Oldal: 2 / 34 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (845 összesen)
  1. #26
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Erre nem mondok semmit, mert elfogultnak tűnne.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  2. #27
    Tamas Ulrich Regisztrált Tomi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 12.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    676

    Re: Minden ami F1

    leszedtem, mivel érdemes ezt lejátszani?
    quicktime al szaggat meg minden

    köszi
    Ulrich Tomi a vezér Schumanoid!!
    GPL rank:-64.249

  3. #28

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Az utolsó sikánnál Senna mekkorát fékezett. Riszált az autó rendesen. Nehéz összevetni melyik ment jobbat. Szemre ugyanolyan kör volt, de míg Senna idejében totál sima gumi volt, addig Schumacherén az újabb, lassítás érdekében alkalmazott "bordázott" gumi. Viszont Senna még botváltót használt, Schumi meg kormányváltót. Szóval "kiegyenlítettnek" mondható sztem.

  4. #29
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Az utolsó sikánnál Senna mekkorát fékezett. Riszált az autó rendesen. Nehéz összevetni melyik ment jobbat. Szemre ugyanolyan kör volt, de míg Senna idejében totál sima gumi volt, addig Schumacherén az újabb, lassítás érdekében alkalmazott "bordázott" gumi. Viszont Senna még botváltót használt, Schumi meg kormányváltót. Szóval "kiegyenlítettnek" mondható sztem.
    Én már elég régóta ismerem ezt a felvételt, és azóta minél többször nézem, egyre erősebb érzésem van, hogy valami nem kóser vele. Mintha direkt így hozták volna ki; összeigazították a kettőt. Ezzel csak én vagyok így? Oké, Senna idejében még nem volt ennyire profi videós technika, de néhol mintha frame-ek hiányoznának.
    Szóval fura na

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  5. #30
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Én már elég régóta ismerem ezt a felvételt, és azóta minél többször nézem, egyre erősebb érzésem van, hogy valami nem kóser vele. Mintha direkt így hozták volna ki; összeigazították a kettőt. Ezzel csak én vagyok így? Oké, Senna idejében még nem volt ennyire profi videós technika, de néhol mintha frame-ek hiányoznának.
    Szóval fura na
    A videónak eredetileg pontosan az volt a célja, hogy 10 év alatt nem változott a köridő, 1:41 - 1:43 körüli időket mentek. "Köszönhető" ez a rengeteg megszorításnak amit azóta az autók lassítása érdekében bevetettek (keskenyebb gumik, barázdált gumik, kissebb szárnyak, stb.)

  6. #31
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    A videónak eredetileg pontosan az volt a célja, hogy 10 év alatt nem változott a köridő, 1:41 - 1:43 körüli időket mentek. "Köszönhető" ez a rengeteg megszorításnak amit azóta az autók lassítása érdekében bevetettek (keskenyebb gumik, barázdált gumik, kissebb szárnyak, stb.)
    Ezzel nem teljesen értek egyet. Habár nehéz olyan pályát találni, ami nem épült volna át az évtizedek során, talán az egyetlen, ahol nem volt számottevő változás az Monaco. És akkor az eredmények az elmúlt 20 évből (a versenytáv mindig 78 kör):
    1987. Győztes: A. Senna a verseny ideje: 1:57'54.085
    1998. Győztes: M. Schumacher a verseny ideje: 1:51'23.595 ('97-ben eső volt)
    2007. Győztes: F. Alonso a verseny ideje: 1:40:29.329

    Szóval szerintem igenis gyorsabbak a mai F1 autó, a lassításukat eredményező szabályok ellenére.

    Éppen ezért a video szerintem is "sántít".


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  7. #32
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Minden ami F1

    És nem utolsósorban 1998-tól a nyomtáv 2000mm-ről 1800-ra csökkent. A bordázott gumik bevezetésével egyidőben.

  8. #33
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    A videónak eredetileg pontosan az volt a célja, hogy 10 év alatt nem változott a köridő, 1:41 - 1:43 körüli időket mentek. "Köszönhető" ez a rengeteg megszorításnak amit azóta az autók lassítása érdekében bevetettek (keskenyebb gumik, barázdált gumik, kissebb szárnyak, stb.)
    Értem én, hogy ez a cél, csak van egy ilyen halvány érzésem, hogy ehhez bele kellett nyúlnia a készítőnek. De mind1, nem offolok itt tovább, szép lenne ha 100%-ban igazi lenne.
    Én is úgy vélem amúgy, hogy 20 éve 1 körön tudtak ilyen köröket az autók (edzésmotor, edzésgumi, stb), de versenytempója a mai autóknak sokkal jobb. Ez így is van rendjén.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  9. #34
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem teljesen értek egyet. Habár nehéz olyan pályát találni, ami nem épült volna át az évtizedek során, talán az egyetlen, ahol nem volt számottevő változás az Monaco. És akkor az eredmények az elmúlt 20 évből (a versenytáv mindig 78 kör):
    1987. Győztes: A. Senna a verseny ideje: 1:57'54.085
    1998. Győztes: M. Schumacher a verseny ideje: 1:51'23.595 ('97-ben eső volt)
    2007. Győztes: F. Alonso a verseny ideje: 1:40:29.329
    Ezt most nem értem, minek hozol ide '87-es, '98-as és 2007-es számokat???
    A videóban '89 és '99 volt. az pedig nagyjából hasonló volt.
    Egyébként nem versenyidőket kell nézni (régen pl. nem volt tankolás), nem is a leggyorsabb köröket ('89-ben telitankkal mentek ugye) hanem az időmérő eredményeket.

    '89-ben: Senna 1'38.041
    '99-ben: Schumacher 1'37.470

    Ez a lényeg. Ez tíz évhez képest nem nagy különbség. Suzukában nem volt pályaváltozás!
    Az másik kérdés, hogy '99 után ténlyeg begyorsultak (minden igyekezet) ellenére, hiszen tavaly már 1:29 volt a pole.

  10. #35
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Tomi írta Hozzászólás megtekintése
    leszedtem, mivel érdemes ezt lejátszani?
    quicktime al szaggat meg minden

    köszi
    Ne azzal jázd le hanem mással szedd le egy uj kodek pakkot mondjuk ezt nekem ezzel megy http://www.origo.hu/szoftverbazis/mu.../klcodec3.html
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  11. #36
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt most nem értem, minek hozol ide '87-es, '98-as és 2007-es számokat???
    A videóban '89 és '99 volt. az pedig nagyjából hasonló volt.
    Egyébként nem versenyidőket kell nézni (régen pl. nem volt tankolás), nem is a leggyorsabb köröket ('89-ben telitankkal mentek ugye) hanem az időmérő eredményeket.

    '89-ben: Senna 1'38.041
    '99-ben: Schumacher 1'37.470

    Ez a lényeg. Ez tíz évhez képest nem nagy különbség. Suzukában nem volt pályaváltozás!
    Az másik kérdés, hogy '99 után ténlyeg begyorsultak (minden igyekezet) ellenére, hiszen tavaly már 1:29 volt a pole.
    Azért írtam versenyidőket, mert akkor azt találtam. És Suzukában valóban nem változott a pálya, de ez már csak akkor jutott eszembe, mikor este már lefeküdtem.
    Az összehasonlítás nagyon nehéz, hiszen sok minden változott, és egy ilyen 10 éves intervallumban mutatott két kör nem biztos, hogy a teljes erőviszonyokat mutatja. És akkor a pole-os idők (ahogy te kérted ):
    1988. Monaco: A. Senna 1:23.998
    1998. Monaco: M. Häkkinen 1:19.798

    Ez a több mint 4mp-es (5.2%-os) különbség azért jelentősnek mondható. Úgyhogy most mindenki eldöntheti maga, hogy a 80-as évek vége és a 90-es évek vége közötti időben gyorsultak-e az autók vagy sem.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  12. #37
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Minden ami F1

    Utoljára módosította: Pál Ferenc; 2007. 08. 09. 22:41.

  13. #38
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Minden ami F1

    Zsolt nem tom mért kötöd az ebet a karóhoz hisz Monacoi pálya minden évben más és más mi nézők nem vesszük észre de a piloták igen hisz van mikor egy egy sikánt máshogy épitenek meg vagy kanyart éppen a cél egyenes utánit pl van mikor az alagút utánit kicsit meredekebben épitik meg akkor máris más és ezt nem én mondom pilóták mondják.
    A hasonlítás nem tom jó e a vidiben azt nem vitatom de az amit a Feri felhozott az magáért beszél és Suzukában nem pedig Monacoban.Monacoban a mai autóknak az aerodinakai csomagja szászorta jobb és oda a kanyargos pályára az kell jobban inkább.Valóban gyorsabbak voltak az autók 1999 ben de ez akkor is érdekes volt hogy egy körön mennyi volt a lemaradás.
    De nem vitatkozok hisz mindenhova kell egy PROFESSZOR lehet neked van igazad .
    1989 és 1999 ról volt szó Suzukában.
    Utoljára módosította: Rolika; 2007. 08. 09. 22:59.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  14. #39
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Minden ami F1

    Szerintem félreértetek! Én csak annyit akartam írni, hogy egy videóból vagy két pole pozíciós időből nehéz általános következtetést levonni.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  15. #40
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Minden ami F1

    SPA 1998 Rajt PALIK kommentállal.
    http://www.youtube.com/watch?v=h2dS2...elated&search=
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  16. #41
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Minden ami F1

    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  17. #42
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Huh!!! Ez izgi volt!!!

  18. #43

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Huh!!! Ez izgi volt!!!

  19. #44
    Kőszegi Tamás Regisztrált G-kart logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 15.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    542

    Re: Minden ami F1

    98-as spái verseny zenés, palikos verzióban.
    http://www.youtube.com/watch?v=pT08_shlEMY&NR=1
    "Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy." Juan Manuel Fangio

  20. #45

    Re: Minden ami F1

    Webber-Vettel eset - Fuji

    http://www.youtube.com/watch?v=_QJurnfxRm4

    Én nem igazán értem Hamiltont miért akarják megbüntetni.

  21. #46
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Webber-Vettel eset - Fuji

    http://www.youtube.com/watch?v=_QJurnfxRm4

    Én nem igazán értem Hamiltont miért akarják megbüntetni.
    Majdnem teljesen bement a SC mellé. Le van írva a szabályzatban (állítólag), hogy max. milyen közel (öt autó?) mehet hozzá.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  22. #47
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Webber-Vettel eset - Fuji

    http://www.youtube.com/watch?v=_QJurnfxRm4

    Én nem igazán értem Hamiltont miért akarják megbüntetni.
    Alonso falhoz vágódása nincs fent neten valahol? Úgy megnézném más kamerából...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  23. #48

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Alonso falhoz vágódása nincs fent neten valahol? Úgy megnézném más kamerából...
    Képek vannak:

    http://f1onboard.com/viewtopic.php?p=684843#684843

  24. #49
    Rácz Ádám Regisztrált Rácz Ádám logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    890

    Re: Minden ami F1

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Majdnem teljesen bement a SC mellé. Le van írva a szabályzatban (állítólag), hogy max. milyen közel (öt autó?) mehet hozzá.
    Hát ja, szerirntem Halmilton hibája az egész

  25. #50

    Re: Minden ami F1

    Lehet hogy nem leszek népszerü ezzel a hozzászólásommal, de már unom, hogy folyamatosan Alonso-t szidják, ehhez képest Hamilton hasonló, vagy még sunyibb megoldásokat választ, és még nagyobb arccal adja elö a dolgait.

    Ilyen esöben életveszélyes, amit csinált, szegény Vettel nem feltételezte volna senkiröl, hogy így kib@szik vele. Tisztán látszik, hogy mennek az esöfüggöny után, csak az már nem Hamiltoné, hanem a safety car-é, és mikor Webber észbekap, Vettel már nem tudja kikerülni. N***er barátunk meg oldalt sunnyog.

    Szóval sajnálom, hogy a 4 ferrari közül pont a fekete lesz a bajnok, és elnézést kérek az esetleg 'politikailag kevésbé korrekt' megfogalmazásért.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

Oldal: 2 / 34 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •