Oldal: 26 / 34 ElsőElső ||| 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 626 - 650 (845 összesen)
  1. #626
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    ott vannak az ellenőrök oda tud állni tudja nézni hogy mit állít rajta. Nem véletlenül van ott, biztos nem full hülye hozzá.
    Ja, biztos nem lenne gond belőle, ha egy pacák szemére lenne bízva egy több millió dolláros sport befutója, akit úgy basznak át az éles eszű mérnökök és ügyes kezű szerelők, ahogy csak akarnak. Már látom a jövő évi autó fejlesztési irányelveit: "1. direktíva: úgy lehessen setup-olni, hogyne vegye észre a bíró"

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    gondolom nem vitatja senki h képesek lennének olyan autót gyártani ami közel ilyen gyors mint a jelenlegi , de magasabb hasmagassága van és még heves esőben is lehetne menni ... pár év múlva pedig megint dőlnének a pályarekordok, mert más területen fejlődnek
    Nyilván ha eleve olyan szabályokat hoznak és elve úgy építik meg az autókat, akkor ez egy kezelhető probléma lenne és eleve ciki, hogy ide jutott ez a sport.

    Sztem Tomi és én is csak arra reagáltunk, hogy jelen körülmények között ennek a helyzetnek valószínűleg nem csak annyiból állna a megoldása, hogy mindenki kattint 5-öt a hasmagasság csúszkán a setup-ban, oszt jó napot.... mert azért ennél kicsit komplexebbek ezek az autók, ráadásul ahány csapat, annyi féle műszaki megoldás.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 05. 14:23.

  2. #627
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    de egyszerű...nekem mint nézőnek teljesen mindegy h 1 cm a minimálisan megengedett hasmagasság vagy 2cm... nekem tök mindegy h 1 vagy 2 mp-vel javítják meg a körrekordot. vagy esetleg 1-2 mp vel lassabban mennének mint tavaly..

    gyakorlatilag 3-4 éves ciklusok vannak az f1 -ben és akkor teljesen új autót kell építeni
    az elmúlt 15 évben azt látjuk h már az eső gumit nem is tudják használni , akkor tudnak közlekedni csak ha már interes körülmények vannak ...

    szimplán az új szabáklyok megalkotásánál nem áll a fontossági sorrend élén az elmúlt 10-15 évben h esőben is szórakozna a néző..

    gondolom nem vitatja senki h képesek lennének olyan autót gyártani ami közel ilyen gyors mint a jelenlegi , de magasabb hasmagassága van és még heves esőben is lehetne menni ... pár év múlva pedig megint dőlnének a pályarekordok, mert más területen fejlődnek
    Igy van, kit érdekelne, hogy milyen köröket mennek? Az sem érdekelne ha 20évvel ezelötti köridő lenne.
    Legyen csata, legyen kűzdelem, legyen nehéz vezetni a kocsikat.
    Vékony gumi, kicsi szárny, és jó is lenne.
    De a vékony gumi is elég lenne...

  3. #628
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván ha eleve olyan szabályokat hoznak és elve úgy építik meg az autókat, akkor ez egy kezelhető probléma lenne és eleve ciki, hogy ide jutott ez a sport.

    Sztem Tomi és én is csak arra reagáltunk, hogy jelen körülmények között ennek a helyzetnek valószínűleg nem csak annyiból állna a megoldása, hogy mindenki kattint 5-öt a hasmagasság csúszkán a setup-ban, oszt jó napot.... mert azért ennél kicsit komplexebbek ezek az autók.
    Arról beszélünk h milyen szabályváltoztatás kellene ahhoz h esőben is menjenek...a parc ferme szabalyba belenyulas is egy ilyen szabály lenne, de ahogy fentebb írtam az önmagaban nem elég

    Jelenleg a csapatok csak a száraz versenyre állítják az autót ha száraz versenyre szamitanak ...ha nagyon esik akkor úgyis kisirjak a piros zászlót, a fotelben meg ráérünk megvárni míg félig felszarad a pálya...nincs ennél jobb műsor

    Ha pl a versenyre is esőt várnak akkor időmérőn is egész jól menni esőben (persze még az se az igazi )...ezért kéne a parc termés szabályt is megreformálni

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  4. #629
    Nincs ez túlmisztifikálva. a fő alkatrészek most is le vannak plombálva, amikhez versenyek között sem szabad nyúlni. nem kell oda ellenőr, aki szemmel veri a szerelőt, hogy mihez nyúl. a plombált főalkatrészek maradnak, tehát senki nem építene új autót időmérőre és futamra. ezen kívül a szabadedzések alatt is tekergethető, állítgatható dolgokat lehetne tekergetni állítgatni futam előtt is, így be tudnák állítani ugyanazt az autót a megfelelő körülményekre. semmi értelme ennek a parc fermének, és ezt mint néző a fotelből simán megmondhatom.

  5. #630
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    semmi értelme ennek a parc fermének, és ezt mint néző a fotelből simán megmondhatom.
    A fotelből bármit meg lehet mondani...

    Én látok logikát és értelmet az mögött, hogy verseny setup-pal kelljen kvalozni, ne kvalossal, pláne amióta van ez a Q1,2,3...
    Mondjuk az is igaz, hogy kvalos motor / futam motor kérdéskört ma már megoldják elektronikával és programozással.

  6. #631
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Ez a F1 egy túlbonyolított, agyon hájpolt katyvasz. Ugyanazokkal a kérdésekkel hétről hétre, ugyanazokkal a válaszokkal évről évre. Az egész verseny a rajt-tól, kb a második kör végéig tart, aztán meg körözgetnek egymás mögött tisztes távolságban. Dögunalom.
    Erőforrás, váltó, futómű, kaszni, gumik, fékek, pedálok, meg a kormány. A Havat és a monszunesőt kivéve, minden időjárási körülmények között vezethető autó, ami biztosan végig bírja a versenytávot. Felőlem energia visszanyerő rendszer is lehet benne. És költségvetési sapka... Én ezt a sorozatot nézném. Mondjuk biztos dög unalom lenne, mert a végén még autóversenyt is látnánk

  7. #632
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Ez a költségvetési sapka hülyeség.
    Ez olyan, hogy ha valaki eltalálja a tutit mint a merci akkor az életbe nem hozzák be.
    Én inkább egyen motor mellett lennék, ott akkot tényleg a beállítás meg az aero csomag és a pilóta tudása dönt.
    Mondjuk olyan aero szabályokkal amikkel lehetőség van a másik mögött haladni normálissan és nem fogy el a gumi 3 kör alatt minz most.

  8. #633
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a költségvetési sapka hülyeség.
    Ez olyan, hogy ha valaki eltalálja a tutit mint a merci akkor az életbe nem hozzák be.
    Én inkább egyen motor mellett lennék, ott akkot tényleg a beállítás meg az aero csomag és a pilóta tudása dönt.
    Mondjuk olyan aero szabályokkal amikkel lehetőség van a másik mögött haladni normálissan és nem fogy el a gumi 3 kör alatt minz most.
    Igazad lehet
    Mondjuk tegnap ahogy leírtam, már rájöttem, hogy létezik ez a sorozat, úgy hívják Indi-car. Kár hogy élőben nem, vagy nézhetetlen időpontban van az adás számunkra. + Sajna nem szeretem nézni az oválpályás versenyeket.

  9. #634
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Igazad lehet
    Mondjuk tegnap ahogy leírtam, már rájöttem, hogy létezik ez a sorozat, úgy hívják Indi-car. Kár hogy élőben nem, vagy nézhetetlen időpontban van az adás számunkra. + Sajna nem szeretem nézni az oválpályás versenyeket.
    Igen.

    Amugy simán meg lehetne csinálni, hogy maradjanak a motorgyártók, csak úgy hogy meg lenne szabva, hogy melyik évben melyik gyártó motorját használja mindenki.
    3-4 motorgyártó lehetne is, és akkor 3 évente mindenki sorra jön, és akkor nem 2-4-6autonak adnak motort hanem 22-nek.
    Így a nagyobb szabályváltozásokhoz is előre tudnának fejleszteni.
    Kasznit meg mindenki olyat épít amilyet akar.

  10. #635
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Amugy simán meg lehetne csinálni, hogy maradjanak a motorgyártók, csak úgy hogy meg lenne szabva, hogy melyik évben melyik gyártó motorját használja mindenki.
    3-4 motorgyártó lehetne is, és akkor 3 évente mindenki sorra jön, és akkor nem 2-4-6autonak adnak motort hanem 22-nek.
    Így a nagyobb szabályváltozásokhoz is előre tudnának fejleszteni.
    Kasznit meg mindenki olyat épít amilyet akar.
    Eddig lenne a Ferrari a sorozatban Az tényleg elég abszurd feltételezés, hogy ők betuszkolnak egy Honda vagy Renault erőforrást a gépükbe.
    Amúgy az Indycar tényleg jó példa lehetne, hogy meg lehet oldani olcsóbban is, több motorgyártóval (ott egyen kasztnikat használnak, ha jól tudom) és mellesleg sokkal szorosabb a verseny. A baj az, hogy túl nagyok a különbségek a kocsik közt, ezért unalmasok a futamok. Aki előnyben van, az ráadásul nem is érdekelt ennek a megváltoztatásában, és általában az érdekérvényesítő képességük is jobb, mint a kis csapatoké.

    Ez nem a pilóták versenye, hanem a technikáé. Jól mutatja ezt Bottas példája is. Amíg a Williams-nél volt, annak a képességeihez igazodóan ingadozott az ő teljesítménye. Most meg folyamatosan az elejében autózik, általában Hamilton-nal szinte egy szinten, mióta hozzászokott a Mercihez.

  11. #636
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem a pilóták versenye, hanem a technikáé. Jól mutatja ezt Bottas példája is. Amíg a Williams-nél volt, annak a képességeihez igazodóan ingadozott az ő teljesítménye. Most meg folyamatosan az elejében autózik, általában Hamilton-nal szinte egy szinten, mióta hozzászokott a Mercihez.
    No igen. Még mindig sokan vannak, akik szeretnek autómárkáknak szurkolni. Az hogy épp ki ül benne az tök mindegy. Lásd Vettel példáját.
    Csak már annyira kiegyensúlyozott és kiszámítható az egész, hogy egyáltalán nem érdekes. Max akkor történik valami, ha véletlenül, vagy erőforrás csere miatt valamelyik élmenő a mezőny közepére, vagy végére kerül. Anno ennél azért sokkal változatosabb volt.

  12. #637
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem a pilóták versenye, hanem a technikáé. Jól mutatja ezt Bottas példája is. Amíg a Williams-nél volt, annak a képességeihez igazodóan ingadozott az ő teljesítménye. Most meg folyamatosan az elejében autózik, általában Hamilton-nal szinte egy szinten, mióta hozzászokott a Mercihez.
    De ez az F1, sőt a Grand Prix versenyzés sajátossága a kezdetek óta. Egy bizonyos szintig a mérnökök és gyártók versenye, viszont egy olyan sportban, ahol sokszor századok-ezredek döntenek a pozíciókról, azt a végső plusz-mínuszt igenis a pilóta rakja hozzá, ami a végelszámolásnál ugyanúgy sokat számít. Most bocs, hogy pont a kedvenc pilótáddal jövök, de a Bottasos érvedet éppen Kimivel lehet megfordítani, aki ma már csak 10-ből 1-szer képes kihozni a Ferrariból azt, ami benne van, ezért bármennyire is szerethető karakter, én már kissé méltatlannak érzem, hogy jövőre is övé marad az ülés csak azért, mert Vettelnek ez kényelmes (azt persze nem tagadnám, hogy Bottas valószínűleg hasonló megfontolásból került a Mercedeshez, de már az első évében következetesebb a honfitársánál).

  13. #638
    Ami általában nem látszik a versenyeken, hogy egy unalmas vonatozás is lehet öldöklő küzdelem. Persze nem feltétlen a nézőknek, de azért a vékony gumis ötlet az akkora butaság, hogy na. Már bocs... Azért nem lehet követni az előtted haladót, mert az autó aerodinamikája ezt nem teszi lehetővé. Nyilván régebben volt egy "deszka" elöl meg hátul azt csókolom, az volt a szárny, azt annyira nem befolyásolta (egyébként igen, csak azzal még meg tudtak birkózni a pilóták). Egyébként most is ezt tervezik, csak azért ez nem megy egyik napról a másikra.

    Másik dolog, hogy az F1 a királykategória. Lehet példákat hozni pl Indy, de tettszik vagy sem, fasorban nincsenek a Forma1-hez képest. Azt elég sokan elfelejtik, hogy ezek az autók most tankolás nélkül, korlátozott üzemanyag-átfolyással mennek, 1600 köbcentis benzinmotorokból hoznak ki lassan 4 számjegyű teljesítményadatokat, és így döntik meg a régi rekordokat. Ez ha tettszik, ha nem, kurva nagy eredmény mérnöki szinten. Az emberek persze a csatákat akarják látni, nem a technikai csodákat, de ezt összehozni azért nem olyan egyszerű. Én azért meggondolnám, mielőtt lehülyézném őket. Nem véletlenül vannak ŐK ott, és nem azok, akik mondjuk őket fikázzák. Nektek megvan a megfelelő tudásotok, képesítésetek hozzá, hogy a helyét átvegyétek? Nem hiszem. És most ezt nem bunkóságból mondom, de lehet jelentkezni folyamatosan a staff-ba. Nem lehetetlen, rengeteg magyar dolgozik ma is az F1-ben. Jelentkezzetek, aztán tegyetek érte. De őszintén szólva nem tudom mi értelme van itt puffogni, hogy bezzeg régen mennyivel jobb volt, meg mekkora szerencsétlenek.

    Személy szerint nekem tettszenek az új irányok, mondjuk a bonyolult erőforrásokat egyszerűsíteném az aeroval egyetemben, de a többi azért működik. Ráadásul nem is rosszul. Szóval badarság lenne biciklikereket tenni rájuk, mert ez az F1. Ennek kell lennie a technológia csúcsának. Ha meg szoros versenyeket akarok nézni, megnézek egy márkakupát, vagy Indy-t, Nascart, vagy kisebb kategóriákat. Van bőven lehetőség. Csak az nem F1. Sem technológiában nem érnek fel, sem költségvetésben, sem a pilóták kvalitásaiban. Nem mondom, hogy Indy-ben mind kutyaütő, mert ez sem igaz, de Alonso azért megmutatta, hogy hogyan versenyez egy F1 világbajnok. Első futamán úgy kerülgette őket, mint a pocsolyákat... Ha nem áll meg a Honda, akkor dobogós lett volna, ami mindenképpen elég nagy szó. Hamilton meg is mondta a tutit, fájt is nekik rendesen, mert azonnal nekiestek az Indy pilóták. Azért azt elfelejtették kiemelni, hogy olyan pilóták sikeresek náluk, akik F1-ben sehol nem voltak. Ha egy F1 pilóta akar átmenni Indy-zni, akkor "tárt karokkal várják", amennyiben megoldható. De fordítva nem igazán működik a dolog és ez nem véletlen.

    Egy szónak is 100 a vége, bőven van mit javítani az F1 működésén, szabályain, de azért afelől senkinek se legyen kétsége, hogy hozzáértő emberek dolgoznak ott, és nem csak egy, hanem vagy 40 különböző aspektusból kell megvizsgálni minden egyes döntést. Jah meg az élcsapatok is szeretnek élni vétójogukkal, amikor közelebb akarják hozni egymáshoz a mezőnyt. Ugyanis nem azért költöttek el több milliárd eurót, hogy utána egy tollvonással felzárkóztassák rájuk azokat, akik erre bármilyen okból nem voltak képesek.

  14. #639
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Ami általában nem látszik a versenyeken, hogy egy unalmas vonatozás is lehet öldöklő küzdelem. Persze nem feltétlen a nézőknek, de azért a vékony gumis ötlet az akkora butaság, hogy na. Már bocs... Azért nem lehet követni az előtted haladót, mert az autó aerodinamikája ezt nem teszi lehetővé. Nyilván régebben volt egy "deszka" elöl meg hátul azt csókolom, az volt a szárny, azt annyira nem befolyásolta (egyébként igen, csak azzal még meg tudtak birkózni a pilóták). Egyébként most is ezt tervezik, csak azért ez nem megy egyik napról a másikra.

    Másik dolog, hogy az F1 a királykategória. Lehet példákat hozni pl Indy, de tettszik vagy sem, fasorban nincsenek a Forma1-hez képest. Azt elég sokan elfelejtik, hogy ezek az autók most tankolás nélkül, korlátozott üzemanyag-átfolyással mennek, 1600 köbcentis benzinmotorokból hoznak ki lassan 4 számjegyű teljesítményadatokat, és így döntik meg a régi rekordokat. Ez ha tettszik, ha nem, kurva nagy eredmény mérnöki szinten. Az emberek persze a csatákat akarják látni, nem a technikai csodákat, de ezt összehozni azért nem olyan egyszerű. Én azért meggondolnám, mielőtt lehülyézném őket. Nem véletlenül vannak ŐK ott, és nem azok, akik mondjuk őket fikázzák. Nektek megvan a megfelelő tudásotok, képesítésetek hozzá, hogy a helyét átvegyétek? Nem hiszem. És most ezt nem bunkóságból mondom, de lehet jelentkezni folyamatosan a staff-ba. Nem lehetetlen, rengeteg magyar dolgozik ma is az F1-ben. Jelentkezzetek, aztán tegyetek érte. De őszintén szólva nem tudom mi értelme van itt puffogni, hogy bezzeg régen mennyivel jobb volt, meg mekkora szerencsétlenek.

    Személy szerint nekem tettszenek az új irányok, mondjuk a bonyolult erőforrásokat egyszerűsíteném az aeroval egyetemben, de a többi azért működik. Ráadásul nem is rosszul. Szóval badarság lenne biciklikereket tenni rájuk, mert ez az F1. Ennek kell lennie a technológia csúcsának. Ha meg szoros versenyeket akarok nézni, megnézek egy márkakupát, vagy Indy-t, Nascart, vagy kisebb kategóriákat. Van bőven lehetőség. Csak az nem F1. Sem technológiában nem érnek fel, sem költségvetésben, sem a pilóták kvalitásaiban. Nem mondom, hogy Indy-ben mind kutyaütő, mert ez sem igaz, de Alonso azért megmutatta, hogy hogyan versenyez egy F1 világbajnok. Első futamán úgy kerülgette őket, mint a pocsolyákat... Ha nem áll meg a Honda, akkor dobogós lett volna, ami mindenképpen elég nagy szó. Hamilton meg is mondta a tutit, fájt is nekik rendesen, mert azonnal nekiestek az Indy pilóták. Azért azt elfelejtették kiemelni, hogy olyan pilóták sikeresek náluk, akik F1-ben sehol nem voltak. Ha egy F1 pilóta akar átmenni Indy-zni, akkor "tárt karokkal várják", amennyiben megoldható. De fordítva nem igazán működik a dolog és ez nem véletlen.

    Egy szónak is 100 a vége, bőven van mit javítani az F1 működésén, szabályain, de azért afelől senkinek se legyen kétsége, hogy hozzáértő emberek dolgoznak ott, és nem csak egy, hanem vagy 40 különböző aspektusból kell megvizsgálni minden egyes döntést. Jah meg az élcsapatok is szeretnek élni vétójogukkal, amikor közelebb akarják hozni egymáshoz a mezőnyt. Ugyanis nem azért költöttek el több milliárd eurót, hogy utána egy tollvonással felzárkóztassák rájuk azokat, akik erre bármilyen okból nem voltak képesek.
    A vékony gumi nem hülyeség, szerinted mikor egyszerűbb valaki mellé beszúrni, ha 70m-ről kell fékezni, vagy ha 170-ről.
    Mert 70m-ről lehetetlen!
    Én is fékeztem már utcai autóval a hringen 100-as tábla után és rohadtul nem mind 1, hogy mennyi idő van a kanyarig, és ez sak egy utcai kocsi volt.
    És ezen a kicsi szárny sem változtat.
    Plusz nem mindegy hogy kigyorsításon büntetlenül taposhatod a gázt mert az uthenger kerék nem csúszik meg, a vékonyabbal meg elkezd driftelni a kocsi így több ész kell a vezetéshez.

    Azok az ex f1 piloták akik indybe vannak soha nem volt ütőképes kocsi a seggük alatt így fingunk nincs mire lettek volna képesek egy ferrari vagy merci szintű kocsiban.

  15. #640
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Szingapuri buli

    No, kivi vagyok, Tik szerintetek mivolt a rajtbalesetnél, kit láttok hibásnak (ha volt), és miért?

    https://streamable.com/226q0

    https://streamable.com/ykrdn

    https://www.youtube.com/watch?v=P9B9HZ7DBjM

    https://images.imgbox.com/2a/b6/PWPjpNip_o.gif
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 09. 17. 17:14.

  16. #641
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    No, kivi vagyok, Tik szerintetek mivolt a rajtbalesetnél, kit láttok hibásnak (ha volt), és miért?

    https://streamable.com/226q0

    https://streamable.com/ykrdn

    https://www.youtube.com/watch?v=P9B9HZ7DBjM

    https://images.imgbox.com/2a/b6/PWPjpNip_o.gif
    Ferrari szurkolóként azt mondom, hogy ezt a két vörös összehozta (Vettel főleg). Nem értem azokat akik szerint Verstappen a hibás

    Ez még egy jó kép: LINK
    Utoljára módosította: dtom84; 2017. 09. 17. 18:02.

  17. #642
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Üzenetek
    237
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ferrari szurkolóként azt mondom, hogy ezt a két vörös összehozta (Vettel főleg). Nem értem azokat akik szerint Verstappen a hibás

    Ez még egy jó kép: LINK
    Első érzésre egyből azt mondtam Raikkonen, de visszanézve a felvételeket világos, hogy Vettel rontotta el.
    Túlságosan beakarta terelni Verstappent, de arra nem számított, hogy Raikkonen nagyon jó rajtot kapott el, és érkezik belül.
    Verstappen semmiről nem tehetett, Raikkonen ott követett el hibát, hogy a nagyszerű rajt után középre szeretett volna húzódni,
    és ék alakban gyakorlatilag leamortizálták egymást.
    Ezt a két Ferrari rontotta el, osztom Verstappen véleményét miszerint egy VB címben harcban lévő pilóta nem követhet el ilyen hibákat,
    főleg Hamilton kedvezőtlen rajtpozícióját ismerve..

  18. #643
    Ma néztem meg a versenyt és sokszor "visszatekertem". Kimi valóban nem mozdult befelé érdemlegeset, ahogy Verstappen sem egészen addig, amíg Vettel nem kezdte őt balra terelni. Ahol épp Kimi volt a nagyon jó rajtja miatt.
    Ha az első kanyar ésszerű megközelítését nézem, akkor Vettel balra húzódása volt a legkevésbé logikus mozzanat, szerintem. Valószínű, nem tudta, hogy Verstappen nem tud ott Kimitől balra húzódni és ezen megszívta. Szóval, egy jó példa arra, hogy nem azzal kellene foglalkozni, hogyan akadályozzuk a másikat a pályán, hanem inkább saját minél gyorsabb haladásunkkal. Ezt speciel megszívta mindkét Ferrrari-s, de én Sebastian-nak gratulálnék a végeredményhez.

  19. #644
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    én szentűl megvoltam róla győződve hogy most nem engedik el a rajtot egyből,pár kör kelett volna talán körözni,főleg úgy hogy hátrébb jelezték hogy alig látni,szal remegett az újja ott mindenkinek a ravaszon a rajtnál,ugye nem az első körben kell versenyt nyerni:PPP
    semmi baj nem lett volna ha vettel marad a picsáján és oszpontosít a 2órás versenyre,sose értettem hogy a profiknál miért nézik ezt el hogy akármilyen szitu van csak azt próbálom meg hogy leszorítom a másikat a pályárol elébe vágok féktávon is,kikényszerítem a pályán kivűlrestb és hol adok büntit hol meg nem
    nem lett volna szabad frenkizni főleg maxal ugye tudjuk miért,1 dolgot kelett volna a rajtot túlélni na ez nem jött össze,nézőként sajnálom a legjobban sz egészet mert így 1 nagy harc maradt el és azt 3 csapat vívta volna meg

    az is nagy mondás hogy szájjal nem lehet versenyt nyerni :XDugye ricciardo

    na de ilyet is láttunk,én már majdenm elkezdtem elhinni hogy na végre ez a ferrári csapat kezd össze állni,lóf,hinni a templomban kell
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  20. #645
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Na lesz, Verstappen büntetés vagy sem?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #646
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na lesz, Verstappen büntetés vagy sem?
    Teljesen jogos volt a büntetés. Mondjuk következetesnek nem mondanám, mivel az egész futamon vágták a pályát, no meg volt pár leszorításos előzés, amivel nem foglalkoztak.

    Raikonnen védte a belső ívet, nem hagyott helyet az előzésre. Ha nem hagyja el a pályát, nem tudott volna elmenni mellette Verstappen, így nem lehetett szabályos a manőver. Ettől függetlenül szemfüles volt a srác, bebújt, megcsinálta, veszíteni nem veszített vele semmit, így kellett. A Red Bull és versenyzőjük felháborodása meg szintiszta PR a rajongóknak.

  22. #647
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen jogos volt a büntetés. Mondjuk következetesnek nem mondanám, mivel az egész futamon vágták a pályát, no meg volt pár leszorításos előzés, amivel nem foglalkoztak.

    Raikonnen védte a belső ívet, nem hagyott helyet az előzésre. Ha nem hagyja el a pályát, nem tudott volna elmenni mellette Verstappen, így nem lehetett szabályos a manőver. Ettől függetlenül szemfüles volt a srác, bebújt, megcsinálta, veszíteni nem veszített vele semmit, így kellett. A Red Bull és versenyzőjük felháborodása meg szintiszta PR a rajongóknak.
    Szerintem pont annyira hagyta nyitva Raikönnen az ajtót, hogy elfért volna Verstappen, legalábbis a felvételek alapján még a jobb oldala is a kerékvetőn lett volna. Kicsit olyan, mintha félne az ütközéstől, legalábbis most is sokkal közelebb tudott volna maradni és akkor a pályán lett volna

  23. #648

  24. #649
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen jogos volt a büntetés. Mondjuk következetesnek nem mondanám, mivel az egész futamon vágták a pályát, no meg volt pár leszorításos előzés, amivel nem foglalkoztak.

    Raikonnen védte a belső ívet, nem hagyott helyet az előzésre. Ha nem hagyja el a pályát, nem tudott volna elmenni mellette Verstappen, így nem lehetett szabályos a manőver. Ettől függetlenül szemfüles volt a srác, bebújt, megcsinálta, veszíteni nem veszített vele semmit, így kellett. A Red Bull és versenyzőjük felháborodása meg szintiszta PR a rajongóknak.
    Szerintem nem jogosan vették el a helyet tőle.
    Egész verseny alatt mindenki vágta a pályát, sőt az időmérőn is, nem 1 előzés volt úgy.
    Nem gondolnám, hogy a verseny legjobb jelenetén kellett volna faszméregetést csinálniuk...

  25. #650
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Itt is látszik hogy 2 kerékkel a pályán tudott volna maradni, viszont akkor nem tudott volna ilyen sebességgel kijönni a kanyarból. Amúgy meg kimaradt a "left side"
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 24. 12:14.

Oldal: 26 / 34 ElsőElső ||| 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •