Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (95 összesen)

Téma: HGTRM4 GT Hockenheim

  1. #26
    Szabó Viktor Regisztrált Szabó Viktor logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    895

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Második rajt jól sikerült, sorban előztem meg autókat, köztük Bondot, és Viktort, amin meg is lepödtem, tudtam hogy jó a versenysetup, de nem gondoltam hogy ennyire.
    engem ugyan nem előztél meg a 2. rajtnál 21. helyről indultam.

  2. #27
    Bondár Zsolt Regisztrált Bond logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 06.
    Életkor
    54
    Üzenetek
    88

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Jó volt, élveztem nagyon a futamot, bár a versenysetünk gyenge lett, sajna abszolut nem volt idő menni vele.
    A qual már megint vicc volt, ezzel a változó baromsággal, néha már úgy érzem, leköltöztek a pályák Kongóba, mert utóbbi 4 futamon mindig esett vmikor

    Csak az elején lehetett jót menni, el is marháskodtam, és csak 8ik lettem. A kabarés felvezető végén vki lerombolt hátulról, azt hittem boxban kezdem a futamot szereléssel, mert nem nagyon maradt hátulja gépnek.

    A restart után viszont nyugodt voltam, csak még nem sejtettem, hogy a race set nem lesz versenyképes néhány kollégával szemben

    Tilus volt az első, Prezsit lehagyva úgy érkezett meg mögém, hogy inkább elengedtem, tudtam, hogy Benczédi Zsolttal vívni fognak, így nem kis műsort néztem végig úgy 15 körön keresztül

    Csűr (Viktor) hátulról indult, így csak a box környékén kezdett gondot jelenteni, sajna Ő is egyértelműen gyorsabb volt, de azért Őt már tartottam pár körön át, végül is Ő a legnagyobb ellenfél az ezüstre.
    Nagyon jót autóztunk, igazi profi szimulátoros, tuti biztos voltam benne, hogy nem kell paráznom, mert vigyáz hogy ne karambollal dőljön el a harc.

    Onnantól, hogy a Ő megelőzött, gyakorlatilag a 4. helyen autóztam, szép stabil körökkel simán be is hoztam a végére. Még a leggyorsabb kört is ebben a szakaszban autóztam ki.

    Imolában lesz a showdown, remélem kicsit jobban fel tudok készülni, mert a mai lehetett volna jobb is.
    tHUNder Racing

    "Lehetetlen nincs, csak tehetetlen "

  3. #28
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    engem ugyan nem előztél meg a 2. rajtnál 21. helyről indultam.
    Valóban, akkor az a box után volt.
    Friss gumikkal egészen hihetetlen volt a gép, amit sikerült kihasználni, és közben azonnal szanaszét is gyilkolni

    Rajt után a 10. helyről kellett feljönni, amihez ugye kellet vagy 20-30 satura fékezés, és utána még Zsolti tartott és mögötte erölködtem, guminak vége.

    Box után pedig valahogy megelőztetek, pozicióért kellett nyomni, és hát a
    szokásosnál is jobban hajtott az adrenalin.
    Az utóbbi néhány futamon is volt érdekes szitum, itt is csak a véletlen és profi versenytársak kooperációja utján usztam meg, hogy le ne toljak vkit a pályáról...valahogy vissza kéne venni futam közben, de egyenlőre nem megy

  4. #29

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Hát nekem a verseny olyan szappanleesősdi volt. Mindenki engem akart seggbe......
    3x meg is kaptam az áldást.
    Bár mondták, hogy a hátsó traktus mindig ilyen, azért reméltem engem elkerül a kiütősdi. Hát nem.

    Rupa Zolitól egy elnézés, hogy becsúsztam elé, elcsesztem a visszaváltást.

    Az még tetszett, amikor 3man összeölelkeztünk Zsebe, Rupa, és én.
    Mondjuk ha Gábor nem annyira akaratos, nem én húztam volna a legrövidebbet .

    Végsősoron jó verseny volt, bár nem is gondolok arra, ha nincs az a 3 ölelkezés, hova juthattam volna.
    Sándor Tibinek sajnos -6 helyezést köszönhettem abban a pillanatban amikor kirakott...
    Aztán ha jól emlékszem Kolozs Tamás akart nagyon későn fékezni... Sikerült neki. Kár, hogy előtte voltam

    De legalább csatáztam egyet Balogh Tamással és Antal Istvánnal. István büntire kellett kimenned? Láttam amikor vágtál egyet, gondoltam is, hogy bajban vagy. Nekem is már csak 1 hibám maradt. Kár mert ott még játszhattunk volna egy kicsit.
    Jó futam volt nekem, bár valahogy az utolsó szektorból két kanyar nem fekszik ezen a pályán.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  5. #30
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Életkor
    48
    Üzenetek
    203

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Lekörözésnél Kiss Attila-t sikerült elgázolni. Azthittem csak kigyorsításnál fogsz elengedni. Probáltam kihúzódni mögüled de már nem nagyon ment.


    Semmi gond!Nem voltam senkivel partiban úgy hogy nem lényeg!
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  6. #31
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Életkor
    48
    Üzenetek
    203

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Azt szeretném én megkérdezni hogy a boxból kijövet aza fehér vonal az ugye arra van hogy azt nem lépjükát!?A verseny szabályzatban nincs konkrétan leírva hogy a boxból történő kihajtás hogyan történjen de szerintem ha már olyan keméyn szabályok vannak akkor ezt is illene úgy végrehajtani ahogy azt illik.
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  7. #32
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen nem kell mit megvitatni.....sportszerűség.....

    Ha többünket kidob a program, akkor elgondolkodilk (legalábbis el kéne gondolkodni) rajta a bennmaradó többi versenyzőnek (főleg, ha a bennmaradók is LAGolnak rendesen), hogy vajon szabad akaratukból léptek-e ki a kollégáik?

    Ez az igazi versenyszellem!!!

    Ha ilyen eset lesz a későbbiekben, én gondolkodás nélkül beleeggyezem a restartba, még ha utolsó helyről is kell indulnom ez miatt. Nem tudnék nyugodtan aludni, ha nem így tennék!
    Szerintem ezen már ne rágódj.
    Minden esetre köszönet annak aki beleegyezett volna a restart-ba.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  8. #33
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Nem a fehér vonal itt a gond hanem a felvezető kör!
    Azért ez már szégyen, hogy 4-5 pilóta még mindig erősen rángatja az autójár a felvezető körön és bizony füstcsíkok is vannak a fékezésektől.
    Értem én, hogy szeretnétek felmelegíteni a gumikat, de a szabályzatban az van, hogy nem szabad akkor miért nem lehet betartani?
    Csak azért mert nem büntetnek érte a bírák? Na ja az meg csak az ő hiájuk nem kicsit gáz, hogy nem tartatják be a szabályt, hiszen a szívbaj kerülget a felvezen ha előttem és utánam is csak az autórántgatás megy néha vonaltól vonalig.

  9. #34
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Az időmérő katasztrófa volt, de nem az fps inkább a gyatra időjárás miatt.
    A gond ott volt, hogy az elején elbambultam és nem tudtam tempót auótzni pedig tudhatnám, hogy esőben csak 2-3 kör van az elején és kész!
    A verseny. A restart után nemtudom mi volt nem ment az autó és a bixkiállásig valami nem volt rendben. Sorra engedtem el a hátúlról jövőket, mert valamiért nem tudtam uralni a masinát.
    Boxkiállás után több mint 1 sec-el voltam gyorsabb körönként. És ezt már stabilan tartani is tudtam.
    Fehér Norbi ment előttem, hát igen vele nem tudtam mit kezdeni, mert ugyan utolértem, de nagy szárnyakkal mentem és ő meg nem akart hibázni.
    Beállítam tőle 1 secre és vártam csak beadja a kulcsot, de semmi.
    Nagy grat jól mentél! Szépen lassan a büntizők miatt feljebb jöttem azért.
    Nekem is volt 2 figyelmeztetésem már az első 10 körben összeszedtem utána már nagyon óvatosan mentem végis sajnos benne is maradt körönként vagy 5 tized
    A verseny eleji butáskodás miatt sajna benne maradt vagy fél perc, de lehet több is na mindegy majd legközelebb sajna egyáltalán nem tudtam készülgetni. A qual előtt pár perccel élesítettem a kormányt, hogy ma mindenképpen verseny lesz nem érdekel a meló na azért sikerült összehozni Jó ez az autó mindig élvezetes csatákat vívunk vele!

  10. #35
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Elég fáradtan ültem le a versenyre, és amikor belépve megláttam, hogy esik, na mondom a mai versenyemnek annyi! (az esőhöz még elég rutintalan vagyok)

    Quali:
    Két perce mehetett a quali, amikor beléptem a szerverre és gyorsan ki is mentem a soft-soft gumikkal egy gyors körre, nehogy a végén találjam magam a griden startnál. Sikerült is majdnem századra azonos időket mennem Körmöndi Attilával az első két etapon (vagy talán jobbat is), de a harmadik etapra már nagyon vizes lett a pálya és ott vesztettem több mint 1 másodpercet.


    Végül is a 6. hellyel meg voltam elégedve, mert száraz körülmények között sem lettem volna jobb pozícióban a prequal alapján!

    Verseny:
    A felvezető kör körüli herce-hurca eléggé megviselte az idegeimet, mert így is fáradt voltam és még a verseny startja is csúszik…


    Mivel a második rajtnál a rajtsorrendet nem sikerült újra visszaállítani –Böjtös Géza elém qualifikált- gondoltam visszaengedem a parabolikában, de a parabolika előtti jobbosban Horváth Attila (aki előttem volt) lassabban vette be a kanyart, ezért be kellet fékeznem és így Gézát is fékezésre kényszerítettem, akit így ketten-hárman is megelőzték. Sajnos így nem sikerült visszaadnom a pozícióját! (attól függetlenül, hogy a versenybíróság eldöntötte, hogy az a sorrend marad, amivel sikerült másodszor bejönni)

    Az első 30 percben Horváth Attilát nagyon gyötörtem. Úgy éreztem, hogy sikerül megelőznöm Attilát, mert túl hosszúnak tűntek a féktávjai és kanyarokban is lassabbnak tűnt (a pálya első 2/3-ában), de gyorsulásnál és végsebességre sokkal jobb volt nálam. (nekem 7-es szárnyam volt, kíváncsi lennék, neki mennyi volt) Sokféleképpen néztem, hogyan tudnám megelőzni, de ez a fajta előnyöm –amit az előbb leírtam- ezen a pályán elég nehezen lehetett kihasználni. Egyetlen egy lehetőségként arra gondoltam, hogy a célegyenesen áthaladva egy kicsit lemaradok, majd a parabolika előtti jobbosnál távolabbról érkezve -nagyobb kanyarsebességgel- sikerül úgy rágyorsítani a parabolikára, hogy szélárnyékban húzatva magam tudom tartani vele a sebességet és a visszafordítónál ki tudom majd fékezni. Ez a tervem be is jött, de a visszafordítóból kijövet megint csak legyorsult, mivel a visszafordítóban egymás mellett kanyarodtunk!


    Ebben a fél órában gyakorlatilag végig 0,2 és 0,6 másodper között autóztam Attila mögött úgy, hogy nem volt semmilyen koccunk! Szép volt Attila! Gratulálok, nagyon jól bírtad a nyomást és jól versenyeztél!


    Sajna a verseny 2/3 részénél egy pillanatra nem jól koncentráltam és a bal első kerekem lement az útról, amitől kicsúszva leamortizáltam a verdát, és így vége lett a futamomnak!

    Gratulálok a helyezetteknek!
    Utoljára módosította: Taky; 2007. 05. 07. 10:05.

  11. #36
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Az még tetszett, amikor 3man összeölelkeztünk Zsebe, Rupa, és én.
    Mondjuk ha Gábor nem annyira akaratos, nem én húztam volna a legrövidebbet .

    Nem volt még időm megnézni a vitatott esetet, de ha hibás voltam előre is bocsi. A többit meg hagyjuk. Elég régen indultam már gtrben ennek következtében a boxban sikerült is enter helyett escet nyomnom!

  12. #37
    Bondár Zsolt Regisztrált Bond logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 06.
    Életkor
    54
    Üzenetek
    88

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a fehér vonal itt a gond hanem a felvezető kör!
    Azért ez már szégyen, hogy 4-5 pilóta még mindig erősen rángatja az autójár a felvezető körön és bizony füstcsíkok is vannak a fékezésektől.
    Értem én, hogy szeretnétek felmelegíteni a gumikat, de a szabályzatban az van, hogy nem szabad akkor miért nem lehet betartani?
    Csak azért mert nem büntetnek érte a bírák? Na ja az meg csak az ő hiájuk nem kicsit gáz, hogy nem tartatják be a szabályt, hiszen a szívbaj kerülget a felvezen ha előttem és utánam is csak az autórántgatás megy néha vonaltól vonalig.
    Ezt te hol olvastad, hogy tilos gumit melegíteni???? Mivel 2vel mögöttem indultál, gondolom erőssen rám céloztál. A szégyen inkább az, ha vki hideg gumival és fékkel gebaszt csinál T1ben...sztem
    Ki ne találd már, hogy tartva a követési távolságot, nem kacsázhatok kedvemre... Ráadásul nagyon nem mind1, hogy az első kanyarra 60 fokos gumikkal érkezem, meleg fékekkel, és nem 38 fokossal.
    ha pedig elcseszem, és megbontom a formációt, azért jogosan megbüntetnek. De a lényeg, hogy tartsuk a távolságot. Ráadásul a safety car tempójánál 2-3 métereket kanyarodva kiválóan fel lehet melegíteni a gumákat.

    Segítség képpen itt a szabály:
    "A FELVEZETŐ KÖRBEN ELŐZNI SZIGORÚAN TILOS és büntetést von maga után! A felvezető körben mindenki igyekezzen nyugodtan haladva, a kormányt nem össze-vissza rángatva, illetve nem nagy gázadással és fékezéssel melegíteni a gumikat és a fékeket, valamint tartsa a követési távolságot az előtte haladó autóval, anélkül, hogy túlzottan megközelítené, vagy leszakadna. A felvezető körön kötelező formációt tartani, ez annyit jelent, hogy a hátul autózó pilóta autójának első vonala nem érheti el az elöl autózó pilóta autójának hátsó vonalát a gridről történő elindulástól a zöld zászlójelzésig (tehát nem lehet a legkisebb mértékben sem bemenni a másik mellé)."
    tHUNder Racing

    "Lehetetlen nincs, csak tehetetlen "

  13. #38
    Horváth Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    109

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Az első 30 percben Horváth Attilát nagyon gyötörtem. Úgy éreztem, hogy sikerül megelőznöm Attilát, mert túl hosszúnak tűntek a féktávjai és kanyarokban is lassabbnak tűnt (a pálya első 2/3-ában), de gyorsulásnál és végsebességre sokkal jobb volt nálam. (nekem 7-es szárnyam volt, kíváncsi lennék, neki mennyi volt) !
    Ez azért érdekes, mert én 8-as szárnnyal mentem. Csak arra ügyeltem, hogy a hosszú egyenes végén legyen egy kis előnyöm, hogy szélárnyékból ne tudjál kibújni. De azért nem semmi volt az a 40 perc, nem fogom egyhamar elfelejteni. Csak azt nem értem, hogy tudtak bennünket Tilusék (Prezsi, Bond, Viktor) a boxban ennyire megelőzni. Lehet hogy több benyával kezdték a futamot és kevesebbet kellett tankolniuk?

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Sokféleképpen néztem, hogyan tudnám megelőzni, de ez a fajta előnyöm –amit az előbb leírtam- ezen a pályán elég nehezen lehetett kihasználni. Egyetlen egy lehetőségként arra gondoltam, hogy a célegyenesen áthaladva egy kicsit lemaradok, majd a parabolika előtti jobbosnál távolabbról érkezve -nagyobb kanyarsebességgel- sikerül úgy rágyorsítani a parabolikára, hogy szélárnyékban húzatva magam tudom tartani vele a sebességet és a visszafordítónál ki tudom majd fékezni. Ez a tervem be is jött, de a visszafordítóból kijövet megint csak legyorsult, mivel a visszafordítóban egymás mellett kanyarodtunk!


    Ebben a fél órában gyakorlatilag végig 0,2 és 0,6 másodper között autóztam Attila mögött úgy, hogy nem volt semmilyen koccunk! Szép volt Attila! Gratulálok, nagyon jól bírtad a nyomást és jól versenyeztél!
    Én is gratula neked, ez volt a leghosszabb csatám ebben a bajnokságban. Csak abban bíztam, hogy ahogy kopnak a gumik lemaradsz, de jöttél végig. A boxkiállások után is egymásra találtunk, de aztán eltűntél, most már tudom miért. Sajnálom...

    Egyszer már csatáztunk (Oscherleben-ben az első helyért, NGT, ott győztél is) ), akkor a verdám nem bírta, most neked voltak gondjaid. Egyszer talán lesz egy teljes futamon át tartó kergetőzésünk...

  14. #39
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg FerAttis írta Hozzászólás megtekintése
    Ez azért érdekes, mert én 8-as szárnnyal mentem. Csak arra ügyeltem, hogy a hosszú egyenes végén legyen egy kis előnyöm, hogy szélárnyékból ne tudjál kibújni. De azért nem semmi volt az a 40 perc, nem fogom egyhamar elfelejteni. Csak azt nem értem, hogy tudtak bennünket Tilusék (Prezsi, Bond, Viktor) a boxban ennyire megelőzni. Lehet hogy több benyával kezdték a futamot és kevesebbet kellett tankolniuk?
    Egyrészt igen, én 90literrel indultam, nem szeretem ha boxban kapok ki, és tudtam hogy a versenytempóm nagyon erős lesz, 10. helyről se lesz gond előzni vele párat, és még nyerni a boxban is.
    Másrészt mivel Körmöndi Atesz kivételével most a leggyorsabb próbálkozók hátulról jöttek, engem többen is feltartottak, nem tudtunk a saját tempónkban menni ezért megérte hamarabb pitelni. Aki elöttem ált ki az elém is került, aki utánam jött ki az lemaradt mert friss gumikon sokkal gyorsabbak voltunk.

  15. #40
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Életkor
    48
    Üzenetek
    203

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Ha a B serverről valaki felrakná a replay-t azt meg köszönném! Szeretném visszanézni hogy hogyan is sikerült a hátsó szárnyamat ilyen szépen lerongyolni!
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  16. #41
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg FerAttis írta Hozzászólás megtekintése
    Ez azért érdekes, mert én 8-as szárnnyal mentem. Csak arra ügyeltem, hogy a hosszú egyenes végén legyen egy kis előnyöm, hogy szélárnyékból ne tudjál kibújni. De azért nem semmi volt az a 40 perc, nem fogom egyhamar elfelejteni.
    Akkor csak egy dolog lehet, a váltó áttétele! (ezt a váltóáttételt megoszthatnád velem priviben, hátha egyszer jól jön még!)

    Idézet Eredetileg FerAttis írta Hozzászólás megtekintése
    Csak azt nem értem, hogy tudtak bennünket Tilusék (Prezsi, Bond, Viktor) a boxban ennyire megelőzni. Lehet hogy több benyával kezdték a futamot és kevesebbet kellett tankolniuk?
    Hát ez jó kérdés, Én sem értettem! Modjuk Én sok időt elcsesztem a boxban, de akkor is nagyon elénk kerültek!
    Én Benczédi Zsolti mögé jöttem vissza, és nem is értettem, miért enged el mindenfajta csata nélkül!

    Idézet Eredetileg FerAttis írta Hozzászólás megtekintése
    A boxkiállások után is egymásra találtunk, de aztán eltűntél, most már tudom miért. Sajnálom...
    Na ja, amikor megláttam, hogy Te vagy elöttem, nyugtáztam is, hogy nem nagyon jutok előrébb!

    Idézet Eredetileg FerAttis írta Hozzászólás megtekintése
    Egyszer már csatáztunk (Oscherleben-ben az első helyért, NGT, ott győztél is) ), akkor a verdám nem bírta, most neked voltak gondjaid. Egyszer talán lesz egy teljes futamon át tartó kergetőzésünk...
    Hál' Isten nem volt gondom a kocsival, csak nem értettem, hogy tudsz így legyorsúlni, amikor "szerintem" gyorsabban vettem egy két kanyart, és jobb is volt a kigyorsítás! Na mindegy...Én is remélem, hogy lesznek még hasonló csatáink!

  17. #42
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Bond írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt te hol olvastad, hogy tilos gumit melegíteni???? Mivel 2vel mögöttem indultál, gondolom erőssen rám céloztál. A szégyen inkább az, ha vki hideg gumival és fékkel gebaszt csinál T1ben...sztem
    Ki ne találd már, hogy tartva a követési távolságot, nem kacsázhatok kedvemre...

    Segítség képpen itt a szabály:
    "A FELVEZETŐ KÖRBEN ELŐZNI SZIGORÚAN TILOS és büntetést von maga után! A felvezető körben mindenki igyekezzen nyugodtan haladva, a kormányt nem össze-vissza rángatva, illetve nem nagy gázadással és fékezéssel melegíteni a gumikat és a fékeket, valamint tartsa a követési távolságot az előtte haladó autóval, anélkül, hogy túlzottan megközelítené, vagy leszakadna. A felvezető körön kötelező formációt tartani, ez annyit jelent, hogy a hátul autózó pilóta autójának első vonala nem érheti el az elöl autózó pilóta autójának hátsó vonalát a gridről történő elindulástól a zöld zászlójelzésig (tehát nem lehet a legkisebb mértékben sem bemenni a másik mellé)."
    Nem rád céloztam konkrétan, de ha már beírtad, hogy te is ezt csinálod az a te dolgod.
    Én a mögöttem lévőtől félek ilyenkor az, hogy előre nézve is ezt látom már csak mégjobban bosszant.
    Volt ezen a versenyen aki elég komolyan és durván melegítette a gumikat és nem feltétlen í pozícióm környékén. Ha egyszer le van írva, hogy ne akkor ne tegyétek! az, hogy nem mehetsz be mellé az már csak hab a tortán, de az külön van taglalva.........
    Na ja kacsázhatsz miattam amennyit akarsz, de a kezdőben éppen ezért kaptak büntit páran és itt is benne van a kormányt nem össze-vissza rángatva.
    Szóval ki ne találd már, hogy össze vissza rántgathatod a kormányt sc tempóban haladva ha éppen úgy tartja kedved! Tudom jobb úgy indulni ha meleg a gumi, de ha nem engedik nem csinálom, mert nem szabad.
    Amúgy meg ne vegyél mindent magadra csak akkor ha bűnösnek érzed magad. (persze ha most ez történt akkor bocs)

  18. #43
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Hmm, én voltam mögötted, lehet rám gondolsz.
    Össze vissza rángatás..hát, én nem össze vissza hanem ütemesen rángatom, mindig ugyanugy és erre ösztönzök mást is, mert életveszély és szükségtelen hideg fékkel, és gumikkal indulni. Erre van a bemelegitő kör.
    Követési távolságon van a hangsúly szerintem.

  19. #44
    Horváth Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    109

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt igen, én 90literrel indultam, nem szeretem ha boxban kapok ki, és tudtam hogy a versenytempóm nagyon erős lesz, 10. helyről se lesz gond előzni vele párat, és még nyerni a boxban is.
    Másrészt mivel Körmöndi Atesz kivételével most a leggyorsabb próbálkozók hátulról jöttek, engem többen is feltartottak, nem tudtunk a saját tempónkban menni ezért megérte hamarabb pitelni. Aki elöttem ált ki az elém is került, aki utánam jött ki az lemaradt mert friss gumikon sokkal gyorsabbak voltunk.
    Sejtettem... Az az igazság, hogy nemcsak gyorsabbak voltatok, de a taktikátok is jobban működött. Azért jó volt nézni, ahogy négyen elöttem csatáztatok a boxkiállások után. Annak különösen örültem, hogy jódarabig tartottam a tempót veletek. Na majd a következő bajnokságban... ... ...

  20. #45
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Életkor
    48
    Üzenetek
    203

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm, én voltam mögötted, lehet rám gondolsz.
    Össze vissza rángatás..hát, én nem össze vissza hanem ütemesen rángatom, mindig ugyanugy és erre ösztönzök mást is, mert életveszély és szükségtelen hideg fékkel, és gumikkal indulni. Erre van a bemelegitő kör.
    Követési távolságon van a hangsúly szerintem.
    Maximálisan egyetértek a bemelegítő kör azért van hogy melegítsem azt amit melegíteni kell! Ha már név rokonok is vagyunk legalább mi tartsunk össze!
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  21. #46

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Bondár Zsolt szerintem meg az melegítgeti agyba-főbe a gumikat, aki az első körben akarja elszedni a lehető legtöbb poziciót. Szerintem meg ez a marhaság. Az a 10 fok összejön hamar utána is amit fel tudsz melegítneni a felvezetőben.
    Saját vélemény, nem akarok ezen szócsatázni, de szerintem ez inkább amolyan "így láttam a nagyokat ezért én is ezt csinálom" dolog.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  22. #47
    Horváth Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    109

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor csak egy dolog lehet, a váltó áttétele! (ezt a váltóáttételt megoszthatnád velem priviben, hátha egyszer jól jön még!)
    Szerintem a difi. Én 15\35\2-vel mentem. Azt vettem észre, hogy a Stadion részben voltam gyorsabb. Könnyeben fordultam 35-ös coasttal.
    A váltómmal semmi extra. Az első fokozat a lehető legrövidebb (amit enged), a többi egyenletesen szétosztva. Hatodikban a piros kezdetéig engedtem kipörögni a hosszú egyenesben. Ha részletesen is kell a váltó szívesen megadom, csak most nem vagyok otthon(meló).

  23. #48
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Bondár Zsolt szerintem meg az melegítgeti agyba-főbe a gumikat, aki az első körben akarja elszedni a lehető legtöbb poziciót. Szerintem meg ez a marhaság. Az a 10 fok összejön hamar utána is amit fel tudsz melegítneni a felvezetőben.
    Saját vélemény, nem akarok ezen szócsatázni, de szerintem ez inkább amolyan "így láttam a nagyokat ezért én is ezt csinálom" dolog.
    Egyáltalán nem igaz, kiprobáltam sok sok féle képpen, hogy tudom szépen felmelegiteni, a leghatékonyabban, és a legkevesebb cikázással.
    Másrészt amikor hátulról indulsz, nyilván megprobálsz az elején is poziciókat szerezni.
    Harmadrészt, mindig másmilyen a pálya, az elején nincs időd megérezni milyen is a setup amit gyártottál, azonnal nyomni kell mert jönnek elölről-hátulról-füről, stb! A hideg gumikkal és fékekkel szeretnék a legkevesebbet foglalkozni!

  24. #49
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg FerAttis írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a difi. Én 15\35\2-vel mentem. Azt vettem észre, hogy a Stadion részben voltam gyorsabb. Könnyeben fordultam 35-ös coasttal.
    A váltómmal semmi extra. Az első fokozat a lehető legrövidebb (amit enged), a többi egyenletesen szétosztva. Hatodikban a piros kezdetéig engedtem kipörögni a hosszú egyenesben. Ha részletesen is kell a váltó szívesen megadom, csak most nem vagyok otthon(meló).
    Nekem 20/35/2!
    Ez nagyon közel van a tiedhez, ezért pls priviben küld el a váltó áttételeid!
    Kösz!

  25. #50
    Horváth Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    109

    Re: HGTRM4 GT Hockenheim

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 20/35/2!
    Ez nagyon közel van a tiedhez, ezért pls priviben küld el a váltó áttételeid!
    Kösz!
    Hi!
    A váltóm:
    1: 16/40
    2: 19/36
    3: 25/39
    4: 26/34
    5: 30/34
    6: 33/32
    .... nem titkos.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •