Oldal: 14 / 17 ElsőElső ||| 4 10 11 12 13 14 15 16 17 UtolsóUtolsó
Találatok: 326 - 350 (402 összesen)
  1. #326
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Ezt a "dadogást" kell figyelni? Sztem a fogaskerekes kormányoknál ez normális.
    Amúgy vmi plusz effekt okozhatja. Elkockázott gumi, vagy slip effect, vagy blokkolt kerekeknél rázkódás effekt.
    AC-ben ezeket a sallangokat mind 0-ra vedd.

  2. #327
    Igen ami kb 8 secnel kezdődik. A valóságban kicsit fémesebb hang. Most itt a videon eppen alászedett kormánnyal "darálnak" az elso kerekek, de ellenkormanyzaskor is elő szokott fordulni, valamint hirtelen mozdulatoknál. Más játék is produkálja fuggetlenul attol, hogy mennyire kifinomult az FFB (Raceroom) vagy mennyire egyszerű (F1 2015). Kiprobálom, hogy leveszem azokat amiket mondtál, de félek, hogy igy nem kapok majd eleg visszajelzest. Ezert lenne jo egy G29-es user, de köszi a választ

  3. #328
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    AC-ben ezeket a sallangokat mind 0-ra vedd.
    Kristófnak minden szava igaz.....szerintem...(is)

  4. #329
    Borsányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 09. 22.
    Város
    Hatvan
    Üzenetek
    77
    Sziasztok!

    Cserélt már valaki potmétert a pedálokban? Ha igen, hol sikerült beszerezni? Tudnátok segíteni?

    Előre is köszönöm!

  5. #330
    Hello ismét!

    A G29 kaland tovább folytatódik... remélem most is segítetek

    Március végén kaptam egy G29-es kormányt, de első kipróbálás után az alábbi hangokat adta, valamint a piros tekerő kapcsoló egy tekerésre két értéket ugrott: https://www.youtube.com/watch?v=hXwi-UiwRvc
    Ezért visszaküldtem garanciába, majd két hét múlva visszajött a kormány, de hozzá sem nyúltak valószínűleg, mert minden ugyan olyan rossz volt. Írtam nekik egy komolyabb hangvételű panaszlevelet. Az volt a válasz, hogy küldjem vissza és kivizsgálják. Visszaküldtem, az RMA honlapján láttam státusznak, hogy csere. Tökre megörültem, gondoltam király minden fasza lesz a vadi új kormánnyal. Előző hét szerdán vissza is jött. Kibontottam az original dobozból, felraktam a cockpitre és bár a kattogó hang még mindig meg volt, de csak egészen minimális mértékben. A tekerő kapcsoló úgyan úgy két értéket ugrott egy tekerésre, szóval ezt be kellett tudjam típushibának. Egyébként a perec bőrözése valami elképesztően ocsmány, hézagos, de ezzel még együtt tudtam volna élni.
    Ha másnap nem kezdte volna el random újrakalibrálgatni magát véletlenszerűen. Nem tudom, hogy a G29 kalibrációjának, hogy kéne működnie. Előző kormányom egy G25 volt, ott a folyamat úgy nézett ki, hogy USB-be folyamatosan be volt dugva csak a tápkábelt húztam ki és dugtam be. Tehát elindítottam a gépet bedugtam a kormányt, egyszer bekalibrálta és kész. Miután kikapcsoltam a gépet hiába hagytam bedugva a tápot nem kalibrálgatott. Feltételezem a G29-nek is így kéne működnie. Ehelyett a G29 mindig kalibrál, ha ki van kapcsolva a gép,ha nem, tehát játék közben is! (Kikapcsolt állapotban egyébként sípoló hang is jön a kormányból miközben kalibrál) Majdnem az egész hétvégét rászántam, hogy megoldjam a problémát. Driverek teljes legyalulása, legfrissebb fel, más USB portok kipróbálása, tápkábelek kicserélése, másik konnektorba csatlakoztatás, hosszabbító csere hátha, de semmi nem segített. Majd egyszer csak észrevettem, hogy a kalibrálás mégsem olyan random, akkor csinálja, ha a lakásban az elektromos hálózatban valami változás történik, pl: új fogyasztó bedugása vagy kihúzása a konnektorból, lámpa fel-, lekapcsolása.
    Szerintetek mi okozhatja a problémát? Meghalt a vezérlésben valami? Szeretném megint legariztatni (harmadszorra.....), de félek, hogy ők nem fogját tudni reprodukálni a hibát...

    Mindenzt azért is írtam le ilyen hosszan, hogy aki kormányvásárláson gondolkodik, ne a G29-et válassza. Ez már nem a régi G25 minőség, hogy 11 évet! kibír és szerintem már a customer support sem a régi. Jelen helyzetben szívesebben szenvednék egy Thrustmaster T300 gariztatásával, mint ezzel.
    Utoljára módosította: iceman007; 2018. 06. 11. 11:59.

  6. #331
    A problémára sajnos nem tudok mit mondani, de garira igen. Sajnos nekem is volt tapasztalatom a "szervizükkel" és azok hozzáállásával, kritikán aluli. Kétszer küldtem nekik vissza a g27-emet mert kattogott es nagyon hangos volt. Egyszer mindenféle komment nélkül érintetlenül küldték vissza, utána kellett telefonálnom, hogy mégis miért, azt közölték a szervizes kolléga nem tapasztalta a hibát. Következő alkalommal annyit fejlődtek, hogy legalább leírták szerintük nincs baja a kormánynak.
    Ezután írtam a logitech hivatalos oldalán panaszt a supportnak (youtube videoval alátámasztva a problémát) ahol egy nagyon kedves es segítőkész hölggyel leveleztem amerikaból (de magyarul), ezután felajanlották, hogy cserélik g29-re.
    A logitech magyarországi telefonos supportja is normális es segítőkész, az RMA-sokat el kell felejteni.

  7. #332
    A számítógéped alaplapi és OS beállításait nézted már? Előfordulhat, hogy gyári beállításokkal az USB portok tápellátása megmarad a PC kikapcsolt állapotában is, hacsak ezt nem tiltod le külön. Biztosítani kéne, hogy a kormány által használt portot tényleg kikapcsolja addig. Mert ha jól értem ezen felül maga a kormány funkcionálisan rendben van, nem? Én mondjuk személy szerint az USB kábelét is csak a használat idejére csatlakoztatnám.

  8. #333
    Igen biztos, hogy kikapcsolt állapotban is kapnak tápot az USB portok, de ez ugyan így volt a G25-nél és az első G29-nél és ott nem kalibrált verseny közben újra! Nem mondanám, hogy rendben lenne, hogy egyszercsak a verseny kellős közepén újrakalibrál :/

  9. #334
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen biztos, hogy kikapcsolt állapotban is kapnak tápot az USB portok, de ez ugyan így volt a G25-nél és az első G29-nél és ott nem kalibrált verseny közben újra! Nem mondanám, hogy rendben lenne, hogy egyszercsak a verseny kellős közepén újrakalibrál :/
    Bocs, félreolvastam, azt hittem csak kikapcsolt állapotban jelentkezik

  10. #335
    Prohardveren is félreértették, mindjárt egyértelműsítem

  11. #336
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen biztos, hogy kikapcsolt állapotban is kapnak tápot az USB portok, de ez ugyan így volt a G25-nél és az első G29-nél és ott nem kalibrált verseny közben újra! Nem mondanám, hogy rendben lenne, hogy egyszercsak a verseny kellős közepén újrakalibrál :/
    Ez tipikusan táp probléma. Ezt legtöbbször a tápot előállító áramkör elektrolit kondijainak kiszáradása szokta okozni, na de nem egy új eszköz esetében. Egy mai kapcsüzemű táp elég nagy fesz ingadozást ki kéne hogy bírjon, úgyhogy ez semmilyen szempontból nem normális, egyértelműen hibás.

  12. #337
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tipikusan táp probléma. Ezt legtöbbször a tápot előállító áramkör elektrolit kondijainak kiszáradása szokta okozni, na de nem egy új eszköz esetében. Egy mai kapcsüzemű táp elég nagy fesz ingadozást ki kéne hogy bírjon, úgyhogy ez semmilyen szempontból nem normális, egyértelműen hibás.
    De cseréltem tápot is, direkt emiatt. A G29-et a G25 tápjával használtam, hogy hátha az okozza a porblémát és így rossz volt. Míg a G25 hibátlanul ment a G29 tápjával.

  13. #338
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    De cseréltem tápot is, direkt emiatt. A G29-et a G25 tápjával használtam, hogy hátha az okozza a porblémát és így rossz volt. Míg a G25 hibátlanul ment a G29 tápjával.
    Ebben az esetben jó eséllyel nem a külső tápnál lesz gond, hacsak azon nem jönnek át tranziensek, amit a G25 kibír, G29 nem. De ettől még vannak belső tápjai a kormánynak a kisebb feszültségekhez, azok ugyanúgy lehetnek rosszak. Mivel gyakorlatilag újraindul minden egyes alkalommal a kormány, valószínűleg a benne lévő vezérlő tápja eshet le. Usb tápja vajon stabil? Ha pedig nem ezek akkor valamilyen egzotikus okból újraindulhat benne a mikrokontroller ( reset lábáról lemaradt felhúzó ellenállás, stb.). Valószínűleg nem igazán tudsz vele mit kezdeni a gariztatáson kívül. :/

  14. #339
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben az esetben jó eséllyel nem a külső tápnál lesz gond, hacsak azon nem jönnek át tranziensek, amit a G25 kibír, G29 nem. De ettől még vannak belső tápjai a kormánynak a kisebb feszültségekhez, azok ugyanúgy lehetnek rosszak. Mivel gyakorlatilag újraindul minden egyes alkalommal a kormány, valószínűleg a benne lévő vezérlő tápja eshet le. Usb tápja vajon stabil? Ha pedig nem ezek akkor valamilyen egzotikus okból újraindulhat benne a mikrokontroller ( reset lábáról lemaradt felhúzó ellenállás, stb.). Valószínűleg nem igazán tudsz vele mit kezdeni a gariztatáson kívül. :/
    Á értem, valami hasonló belső turpisságra tudtam már csak gondolni, de én nem értek a villanyhoz Köszi a választ!
    Gariztatás lesz, de van egy olyan sejtésem, hogy náluk nem fog előjönni a hiba...

  15. #340
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Á értem, valami hasonló belső turpisságra tudtam már csak gondolni, de én nem értek a villanyhoz Köszi a választ!
    Gariztatás lesz, de van egy olyan sejtésem, hogy náluk nem fog előjönni a hiba...
    Mint írtam korabban, ne RMA-val próbálkozz. Logi hivatalos support.

  16. #341
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Mint írtam korabban, ne RMA-val próbálkozz. Logi hivatalos support.
    Köszi!

  17. #342
    Úgy néz ki, hogy megvan mi okozta a jelenséget. A kormány egy USB hosszabítón keresztül csatlakozott a PC-hez, amint ezt kiiktattam és direktbe dugtam az USB portba megszűnt a jelenség. Érdekes, hogy a G25 simán működött az USB hosszabítóval is....

    Van itt valaki, aki használ USB hosszabítót? Kicsit utánaolvastam és azt írják, hogy az úgynevezett power USB kábellel (2 male megy direkt a gépbe és egy female részbe megy a kormány kábele) működhet. De azt is írják, hogy ez okozhat némi laggot a kormányzásban. Van valakinek erről tapasztalata?

  18. #343
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy néz ki, hogy megvan mi okozta a jelenséget. A kormány egy USB hosszabítón keresztül csatlakozott a PC-hez, amint ezt kiiktattam és direktbe dugtam az USB portba megszűnt a jelenség. Érdekes, hogy a G25 simán működött az USB hosszabítóval is....

    Van itt valaki, aki használ USB hosszabítót? Kicsit utánaolvastam és azt írják, hogy az úgynevezett power USB kábellel (2 male megy direkt a gépbe és egy female részbe megy a kormány kábele) működhet. De azt is írják, hogy ez okozhat némi laggot a kormányzásban. Van valakinek erről tapasztalata?
    A USB 2 szabvány 5 méterben limitálja a kábel hosszát. A USB 3 már nem szab ilyen határt, de az ideális sebességhez 3 méter maximális kábel hosszt ajánl. A gyakorlatban a kábel hosszának a kábel (vezető anyag) minősége szab határt. Minél silányabb, annál rövidebb távon romlik le a jelerősség.
    Tehát ha csak nem fogtál ki valami kritikán aluli kábellel szeret kormányt, akkor egy sima jó minőségű USB hosszabbítóval megoldhatod a csatlakozást.

    Kábel hossz és a Nindzsák:
    Ahhoz hogy egy 0.1 másodperces lagot okozzon a usb-kábel hosszabbítás, egy körülbelül 30 000 Kilóméter USB kábelt kellene a gép és a kormány közé kötnöd.
    Amíg nem használsz plusz elektronikát, vagy mást ami lagot okozhat, addig a kábel hossza a tökmindegy kategóriába tartozik. Csak a "nindzsák" képesek érzékelni, a 2m-el hosszabb kábel ből adódó lagot.

    Van még az aktív usb hosszabbító kábel, szimulátorozáshoz ezt én sem ajánlanám, csak végszükség esetén.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2018. 07. 04. 16:49.

  19. #344
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A USB 2 szabvány 5 méterben limitálja a kábel hosszát. A USB 3 már nem szab ilyen határt, de az ideális sebességhez 3 méter maximális kábel hosszt ajánl. A gyakorlatban a kábel hosszának a kábel (vezető anyag) minősége szab határt. Minél silányabb, annál rövidebb távon romlik le a jelerősség.
    Tehát ha csak nem fogtál ki valami kritikán aluli kábellel szeret kormányt, akkor egy sima jó minőségű USB hosszabbítóval megoldhatod a csatlakozást.

    Kábel hossz és a Nindzsák:
    Ahhoz hogy egy 0.1 másodperces lagot okozzon a usb-kábel hosszabbítás, egy körülbelül 30 000 Kilóméter USB kábelt kellene a gép és a kormány közé kötnöd.
    Amíg nem használsz plusz elektronikát, vagy mást ami lagot okozhat, addig a kábel hossza a tökmindegy kategóriába tartozik. Csak a "nindzsák" képesek érzékelni, a 2m-el hosszabb kábel ből adódó lagot.

    Van még az aktív usb hosszabbító kábel, szimulátorozáshoz ezt én sem ajánlanám, csak végszükség esetén.
    Akkor megint nem tudom, hogy mi a .... van mert 1,8m + 1,8m = 3,6m tehát bőven benne van. Az egyik kábel HAMA a másik meg a fiók mélyéről előkotört vmi noname. Milyen márka számít jó minőségűnek? Az aktív USB-t miért nem ajánlod?

  20. #345
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor megint nem tudom, hogy mi a .... van mert 1,8m + 1,8m = 3,6m tehát bőven benne van. Az egyik kábel HAMA a másik meg a fiók mélyéről előkotört vmi noname. Milyen márka számít jó minőségűnek? Az aktív USB-t miért nem ajánlod?
    Akkor ha jól értem a kormányon nincs "fix" kábel. Ez esetben szerencsés ember vagy, csak veszel egy 3 méteres USB3 kábelt és sinen vagy.
    Kábel márkákban nem vagyok otthon USB-ből én is a noname-et veszem, semmi bajom vele. A HAMA-t speciel ismerem, többnyire a noname alá sorolnám, bár akad jobb minőségű termékük is.
    A kábelnél a vezető anyag és a tisztasága számít. Szerintem nem érdemes rohanni arany USB kábelért, ha a kettőt lecseréled egy nem budget 3m-esre akkor valószínű megoldódik a problémád.

    Az aktív USB kábelben van elektronika.

  21. #346
    Akkor ha jól értem a kormányon nincs "fix" kábel.
    Ezt most nem értem, van a G29 USB kábele ami jelenleg direkt csatlakozik egy USB portba, így nem produkálja a fentiekben említett hibát. Közben rájöttem, hogy én írtam félreérthetően. Szóval úgy értettem, hogy próbáltam már HAMA-val is meg noname-mel is, de mindig egy kábel volt a G29 kábele és a gép közé csatlakoztatva.

  22. #347
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt most nem értem, van a G29 USB kábele ami jelenleg direkt csatlakozik egy USB portba, így nem produkálja a fentiekben említett hibát. Közben rájöttem, hogy én írtam félreérthetően. Szóval úgy értettem, hogy próbáltam már HAMA-val is meg noname-mel is, de mindig egy kábel volt a G29 kábele és a gép közé csatlakoztatva.
    Kicsit furcsáltam.
    Ez esetben annyival vagy rosszabb helyzetben hogy ha a G29-ből kijövő jel elve gyenge akkor azt már nem tudod érdemben hosszabbítani.
    Szerezz jó minőségű USB3 hosszabbítót, lehetőleg minél rövidebbet, ami még elég.
    Ha az nem működik, akkor érdemes újra gondolni a gép elhelyezést. Vagy végszükség esetén marad az aktív USB kábel.

  23. #348
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Még a USB mizéria kapcsán, én használok egy USB1-es hosszabbító kábelt és pl az SD olvasó gond nélkül megy vele, de a hdd már finnyáskodik.

  24. #349
    Nekem a g29-em egy pár száz forintos usb hubra volt dugva 2-3 másik dologgal (led kijelző, buttonbox), az pedig egy noname usb hosszabbito kábellel ment a gépbe, nem volt gond.
    A fanatec csl-t is rádugtam, nem volt vele gond, de szerintem ahogy rángatom a kormányt, kilazulhatott a minőségi hub csatlakozása, így néha rossz érintkezés miatt eldobta a kormányt, ezért most direktbe kötöttem, de alapvetően nem kellene gond legyen sem az isb hub, sem a hosszabbítóm
    A rezgőmotorok vezérlőjét mondjuk nem már bírta a hub, de annak nagyobb az áramfelvétele.

  25. #350
    Köszi mindenkinek!

Oldal: 14 / 17 ElsőElső ||| 4 10 11 12 13 14 15 16 17 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •