Oldal: 11 / 26 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 251 - 275 (644 összesen)
  1. #251
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg yoda73 írta Hozzászólás megtekintése
    Pár éve, - kisebb kategóriás radeon - az egyik kollégámnál belefutottam hasonló hibajelenségbe. A gépet elindítva 1-2 perc után becsíkozott, szétesett a kép, majd elsötétült. Viszont belépve a biosba nem volt gond. Win újratelepítés után ( csak a kártya driver törlés nem segített) minden rendbe jött, azóta is hibátlanul működik a kártya. Próbáld meg valakihez elvinni és kipróbálni egy másik rendszeren, hátha....
    Sajnos nekem már a biosban is szétesik a kép. Próbáltam másik gépben, ott egyáltalán nem indult, bár már lehet az új gépben sem, azóta nem raktam vissza.

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Valamint győződj meg hogy a tápod jó-e, v. elég-e hozzá. Az is szokott hasonlókat produkálni.
    Egy chieftec 500W iarena van a gépben. Gyakorlatilag mindkét ágról kap áramot, úgyhogy nem hinném, hogy kevés lenne neki. Meg szerintem akkor is el kellene indulni a windowsnak vele, maximum a 3D alkalmazásoknál kapcsolna ki, ha kevés lenne az áram neki. 1,5 hónapig nem volt gondja.

    Azért köszönöm a segítségeket, de ha van valakinek még ötlete, vagy tudna segíteni, azt szívesen fogadom. Nem szeretném potyára visszapostázni Pestre a cuccot.

  2. #252
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nekem már a biosban is szétesik a kép. Próbáltam másik gépben, ott egyáltalán nem indult, bár már lehet az új gépben sem, azóta nem raktam vissza.



    Egy chieftec 500W iarena van a gépben. Gyakorlatilag mindkét ágról kap áramot, úgyhogy nem hinném, hogy kevés lenne neki. Meg szerintem akkor is el kellene indulni a windowsnak vele...
    Ha csak egyik ágról kap áramot akkor hatalmas sípolással jelzi és nem is indul el a gép. Tapasztalat.
    Szóval az áramot kizárhatod. Viszont régen volt hasonló gondom, a finoman mondva is belépőszintű kártyám csinált ilyesmit, csíkos lett a kép de ami a leglátványosabb volt, hogy zöldes is. Igaz ezt már a 0. napon elkezdte, szóval egyértelmű garis volt, ki is cserélték.
    Ez bármivel előfordulhat... Ezért van a gari. (Örülj hogy még van. )
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #253
    Domán Ariel Regisztrált Domán Ariel logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 31.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    413
    Helló!
    ma nekiestem a szokásos portalanításnak a gépben,kivettem a videókarit ott is porűzés aztán vissza,nos azóta NINCS KÉP! :S a TV-n nincs jel(amit ír is),szal nem tudom mit csináltam,de ha valakinek bármi ötlete van,kérlek írjátok meg!
    Kösz!

    edit:már műxik
    Utoljára módosította: Domán Ariel; 2011. 09. 17. 22:07.

  4. #254
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88

    PC gondok

    Helló!

    Döglődik a gépem? Toltam a futamot fent a net-en és először meg-meg szaggatott. 1 körrel később kimerevedett bő fél percre, aztán visszaadta az irányítást, de már összeomlott textúrákkal. Mintha inverzbe váltott volna. Döglődik a VGA kártyám? Voltmár régeben is ilyen hiba, de már hónapokkal ezelőtt. Rosszkor jött a hiba.
    Mik a tapasztalatok e jelenséggel?

  5. #255
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Dűzni írta Hozzászólás megtekintése
    Helló!

    Döglődik a gépem? Toltam a futamot fent a net-en és először meg-meg szaggatott. 1 körrel később kimerevedett bő fél percre, aztán visszaadta az irányítást, de már összeomlott textúrákkal. Mintha inverzbe váltott volna. Döglődik a VGA kártyám? Voltmár régeben is ilyen hiba, de már hónapokkal ezelőtt. Rosszkor jött a hiba.
    Mik a tapasztalatok e jelenséggel?
    Hali,
    Nekem is nemrég volt ilyen, eredmény alaplap halál lett!

  6. #256
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Dűzni írta Hozzászólás megtekintése
    Helló!

    Döglődik a gépem? Toltam a futamot fent a net-en és először meg-meg szaggatott. 1 körrel később kimerevedett bő fél percre, aztán visszaadta az irányítást, de már összeomlott textúrákkal. Mintha inverzbe váltott volna. Döglődik a VGA kártyám? Voltmár régeben is ilyen hiba, de már hónapokkal ezelőtt. Rosszkor jött a hiba.
    Mik a tapasztalatok e jelenséggel?
    Valszeg régebbi nVidia kártyád van, megoldás nincs rá. Nyomsz egy ALT-TAB-ot, majd vissza, ekkor helyreállnak a textúrák. Utána már elméletben nem csinálja.


  7. #257
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Rendszer gyártója Gigabyte Technology Co., Ltd.
    Rendszer modellje 945GCM-S2C
    Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2.20GHz
    NVIDIA GeForce GT 220
    Az alaplapi chipset döglődne, de az máskor kékhalállal jelentkezett. Technika nem a legkorszerőbb, de számolnom kell a komoly kiadásokkal, feltételezhetően.
    Futtattam a 3dMark06-ot, de lement símán.
    Az alaplapi ram nem lehet kihatással a texturákra? Igaz, hogy a VGA-nak saját ramjában dolgozik azokkal?

  8. #258
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Dűzni írta Hozzászólás megtekintése
    Rendszer gyártója Gigabyte Technology Co., Ltd.
    Rendszer modellje 945GCM-S2C
    Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2.20GHz
    NVIDIA GeForce GT 220
    Az alaplapi chipset döglődne, de az máskor kékhalállal jelentkezett. Technika nem a legkorszerőbb, de számolnom kell a komoly kiadásokkal, feltételezhetően.
    Futtattam a 3dMark06-ot, de lement símán.
    Az alaplapi ram nem lehet kihatással a texturákra? Igaz, hogy a VGA-nak saját ramjában dolgozik azokkal?
    Nem valószínű, hogy a géped rossz lenne. Ez egy bug, ami az ISI motoros játékok (ezért nem találkozol vele máshol), és a régebbi, illetve régebbi alapokra építkező Geforce kártyák kombinációjából adódik. Annak nem néztem soha utána, hogy az újabb fejlesztésűek produkálják-e, mert nekem egy GTX 275 van, már 2 éve és egyszer sem csinálta. A korábbi kártyák (pl:9800 GTX) nálam is és másnál is produkálták, produkálják. Volt aki ezért tért át AMD-re.


  9. #259
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Nekem szervizbe van az új Amd 5870-es kártyám így bekerült a régi gépből az i5-ös proci mellé a GF8800GT. Valamelyik nap gyakorlás közben megint lemerevedett a kép pár mp-re, de mire visszatért, már a falnak is csapódott az autó. Remélem az esti tesztfutamon nem lesz hasonló probléma és az októberi 24 órásra visszakapom, vagy legalább is valamit helyette, mert nem szeretném ez miatt elrontani a versenyt.
    A lényeg, hogy valószínű nálad is a videokártya akad össze a GTR2-vel.

  10. #260
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Köszi a segítő hozzászólásokat!
    Frissítettem a VGA drivert, de a VGA bioshoz nem találtam semmit.

  11. #261
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Elég nagy problémám van és kellene a segítségetek.
    A nyáron összeraktam egy új gépet (Asrock P67 Pro3 alaplap, Chieftec iArena 500W táp, Corsair 2*2Gb DDR3 1600Mhz CL9 RAM és egy Gigabyte5870OC VGA). Ebből már 1 hónapja garanciáztatni volt a VGA, mert elkezdet szürke és sszines képernyőkkel megfagyni, majd végül be sem indult. Aztán a tegnapi nap kaptam helyette (ráfizetéssel) egy XFX6950 1Gb-os kártyát, ami a Catalyst 11.9 feltelepítése után 10 perccel már szürke képernyővel kimerevedett. Próbáltam később 11.4-es majd a hozzá adott 10.12-es drivert is, de mindegyikkel szürkehalál van úgy, hogy még 3D alkalmazást be sem indítok csak fórumot olvasok.
    Az alaplap biosát már frissítettem 2.0-ra, de a video bios 2007-es. Erre viszont nem találtam frissítési lehetőséget. Egyáltalán van értelme ezzel bajlódnom?
    Van ötletetek, hogy mit csinálhatnék, hogy működjön rendesen?
    Vagy nem bírja a rendszerem az AMD VGA-kat?

  12. #262
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Elég nagy problémám van és kellene a segítségetek.
    A nyáron összeraktam egy új gépet (Asrock P67 Pro3 alaplap, Chieftec iArena 500W táp, Corsair 2*2Gb DDR3 1600Mhz CL9 RAM és egy Gigabyte5870OC VGA). Ebből már 1 hónapja garanciáztatni volt a VGA, mert elkezdet szürke és sszines képernyőkkel megfagyni, majd végül be sem indult. Aztán a tegnapi nap kaptam helyette (ráfizetéssel) egy XFX6950 1Gb-os kártyát, ami a Catalyst 11.9 feltelepítése után 10 perccel már szürke képernyővel kimerevedett. Próbáltam később 11.4-es majd a hozzá adott 10.12-es drivert is, de mindegyikkel szürkehalál van úgy, hogy még 3D alkalmazást be sem indítok csak fórumot olvasok.
    Az alaplap biosát már frissítettem 2.0-ra, de a video bios 2007-es. Erre viszont nem találtam frissítési lehetőséget. Egyáltalán van értelme ezzel bajlódnom?
    Van ötletetek, hogy mit csinálhatnék, hogy működjön rendesen?
    Vagy nem bírja a rendszerem az AMD VGA-kat?
    Sikerült egy rossz kártyát kapnod...azonnali csere....

  13. #263
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Levike írta Hozzászólás megtekintése
    Sikerült egy rossz kártyát kapnod...azonnali csere....
    Ok! Köszi!

    Másik gépben szintén ezt produkálta, úgyhogy már vissza is küldtem futárral.

  14. #264
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Dűzni írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a segítő hozzászólásokat!
    Frissítettem a VGA drivert, de a VGA bioshoz nem találtam semmit.
    szeva!
    Nem volt jó ötlet, mivel átment diavetítésbe FPS-em. Visszaraktam 1 hirtelen 5lettel a régi Nvidia driver-t, így rendben folyamatos az FPS-em. Nem tűri a 280-as verziót. Érdekes módon mindkét cpu-m dúl volt terhelve. Alaphelyzetben is 50% felett dübörgött 2-5% helyett. Nincs reissítés!

  15. #265
    Ma reggel a gépem sztrájkot hírdetett. Úgy néz ki, hogy a tápnál van valami gond. Valaki hozzáértő el tudná magyarázni, hogy miképp tudom leellenőrizni, hogy a kábeleken megfelelő feszkó megy-e?
    Az alaplap ledje világít de bekapcsolásra nem reagál a gép, azonban tesó tápjára csatlakoztatva életre kelt. Ezért gyanakszom a tápra. Egyszerűen nekiestem a multiméterrel, de akárhova dugtam 0-t mutatott. Pls Help!

    Sikerült lemérni
    12 - 12.6
    5 - 5.1
    3 - 3.4
    hivatalos - mért (voltban értendő)
    Utoljára módosította: Akos; 2011. 10. 24. 17:08.

  16. #266
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Ma reggel a gépem sztrájkot hírdetett. Úgy néz ki, hogy a tápnál van valami gond. Valaki hozzáértő el tudná magyarázni, hogy miképp tudom leellenőrizni, hogy a kábeleken megfelelő feszkó megy-e?
    Az alaplap ledje világít de bekapcsolásra nem reagál a gép, azonban tesó tápjára csatlakoztatva életre kelt. Ezért gyanakszom a tápra. Egyszerűen nekiestem a multiméterrel, de akárhova dugtam 0-t mutatott. Pls Help!

    Sikerült lemérni
    12 - 12.6
    5 - 5.1
    3 - 3.4
    hivatalos - mért (voltban értendő)
    Ez igy jó, csak az a kérdés hogy terhelésen mi történik, illetve mikor bekapcsoláskor hirtelen minden fogyasztó beindul.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  17. #267
    Ezt is próbáltam: ha alaplap nélkül csak dvd írót rádugva indítom akkor elindul, de alaplappal már nem bír el. tesóén is teszteltem. Már 4 éves úgyhogy nem garis, így szétkaptam. nem igazán értek az elektronikai problémák felderítéséhez, de próbálkozó szellemű vagyok; azt tudom korábbról, hogy ha púpos a kondenzátor, akkor az nem szokott jó lenni, 1 van ami kicsit púposabb. megpróbálkozok egy cserével. Persze gyanítom, hogy ilyen olcsón nem úszom meg.
    Most rádugtam a régi tápomat, ez már elindítja a gépet, igaz 20 pin-es a 24 helyett az alaplapi csatlakozó, csak az a baj h a winyóm sata tápos az meg ezen nincs.

  18. #268
    Kicseréltem a kondenzátort. Forrasztottam már korábban így nem volt új a helyzet, csak szűkös volt a hely, de sikerült nem átfolyatni más tüskére. Beindult a táp, lemértem a feszkókat, mindenhol megfelelő... és akkor jött a nagy levegővétel. Vajon beindul-e ha rákötöm az alaplapot? És lőn beindult. Winfos is, szóval most rakom össze a gépet.
    50 Ft + egy kis házi forrasztás. Azért egy darabig még figyelemmel kísérem, mégsem vagyok szakember.
    Utoljára módosította: Akos; 2011. 10. 25. 15:14.

  19. #269
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    50 Ft + egy kis házi forrasztás. Azért egy darabig még figyelemmel kísérem, mégsem vagyok szakember.
    Ennek nagy omega-füst lesz a vége, de GRAT!

  20. #270
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek nagy omega-füst lesz a vége, de GRAT!
    Remélem nincsenek nostradamus-i génjeid.

  21. #271
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Volt egy 8600GT kártyám, amivel a GTR2 nem annyira akart megbarátkozni, ezért vettem egy ATI HD5670-et, amivel viszont érdekes jelenség jött. Bekapcsoláskor elég nehezen indul el a gép, beindulnak a ventik , majd leállnak és közben kattogó hang hallatszik. Ezt 3-4x megismétli, majd elindul és onnantól nincsen gond.

    Valaki tapasztalt már hasonló problémát?

    Továbbá így visszaviszem az ATI kártyát gariztatni, mert ugye az új a gépben, meg ha kiveszem és visszateszem a régi kártyát akkor nem csinálja.
    8600GT-hez volt egyfajta driver amivel nagyjából műxik a GTR2, de ezt meg sajnos rendszer reinstall után nem találom. Vki nem tudja hirtelen melyik verzió az?
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  22. #272
    Sztem a 8600nak meg kéne bírkóznia a GTR2-vel. Persze nem max felbontáson és nem max részletességgel. (na és no AA, no AF) A GTR 2 elég régi játék és dx9-nél többre úgysem képes.
    Azt ugye megnézted, hogy nem kábel lóg bele a ventillátorba mielőtt gariztatod? Nálam a proci ventibe lóg bele, ha elfeledkezek elrendezni a kábeldzsungelt.

  23. #273
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Én 7950GT-vel tolom med felbontással és 100 fölött van az FPS-em

  24. #274
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    Volt egy 8600GT kártyám, amivel a GTR2 nem annyira akart megbarátkozni, ezért vettem egy ATI HD5670-et, amivel viszont érdekes jelenség jött. Bekapcsoláskor elég nehezen indul el a gép, beindulnak a ventik , majd leállnak és közben kattogó hang hallatszik. Ezt 3-4x megismétli, majd elindul és onnantól nincsen gond.

    Valaki tapasztalt már hasonló problémát?

    Továbbá így visszaviszem az ATI kártyát gariztatni, mert ugye az új a gépben, meg ha kiveszem és visszateszem a régi kártyát akkor nem csinálja.
    8600GT-hez volt egyfajta driver amivel nagyjából műxik a GTR2, de ezt meg sajnos rendszer reinstall után nem találom. Vki nem tudja hirtelen melyik verzió az?

    Kattogó hang a merevlemez haláltusája szokott lenni, 5670 viszont nem játékra való
    Ennyi pénzért használt piacon 4870-et kapsz ami több mint dupla teljesítményt tud, de a 1 éve Sziszkának továbbadott 4850-em is 60%-al gyorsabb volt, ezek manapság 12-18ezer forintba kerülnek. Mivel elavult kártya már, azt se mondjatjuk, hogy évekig fogod használni és ezért a gari mennyire fontos
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 11. 02. 13:51.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #275
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Én 7950GT-vel tolom med felbontással és 100 fölött van az FPS-em
    Meg tudnád lesni milyen driver van fennt hozzá? Esetleg ha megvan a telepítő átdobhatnád!
    Grafika nem szokott szétperegni?
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

Oldal: 11 / 26 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •