breakin...get-penalised/

    Itt van pár csemege , ahol nem lett bünti. De továbbra is tartom, hogy Verstappennek járt - mivel mindenki módszeresen vágott bizonyos kanyarokban ahol szólhattak az eligazításon, hogy ésszel, de mehet, ezért ahová nem mondták, ott meg él a no cut.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  14. #664
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem tudnak figyelni mindig mindenkit, valószínűnek tartom, hogy ők is szúrópróba szerűen vizsgálnak csak.
    Azért ezen a szinten szerintem nem lenne drága cucc egy preciziós hely meghatározó rendszer, ahol centiméterre meg tudják mondani, hogy melyik kocsi épp hol tartózkodik a pályán. 1 szenzorral több vagy kevesebb egy autóban nem tudom mit számítana. Aztán lehetne közlekedni pályán belül is. Én biztos tépném a hajam ha pálya tervező lennék és azt látnám, hogy mindenki közlekedik mindenhol, csak azokon az íveken nem, amit megálmodtam. Mindezt annak érdekében, hogy minél izgalmasabb legyen a pálya.
    Érdekes NFL-ben 22-en rohangásznak a pályán, mégis egy halom adatot gyűjtenek minden játékosról, amit azonnal fel is tudnak használni.
    Az F1-ben meg éppen úgy értelmezik a szabályokat ahogy akarják, mert senki nem tud semmi a pontos szabályokról.

  15. #665
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ezen a szinten szerintem nem lenne drága cucc egy preciziós hely meghatározó rendszer, ahol centiméterre meg tudják mondani, hogy melyik kocsi épp hol tartózkodik a pályán. 1 szenzorral több vagy kevesebb egy autóban nem tudom mit számítana.
    Én nem vagyok naprakész a témában, de nem tartom valószínűnek, hogy annyira egyszerű lenne egy 200-szal száguldó és rázkódó tárgy centiméter pontos helyzetét realtime wireless meghatározni... én azt gyanítom, hogy a mérés hiba tartománya ilyen feltételek mellett jóval nagyobb szórást ad, mint ami erre a célra precízen használható lenne.

    Valószínűnek tartom, hogy inkább a pályába kellene végig érzékelőket építeni a használható mérési pontossághoz, az meg már egy jelentős átépítés. Vagy kamerákkal egy minimum 20-30 fős stábot kellene fenntartani, akik csak ez figyelik...

    Mondjuk a botrányok megelőzése végett elég lenne csak a közvetítés figyelni, és aki pont akkor vág, amikor képernyőn van, az így járt... a többiekről meg úgysem tud a nép és akkor balhé sincs.

    Én egyébként azt gondlom, hogy a szúrópróba szerű ellenőrzés is teljesen igazságos módszer.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 26. 14:30.

  16. #666
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem vagyok naprakész a témában, de nem tartom valószínűnek, hogy annyira egyszerű lenne egy 200-szal száguldó és rázkódó tárgy centiméter pontos helyzetét realtime wireless meghatározni... én azt gyanítom, hogy a mérés hiba tartománya ilyen feltételek mellett jóval nagyobb szórást ad, mint ami erre a célra precízen használható lenne.
    Elvileg lehetséges, futballban is tesztelték a csipes rendszert és pontosan működött, csak drága volt és azért lett a kamerás bevezetve. Idén volt mondjuk probléma többször a számítógépes rendszerrel F1 esetén, de akár kamerák által is lehetne detektálni ha valaki vág és azt egyből vizsgálni. (bár szerintem felesleges)

  17. #667
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg lehetséges, futballban is tesztelték a csipes rendszert és pontosan működött, csak drága volt és azért lett a kamerás bevezetve.
    Értem, de pontosan minek a helyzetét nézték, azt hány centiméter pontosan és mekkora volt a mérés hiba tartománya?
    És ne felejtsük el azt sem, hogy az egy sokkal kisebb és koncentráltabb terület, mások a sebességek, más a rázkódás és az egyéb zavaró körülmények (egyéb elektromos és kommunikációs rendszerek) mértéke...

    Ezek fényében ha az túl drága volt, akkor az itt milyen drága lehet?

  18. #668
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Teniszben van a sólyomszem, hawkeye vagy mi a neve. 200km/h fölötti szerváknál is mm pontosan megmutatja hogy a vonaltól mennyire pattant le a labda. Nemtudom realtime-e, de kb 10mp múlva ott virít a kivetítőn.

    Sztem az érzékelés, észlelés simán megoldható ha akarnák.
    Inkább a szankcionálás a kérdéses. Kit, mennyire, mivel büntetnének... Mi számít vágásnak. Mennyire ölné a sportot, stb stb...
    Örüljünk annak hogyha ezt házon belül, a masters-en megtudjuk oldani.

  19. #669
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Teniszben van a sólyomszem, hawkeye vagy mi a neve. 200km/h fölötti szerváknál is mm pontosan megmutatja hogy a vonaltól mennyire pattant le a labda. Nemtudom realtime-e, de kb 10mp múlva ott virít a kivetítőn.
    Igen, ahhoz annyi kamera kell kb, ahány egyenes vonal van egy teniszpályán és körülötte egy tök homogén behatárolt környezet, kicsit más a megoldandó probléma mértéke.
    És nem véletlenül nem az van állandósítva vonalbíró helyett, hanem csak pár alkalommal kérhetik ki a véleményét.

    Ez is egy jóval koncentráltabb és behatároltabb problémára megoldás, mint a vágás figyelés egy 5 kilométeren kanyargó pályán 22 autóra.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem az érzékelés, észlelés simán megoldható ha akarnák.
    Bírom ezt, hogy így a fotelból megoldotok problémákat a mérnökök helyett, csak mert a az NCIS-ben, meg Dr.-t Csontban azt láttátok, hogy ilyen is van.
    (pedig valószínűleg nincs, vagy legalábbis nem olyan formában és messze nem olyan hatásfokkal)
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 26. 15:29.

  20. #670
    És akkor még a csata közbeni, de úgymond normális pályaelhagyás, a z egyszerűen elmérés miatti túlcsúszás és az esetleges műszaki hibák miatti szélesítések még sehol sincsenek itt említve. Szvsz. kicsit túl van ez aggódva. A 70'-es években még kamera sem volt, sőt, egy stopperrel mérték az időket, mégis korrekt versenyek voltak. Aki meg csalni akar, az bámilyen körülmények közt meg fogja próbálni.

  21. #671
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Emlékeim szerint a Hungaroringen a Mansell kanyar után és Spaban, az örúzs tetején volt ilyen szenzor.

    Update: tavalyi cikk: gphirek.hu/f1/20160721-f1-valtoznak-a-radioszabalyok-a-magyar-nagydijra.html

  22. #672
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bírom ezt, hogy így a fotelból megoldotok problémákat a mérnökök helyett, csak mert a az NCIS-ben, meg Dr.-t Csontban azt láttátok, hogy ilyen is van.
    (pedig valószínűleg nincs, vagy legalábbis nem olyan formában és messze nem olyan hatásfokkal)
    Oké tenisz más pálya.
    De ne mond már amikor mindenkinek a farzsebében van 4K kamera. Amikor vezeték nélkül -volt vmi cikk- percenként hány GB-t telemetriai adatot küld a boxba egy F1-es autó. Amikor az összes emberről lehet tudni hogy mikor megy épp vásárolni

    Akkor ne mond má hogy nemlehetne megoldani hogy 22db kocsi elhagyja-e a pályát vagy sem
    Egy mérnöki csoda lenne mi?
    Nyílván érdekek, meg pénz.
    Azt hogy túlcsúszás volt-e, nyert-e vele, ezeket is jószerivel egy program megtudná mondani. Csárli repülhetne.
    Motoros robotok vannak
    Pár év múlva már a hamiltonok is repülhetnének.
    Nem érzékelő kamerák, vagy mik...
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 10. 26. 17:36.

  23. #673
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De ne mond már amikor mindenkinek a farzsebében van 4K kamera. Amikor vezeték nélkül -volt vmi cikk- percenként hány GB-t telemetriai adatot küld a boxba egy F1-es autó. Amikor az összes emberről lehet tudni hogy mikor megy épp vásárolni

    Akkor ne mond má hogy nemlehetne megoldani hogy 22db kocsi elhagyja-e a pályát vagy sem
    Egy mérnöki csoda lenne mi?
    Nyílván érdekek, meg pénz.
    Én a GPS-es mérést vontam kétségbe, hogy tud-e ilyen körülmények mellett annyira pontos lenni, mint ami ide kell.

    Nyilván a videós megoldás működőképes lehet, de ahhoz meg az összes pályát a teljes szakaszon föl kell szerelni az ehhez szükséges technikával, ami számomra gazdaságilag nem tűnik életképes koncepciónak, mint ahogy a 30 fős dedikált humán stáb fenntartása sem csak erre a célra mint a legfapadosabb verzió. Magyarul megoldások biztosan léteznek a ma elérhető technológia mellett is (ahogy fent is írtam ), csak egyik sem tűnik költség oldalról ésszerűnek és reálisan bevethetőnek.


    Illetve abban szinte biztos vagyok, hogy ebben a környezetben bármilyen érdemben használható megfelelő minőségű megoldás jelentős fejlesztést és anyagi ráfordítás indukálna.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 26. 17:57.

  24. #674
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván a videós megoldás működőképes lehet, de ahhoz meg az összes pályát a teljes szakaszon föl kell szerelni az ehhez szükséges technikával, ami számomra gazdaságilag nem tűnik életképes koncepciónak, mint ahogy a 30 fős dedikált humán stáb fenntartása sem csak erre a célra mint a legfapadosabb verzió. Magyarul megoldások biztosan léteznek a ma elérhető technológia mellett is (ahogy fent is írtam ), csak egyik sem tűnik költség oldalról ésszerűnek és reálisan bevethetőnek.


    Illetve abban szinte biztos vagyok, hogy ebben a környezetben bármilyen érdemben használható megfelelő minőségű megoldás jelentős fejlesztést és anyagi ráfordítás indukálna.
    Nah, kézikamerás megoldás költsége. Jah, FIA világszervezet. Csúcs élvonalbeli sportága. Dollár százmilliók gurulnak ide-oda. Mi meg a masters-en hobbiból is szétnézzük az első köröket, meg random emberkéket full futamokon. Bírói üléseken még egy piszlicsáré ügyeken is órákon keresztül tudunk beszélni. Persze, nincs pénz, nincs kis india gyerek aki végignézné 3 dollárért.
    Mind1 fotelből okoskodok, de sztem se anyagi, se mérnöki korlátja sincs annak hogy a fehér vonalakat tudják monitorozni.

    Speciel falnak, homoknak örülnék, de persze akkor nem 20 induló kocsi kéne, mert abból csak 10 érne célba, hanem sokkal több.

  25. #675
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nah, kézikamerás megoldás költsége. Jah, FIA világszervezet. Csúcs élvonalbeli sportága. Dollár százmilliók gurulnak ide-oda. Mi meg a masters-en hobbiból is szétnézzük az első köröket, meg random emberkéket full futamokon. Bírói üléseken még egy piszlicsáré ügyeken is órákon keresztül tudunk beszélni. Persze, nincs pénz, nincs kis india gyerek aki végignézné 3 dollárért.
    Mind1 fotelből okoskodok, de sztem se anyagi, se mérnöki korlátja sincs annak hogy a fehér vonalakat tudják monitorozni.
    Mi utólag nézzük végig, azt is szúrópróbaszerűen órákat elcseszve vele. Nekik realtime kéne minden autót mindig, ez autónként 1-2 figyelő, plusz egy külön VB stáb, aki minden esetet még a futam alatt elbírál és nyilván nem éhbérért, mert nem "megvehető" emberek kellenek. Szerinted ennek a költsége reális befektetés, szerintem meg nem, nyilván ezt mi innen nem tudjuk innen megítélni.

    A másik verzió pedig egy a TV lánccal párhuzamos extra magas felbontású kameralánc és esetleges további szenzorok felépítését igényli a teljes pályahosszon mindkét oldalon, plusz az ehhez szükséges felismerő és elemző szoftver lefejlesztését, ami minden körülmények között felismeri a fehér vonalat és megfelelő kerekeket tömegben is, és centiméter pontos kiértékelést ad. Mondjuk a kocsikra is lehetne telepíteni 4-4 kerékfigyelő kamerát, mondjuk itt a fehér vonal azonosítása még problémásabb, bár kombinálva GPS-szel nyilván megoldható.. És persze ehhez is kellene egy üzemeltető stáb és egy a rendszer döntéseit felügyelő bíróság. Sztem ez se lenne elhanyagolható költségvetési tétel, persze ha annyira prioritás lenne, biztosan futna rá...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 26. 18:31.

Oldal: 27 / 34 ElsőElső ||| 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •