Oldal: 4 / 17 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (402 összesen)
  1. #76
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Az én G25-öm meg elkezdett traktorozni. Lassabban kalibrálja magát hallani hogy jobban szenved és olyan darálós (traktoros) hangot ad közben.
    Szerintem csapágyas lett (de nem tudom melyik), mert más hibát nem találok (most szét van szedve).
    Valaki cserélt már benne csapágyat? Gondolom lehet bele szerezni másikat. Ha igen akkor milyet, honnan?
    Vagy kihez, mihez érdemes fordulni?
    Vagy egyéb ötit így a Karácsony ünnepén szeretettel várok.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  2. #77
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Az én G25-öm meg elkezdett traktorozni. Lassabban kalibrálja magát hallani hogy jobban szenved és olyan darálós (traktoros) hangot ad közben.
    Szerintem csapágyas lett (de nem tudom melyik), mert más hibát nem találok (most szét van szedve).
    Valaki cserélt már benne csapágyat? Gondolom lehet bele szerezni másikat. Ha igen akkor milyet, honnan?
    Vagy kihez, mihez érdemes fordulni?
    Vagy egyéb ötit így a Karácsony ünnepén szeretettel várok.
    És tud valaki működő fő áramköri panelt (vagy ha úgy jobb, alaplapot) G25-höz?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy egyéb ötit így a Karácsony ünnepén szeretettel várok.
    Két embert tudok neked javasolni PH!-án, aki ebben profi:

    http://prohardver.hu/tag/tomcat333.html
    http://prohardver.hu/tag/brain75.html

  4. #79

    G25-27 motor tengely, nagy támasztó csapágy, kormány holtjáték kopogás javítása.

    Ha idegesít a kormányod kopogása adok néhány tippet, hogy tudod megszüntetni. Ha nem érzel magadban elég késztetést 4-5e-ért szívesen megjavítom neked, este hozod, másnap este viheted

    Két videó a kormány holtjáték, a motor tengely, és a nagy támasztó csapágy kopogásról. Ez a G27 alig egy hónapos:





    You Tube-on találsz videót a szét összerakásról, Én csak a javításról teszek fel néhány képet.
    A motor három csavar helyét és a (közte lévő) középső "kissebb" lukat a legnagyobb luk felé kb fél mm-t reszeled, (kékkel jelöltem)így a motor fogaskerekét tudod illeszteni a nagy fogaskerékhez. Körbe ragasztod a nagy lukat a kép szerint. Illesztésnél lazára hagyod a motor három csavarját, beteszed a nagy fogaskereket, és egyszerre a két motor fogaskerekét ráfogod a nagyra. Csak a két külső csavart tudod így meghúzni, miután óvatosan kiszenvedted a műanyag fogaskereket a csapágyból, tudod meghúzni a harmadik csavart.
    Panker Gergő (13).JPGPanker Gergő (14).JPGOzsváth Zoli G27 (1).JPG

    A motor tengely lógását 2,5cm hosszú 4-es csavarral tudod megoldani. Ha hosszabb a csavar, akkor a végén nem tudod feltenni a burkolatot, ha rövidebb akkor belülre kínszenvedés rátenni az anyát.

    Tilus (1).JPGTilus (2).JPG

    Sass Norbi G25-ösén is laza volt a motoron a nyák tartó, lepattintottam a műanyag kupakot és...

    Tilus (10).JPGSass Norbi G25 (10).JPGSass Norbi G25 (8).JPG

    Nem értem ez hogy működött, de nekem ragasztás után se akart bekalibrálni. Háromszor szét össze, már ömlött rólam a víz, nézegettem a használt G25 árakat, de 45 körül mindet elkapkodták, megoldást kellett találnom, végül másfél óra pillanatragasztó kapargatás útán, a zsugor csöves megoldás lett a befutó

    Sass Norbi G25 (11).JPGSass Norbi G25 (12).JPGSass Norbi G25 (13).JPG

    Nem volt egyszerű de remélem tartósabb mint a pillanatragasztós megoldás.

    Ha ebből le tudod szűrni a javításhoz kellő információkat akkor hajrá, természetesen garanciát nem vállalok rá, ha neked mégse úgy sikerült

  5. #80
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Ezek jók de nekem nincs semmi lötyögés/kopogás, nálam tekerés közbeni retyegés van. Kéne csinálnom róla videót...


    Ha valaki ebből tudja merre keressem a hibát, az írja le, örülnék neki.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2014. 01. 05. 17:04.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #81
    Ezt csak kizárásos alapon tudod megállapítani, szétszedve minden nagy csapágyat külön megforgatsz a motorokat is külön, de nekem ez a nagy fogaskerék és motor fogaskerék akadásának tűnik, nem lehet az, hogy összerakásnál a nagy fogaskeret nem ékelted össze? Gondolom tudod két félből van, rugó ellenében egy kis lukon tudod ékelni, és a megfelelő pozícióba állítani.

    G25-nél emiatt nem érzed a kormány holtjátékot, viszont játék közben ha nincs jól illesztve a két fogaskerék távolsága, akkor tud kopogni.

    A helyedben nem használnám így.
    Utoljára módosította: ZPeti; 2014. 01. 05. 18:05.

  7. #82
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt csak kizárásos alapon tudod megállapítani, szétszedve minden nagy csapágyat külön megforgatsz a motorokat is külön, de nekem ez a nagy fogaskerék és motor fogaskerék akadásának tűnik, nem lehet az, hogy összerakásnál a nagy fogaskeret nem ékelted össze? Gondolom tudod két félből van, rugó ellenében egy kis lukon tudod ékelni, és a megfelelő pozícióba állítani.

    G25-nél emiatt nem érzed a kormány holtjátékot, viszont játék közben ha nincs jól illesztve a két fogaskerék távolsága, akkor tud kopogni.

    A helyedben nem használnám így.
    Megtaláltam a hibát, a fogaskerekekkel nincs gond. Szemből nézve a bal motorom (amin az elektronika van) adja ezt a retyegő hangot. Azt még nem tudom mit kezdek vele, most körülnézek mi a gondja, ha nem találom akkor csere.
    Most így kiszedve a kezemben tartva és beüzemelve olyan mint ha excentrikus lenne a motor. Hát bizony közelről hallgatva kopog az a motor. Mi lehet a baja? Az elektronika nélküli motor nem kopog, de a csere mocihoz képest az is jóóóóval jobban ráz.
    Most betettem egy másikat ennek semmi hangja, és jóval kisebbeket ráz, ez már olyan motoros rázás, semmiség.
    Így totál más hangja van az egész kormánynak. Ez annyira nem tetszik de majd megszokom.
    Viszont most tolhatom az űridőket.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2014. 01. 08. 19:50.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #83
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Most így kiszedve a kezemben tartva és beüzemelve olyan mint ha excentrikus lenne a motor.
    Vibrátorba még jó lehet

  9. #84
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Vibrátorba még jó lehet
    Hát kb.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  10. #85
    Sohajda Norbert Regisztrált suhi84 logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 05.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    728
    Valaki tapasztalt már olyan jelenséget a G27 pedáljánál, hogy az uccsó kb 1,5 centin már taplógáz van? Illetve a gázadás elején is elég nagy a holtjáték, így elég gázos a pedál adagolhatósága. Szeretném azt hinni, h emiatt csúszkáltam/csúszkálok, de lehet szimplán balfék vagyok.
    Szétszerelés, pucolás, WD40 kombó segíthet?

  11. #86
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg suhi84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki tapasztalt már olyan jelenséget a G27 pedáljánál, hogy az uccsó kb 1,5 centin már taplógáz van? Illetve a gázadás elején is elég nagy a holtjáték, így elég gázos a pedál adagolhatósága. Szeretném azt hinni, h emiatt csúszkáltam/csúszkálok, de lehet szimplán balfék vagyok.
    Szétszerelés, pucolás, WD40 kombó segíthet?
    Ellenőrizd hogy a poti a helyén van, kis tisztítás wd40 megoldja a gondot.

  12. #87
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg suhi84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valaki tapasztalt már olyan jelenséget a G27 pedáljánál, hogy az uccsó kb 1,5 centin már taplógáz van? Illetve a gázadás elején is elég nagy a holtjáték, így elég gázos a pedál adagolhatósága. Szeretném azt hinni, h emiatt csúszkáltam/csúszkálok, de lehet szimplán balfék vagyok.
    Szétszerelés, pucolás, WD40 kombó segíthet?
    Mikor szétszedtem és rosszul raktam össze a poti és a pedál fogait volt ilyen problémám. Utána egy foggal beljebb tettem (a helyére) és megoldódott. Mikor a poti ricog akkor szétszoktam szedni, takarítás, wd40 oszt jónapot. Kb 3 havonta.

  13. #88
    Sohajda Norbert Regisztrált suhi84 logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 05.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    728
    Szóval elmozdulhatott a poti. Hétvégén remélem lesz rá időm meglesni. THX!

  14. #89
    Sziasztok

    Valakinek G25-höz nincs véletlen egy forgás érzékelö tárcsája? Az enyém ugy döntött hogy szépen végig reped és azota használhatatlan a kormány.

  15. #90
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Quiwer írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    Valakinek G25-höz nincs véletlen egy forgás érzékelö tárcsája? Az enyém ugy döntött hogy szépen végig reped és azota használhatatlan a kormány.
    Golyós egérben is olyasmi van, csak asszem az kisebb. De lehet próbálkozni...
    Ja és mitől tud az megrepedni?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  16. #91
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Golyós egérben is olyasmi van, csak asszem az kisebb. De lehet próbálkozni...
    Ja és mitől tud az megrepedni?
    Biztos, hogy nincs olyan egér, amibe ekkora kerék lenne. Anno én is rengeteget keresgéltem különböző fórumokon, hátha ír valaki valami olcsó helyettesítési megoldást, de csak ezt http://cmlaserservice.com találtam. Mindegyik G25/G27-ben elrepednek ezek a kerekek, csak van amelyikben nem esik szét és nem okoz problémát. Valószínű, hogy nem bírják a nagy forgási sebességet. Szerencsére az enyém nem esett szét, úgyhogy először megragasztottam pillanatragasztóval, de újra szétrepedt. Aztán pattexxel próbálkoztam, azóta nincs problémám vele.
    Még annyi, hogy a résekbe ne kerüljön ragasztó, mert akkor nem fog rendesen működni a kormány középre kalibrálása.
    Utoljára módosította: White; 2014. 01. 31. 11:37.

  17. #92
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos, hogy nincs olyan egér, amibe ekkora kerék lenne. Anno én is rengeteget keresgéltem különböző fórumokon, hátha ír valaki valami olcsó helyettesítési megoldást, de csak ezt http://cmlaserservice.com találtam. Mindegyik G25/G27-ben elrepednek ezek a kerekek, csak van amelyikben nem esik szét és nem okoz problémát. Valószínű, hogy nem bírják a nagy forgási sebességet. Szerencsére az enyém nem esett szét, úgyhogy először megragasztottam pillanatragasztóval, de újra szétrepedt. Aztán pattexxel próbálkoztam, azóta nincs problémám vele.
    Még annyi, hogy a résekbe ne kerüljön ragasztó, mert akkor nem fog rendesen működni a kormány középre kalibrálása.
    Hát de az csak forog, nem ér el semmit, akkor mitől reped el? Én még ilyen hibával nem taliztam pedig tekertem már pár G25-öt.
    Amúgy szép árat kérnek érte... Aranyból van?
    Amúgy igen az egérbe kisebb van de a tengely talán ugyanaz, gy kis mókuláshoz kiindulásnak talán jó... Ráragasztasz egy lyuggatott karton papírt, vagy mittomén , vagy egy nagyobb és tartósabb korongot (játék pénzérme ) ami szintén ugyanolyan lyukas (kilyuggatod persze ), elvégre csak a lyukak a lényegek... meg hogy ott is maradjon.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  18. #93
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Üzenetek
    243
    pár hszel fentebb Zima Peti leírta hogy csinálta meg az enyémet, jópár kormányban tudok róla h eltört, lehetne rá valami olcsóbb és egyszerűbb megoldást találni rá, nála még annyi van ha a pc bekapcsolása elött bevan dugva akormány félrekalibrál, ha utánna van akkor jó (vagyis 1 fokot tér el max, de nem zavaró, sőt ahol lehet kalibrálni pl iRacing ott ugye ugy kalibrálom be a középpontot ahogy én akarom)

  19. #94
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos, hogy nincs olyan egér, amibe ekkora kerék lenne. Anno én is rengeteget keresgéltem különböző fórumokon, hátha ír valaki valami olcsó helyettesítési megoldást, de csak ezt http://cmlaserservice.com találtam. Mindegyik G25/G27-ben elrepednek ezek a kerekek, csak van amelyikben nem esik szét és nem okoz problémát. Valószínű, hogy nem bírják a nagy forgási sebességet. Szerencsére az enyém nem esett szét, úgyhogy először megragasztottam pillanatragasztóval, de újra szétrepedt. Aztán pattexxel próbálkoztam, azóta nincs problémám vele.
    Még annyi, hogy a résekbe ne kerüljön ragasztó, mert akkor nem fog rendesen működni a kormány középre kalibrálása.
    Köszönöm a tippet ezt a ragasztos dolgot megprobálom szerencsére nekem sincs szétesve csak nagyon könnyen jár a tengelyen, azt hiszem van is valamilyen szilikon bázisu ragasztó a környéken.

  20. #95
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Sziasztok.
    Adódott egy kis probléma a G27 csapágyfoglalalatával, ugyanis valamilyen oknál fogva elhasadt. Nem tudom mikor, hogyan? Semmi jelét nem adta, csak most vettem észre ahogy szétszedtem. Amugy megsem mozdul benne a csapágy, nem is kotyog, semmi játéka nincs,működik a kormi, csak félek hogy a későbbiekben problémám lehet belőle. Adjatok tanácsot mit tegyek vele? Ragasszam meg valami spéci ragasztóval, vagy csere?
    kép:

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...509_094823.jpg

    UI: már nem garanciás
    Utoljára módosította: csori23; 2014. 05. 09. 10:19.

  21. #96
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    .... Adjatok tanácsot mit tegyek vele? Ragasszam meg valami spéci ragasztóval, vagy csere?
    kép:

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...509_094823.jpg

    UI: már nem garanciás
    Műanyag hegesztés?

  22. #97
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Közben találtam egy jónak tűnő megoldást rá. Ma meg is csinálom. Egy rallys fórumon találtam, és a srácnak azóta jobban tart mint az eredeti. összekell huzatni, majd végig forrasztani. Sztem neki is állok ma.
    275185_dsc03434.jpg
    A repedés szinte ugyan ott van neki is mint az enyémen

  23. #98
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    2 komponensü ragasztó is tökéletes. Itt vette egy ismerősöm már úgy a kormányt /G25/ , hogy ragasztva volt és azóta is hibátlan és már úgy használta White is ragasztva a vétel előtt és hibátlan volt előtte és utána is.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 05. 09. 11:32.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  24. #99
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Nekem épp tegnap tört el a műanyag elem a váltó beerősítésnél a jelzett helyen. Majdnem kiesett a váltó a helyéről.



    Kétkomponensú ragasztóval egy rátét műanyag lap segítségével összekókányoltam, de elég hülye érzetet ad váltáskor. Meg kell szokni.

  25. #100
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem épp tegnap tört el a műanyag elem a váltó beerősítésnél a jelzett helyen. Majdnem kiesett a váltó a helyéről.



    Kétkomponensú ragasztóval egy rátét műanyag lap segítségével összekókányoltam, de elég hülye érzetet ad váltáskor. Meg kell szokni.
    Söri: Kösz a tippet.
    Prost: Na ez sem egy leányálom. Anyagfáradás, vagy tényleg ennyire ridegek ezekben a müanyagok? pattan el benne minden kis biz-basz.

Oldal: 4 / 17 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •