Oldal: 22 / 26 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 UtolsóUtolsó
Találatok: 526 - 550 (644 összesen)
  1. #526
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy alapvető hiba, de a proci vízhűtését azt anno úgy állítottam be, hogy befele fúj. Elsőre ezt megfordítom. Azért raktam így be, mert arra gondoltam, hogy hideg levegőt szívjon magára. A házból két másik nagy ventilátor szívja a levegőt. Már régóta hol volt ilyen, hol nem problémám ezzel a lassulással. Pl. versenyen nem volt. Szóval valószínű igen határeset.
    Én ezt mindig úgy rakom össze, hogy a prociról elszívja a hőt ventillátor, valamint a házban egy elölről hátrafelé menő kereszthuzat alakuljon ki. A ház elejére és a hátuljára is került egy-egy 14 centis venti, amelyek ezt a légáramlatot biztosítják és a CPU hűtése is ezt követi. Ott a gyári Intel venti helyett tettem fel egy méretesebbet, ami szintén a hátfal felé fúj. Így a legnagyobb nyári kánikulában sem volt soha gondom.

  2. #527
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Az sem mindegy milyen verzió. Évek óta Gigabyte-ot használok, de csak a brutál hűtésű OC-kat és még ott is variálnak, vannak kicsivel olcsóbbak, nem véletlenül.
    Mondjuk AMD fronton nem tudom mi a helyzet.
    OC-sek voltak, de anélkül nem veszek VGA-t, hogy ne csekkolnám a hűtését. Ha nem tűnik ránézésre elég komolynak, eleve nem neszem azt a típust.

  3. #528
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Az Asus directCU nélkül van?

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    OC-sek voltak, de anélkül nem veszek VGA-t, hogy ne csekkolnám a hűtését. Ha nem tűnik ránézésre elég komolynak, eleve nem neszem azt a típust.
    Igen, pl ezért se venném meg ezt:
    http://www.arukereso.hu/videokartya-...gd-p287986117/

    A kereszthuzat alap viszont a hátsót a házaknál általában a videokártya fölé teszik. Amennyiben van a ház oldalán alul is van hely, oda érdemes egy befújót tenni:
    http://img.techpowerup.org/091205/qrr.jpg

    Mondjuk nem tudom milyen alaplapod van, lehet a végén hangos lesz. (az enyém 5 darab PWM-eset tud kezelni)

  4. #529
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    A kereszt szellőzés megvan. Alul a táp szív befele. A tetején van a nagy proci hűtő, és elől meg hátul van egy egy nagy ventilátor. Szóval 4 oldalról megy ki be a levegő. De!!! Azt tudtam és anno vaciláltam is, hogy a Radeonok már régóta nem az energia takarékos mivoltukról híresek, ebből az is következik, hogy azt az energiát el is kell hűteni. Mivel a HD7970-l nem volt gondom, és hihetetlen olcsón jutottam hozzá a 290 OC-hoz ezért úgy döntöttem, hogy belecsapok. Egy ideig nem is volt gondom, de később az AC-l ezek jelentkeztek, sokáig azt hittem, - főleg, hogy hol mutatkozott hol nem - hogy ez AC probléma. A lényeg, hogy 1. megvan a hiba (3 nap szopás után), 2. van megoldás. Első körben megfordítom a proci hűtést levegő irányát. Vagy jobb lesz vagy jobb lesz. Ha nem megy akkor leszedem a ház oldalát és mukodj.

    A kártya hűtéséről meg annyit, hogy szerintem elég komoly, biztos van jobb és lehet jobbá tenni, de most még nem az a fázis jön.

    https://www.asus.com/hu/Graphics-Cards/R9290XDC2OC4GD5/

  5. #530
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Az Asus directCU nélkül van?



    Igen, pl ezért se venném meg ezt:
    http://www.arukereso.hu/videokartya-...gd-p287986117/

    A kereszthuzat alap viszont a hátsót a házaknál általában a videokártya fölé teszik. Amennyiben van a ház oldalán alul is van hely, oda érdemes egy befújót tenni:
    http://img.techpowerup.org/091205/qrr.jpg

    Mondjuk nem tudom milyen alaplapod van, lehet a végén hangos lesz. (az enyém 5 darab PWM-eset tud kezelni)
    Az alaplapom Asus P9 x79 Deluxe II.

    Na, minden jó irányban van, csak a teteén kell a ventilátorokat megfordítanom.

  6. #531
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Na, minden jó irányban van, csak a teteén kell a ventilátorokat megfordítanom.
    Joe, nem csak a ház belső keringtetése lehet fontos, hanem a ház körül lévő levegőé is. Ha nagyon be van szorítva a gép a sarokba és nem tud áramlani körülötte a levegő, akkor a kifújt meleg levegőt fogja beszívni hűtésre.

    Nekem a szoba sarkában van a gép igaz teljesen szellősen, de nyáron (27-29 fokban) mégis megül ott a levegő és egy szobaventilátorral kell a keringést biztosítanom, hogy tudjak versenyezni. Érdekes, 25 fokos szobahőmérséklet alatt nincs ezzel gondom, ennyit számíthat pár fok is. Mondjuk az én helyzetem ebből a szempontból "szerencsésebb" volt, nálam túlmelegedés esetén szimplán lehall-t a cucc, de így a hibakeresés is kevésbé volt szofisztikált, ennyit az intelligens rendszerek előnyeiről..
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 19. 13:48.

  7. #532
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Joe témához:
    • Tesztképpen, tekerj minden hűtést max-ra, mindent vegyél le, nyisd ki a szoba ablakát, győződj meg 100%osan arról hogy a (vga) hűtés a problémák okozója.
    • Hogy meggyőződj arról hogy nem az AC a ludas, és nincs más játékprogramod, akkor a FurMark-al melegiitsd fel, teszteld a VGA-dat (kicsi könnyű program, ami irtóra tudja zabálni a vga-t)
    • AC-ben a vga-k hatékonyságát, hogy mennyire tudják kipörgetni magukat, verziónként javithatnak/ronthatnak rajta a fejlesztők. Lásd pl AMD-s prociknál volt hogy 4magból 2-t ismert, tudott használni (és kézzel kellett ini-kben turkálni). Valami ilyesmi is okozhatja hogy néha hibátlan nálad az AC, aztán 1 hónap múlva előjön az akadás.

  8. #533
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    A ház elég jól tud szellőzni. Szabadon áll, ráadásul évek óta egy és ugyanazon helyen. Viszont tudod említettem korábban, hogy nyáron már nem kapcsolom be, és ennek az az oka, hogy a közel 40m2-s nappalimat 2-3 kal is lazán megemeli, annyi hőt termel. Ez részben az Radeon, de java részt az extrém túlhajtott i7 miatt van.

    Azért nem teszteltem Furmarkkal, mivel korábban ez a gond nem jelentkezett. A kezdeti AC-s időkben ez nem volt. Kb az 1.0-s verzió környékén tapasztaltam első alkalommal. De mikor kijött valamilyen újabb frissítés akkor megszűnt. A másik fő ok, hogy pl. a mostani versenyen sem jelentkezett ez a fajta hiba. Ebből én arra következtettem, hogy a videokártya szarakodik de nem hardveresen, hanem szoftveres problémája van. Ezért elkezdtem kizárni a lehetséges okokat. 3 napba telt mire eljutottam oda, hogy az AC nyersen, appok és modok nélkül, másik driver, másik op, no tuning és minden fajta más program kilövése után megnéztem a hőmérsékleteket és a hardware szenzor eredményeket. Persze Ti azt nem is sejtitek, hogy volt olyan, hogy pl BIOS-ban visszaállítottam a DDR3-s ramokat 2400.ra és nem indult a rendszer. Most sem tudom miért, csak az segített rajta, ha defaultra visszatöltöttem mindent. Sok ilyennel elbíbelődtem. Ma ott tartok, hogy az SSD-t legyalultam, feltettem egy tiszta win10-t és ma este kezdem újból telepíteni vissza a rendszert. Persze a 10-t meg nem ismerem, így most azzal fogok szívni, mi hol van, található. Ezen gépen csak a Steam és az AC van, szóval ez az oldal gyorsan megy.

    Remélem sikerül ma elindítgatni az egészet.

    Mindenkinek köszönöm a segítségét és a hozzászólását.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2016. 02. 19. 14:54.

  9. #534
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Végül is csak ma állt össze a dolog. Még kitakarítottam a kártyát, bár nem volt benne szemmel láthatóan por de egy nagyon fontos dolgot fedeztem fel. A kártya hátán van egy fólia, amit el kellett volna távolítani beszereléskor. Na ez is rajta volt. Levettem. Most hogy megváltozott a hűtés irány, meg ez a fólia bezárt dobozban sem ment 84 fok fölé. Nem is szaggatott amíg fenn hagytam. Ja és a lényeg, hogy valamiért gyorsabb lett a dolog kb 15 - 20 fps-l. Nem tudom az okát, de nem is érdekel.

    Az MSI afterburnerrel lehet még a ventilátor sebességet is szabályozni, szóval legfeljebb még azt bekapcsolom, ha szarakodás van.

  10. #535
    Sziasztok!

    Most vettem egy t300-as kormányt gte edition-t letöltöttem a driverét állítanám be a dolgokat minden klappol kivéve az, hogy a pedált nem érzékeli. Járt már valaki így tudtok valami gyógymódot erre vagy csak simán gyári hibás? Vagy elronthattam valamit nem tudom

  11. #536
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg Kis Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Most vettem egy t300-as kormányt gte edition-t letöltöttem a driverét állítanám be a dolgokat minden klappol kivéve az, hogy a pedált nem érzékeli. Járt már valaki így tudtok valami gyógymódot erre vagy csak simán gyári hibás? Vagy elronthattam valamit nem tudom
    Csatlakoztattad a pedált a kormányhoz?
    PS3 módban van a kapcsoló?

  12. #537
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Csatlakoztattad a pedált a kormányhoz?
    PS3 módban van a kapcsoló?
    Igen. Igen.

  13. #538
    Nyomtam rá egy windows probléma megoldást és azt írta, hogy usb3.0-án nem megfelelően működik a kormány, de nem hiszem, hogy ez lehet a probléma.

  14. #539
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg Kis Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Nyomtam rá egy windows probléma megoldást és azt írta, hogy usb3.0-án nem megfelelően működik a kormány, de nem hiszem, hogy ez lehet a probléma.
    Pródáld ki azért.

  15. #540
    Persze, egyből kipróbáltam de semmi.

  16. #541
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kis Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Persze, egyből kipróbáltam de semmi.
    Konkrétan hol nézted hogy érzékeli e a pedálokat?

  17. #542
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan hol nézted hogy érzékeli e a pedálokat?
    A driver profiljában. illetve magában a szimulátorban.

  18. #543
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kis Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    A driver profiljában. illetve magában a szimulátorban.
    Ez esetben az alábbi listát tudom javasolni.
    - érdemes szétszedni és újra összerakni
    - olyan alaplapnál ahol több féle USB port is van (pl előlapi 2.0, hátsók 3.0) kipróbálni mindkét típusban. Az enyémen pl a hátlapon is keverve van a v2 és a v3.
    - driver frissítés
    - T300-nál még érdemes lehet megpróbálni a firmware frissítést is

    Minden kormánynál gyári control panel-ben, vagy a DXTweak-ben érdemes ellenőrizni a pedálokat, hogy reagál e ha lenyomod.
    Ha ezek után sem megy akkor nyugodt szívvel vissza viheted.

  19. #544
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez esetben az alábbi listát tudom javasolni.
    - érdemes szétszedni és újra összerakni
    - olyan alaplapnál ahol több féle USB port is van (pl előlapi 2.0, hátsók 3.0) kipróbálni mindkét típusban. Az enyémen pl a hátlapon is keverve van a v2 és a v3.
    - driver frissítés
    - T300-nál még érdemes lehet megpróbálni a firmware frissítést is

    Minden kormánynál gyári control panel-ben, vagy a DXTweak-ben érdemes ellenőrizni a pedálokat, hogy reagál e ha lenyomod.
    Ha ezek után sem megy akkor nyugodt szívvel vissza viheted.
    Köszönöm szépen végigcsináltam, ami a listán volt, de nem működik sehogysem.

  20. #545
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kis Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm szépen végigcsináltam, ami a listán volt, de nem működik sehogysem.
    Ez esetben ha boltban vetted és 3 napon belül, akkor kötelesek cserét adni, vagy vissza fizetni a pénzed.
    Ha nem tudnak cserét adni gyakran megpróbálnak valami "alkalmi" vételt rád sózni. Nem kell elfogadnod. (Többnyire nem is érdemes.)

  21. #546
    Idézet Eredetileg Kis Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Nyomtam rá egy windows probléma megoldást és azt írta, hogy usb3.0-án nem megfelelően működik a kormány, de nem hiszem, hogy ez lehet a probléma.
    Azzal kezdem, hogy nem értek a lovakhoz, meg bocs, hogy beleugatok, meg ilyenek, de szemetszúrt a win probléma megoldás (tehát pc) és a ps3 mód... De ha tényleg jó így, akkor nem szóltam. Meg amúgy sem.

    telefonról küldve.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  22. #547
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Azzal kezdem, hogy nem értek a lovakhoz, meg bocs, hogy beleugatok, meg ilyenek, de szemetszúrt a win probléma megoldás (tehát pc) és a ps3 mód... De ha tényleg jó így, akkor nem szóltam. Meg amúgy sem.

    telefonról küldve.
    Thrustmasternél a PS3 módban kell PC-n használni.

  23. #548
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Thrustmasternél a PS3 módban kell PC-n használni.
    A hülyék...

    telefonról küldve.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  24. #549
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Megpróbáltam kiváltani az alaplapi USB csatlakozókat, hátha akkor megjavul a kormány állandó újraindulása. Vettem egy PCI kártyát, négy usb hellyel. Betettem a gépbe, felismerte az eszközt, majd kiirta hogy "Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)




    Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."




    Windows 10, hibaelháritást nem ajánl fel, a tulajdonság lapon semmit nem tudok állitani, csak kiirja ezt, nem látom mivel ütközik, mert az eszközkezelő nem mutatja. Szerintetek mi a fenét tudok vele kezdeni?
    Öregember nem gyorsvonat.......

  25. #550
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Megpróbáltam kiváltani az alaplapi USB csatlakozókat, hátha akkor megjavul a kormány állandó újraindulása. Vettem egy PCI kártyát, négy usb hellyel. Betettem a gépbe, felismerte az eszközt, majd kiirta hogy "Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)




    Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."




    Windows 10, hibaelháritást nem ajánl fel, a tulajdonság lapon semmit nem tudok állitani, csak kiirja ezt, nem látom mivel ütközik, mert az eszközkezelő nem mutatja. Szerintetek mi a fenét tudok vele kezdeni?
    BIOS-ban próbáld letiltani a nem használt integrált cuccokat, pl az alaplapi USB-ket.

    Ha nem megy, kellene pontosan hogy:
    - milyen alaplapod van
    - mik vannak beledugdosva (PCI* kártyák, vinyó, DVD, stb)

Oldal: 22 / 26 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •