Oldal: 3 / 17 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (402 összesen)
  1. #51
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Lele László írta Hozzászólás megtekintése
    Anno én is ezért hagytam abba az RBR-t, mert régi sárga rugós logitech kormányról váltottam DFPro-ra, ami a rallyban minden volt csak halk nem , a család meg megőrült a hangoktól.
    Egyébként van erre megoldás, csak "kicsit" drága http://www.simsteering.com/products.html ...pontosabban egy kisebb vagyon
    Huh, inkább maradjuk az alap problémánál és a filléres megoldásoknál. Szerintem sokakon lehetne segíteni, ha meg tudnánk oldani - már akit érdekel és zavar a dolog.

  2. #52
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Nem hülyültem egy fajta kopogás van attól is. De amit te írsz nekem is van ,mint írtam ott is a kommentem 2. felében. Nekem álló helyzetben is csinálta pl Netkarnál és AC-nál is. Lejjebb vettem nem csinálta ill. néha. De ez race-nél ha felotlod a motor effektet ugyanúgy kopog. Viszont nem a ferde fogazás miatt van,mert G25-nél még nem ferde amennyire én tudom csak a G27-nél lett az,hogy csökkentsék a hangját. Viszont neked garanciális és kopog vidd vissza. Az nem normális dolog, hogy fél évesen kopog. Szerintem érdemes elgondolkozni egy Fanatecen pl. , ha típus hiba pláne. Épp láttam egy eladót hardveraprón CSR kormány + CSR pedál+ állvány ha egybe veszi meg az ember. 81 pénz.Úgy is azt írták kivonul a logi a piacról. Viszont akkor meg kellene nekem is hekkelnem ezek szerint.. jajj. Kész a pedál, jöhet a kormány. Mondjuk jó lenne tudni ez milyen gyakori hiba. Mert ha lehetne külön állítani szoftveresen akkor ez tuti levehető. Pl. motoreffekt. És lehet inkább egy fájlt írnék át,mint szétszedem a kormányt.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  3. #53
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Nem hülyültem egy fajta kopogás van attól is. De amit te írsz nekem is van ,mint írtam ott is a kommentem 2. felében. Nekem álló helyzetben is csinálta pl Netkarnál és AC-nál is. Lejjebb vettem nem csinálta ill. néha. De ez race-nél ha felotlod a motor effektet ugyanúgy kopog. Viszont nem a ferde fogazás miatt van,mert G25-nél még nem ferde amennyire én tudom csak a G27-nél lett az,hogy csökkentsék a hangját. Viszont neked garanciális és kopog vidd vissza. Az nem normális dolog, hogy fél évesen kopog. Szerintem érdemes elgondolkozni egy Fanatecen pl. , ha típus hiba pláne. Épp láttam egy eladót hardveraprón CSR kormány + CSR pedál+ állvány ha egybe vesz meg az ember. 81 pénz.Úgy is azt írták kivonul a logi a piacról. Viszont akkor meg kellene nekem is hekkelnem ezek szerint.. jajj. Kész a pedál, jöhet a kormány. Mondjuk jó lenne tudni ez milyen gyakori hiba. Mert ha lehetne külön állítani szoftveresen akkor ez tuti levehető. Pl. motoreffekt. És lehet inkább egy fájlt írnék át,mint szétszedem a kormányt.
    Álló helyzetben azért csinálja, mert ha rátolod az effektet, akkor valamit át kell adjon a kormányra rezgetés formájában, és máris ott a probléma. Az egyenes és a ferde fogazásról beszélhetünk, tanították is anno (fogaskerék modul... miegymás). Szóval az egyenes fogazás esetében az erőt mindig egy fog adja át és ez nem lehet hangtalan, mert a fogelforduláshoz kell némi szabad hely (aki tanulta, könnyen megérti), így az egyenes fogazás irányváltásnál (G25 FFB oda-vissza) mindig kopoghat, folyamatos forgásnál meg visít mint az állat. Viszont tengelyirányba nem húzza el. A G27 fogaskereke (meg az autók váltója) ferdefogazású, egyszerre nem egy fog viszi át az erőt, finomabb az erőátvitel és csendesebb, viszont itt mivel a tengely "elmozdul", mindkét végpontnál koppan egyet. Ezt a tengelyirányú elmozdulást kell redukálni, megszüntetni.

  4. #54
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Álló helyzetben azért csinálja, mert ha rátolod az effektet, akkor valamit át kell adjon a kormányra rezgetés formájában, és máris ott a probléma. Az egyenes és a ferde fogazásról beszélhetünk, tanították is anno (fogaskerék modul... miegymás). Szóval az egyenes fogazás esetében az erőt mindig egy fog adja át és ez nem lehet hangtalan, mert a fogelforduláshoz kell némi szabad hely (aki tanulta, könnyen megérti), így az egyenes fogazás irányváltásnál (G25 FFB oda-vissza) mindig kopoghat, folyamatos forgásnál meg visít mint az állat. Viszont tengelyirányba nem húzza el. A G27 fogaskereke (meg az autók váltója) ferdefogazású, egyszerre nem egy fog viszi át az erőt, finomabb az erőátvitel és csendesebb, viszont itt mivel a tengely "elmozdul", mindkét végpontnál koppan egyet. Ezt a tengelyirányú elmozdulást kell redukálni, megszüntetni.
    Meg kellene oldani a problémát. Amúgy nem kopog a G25 elfordításnál egyáltalán. Tök hangtalanul lehet vele játszani. Akkor ad hangot ,mikor hirtelen tekered, amit írtál is. Szét kellene szedni a masinát,de ezt max én Vasárnap teszem meg,mert ha elqok valamit Addig lesz 2 futam ne csesszem el azt is. Addig keresgélek én is megoldásvariációkat a neten.

    Lele úr: 2400 font ? Még jó hogy lehet kapni..
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 21. 15:02.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  5. #55
    Lele László Versenyző Lele László logója
    Csatlakozott
    2010. 06. 24.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Lele úr: 2400 font ? Még jó hogy lehet kapni..
    Az még csak az alap vas. Veszel még rá egy GT3-as kormányt "potom" 895 fontért és indulhat a móka (mai árfolyamon ez így összesen 1.2 millió). Azt nem tudom kiknek találták ki, de hogy nem magyar földi halandónak az is biztos. 1.2 millióért autót veszek, nem kormányt.

  6. #56
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Lele László írta Hozzászólás megtekintése
    Az még csak az alap vas. Veszel még rá egy GT3-as kormányt "potom" 895 fontért és indulhat a móka (mai árfolyamon ez így összesen 1.2 millió). Azt nem tudom kiknek találták ki, de hogy nem magyar földi halandónak az is biztos. 1.2 millióért autót veszek, nem kormányt.
    Épp akartam írni , hogy egy ilyen hírdetés kellene már csak.. C-s Vectrámat szimulátor kormányra cserélném!!!
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #57
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Na ma kormányt szereltem. Hál istennek a szemem nem csalt meg, a Momo és a G27 ugyanolyan rögzitőket használ, ugyhogy a törött rögzitőt megragasztva áttettem a Momo-ba, abból pedig a makulátlan rögzitő átkerült a G27-be.

    Pár hibát sikerült közben elkövetnem, ugyhogy a végén már tiz perc alatt szedtem szét a G27-et , de igy legalább benne is körülnéztem. Hibátlan a belseje, szinte gyári új.

    A probléma egyelőre elháritva, de lehet hogy az esti futam érdekes lesz, mert még csak most fogok elkezdeni a G27-el körözni, a Momo után elég nagy szakadék lesz.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #58
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Most hogy próbálgatom a G-t, egy dologért megmorogtam. Valamiért a GTL-ben a kormányon lévő gombok közül csak a két felsőre lehet programozni, a többi gombból csak a váltónál lévőket látja. Ez azért rossz, mert eredetileg nekem a Momo-n úgy volt, hogy a GTL-ben és a Race07-ben ugyanazokat az interakciókat ugyanazokra a kormánygombokra programoztam. Most ezt nem tudom megtenni.

    Ugyhogy mindig emlékeznem kell, melyik játékban melyik gomb mit csinál. Nem örülök neki.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  9. #59
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Most hogy próbálgatom a G-t, egy dologért megmorogtam. Valamiért a GTL-ben a kormányon lévő gombok közül csak a két felsőre lehet programozni, a többi gombból csak a váltónál lévőket látja. Ez azért rossz, mert eredetileg nekem a Momo-n úgy volt, hogy a GTL-ben és a Race07-ben ugyanazokat az interakciókat ugyanazokra a kormánygombokra programoztam. Most ezt nem tudom megtenni.

    Ugyhogy mindig emlékeznem kell, melyik játékban melyik gomb mit csinál. Nem örülök neki.
    Driverben rá tudod a billentyűzetre is állítani a gombokat, úgy felismeri a GTL is.


  10. #60
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Haveromnak a G25 motorja (az ő szóhasználatával) "eregeti a füstöt".
    Mit érdemes csinálni?
    Meg emlékszem linkelve volt egy oldal ahol lehet hozzá motort venni, emlékszik még arra az oldalra valaki?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  11. #61
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Haveromnak a G25 motorja (az ő szóhasználatával) "eregeti a füstöt".
    Mit érdemes csinálni?
    Meg emlékszem linkelve volt egy oldal ahol lehet hozzá motort venni, emlékszik még arra az oldalra valaki?
    Egy Logitech szerviz van Pesten ami hirdeti magát a Hardveraprón. Sztem ott biztos van.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  12. #62
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Nem tud valaki egy videót a G25 szétszedéséről? Kormánykerék le stb..stb.. Ne akkor kelljen matekozni ,mikor szerelem.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  13. #63
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tud valaki egy videót a G25 szétszedéséről? Kormánykerék le stb..stb.. Ne akkor kelljen matekozni ,mikor szerelem.
    Adja magát, nem kell matekoznod.....csak a nyákról mikor veszed le a csatlakozót ami nehezen jön le figyelj mert könnyen eltörheted a váltó mikro kapcsolóját mint ahogy én is tettem legutóbb. Pedig egy párat szétkaptam már porig......
    A király nem Elvis volt...

  14. #64
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Adja magát, nem kell matekoznod.....csak a nyákról mikor veszed le a csatlakozót ami nehezen jön le figyelj mert könnyen eltörheted a váltó mikro kapcsolóját mint ahogy én is tettem legutóbb. Pedig egy párat szétkaptam már porig......
    Igazából a kerék lejött,de már vissza is ment,mert ma nincs kedv. A 2 kormánygomba tartó vezetéket takarja egy fekete m.a ház. Azt lekapom alatta simán lejön a vezeték vagy kell vmi spéci szerszám?

    Amúgy köszi a helpet. kopogást akarom megszűntetni. De most hogy leszedtem visszaraktam a kormányt halkabb lett. Lehet le is volt picit lazulva.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  15. #65
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tud valaki egy videót a G25 szétszedéséről? Kormánykerék le stb..stb.. Ne akkor kelljen matekozni ,mikor szerelem.

    http://www.youtube.com/watch?v=NgUp6OiU-OM

  16. #66
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi!
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  17. #67
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Adja magát, nem kell matekoznod.....
    Így van. Viszont az összeszerelés macerásabb, ott kimaradhatnak dolgok... Tapasztalat.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  18. #68
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Van egy olyan problémám a G25-el, hogy a botváltó használatakor, amikor felváltok, akkor néha visszavált. Illetve fordítva. Visszaváltás után néha felvált. De ezt a marhaságot csak az R3E-ben vettem észre, más játékokban nem tapasztaltam. Viszont a probléma létezik, mert a játékvezérlő beállításokban is elő tudom idézni, ha csak megrántom a váltókart és elengedem, akkor látszik, hogy egy pillanatra, amikor a rugó visszarántja, akkor néha bevillan a másik irányú váltógomb is. Olyat már hallottam, hogy elgyengül egy visszahúzó rugó, de, hogy erősödik? Vagy a kapcsoló gyengült el? Esetleg elmozdulhatott olyan helyre, ahol közelebb van az eredeti helyéhez, és ott már beleér? Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  19. #69
    Deák Krisztián Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    55
    Valami fura dolog történik a kormányommal. Néhány kör megtétele után elkalibrálódik a kormányközép. Általában 10-30 fokkal jobbra. Megpróbáltam az USB-ből kihúzni, majd újra bedugni. Ilyenkor újra lezajlik a kalibrálás, de még jobban eltolva áll be. Néhány ilyen művelet után akár 90 fokkal is eltolódik a középállás. A gép újraindítása után újra normálisan működik. (néhány körig legalábbis)
    Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja?

  20. #70
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg HuSkizo írta Hozzászólás megtekintése
    Valami fura dolog történik a kormányommal. Néhány kör megtétele után elkalibrálódik a kormányközép. Általában 10-30 fokkal jobbra. Megpróbáltam az USB-ből kihúzni, majd újra bedugni. Ilyenkor újra lezajlik a kalibrálás, de még jobban eltolva áll be. Néhány ilyen művelet után akár 90 fokkal is eltolódik a középállás. A gép újraindítása után újra normálisan működik. (néhány körig legalábbis)
    Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja?
    ez arra utal hogy az egyik motoron van 1 senzor ami elmozdúl a tengelyen,1 csepp pillanatragasztó GÉL kell hozzá,sztem elég ha csak a tengely végére cseppentel 1 cseppet a ragsztóból,esetleg a kis nyák fellazult 2db csavar fogja,nézd meg hogy nem mozog-e.
    találtam hozzá 1 kis segítséget hogyan jutsz el odáig,kb itt kezdődik ami a lényeg addig a szétszerelést mutatja ha nem szedted még szét akkor nézd az elejétől.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  21. #71
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy olyan problémám a G25-el, hogy a botváltó használatakor, amikor felváltok, akkor néha visszavált. Illetve fordítva. Visszaváltás után néha felvált. De ezt a marhaságot csak az R3E-ben vettem észre, más játékokban nem tapasztaltam. Viszont a probléma létezik, mert a játékvezérlő beállításokban is elő tudom idézni, ha csak megrántom a váltókart és elengedem, akkor látszik, hogy egy pillanatra, amikor a rugó visszarántja, akkor néha bevillan a másik irányú váltógomb is. Olyat már hallottam, hogy elgyengül egy visszahúzó rugó, de, hogy erősödik? Vagy a kapcsoló gyengült el? Esetleg elmozdulhatott olyan helyre, ahol közelebb van az eredeti helyéhez, és ott már beleér? Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?
    Alapból/aki használja/ ki szokta cserélni a váltóban lévő rugót erősebbre. Nem egy nagy rugó. Kb. Mint egy golyóstoll 2x-ese. Ez lehet megoldja a problémádat,mert meg fogja feszíteni és nem kalimpál el.

    Valami ilyesmi a különbség.

    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  22. #72
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    Alapból/aki használja/ ki szokta cserélni a váltóban lévő rugót erősebbre. Nem egy nagy rugó. Kb. Mint egy golyóstoll 2x-ese. Ez lehet megoldja a problémádat,mert meg fogja feszíteni és nem kalimpál el.

    Valami ilyesmi a különbség.

    Vagy alátétet tesz a rugó alá. Én ezt csináltam.

  23. #73
    Deák Krisztián Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    55
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ez arra utal hogy az egyik motoron van 1 senzor ami elmozdúl a tengelyen,1 csepp pillanatragasztó GÉL kell hozzá,sztem elég ha csak a tengely végére cseppentel 1 cseppet a ragsztóból,esetleg a kis nyák fellazult 2db csavar fogja,nézd meg hogy nem mozog-e.
    találtam hozzá 1 kis segítséget hogyan jutsz el odáig,kb itt kezdődik ami a lényeg addig a szétszerelést mutatja ha nem szedted még szét akkor nézd az elejétől.
    Köszönöm, megnézem!

  24. #74
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Nekem nem lötyög ennyire. H módban sem, de szekvenciálisban egész határozottan rángatja vissza a helyére a kart.



    Inkább az, hogy amikor visszarántja, akkor időnként olyan erővel ránt vissza, hogy benyomódik a váltó alatti kapcsoló is egy pillanatra.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  25. #75
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Nos szét lett szedve a kormányom/G25/ a kopogás miatt. Kiderült minimálisat sem vagy épp annyit tud hossz irányba mozogni a tengely a motorba. max 1-2 tized millimétert lehetne ékelni vagy ilyesmi,de az meg teljesen megfeszítenié. Hogy kopog e most is azt nem tudom,de összeszerelés után jobbra nem akart teljesen elfordulni ,majd kicsi ráhatásra kattant egyet és elfordul rendesen jobbra- balra csak közép állásnál ha jobbra fordítom kb 15-30 foknál kattan egyet. Műanyag hangja van sztem/mintha megakadna picit valamiben. Tudom szét kell szedni,de esetleg valakinek 5let mit keressek?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    szerk.: megoldva
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 12. 20. 22:35.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

Oldal: 3 / 17 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •