Oldal: 28 / 34 ElsőElső ||| 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 676 - 700 (845 összesen)
  1. #676
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Nyugi már Szabi...semmi dolgod nincs vele..ne ellenkezz annyira
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  2. #677
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mi utólag nézzük végig, azt is szúrópróbaszerűen órákat elcseszve vele. Nekik realtime kéne minden autót mindig, ez autónként 1-2 figyelő, plusz egy külön VB stáb, aki minden esetet még a futam alatt elbírál és nyilván nem éhbérért, mert nem "megvehető" emberek kellenek. Szerinted ennek a költsége reális befektetés, szerintem meg nem, nyilván ezt mi innen nem tudjuk innen megítélni.

    A másik verzió pedig egy a TV lánccal párhuzamos extra magas felbontású kameralánc és esetleges további szenzorok felépítését igényli a teljes pályahosszon mindkét oldalon, plusz az ehhez szükséges felismerő és elemző szoftver lefejlesztését, ami minden körülmények között felismeri a fehér vonalat és megfelelő kerekeket tömegben is, és centiméter pontos kiértékelést ad. Mondjuk a kocsikra is lehetne telepíteni 4-4 kerékfigyelő kamerát, mondjuk itt a fehér vonal azonosítása még problémásabb, bár kombinálva GPS-szel nyilván megoldható.. És persze ehhez is kellene egy üzemeltető stáb és egy a rendszer döntéseit felügyelő bíróság. Sztem ez se lenne elhanyagolható költségvetési tétel, persze ha annyira prioritás lenne, biztosan futna rá...
    En ezért szeretem a megnyilvánulásaidat. Gyakorlatias vagy, egyből azt látod, hogy hogyan lehetne megvalósítani, persze rögtön meglátod az úton felmerülő problémákat. A többieket meg felháborítja, hogy a jó kis elméleteiket keresztülhuzza a valóság

  3. #678
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szerintem ez egy elég találó írás a témában Wéber Gabitól:

    FORMA-1: JÁTÉK HATÁROK NÉLKÜL?

  4. #679
    Furcsa, mert az én szememben ez az eset abszolút nem tartozik a vitatható döntések kategóriájába, pedig alapvetően a Verstappen-féle szemlélettel szimpatizálok. Az teljesen rendben van, hogy ez egy komplex, több csúcsponttal rendelkező kanyar, de hivatalosan egybe tartozik az egész és a kanyar megkezdésekor Max nem volt még sehol, talán még egy teljes autónyi távolság is volt közöttük. És ilyen helyzetben az ív választás joga 100%-ban Kimié, szerintem ilyenkor még csak fel sem merülhet, hogy hol/mikor hagyhatott volna több helyet, vagy léphetett volna a fékre. És ezt nyilván a holland is pontosan tudta, éppen ezért vágta át az egyik törést, mert ha ilyen helyzetben összeértek volna, akkor szinte biztosan ugyanúgy őt meszelték volna el érte.

    És én éppen emiatt érzem ezt a büntetést teljesen jogosnak, innentől kezdve miért ne lehetne legitim dolog előzés közben átvágni egy teljes sikánt és megtartani a megszerzett pozíciót, majd utólag azzal takarózni, hogy egyszerűen tartottam tőle, hogy az ellenfél nem hagy elég helyet és én csak megelőzés gyanánt engedtem ki az autót, mert a tempóelőny megvolt, úgyis gyorsabb voltam? Ez így nem működne.

    Én tényleg azt érzem itt a dolog kulcsának, hogy a kanyar bejáratán abszolút nem volt még versenyhelyzet, Kimi tisztán Max előtt kezdte meg az általa választott ívet és a pálya elhagyásával kihasználni a tempóelőnyt nem korrekt dolog, én a jövőben sem szeretnék ilyet látni.

  5. #680
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Furcsa, mert az én szememben ez az eset abszolút nem tartozik a vitatható döntések kategóriájába, pedig alapvetően a Verstappen-féle szemlélettel szimpatizálok. Az teljesen rendben van, hogy ez egy komplex, több csúcsponttal rendelkező kanyar, de hivatalosan egybe tartozik az egész és a kanyar megkezdésekor Max nem volt még sehol, talán még egy teljes autónyi távolság is volt közöttük. És ilyen helyzetben az ív választás joga 100%-ban Kimié, szerintem ilyenkor még csak fel sem merülhet, hogy hol/mikor hagyhatott volna több helyet, vagy léphetett volna a fékre. És ezt nyilván a holland is pontosan tudta, éppen ezért vágta át az egyik törést, mert ha ilyen helyzetben összeértek volna, akkor szinte biztosan ugyanúgy őt meszelték volna el érte.

    És én éppen emiatt érzem ezt a büntetést teljesen jogosnak, innentől kezdve miért ne lehetne legitim dolog előzés közben átvágni egy teljes sikánt és megtartani a megszerzett pozíciót, majd utólag azzal takarózni, hogy egyszerűen tartottam tőle, hogy az ellenfél nem hagy elég helyet és én csak megelőzés gyanánt engedtem ki az autót, mert a tempóelőny megvolt, úgyis gyorsabb voltam? Ez így nem működne.

    Én tényleg azt érzem itt a dolog kulcsának, hogy a kanyar bejáratán abszolút nem volt még versenyhelyzet, Kimi tisztán Max előtt kezdte meg az általa választott ívet és a pálya elhagyásával kihasználni a tempóelőnyt nem korrekt dolog, én a jövőben sem szeretnék ilyet látni.
    Arany.
    Viszont ez egy soktöréses, hosszú hosszú kanyar. Ilyenkor is csak az jöhet ki belőle elöször aki bement? Ez nem egy darab kanyar amit előre eldöntöd hogy hogyveszed be, fékpont, apex, kigyors, oszt csók, hanem alapból is korrigálsz, igazítasz, hozzányúlsz a pedálokhoz kanyar közben. Nyúújtott kanyar, szinte már-már egyenes Ha picit innen nézi az ember, akkor Max nem bevetődött, nem torpedózott, hanem egyszerűen bement Kimi mellé, utolérte (aki leszorította volna a pályáról).
    Nem vállalom ezt az álláspontot, csak egy kicsit Szabiskodok, más szempontból is vizsgálódok.

  6. #681
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont ez egy soktöréses, hosszú hosszú kanyar. Ilyenkor is csak az jöhet ki belőle elöször aki bement?
    Egyébként érdekes, mert pár éve egyszer mikor volt időm, átnyálaztam a sportszabályzatot az FIA honlapján és ugyan explicite nem mondta ki, de a szabályok tényleg csak azt rögzítették, hogy egyenesben hogyan lehet fair módon támadni és védekezni, tulajdonképpen aszerint a szövegezés szerint az "ideális íven kanyarodás jogáért" harcolnak a felek és a mérési pont mindig a következő féktáv. És ebben a kontextusban kanyarodás közben ezek a megkötések nem is voltak értelmezhetők, azon túl, hogy mindig annak kell alkalmazkodnia, akinek az orra éppen hátrébb van. Csak egy olyan általánosan megfogalmazott pont volt benne, hogy a kimondottan az ellenfél akadályozására irányuló kormánymozdulatok tilosak.

    Viszont kíváncsiságból csekkoltam és vagy nem látok rendesen, vagy pedig ezt a szekciót kompletten kivágták az idei dokumentumból, gondolom a Liberty szemléletváltásának részeként, tehát jelen pillanatban erre nincsenek is rögzített szabályok. Szóval tulajdonképpen neked is igazad van.

  7. #682
    Ha ezt megadják Max-nek, azzal olyan precedenst teremtenek, ami igen kellemetlen volna néha később. Ezen felbuzdulva sokkal rámenősebben vetődnének be egymás mellé, kierőszakolva az előbbre lévő ívkorrekcióját. Ez persze látványos volna nézői szempontokból, de a verseny tisztaságát nem sanszos, hogy rontaná. A balesetveszély növekedéséről nem is szólva.

    Amúgy meg kezd nagyon elegem lenni az F1-ből, mert ez már nem pilóták, hanem cégcsoportok csatája. Hiába van ott Alonso, aki még mindig az egyik legjobb, ha egy szar kocsiban ül. Nagyon egyenlőtlenek az esélyek és ez nem is fog nagyon változni, amikor az egyik csapat költségvetése 10-szerese a másikénak. Tudom, a Mclaren-Honda is top költségvetéssel megy, de az egy elég kirívó eset. A másik véglet a Force India, ami talán a leghatékonyabb költség/eredmény mutatóval bír, de nekik sincs érdemi esélyük a nagyok dolgába beleszólni normális körülmények közt.

  8. #683
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy meg kezd nagyon elegem lenni az F1-ből, mert ez már nem pilóták, hanem cégcsoportok csatája. Hiába van ott Alonso, aki még mindig az egyik legjobb, ha egy szar kocsiban ül. Nagyon egyenlőtlenek az esélyek és ez nem is fog nagyon változni, amikor az egyik csapat költségvetése 10-szerese a másikénak. Tudom, a Mclaren-Honda is top költségvetéssel megy, de az egy elég kirívó eset. A másik véglet a Force India, ami talán a leghatékonyabb költség/eredmény mutatóval bír, de nekik sincs érdemi esélyük a nagyok dolgába beleszólni normális körülmények közt.
    Erik, ez mindig is igy volt, ha privat csapatok felertek a csucsra (Mclaren/Williams), az is csak azert volt lehetseges, mert autogyarak alltak mogejuk. Arrol szol az F1 - es ilyen volt a multban is -, hogy ki tud minel tobb penzt minel hatekonyabban elkolteni. Ebbe beletartoznak a pilotak is, ok is csak egy koltsegtetel. Annyi a valtozas, hogy sokkal profibb minden, sokkal jobb a minosegbiztositas, igy minimalis a veletlen szerepe, ami izgalomhoz vezet.

  9. #684
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Erik, ez mindig is igy volt, ha privat csapatok felertek a csucsra (Mclaren/Williams), az is csak azert volt lehetseges, mert autogyarak alltak mogejuk. Arrol szol az F1 - es ilyen volt a multban is -, hogy ki tud minel tobb penzt minel hatekonyabban elkolteni. Ebbe beletartoznak a pilotak is, ok is csak egy koltsegtetel. Annyi a valtozas, hogy sokkal profibb minden, sokkal jobb a minosegbiztositas, igy minimalis a veletlen szerepe, ami izgalomhoz vezet.
    Ez mind világos és egyet is értek vele, csak már nem sport, nem küzdelem. Vagy legalábbis nem tűnik annak, és kicsit sem szórakoztató/izgalmas/érdekes.

  10. #685
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind világos és egyet is értek vele, csak már nem sport, nem küzdelem. Vagy legalábbis nem tűnik annak, és kicsit sem szórakoztató/izgalmas/érdekes.
    Pont az előbb írtad hogy ha Maxtől nem veszik el a helyet akkor precedens lett volna és több ilyen lett volna a jövőben, magyarul nagyobb lett volna a kűzdelem, de így nem lesz, mert arra kényszerítik őket, hogy meg ne próbálja ak semmit, csak DRS-el merjenek előzni ami a fos egy kis szarral keverve.
    Max még fiatal és jelenleg még a legjobb hal hozzáállásával áll hozzá a szarokrájával, de sajna megfelelő hozzánemértéssel,akarattal mindenkiből ki lehet ölni ezt, hogy beálljon az egyensorba.

    Én engednék nagyon sok minden, lennének ütközések, előzések, dráma, vidámság, humor.

    Első körben bevezetném az egyen első szárnyat ami úgy lenne kialakítva, hogy szélárnyékban minél jobban lehessen autózni, a többi részt is úgy szabályozni, hogy minél inkább elő legyen segítve az egymáshoz közel autozás, a gumikat keskenyebbre venném, hogy ne padlozhassanak bármikor, kipörgésgátlót egy az egyben eltörölném, és eltörölném az átfolyás szabályozását és megemelném 150kg-ra a benya mennyiségét.
    Szerintem óriási lenne, rengeteg vezetői hibával.

  11. #686
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Én engednék nagyon sok minden, lennének ütközések, előzések, dráma, vidámság, humor.
    Ilyen van Amerikában és úgy hívják Pankráció.

    A valódi sportba nem lehet belekódolni ezeket, mert vagy úgy jön ki a lépés vagy nem... teljesen random, hogy lesz-e dráma/izgalom, vagy hogy hozza magát a papírforma. Mindenesetre azon változások amiket leírtál, azok valóban jó irányba terelnék el az F1-et, de szerintem az sem lenne garancia semmire. Az izgalom alapvetően azon múlik, hogy több élcsapat is pariban tud-e lenni egymással, de ez a fejlesztési verseny meg nem a pályán zajlik, így semmit nem látunk belőle. Ha ez nincs meg, akkor max egy rendhagyó külső körülmény tud izgalmakat okozni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 29. 12:43.

  12. #687
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Pont az előbb írtad hogy ha Maxtől nem veszik el a helyet akkor precedens lett volna és több ilyen lett volna a jövőben, magyarul nagyobb lett volna a kűzdelem, de így nem lesz, mert arra kényszerítik őket, hogy meg ne próbálja ak semmit, csak DRS-el merjenek előzni ami a fos egy kis szarral keverve.
    Max még fiatal és jelenleg még a legjobb hal hozzáállásával áll hozzá a szarokrájával, de sajna megfelelő hozzánemértéssel,akarattal mindenkiből ki lehet ölni ezt, hogy beálljon az egyensorba.

    Én engednék nagyon sok minden, lennének ütközések, előzések, dráma, vidámság, humor.

    Első körben bevezetném az egyen első szárnyat ami úgy lenne kialakítva, hogy szélárnyékban minél jobban lehessen autózni, a többi részt is úgy szabályozni, hogy minél inkább elő legyen segítve az egymáshoz közel autozás, a gumikat keskenyebbre venném, hogy ne padlozhassanak bármikor, kipörgésgátlót egy az egyben eltörölném, és eltörölném az átfolyás szabályozását és megemelném 150kg-ra a benya mennyiségét.
    Szerintem óriási lenne, rengeteg vezetői hibával.
    Ez amit leirtal. oda vezetne,hogy sokkal tobb fejlesztesi lehetoseg lenne, ami megtobb penzbe kerulne, tehat maradna 3 gyari csapat, a tobbiek meg lehuznak a rolot. Ugy meg senki sem nezne es az egesz F1 lehuzhatna a rolot. Kiscsapatokra szukseg van, kulonben nincs ertelme az egesznek. Valamint a gyartok sem tudnak megindokolni az evi sokszazmillios marketingkoltseget azzal, hogy az utcai autoik is hasonlo rendszeruek.

    Te szurkoloi szempontbol nezed es igazad is van, hiszen neked az a fontos, hogy jolerezd magad es erdekes 2 ora legyen, amit a TV elott toltesz. Nehany futam pedig olyan, hogy akar reklamot is nezhetnenk helyette. Ezek viszont nagyon osszetett dolgok, minden mindennel osszefugg.

  13. #688
    Summa summarum, az autók teljesítményét kell egymáshoz közelebb hozni, akkor lenne több és élvezhető csata. Ezt viszont nem mi fogjuk tudni megmondani a fotelből, hogyan lehetne

  14. #689
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ez amit leirtal. oda vezetne,hogy sokkal tobb fejlesztesi lehetoseg lenne, ami megtobb penzbe kerulne, tehat maradna 3 gyari csapat, a tobbiek meg lehuznak a rolot. Ugy meg senki sem nezne es az egesz F1 lehuzhatna a rolot. Kiscsapatokra szukseg van, kulonben nincs ertelme az egesznek. Valamint a gyartok sem tudnak megindokolni az evi sokszazmillios marketingkoltseget azzal, hogy az utcai autoik is hasonlo rendszeruek.

    Te szurkoloi szempontbol nezed es igazad is van, hiszen neked az a fontos, hogy jolerezd magad es erdekes 2 ora legyen, amit a TV elott toltesz. Nehany futam pedig olyan, hogy akar reklamot is nezhetnenk helyette. Ezek viszont nagyon osszetett dolgok, minden mindennel osszefugg.
    Kiscsapat nekem nem kell , kit érdekel mi van a 15. helyen?
    Nagy csapatok a motort oda adják a kicsiknek a több meg karosszéria dolga.
    Megemelném hogy akár 3 autót is indíthatnának, és már is meg lenne oldva a nagyok csatája.
    Költségek meg senkit nem érdekelnek. Most is többet költenek mint amennyit lehetne.
    Kicsi csapat soha nem fog nyerni vagy beleszolni a nagyok dolgába ezt tudjuk, tölteléknek jok de kb ennyi.
    Ha min force india szinten lenne mindenki akkor lenne értelme de 2-3secre ugyan ne vicceljünk már.

    Ha TC off lenne meg vékony gumik akkor sokkal sokkal több tudás kellene a vezetéshez és nem az elektronikán múlna a dolog hanem a pilotán.

    Ez a gumi szélesítés a legnagyobb baromság ami valaha volt az F1-ben, az amúgy is ultra giga rövid féktávokat még rövidebbre vették, hogy esélytelen legyen normálissan kifékezni valakit, mert sajna ez van, közel maradni nem lehet a szárnyak amiatt 50-70m-es féktávoknál lehetetlen annyival késöbb fékezni hogy értelmes akcio legyen belőle.
    Szóval amíg nem lesznek a kerek keskenyebbek addig hogy egy klasszikust idézzek "az egészet baszhatjuk ugy ahogy van".

  15. #690
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ha TC off lenne meg vékony gumik akkor sokkal sokkal több tudás kellene a vezetéshez és nem az elektronikán múlna a dolog hanem a pilotán.
    2008 óta nincs se TC, se ABS az autókban. És számomra az idei szezon kifejezetten szórakoztató volt, a futamok többségén egészen jó csaták voltak, végre a DRS hatásfoka is csökkent annyira, hogy kevesebb egyenes közepén kikerülős manőver van. Ha rajtam múlna én betiltanám a fenébe, emlékezetes pillanatok nem attól születnek, hogy minden jött-ment el tud menni a másik mellett, ha megvan a tempóelőny, hanem ha a védekező félnek is van esélye a küzdelemben.

  16. #691
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Kiscsapat nekem nem kell , kit érdekel mi van a 15. helyen?
    Nagy csapatok a motort oda adják a kicsiknek a több meg karosszéria dolga.
    Megemelném hogy akár 3 autót is indíthatnának, és már is meg lenne oldva a nagyok csatája.
    Költségek meg senkit nem érdekelnek. Most is többet költenek mint amennyit lehetne.
    Kicsi csapat soha nem fog nyerni vagy beleszolni a nagyok dolgába ezt tudjuk, tölteléknek jok de kb ennyi.
    Ha min force india szinten lenne mindenki akkor lenne értelme de 2-3secre ugyan ne vicceljünk már.

    Ha TC off lenne meg vékony gumik akkor sokkal sokkal több tudás kellene a vezetéshez és nem az elektronikán múlna a dolog hanem a pilotán.

    Ez a gumi szélesítés a legnagyobb baromság ami valaha volt az F1-ben, az amúgy is ultra giga rövid féktávokat még rövidebbre vették, hogy esélytelen legyen normálissan kifékezni valakit, mert sajna ez van, közel maradni nem lehet a szárnyak amiatt 50-70m-es féktávoknál lehetetlen annyival késöbb fékezni hogy értelmes akcio legyen belőle.
    Szóval amíg nem lesznek a kerek keskenyebbek addig hogy egy klasszikust idézzek "az egészet baszhatjuk ugy ahogy van".
    Neked nem kell kiscsapat, de a promóter ugy írta alá a szerződéseket 10 évre előre, hogy 20 autót ki fog állitani. No meg a jövő bajnokainak is meg kell tanulnia az F1-et, nem kezdhetnek egyből nagycsapatoknál. Ők jelentenek egy lépcsőt.

    A költségek pedig mindenkit érdekelnek. Azért nem állnak sorba a gyártók és nincs a Ferrarin és a Mercedesen kívül versenyképes csapat, mert túl drága nekik a versenyzés. Ne hidd, hogy egy Volkswagennek, Toyotának nincs rá pénze, hogy kifizesse. Lenne, csak annyit nem ér meg nekik. Ugyanis 3-4 évig a belépés után ugyanannyit vagy többet el kell költeni, mint azoknak, akik nyernek, eredmény pedig csak utána jön. Emlékezz csak a Mercedesre 2010-2013 között!

    TC valóban nincs már rég - legálisan - ABS meg szerintem a 90-es években volt csak talán pár évig. A széles gumi pedig féktávokon ugyan nehezebbé teszi az előzést, de kigyorsításokon, kanyarodás közben - Verstappen COTA-n - könnyíti azt.

    Izgalmas akkor lesz nézni, ha közel vannak egymáshoz teljesítményben a csapatok, de mégis másképp érik el azt, másképp működik az autójuk, stb. Idén ezt szerintem a Ferrari és a Mercedes hozza, Red Bull is kezd odaérni. Én jövőre egy kiélezett szezonra számítok, az élmezőnyben a mostanihoz képest nem lesz változás. Ha valami, akkor a Red Bull és a Mercedes hegemóniája tette unalmassá az elmúlt éveket, de pont most érik be a változás, legalábbis remélem. Ha a Renault gyári csapata is odaérne az elejébe, szerintem annál már nem kell több. Talán Kimi összeszedhetné magát

  17. #692
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    2008 óta nincs se TC, se ABS az autókban. És számomra az idei szezon kifejezetten szórakoztató volt, a futamok többségén egészen jó csaták voltak, végre a DRS hatásfoka is csökkent annyira, hogy kevesebb egyenes közepén kikerülős manőver van. Ha rajtam múlna én betiltanám a fenébe, emlékezetes pillanatok nem attól születnek, hogy minden jött-ment el tud menni a másik mellett, ha megvan a tempóelőny, hanem ha a védekező félnek is van esélye a küzdelemben.
    DRS jó szerintem, csak jól kéne tudni finomhangolni, hogy esélyt adjon a támadásra, de ne kikerülés legyen belőle. Ez pedig nehéz, erre sem létezik teszt, kigondolják, aztán vagy jó lesz, vagy nem.

  18. #693
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    2008 óta nincs se TC, se ABS az autókban. És számomra az idei szezon kifejezetten szórakoztató volt, a futamok többségén egészen jó csaták voltak, végre a DRS hatásfoka is csökkent annyira, hogy kevesebb egyenes közepén kikerülős manőver van. Ha rajtam múlna én betiltanám a fenébe, emlékezetes pillanatok nem attól születnek, hogy minden jött-ment el tud menni a másik mellett, ha megvan a tempóelőny, hanem ha a védekező félnek is van esélye a küzdelemben.
    Tc nincs csak a difivel játszanak menet közben, kvázi ugyan azt csinálják mint a tc csak valamivel manuálisabban.
    Én ugy gondoltam, hogy legyen fix és kész, mint mi a GTR-ben, beállítottuk verseny előtt aztán az volt és kész, ha kopott volt a gumi ha uj ha leszakadt az eső ha nem, nem tudtunk variálni.

  19. #694
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Neked nem kell kiscsapat, de a promóter ugy írta alá a szerződéseket 10 évre előre, hogy 20 autót ki fog állitani. No meg a jövő bajnokainak is meg kell tanulnia az F1-et, nem kezdhetnek egyből nagycsapatoknál. Ők jelentenek egy lépcsőt.

    A költségek pedig mindenkit érdekelnek. Azért nem állnak sorba a gyártók és nincs a Ferrarin és a Mercedesen kívül versenyképes csapat, mert túl drága nekik a versenyzés. Ne hidd, hogy egy Volkswagennek, Toyotának nincs rá pénze, hogy kifizesse. Lenne, csak annyit nem ér meg nekik. Ugyanis 3-4 évig a belépés után ugyanannyit vagy többet el kell költeni, mint azoknak, akik nyernek, eredmény pedig csak utána jön. Emlékezz csak a Mercedesre 2010-2013 között!

    TC valóban nincs már rég - legálisan - ABS meg szerintem a 90-es években volt csak talán pár évig. A széles gumi pedig féktávokon ugyan nehezebbé teszi az előzést, de kigyorsításokon, kanyarodás közben - Verstappen COTA-n - könnyíti azt.

    Izgalmas akkor lesz nézni, ha közel vannak egymáshoz teljesítményben a csapatok, de mégis másképp érik el azt, másképp működik az autójuk, stb. Idén ezt szerintem a Ferrari és a Mercedes hozza, Red Bull is kezd odaérni. Én jövőre egy kiélezett szezonra számítok, az élmezőnyben a mostanihoz képest nem lesz változás. Ha valami, akkor a Red Bull és a Mercedes hegemóniája tette unalmassá az elmúlt éveket, de pont most érik be a változás, legalábbis remélem. Ha a Renault gyári csapata is odaérne az elejébe, szerintem annál már nem kell több. Talán Kimi összeszedhetné magát
    Nagy csapatoknál lenne 3. auto már is megoldodna a min 20 auto.
    Viszont addig amig nem lesz valami egységes dolog ami minden auton ugyan az addig nem lesz olcsobb vagy vonzóbb senkinek.
    Vagy egyen motor kellene, vagy kaszni vagy csak a szárnyakat kellene nagyon behatárolni, de mindenképp olyan változás kellene, hogy lehessen egymás seggében autózni relative büntetlenül, mert addig hiába írod hogy a széles gumival kanyarban meg kigyorsításon lehet nyerni(szerintem nem), de amig nem tudsz 1secen belülre kerülni mert vége a gumiknak addig feleleseg bármiről beszélni.
    Nekem pl baromira tetszett az a szezon amikor elfogytak a gumik egyik pillanatrol a másikra lassultak 5-6secet, szerintem az volt az egyik legjobb dolog az utóbb időben, az idei gumik viszont az ultragagyi kat.

  20. #695
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Ez a rajt... ez borítékolható volt. Két kiskakas az első sorban. Most az egyszer örültem volna, ha Hamilton kijön nevető harmadikként, mert megérdemelte volna.

  21. #696
    Meglett a bajnok.

  22. #697
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Kérjük a topikba ma estig kerüljétek a spoilert, vannak akik még nem látták a futamot...

  23. #698
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kérjük a topikba ma estig kerüljétek a spoilert, vannak akik még nem látták a futamot...
    Hát aki még nem látta, gondolom nem nézi meg az erről szóló topikot. De persze törölgess nyugodtan...

  24. #699
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Hát aki még nem látta, gondolom nem nézi meg az erről szóló topikot. De persze törölgess nyugodtan...
    Holnapra már látni fogod a posztodat
    (csak fater GTzik most vagy te is?)
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  25. #700
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kérjük a topikba ma estig kerüljétek a spoilert, vannak akik még nem látták a futamot...
    Kedd... Ez egy jól sikerült akció volt Hétfőn már a kutyát se érdekli a téma

Oldal: 28 / 34 ElsőElső ||| 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •