Oldal: 1 / 26 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (644 összesen)
  1. #1

    Hardware probléma

    Sziasztok!
    Hardware-es problémám lenne! Mostanában vettem egy radeon9600pro kártyát, és ha felrakok minden grafikai kiegészítést pályákra, kocsikra, akkor 1024-es felbontásban - a pitbe és ha néhány kocsi van előttem (már 1,2-nél) - szaggatt a játék. 20-25fps. Pedig a detail bias kb. 75%-on van. A d3d-t, a cpufixet, és a 1,2 peccset raktam fel. A gép egyébként: asusP4v8x, P4 1,6Ghz, 384 MB ram, radeon9600pro. Azért furcsállom az egészet, mert egy AMD1,7+, 256 Ram, radeon 9200-n meg megy szépen, ugyanilyen beállítással.
    A kártyámra most a legújjabb drájvert raktam fel. Lehet valami régebbi jobban tetszene neki?
    VAn valakinek ilyesmi tapasztalata? Esetleg hasonló konfigja? Gyengus a gép egy 98-as játékhoz?

  2. #2

    Re: Hardware probléma

    Szia...bár nekem amd konfigom van, próbáld meg legakább a felbontást lejjebb venni 800*600-ra, valamint az effktek ki-be kapcsolásával is jelentős teljesítménynövekedést érhetsz el...a látható autók számát is csökkentsd le...ha ez sem segít, sajnos driverhiba, de a gép is sajnos lehet, hogy kevés hozzá...nekem egy giga rammal is van, hogy replayeknél nagyobb tömörödésnél beszaggat...

  3. #3

    Re: Hardware probléma

    A látható ótók számát lehet csökkenteni a gpl-be? hogyan?

  4. #4
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Hardware probléma

    Sziasztok egy kis grafikai problémám lenne a GPL-el. Egy éve nem játszottam vele, de most kedvet kaptam hozzá, úgyhogy elővettem, és felraktam hozzá az "All in the one" patchet. A gondom, hogyha a játékot 640x480-tól nagyobb felbontásra rakom, nem jeleníti meg az egész képet, csak a bal felső sarokban egy kb 5x5-ös négyzetet. Nem tudom mi baja lehet, mert régen a Millenium alatt minden gond nélkül ment, most XP van SP2-vel a gépemen. Felraktam a feltuningolt változatot, a GPL 2004-et, de azzal sem ment nagyobb felbontásban, ráadásul valami más gondja is van, mert 640x480-as felbontással indítottam egy versenyt 19 ellenfélel, és alig bírtam elrajtolni, annyira rosszul ment, míg az eredeti változatnak semmi gondja nem volt vele. A gépem: P4 1500Mhz, Radeon 8500 128MB, 384MB RAM. Szerintem ezen simán kéne mennie, és a Milleniummal ment is. Kipróbáltam a kompatibilitásos hülyeséget is, de csak rosszabb lett. Ha valakinek van valami ötlete, kérem segítsen.

    Elöre is köszönöm: Varga Ádám

  5. #5
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Larionov írta
    Sziasztok egy kis grafikai problémám lenne a GPL-el. Egy éve nem játszottam vele, de most kedvet kaptam hozzá, úgyhogy elővettem, és felraktam hozzá az "All in the one" patchet. A gondom, hogyha a játékot 640x480-tól nagyobb felbontásra rakom, nem jeleníti meg az egész képet, csak a bal felső sarokban egy kb 5x5-ös négyzetet. Nem tudom mi baja lehet, mert régen a Millenium alatt minden gond nélkül ment, most XP van SP2-vel a gépemen. Felraktam a feltuningolt változatot, a GPL 2004-et, de azzal sem ment nagyobb felbontásban, ráadásul valami más gondja is van, mert 640x480-as felbontással indítottam egy versenyt 19 ellenfélel, és alig bírtam elrajtolni, annyira rosszul ment, míg az eredeti változatnak semmi gondja nem volt vele. A gépem: P4 1500Mhz, Radeon 8500 128MB, 384MB RAM. Szerintem ezen simán kéne mennie, és a Milleniummal ment is. Kipróbáltam a kompatibilitásos hülyeséget is, de csak rosszabb lett. Ha valakinek van valami ötlete, kérem segítsen.

    Elöre is köszönöm: Varga Ádám
    Ratesz, te szoktad vágni ezeket a kérdéseket, nincs vmi ötleted?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #6
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: Hardware probléma

    Sziasztok,

    DirectX használata esetén a rajtnál nem látszik a saját autóm és az előttem lévő sor. Ha oldalra nézek akkor megjelenik az autóm és látszik a mellettem lévő is. Gondolom aza a baj, hogy egyszerre sok autó van a látótérben. Van erre megoldás?

    Ha OpenGL-t használok akkor nincs ilyen probléma, de akkor a textúrák szélein jelenik meg fekete csík.


    Más: Tudtok ajánlani valami jó hang update-et?

  7. #7
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    DirectX használata esetén a rajtnál nem látszik a saját autóm és az előttem lévő sor. Ha oldalra nézek akkor megjelenik az autóm és látszik a mellettem lévő is. Gondolom aza a baj, hogy egyszerre sok autó van a látótérben. Van erre megoldás?

    Ha OpenGL-t használok akkor nincs ilyen probléma, de akkor a textúrák szélein jelenik meg fekete csík.


    Más: Tudtok ajánlani valami jó hang update-et?
    sztem a látható autók számának csökkentésével megoldható lene a probléma...

  8. #8
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    sztem a látható autók számának csökkentésével megoldható lene a probléma...
    Köszönöm a tippet, tudja valaki hogyan lehet csökkenteni a látható autók számát GPL-ben?

  9. #9
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    DirectX használata esetén a rajtnál nem látszik a saját autóm és az előttem lévő sor. Ha oldalra nézek akkor megjelenik az autóm és látszik a mellettem lévő is. Gondolom aza a baj, hogy egyszerre sok autó van a látótérben. Van erre megoldás?

    Ha OpenGL-t használok akkor nincs ilyen probléma, de akkor a textúrák szélein jelenik meg fekete csík.


    Más: Tudtok ajánlani valami jó hang update-et?
    Megoldódott: a Detail Bias csúszkát kellett viszzavenni, hogy épp ne a maximumon legyen.

  10. #10

    Re: Hardware probléma

    Skacok,
    A Czene Mikinek segítsünk már, nem nagyon ért a számtekhez. ( napok óta nyaggat, na nem baj, nem azé mondom...)
    szóval vidkarit vesz, de ezért az alaplapot is cserélnie kell. Mivel ezt csak a gpl miatt csinálja, ha rossz lesz a hang az alaplap miatt, akkor ....
    Szóval azt kéne csinálni, hogy akinek jó a hang a gpl-ben, az leírja az alaplap konkrét típusát. (talán a chipset a lényeg) újabb típusok előnyben.
    Így ki tudná választani hozzá az alaplapot, és mindenki boldog maradna


  11. #11
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Skacok,
    A Czene Mikinek segítsünk már, nem nagyon ért a számtekhez. ( napok óta nyaggat, na nem baj, nem azé mondom...)
    szóval vidkarit vesz, de ezért az alaplapot is cserélnie kell. Mivel ezt csak a gpl miatt csinálja, ha rossz lesz a hang az alaplap miatt, akkor ....
    Szóval azt kéne csinálni, hogy akinek jó a hang a gpl-ben, az leírja az alaplap konkrét típusát. (talán a chipset a lényeg) újabb típusok előnyben.
    Így ki tudná választani hozzá az alaplapot, és mindenki boldog maradna

    Áá, mondtam neki, hogy vigye az alaplap adatait, amikor videokártyát vesz
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #12

    Re: Hardware probléma

    Én is mondtam Mikinek, hogy milyet vegyen.

    De hangról nem dumáltunk. Ha ez segít, nekem Abit NF7S alaplapom van, rajta egy integrált nvidia nForce Audio 5.1 hangchip. Ezzel nagyon jól megy a GPL hangja.

    Meg van egy Sound Blaster Live! hangkártyám letiltva, pont a GPL miatt, mert azon bezizeg néha, tehát SB Live nem ajánlott.

    Hajrá Miki, jó lenne újra versenyezni!
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  13. #13

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Én is mondtam Mikinek, hogy milyet vegyen.

    De hangról nem dumáltunk. Ha ez segít, nekem Abit NF7S alaplapom van, rajta egy integrált nvidia nForce Audio 5.1 hangchip. Ezzel nagyon jól megy a GPL hangja.

    Meg van egy Sound Blaster Live! hangkártyám letiltva, pont a GPL miatt, mert azon bezizeg néha, tehát SB Live nem ajánlott.

    Hajrá Miki, jó lenne újra versenyezni!
    Nekem ugyanez a kombináció van, de sosem próbáltam az alaplapi hangkártyát... Kösz az ötletet!

  14. #14
    Regisztrált Miki logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 27.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    73

    Re: Hardware probléma

    Köszi a segítséget srácok! Jani, az alaplapos dologról annyit, hogy amikor mentem megvenni a karit, az alaplap minden létező papírját magammal vittem és az eladó orra alá is dugtam. Ennek tükrében ajánlotta az ATi-t. Most meg kiderül hogy az alaplap mégsem stimmel, tehát azt is lehet kicserélni. Kicsit kezdem már unni hogy úgy kell toldozni-foldozni ezt a játékot, lassan már egy külön gépet kell összeraknom neki hogy fusson. Ha ez jó akkor azzal van baj, ha az fut akkor amaz nem..... Ráadásul nekem a bitek, RAM-ok meg megabizbaszok nem mondanak semmit, analfabéta vagyok a számtech-ez. Ha a tuning után nem fog rendesen menni a GPL akkor ott befejeztem GPL-es pályafutásomat.

    Azért köszi a segítséget!

  15. #15
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Hardware probléma

    Nekem Asus K8N-E alaplapom van és az integrált hangkártyát használom. Tökéletesen fut vele a GPL!

  16. #16
    Regisztrált Miki logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 27.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    73

    Re: Hardware probléma

    Sziasztok!

    Nemrég hoztam el a gépemet a szerelőtől, itthon rögtön próbáltam is a GPL-t de sajnos nincs javulás, még 800X600-ban is szaggat. A gépem P4, 2,2 GHz, Ati Radeon 256 MB, 512 MB ram. Még mindig csótány lenne a játékhoz??? Ez nem igaz, kezdem azt hinni hogy más a gond. Az érdekes az hogy régen alaplapi karival is rendesen ment 800X600-ban full griddel. Vagy valamit be kell állítani, esetleg telepítsem újra a GPL-t?? Légyszi adjatok tippet.
    Előre is THX

  17. #17
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Miki írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nemrég hoztam el a gépemet a szerelőtől, itthon rögtön próbáltam is a GPL-t de sajnos nincs javulás, még 800X600-ban is szaggat. A gépem P4, 2,2 GHz, Ati Radeon 256 MB, 512 MB ram. Még mindig csótány lenne a játékhoz??? Ez nem igaz, kezdem azt hinni hogy más a gond. Az érdekes az hogy régen alaplapi karival is rendesen ment 800X600-ban full griddel. Vagy valamit be kell állítani, esetleg telepítsem újra a GPL-t?? Légyszi adjatok tippet.
    Előre is THX
    Ezen mindenképpen mennie kell, máshol van a gond. Újratelepítés azért lehet nem árt, ha ennyi mindent cseréltél De valószínűleg vmi beállítási bibi lesz ez...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  18. #18
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Miki írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nemrég hoztam el a gépemet a szerelőtől, itthon rögtön próbáltam is a GPL-t de sajnos nincs javulás, még 800X600-ban is szaggat. A gépem P4, 2,2 GHz, Ati Radeon 256 MB, 512 MB ram. Még mindig csótány lenne a játékhoz??? Ez nem igaz, kezdem azt hinni hogy más a gond. Az érdekes az hogy régen alaplapi karival is rendesen ment 800X600-ban full griddel. Vagy valamit be kell állítani, esetleg telepítsem újra a GPL-t?? Légyszi adjatok tippet.
    Előre is THX
    Ahogy Jani mondja, ez a konfig több mint elég.
    De sajna tippet nem tudok adni, nekem a hangon kívül más bajom nincs a GPL-el. Videókártyádat felismeri a GPL? Bal felül ki van írva mikor indul?
    Esetleg erre egy driver-frissítés.

    Update: hm-hm, elsőre benéztem, azt hittem a videókarid 512 megás, de most nézem, hogy a ramod annyi. Az bizony azért XP-vel kevéske. Az maga bekajál 1 Gb-ot simán, én most tervezem bővíteni 2 G-re. Ugyanis ha mondjuk Azureus, vagy egyéb memória igényes progi fut játék alatt, be-be swappol a GPL is.
    Utoljára módosította: Ocean; 2007. 11. 12. 19:06.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #19
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Update: hm-hm, elsőre benéztem, azt hittem a videókarid 512 megás, de most nézem, hogy a ramod annyi. Az bizony azért XP-vel kevéske. Az maga bekajál 1 Gb-ot simán, én most tervezem bővíteni 2 G-re. Ugyanis ha mondjuk Azureus, vagy egyéb memória igényes progi fut játék alatt, be-be swappol a GPL is.
    Nekem is ekkora videokártyám van, amigo Sőt, ha jól rémlik csak 128 MB, plusz a RAM-om nekem is 512... Mégis megy minden flottul
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  20. #20
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Hardware probléma

    A GPL érdekes problémákat tud szülni. A régi configomon én pl elég sokáig a 98-assal játszottam, mert valahogy a GPL2004 nem szerette a gépemet, aztán meghalt az alaplapom és lényegében lecseréltem a fél gépet. Azóta jó az is. Az Ati videókártyával viszont voltak gondok! Én mondjuk az Ati-ra esküszök, de a GPL-el nem nagyon szerették egymást. Én a helyedben elösször felraknám a legrégebbi drivert, amit kiadtak a kártyádhoz. Ha ez nem segít, akkor nekiesnék újratelepíteni az XP-t, és ha még akkor sem jó, nagyon gondolkodóba esék mi lehet a baj.

  21. #21
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: Hardware probléma

    Jah igen, egy kérdés:

    Kb mikor volt utoljára újratelepítve a géped?

  22. #22

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Miki írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nemrég hoztam el a gépemet a szerelőtől, itthon rögtön próbáltam is a GPL-t de sajnos nincs javulás, még 800X600-ban is szaggat. A gépem P4, 2,2 GHz, Ati Radeon 256 MB, 512 MB ram. Még mindig csótány lenne a játékhoz??? Ez nem igaz, kezdem azt hinni hogy más a gond. Az érdekes az hogy régen alaplapi karival is rendesen ment 800X600-ban full griddel. Vagy valamit be kell állítani, esetleg telepítsem újra a GPL-t?? Légyszi adjatok tippet.
    Előre is THX
    Szerintem elsőre dobd fel ide a core.ini-t hátha találunk benne valamit, ami nem passzol. Meg azt kérdezném még, hogy milyen gpl akad? A totál eredeti(+a kötelező javítások), vagy valami update-elt változat? Nálam gondot okozott már pálya update. Pl. tegnap gyalultam le mosportot, ami egy amúgy nem is túl durva update miatt, megakadt jópár helyen. Újratelepíteni biztos nem árt, ahogy a többiek is írták..

  23. #23

    Re: Hardware probléma

    Mindenképpen installáld újra a windowst, és ugyanazt a drivert használd mint Jani!

  24. #24
    Regisztrált Miki logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 27.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    73

    Re: Hardware probléma

    Köszi a segítséget fiúk! Amúgy a windowsom 2 napja lett újratelepítve. Sajnos nem kell neki updatelt pálya hogy szaggasson, még a demo-s Watkins Glen is szaggat ami régen simán ment. Meg ma ahogy próbálgattam csinált egy olyat hogy amikor ütköztem, abban a pillanatban kifagyott az egész, restartolni kellett. A videókarit felismeri a játék. Most elküldöm a core.ini-t hátha azzal van baj.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  25. #25

    Re: Hardware probléma

    Idézet Eredetileg Miki írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a segítséget fiúk! Amúgy a windowsom 2 napja lett újratelepítve. Sajnos nem kell neki updatelt pálya hogy szaggasson, még a demo-s Watkins Glen is szaggat ami régen simán ment. Meg ma ahogy próbálgattam csinált egy olyat hogy amikor ütköztem, abban a pillanatban kifagyott az egész, restartolni kellett. A videókarit felismeri a játék. Most elküldöm a core.ini-t hátha azzal van baj.
    A sajátommal összehasonlítva ezekben a sorokban van difi:

    [ Direct3D7 ]
    DoubleMirrorResWidth = 0
    DoubleMirrorResHeight = 0
    DirectMirrorRendering = 0

    Esetleg ez nálad is használhat, mint Ádám problémájánál.

    [ Communications ]
    net_mdm_client_send_every = 3 ; Client packet freq on dialup 2
    net_mdm_server_send_every = 3 ; Server packet freq on dialup 2
    net_mdm_server_send_size = 384 ; show 19 cars ; Server packet size on dialup

    Itt csak a net beállítása más. Nem hiszem, hogy ezzel van gond.
    Próba cseresznye...

Oldal: 1 / 26 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •