Oldal: 25 / 26 ElsőElső ||| 15 21 22 23 24 25 26 UtolsóUtolsó
Találatok: 601 - 625 (644 összesen)
  1. #601
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    PE a szoftveres probléma felkutatásában segíthet. Mi fogja a CPU-t, vagy mi kapar a háttértáron, mi eszi a memóriát.
    RAM hiba jó ötlet. Úgyemlékszem az kékhalálozni szokott ha vacakol. Vedd ki az egyik (fél) modult az alaplapból, nézd meg hogy úgy akad-e a gépezet. memtest-et meg jó sokáig kell futattnod.
    Ram hibára csak futtatni kell egy mem tesztet. Linuxon alap, de a jobb alaplapokban már megtalálod a bios-ban is.

  2. #602
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Sziasztok!
    Eddig 4kban játszottam assettoval ,lockolt 60fps-el,mert a tv-m annyit tud fogadni.
    Ma megpróbáltam full hd-n is,és meglepődve azt tapasztaltam hogy így is kb 75 fps-t kapok!
    720ban 90körül!
    Ram 8gb,gpu 1060 3gb,i5 7500
    4kban erthető,hisz 99% on meg a kártya,proci 65kb
    De full hdn már csak 40% 720on 25%
    A vram sem telik be,de akkor mitől nem kapok több fpst?

  3. #603
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Eddig 4kban játszottam assettoval ,lockolt 60fps-el,mert a tv-m annyit tud fogadni.
    Ma megpróbáltam full hd-n is,és meglepődve azt tapasztaltam hogy így is kb 75 fps-t kapok!
    720ban 90körül!
    Ram 8gb,gpu 1060 3gb,i5 7500
    4kban erthető,hisz 99% on meg a kártya,proci 65kb
    De full hdn már csak 40% 720on 25%
    A vram sem telik be,de akkor mitől nem kapok több fpst?
    VGA limit.
    Vedd lejjebb a grafikai beállításokat.

  4. #604
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    VGA limit.
    Vedd lejjebb a grafikai beállításokat.
    Ha 25%on megy a gpu hogy lehetne gpu limit?
    Proci továbbra is maradt 65%? A 65% egyes magonkként hogy alakul? Lehet az egyik (fizikai motort kiszolgáló) közel 100 körül mozog, a többit meg alig használja

  5. #605
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    A fizikai motort kiszolgáló magok számát be lehet állítani manuálisan valahol?

    Tapatalkkal küldve az én 1505-A01 eszközömről

  6. #606
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Na magonként nem néztem!
    Hogy is kell az megnézni?
    Ha tényleg le van az egyik mag terhelve azzal mit lehet kezdeni?
    Azért egy ilyen gépen bő 120 fps kéne full hdban gondolom!
    Raadasul mindent le is huztam mediumra

  7. #607
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    assetto corsa.ini-ben van egy "threading" sor, de szerintem nem sok eredménye lesz...

  8. #608
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha 25%on megy a gpu hogy lehetne gpu limit?
    Hát akkor nem sikerült értelmeznem a megadott számokat, sorry

  9. #609
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Azért egy ilyen gépen bő 120 fps kéne full hdban gondolom!
    Raadasul mindent le is huztam mediumra
    Nagyban függ a beállításoktól.

    Nekem az alábbi beállításokkal van 120~140 FPS
    16Gb RAM, i7-3770, GTX 1060 3Gb
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: zrubi; 2018. 09. 19. 00:13.

  10. #610
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    A fizikai motort kiszolgáló magok számát be lehet állítani manuálisan valahol?
    Hah. Ha ennyire könnyű lenne többszálúsítani egy egy feladatot egész egyszerű lenne a munkám

    Kétlem hogy több szálon futna a fizikai motor, ha igen akkor gratula Kunoséknak. iRacing azt sem volt képes megoldani tudtommal, hogy a hang külön szálon menjen a fizikához képest. Na nem mintha a cég ahol dolgozom jobban állna, ugyan azon a szálon fut majdnem minden

    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy is kell az megnézni?
    Ctrl + Shift + Esc -> Performance -> Alul Open Resource Monitor -> Cpu fül

  11. #611
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hah. Ha ennyire könnyű lenne többszálúsítani egy egy feladatot egész egyszerű lenne a munkám

    Kétlem hogy több szálon futna a fizikai motor, ha igen akkor gratula Kunoséknak. iRacing azt sem volt képes megoldani tudtommal, hogy a hang külön szálon menjen a fizikához képest. Na nem mintha a cég ahol dolgozom jobban állna, ugyan azon a szálon fut majdnem minden
    Az assetto_corsa.ini-ben találtam egy sort, ami gondolom erre szolgál...,de valószínű hogy manuálisan is csak egy magot lehet neki megadni..
    Kód:
    [PHYSICS_THREADING]
    THREADS=-1				; -1 = automatic , 0 = disabled , 1...N number of threads dedicated to physics
    Automatán pedig oda dobja a fizikai számításokat, ahol a legkevesebbet dolgozik az adott mag? Csak azért kérdezem mert, ha monitorozom a magokat, akkor a magok kihasználtsága állandóan random változik.

  12. #612
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az assetto_corsa.ini-ben találtam egy sort, ami gondolom erre szolgál...,de valószínű hogy manuálisan is csak egy magot lehet neki megadni..
    Kód:
    [PHYSICS_THREADING]
    THREADS=-1                ; -1 = automatic , 0 = disabled , 1...N number of threads dedicated to physics
    Automatán pedig oda dobja a fizikai számításokat, ahol a legkevesebbet dolgozik az adott mag? Csak azért kérdezem mert, ha monitorozom a magokat, akkor a magok kihasználtsága állandóan random változik.
    A pontos megoldását a Windowsnak csak a Microsoft tudná megmondani, de nincs kötelezve arra az operációs rendszer (legalábbis a Windows / Unix / Mac biztosan), hogy egy program szálat egy fizikai szálhoz kössön. Szóval simán lehet, hogy ide oda dobálja a Windows a fizikai motorhoz kapcsolódó szálat annak minden előnyével (jobb proci kihasználtság) és hátrányával (a váltás időt vesz el) együtt. Viszont ha egy időszeletben egyik fizikai szál sincs maximum közelében akkor nem lehet CPU limit

  13. #613
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az assetto_corsa.ini-ben találtam egy sort, ami gondolom erre szolgál...,de valószínű hogy manuálisan is csak egy magot lehet neki megadni..
    Kód:
    [PHYSICS_THREADING]
    THREADS=-1                ; -1 = automatic , 0 = disabled , 1...N number of threads dedicated to physics
    Automatán pedig oda dobja a fizikai számításokat, ahol a legkevesebbet dolgozik az adott mag? Csak azért kérdezem mert, ha monitorozom a magokat, akkor a magok kihasználtsága állandóan random változik.
    Úgy rémlik erre írta valaki (talán Panky), hogy csak placebo, nincs semmi szerepe.

  14. #614
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy rémlik erre írta valaki (talán Panky), hogy csak placebo, nincs semmi szerepe.
    Ha jól emlékszem ősrégi intelekre lett kitalálva, még ezer éve. Ott a ht miatt a multi thread nem hogy javít hanem ront. Szerintem se érdemes evvel időt tölteni.

  15. #615
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Sziasztok,

    Olyan gondom van, hogy az utóbbi pár napban USB eszközök ki-be dugásánál 3-ból 1-szer kék halállal lefagy és újraindul a gépben. Több eszközzel is csinálja, több porton is és több oprendszerrel is... roppant idegesítő.

    Haldoklik az alaplap? Vagy vmi táp probléma?


    Köszi az ötleteket!

  16. #616
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nincs senkinek semmi öltete?

  17. #617
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Olyan gondom van, hogy az utóbbi pár napban USB eszközök ki-be dugásánál 3-ból 1-szer kék halállal lefagy és újraindul a gépben. Több eszközzel is csinálja, több porton is és több oprendszerrel is... roppant idegesítő.

    Haldoklik az alaplap? Vagy vmi táp probléma?


    Köszi az ötleteket!
    BIOS-ban ha bedugsz egy pendrive-ot (arról akarnál bootolni), vagy egeret akkor felismeri, fagy?
    BIOS-ban az USB-s beállítások rendben vannak?
    Esetleg egy live-linux-ot kipróbálnék.
    Gép hátán, a közvetlen USB portot is próbáltad? 2.0-s (nemkék) USB portot?
    Próbálnék egy BIOS frissítést, ha nincs más (de ne pont akkor legyen kékhalál).
    Gondolom a windows-on az USB port drivereit már gyalultad, és próbáltad már újrarakni.
    Esetleg ha win10-ed van, ami folyamatosan frissűl, lehet egy update elkefintett valamit, utánanézhetsz hogy más járt-e hasonlóan.

  18. #618
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Köszi, végigrágom, ami eddig kimaradt...

  19. #619
    Jónás Bertalan Versenyző JONAS logója
    Csatlakozott
    2015. 09. 11.
    Város
    Ipolyság
    Üzenetek
    99
    Sziasztok! Egy jó ideje már nem látogattam meg az oldalt, sem nem vettem részt egyik versenyen sem, mert hardware gondjaim vannak máig! A videó kártyám mondott fel. Remélem sikerül minél hamarabb egy új PC-re beruháznom, mert a régi nem felel meg sok szempontból! Addig is jó versenyeket kivánok!
    Fair Play és versenyszellem!

  20. #620
    Uraim! Egy olyan jelenséggel találtam magam velem szemben, amit nem értek. Hátha tudtok rá magyarázatot adni!

    A fiam gépén (amit tőlem örökölt meg) nincs kép, a bekapcsolás után egy hosszút és három rövidet sípol. Ez videókártya hiba lesz, tiszta sor. Kiszedem a videókártyát, berakom az ősrégi NVidiát (ugyanabba a foglaltba, ahol a másik volt), és minden rendben, működik a gép.

    Csak nem hagy annyiban a dolog, és kiszedem az én gépemből a videókártyát és belerakom a hibásnak véltet. De nem hibás, működik! A bootolásnál nem sípol a gép és kép is van!

    Hogy lehet hogy a videókártya az egyik gépben jó, a másikban nem? Az a videókártya abban a gépben kb. hat évig szolgált hibátlanul. Aztán egyik napról a másikra nem hajlandó menni vele tovább. Annyi változás történt csupán az elmúlt időszakban, hogy Win 10-et telepítettem a gépre és kapott egy 2 TB-os winchestert az 1 TB-os helyett. De hónapokig így is jó volt.

    Mi lehet a gond?

  21. #621
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Uraim! Egy olyan jelenséggel találtam magam velem szemben, amit nem értek. Hátha tudtok rá magyarázatot adni!

    A fiam gépén (amit tőlem örökölt meg) nincs kép, a bekapcsolás után egy hosszút és három rövidet sípol. Ez videókártya hiba lesz, tiszta sor. Kiszedem a videókártyát, berakom az ősrégi NVidiát (ugyanabba a foglaltba, ahol a másik volt), és minden rendben, működik a gép.

    Csak nem hagy annyiban a dolog, és kiszedem az én gépemből a videókártyát és belerakom a hibásnak véltet. De nem hibás, működik! A bootolásnál nem sípol a gép és kép is van!

    Hogy lehet hogy a videókártya az egyik gépben jó, a másikban nem? Az a videókártya abban a gépben kb. hat évig szolgált hibátlanul. Aztán egyik napról a másikra nem hajlandó menni vele tovább. Annyi változás történt csupán az elmúlt időszakban, hogy Win 10-et telepítettem a gépre és kapott egy 2 TB-os winchestert az 1 TB-os helyett. De hónapokig így is jó volt.

    Mi lehet a gond?
    Tápellátást nézném meg. A jobb alaplapok leírásánál megtalálod hogy a hang és led jelzések mit jelentenek pontosan.

  22. #622
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Tápellátást nézném meg. A jobb alaplapok leírásánál megtalálod hogy a hang és led jelzések mit jelentenek pontosan.
    Köszi! Ott lesz a gond. Az ASUS support oldala a sípolásra azt írja, hogy "It detects the abnormal in graphic card. If graphic card needs extra power supply, please ensure power supply can provide enough watt." Szóval nem kap elég áramot a kártya. Azt nem hinném, hogy a táp "legyengült" volna, inkább a kábel lehet hibás. Nyomozok tovább.

  23. #623
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Ott lesz a gond. Az ASUS support oldala a sípolásra azt írja, hogy "It detects the abnormal in graphic card. If graphic card needs extra power supply, please ensure power supply can provide enough watt." Szóval nem kap elég áramot a kártya. Azt nem hinném, hogy a táp "legyengült" volna, inkább a kábel lehet hibás. Nyomozok tovább.
    Ott lesz a hiba, nem kerdes, nekem is ez volt a gond. Nem kap eleg aramot a kartya hutese, ezert letilt.

    Ki tudod probalni, ha nem dugod ra a GPU-ra a tapcsatlakozot, akkor egy hibauzenet jelenik meg a monitoron, tehat van kep.

  24. #624
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ott lesz a hiba, nem kerdes, nekem is ez volt a gond. Nem kap eleg aramot a kartya hutese, ezert letilt.

    Ki tudod probalni, ha nem dugod ra a GPU-ra a tapcsatlakozot, akkor egy hibauzenet jelenik meg a monitoron, tehat van kep.
    Én is ezt hittem, de valami más a gond. Ha átrakom a videókártyát a második foglalatba, ott tökéletesen működik! Nem értem a dolgot, mert ha az első foglalat meghibásodott az alaplapon, akkor ott a kipróbálásra berakott régi videókártyának sem lenne szabad működnie! (Igaz azt nem kell külön kábellel közvetlenül a tápra csatlakoztatni)

  25. #625
    Megkérdezem itt is, hátha van valakinek hozzáfűznivalója:
    Eredetileg a rendszer stabilitását szerettem volna tesztelni némi tuning mellett, de azt vettem észre, hogy a Windowsból futtatott MemTest64 progi egy pár órára magára hagyva néhány hibát produkált, de mindet ugyanazon a memória címen.

    Ezen a ponton visszaálltam full gyári beállításokra, se proci, se memória tuning. A hibákat ugyanúgy produkálta.

    Bootoltam pendriveról Memtest86-ot, teszteltem 4 menetben a RAM-ot, nagyjából 30 hiba, szintén mind ugyanazon a címen. Az elvárt és kapott érték minden egyes esetben pontosan 1 bitben tér el.

    Ez így elég egyértelműen fizikai meghibásodásnak tűnik, igaz? Vagy esetleg érdemes még valamit megnézni?

Oldal: 25 / 26 ElsőElső ||| 15 21 22 23 24 25 26 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •