Oldal: 10 / 22 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 226 - 250 (544 összesen)
  1. #226
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Jobb lenne ha pontos típusokat mondanál, mert darabja válogatja hogy mit tud éppen.
    ELVBEN megérheti, DE a led-es LCD-k fő előnye a kisebb fogyasztás ami a monitorok méret kategóriájában nominálisan nem egy hatalmas előny.
    Ezen kívül annyival lehet jobb a LED-es hogy a háttér megvilágítás különbségéből adódóan jobbak lehetnek picit a színei, leginkább a feketéje, de ez sem egyértelmű mert típustól függően lehet egy nem LED-esnek szebb képe mint egy LED-esnek.

    Összességében 4-5e Ft különbség esetén a szakmai szempontokat hanyagolva azt venném amelyik jobban megtetszik ránézésre. Vagy na jó, esetleg kényelmi funkcióban tud valami pluszt, pl. magasság állítás...
    Jelenleg a SAMSUNG B2240W-vel szemezgetek, mert mindenképpen olyan kell, aminek az állványa magasságban állítható, erről a típusról pedig jókat írtak. Elvben a 2243BW is jó lenne, de annak a képéről rosszakat írtak. És most láttam, hogy a B2230W-ből van LED-es is BX2240W néven fut. Elég drága, de a napokban megyek Berlinbe és ott jóval olcsóbban beszerezhető, azon gondolkodom hogy a LED-es megéri-e a plusz strapát?

    Viszont jól beletenyereltem, mert 23/24-es moncsit nem akarok, a 22-es be meg nem akarok FULL HD felbontásút, pedig azok vmiért jóval olcsóbbak mint 1680 x 1050-esek. Ilyen okos kis talpa pedig csak a SAMSUNG-oknak van és külön ilyet talpat nem igazán tudok beszerezni.

  2. #227
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg a SAMSUNG B2240W-vel szemezgetek, mert mindenképpen olyan kell, aminek az állványa magasságban állítható, erről a típusról pedig jókat írtak. Elvben a 2243BW is jó lenne, de annak a képéről rosszakat írtak. És most láttam, hogy a B2230W-ből van LED-es is BX2240W néven fut. Elég drága, de a napokban megyek Berlinbe és ott jóval olcsóbban beszerezhető, azon gondolkodom hogy a LED-es megéri-e a plusz strapát?

    Viszont jól beletenyereltem, mert 23/24-es moncsit nem akarok, a 22-es be meg nem akarok FULL HD felbontásút, pedig azok vmiért jóval olcsóbbak mint 1680 x 1050-esek. Ilyen okos kis talpa pedig csak a SAMSUNG-oknak van és külön ilyet talpat nem igazán tudok beszerezni.
    Hát talp miatt venni valamit... Gyártasz alá kis tartócskát (padocskát v mittomén hogy akarod híni) oszt kész. Nibi módra.
    2020-ra kész is leszek vele tökéletesen, dizájnosan.
    Sőt ha Te tudsz egyforma talpú moncsikat venni, akkor sokkal könnyebb dolgod van. Én 3 különböző padocskát gyárthattam... :s
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2011. 01. 06. 19:00.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #228
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg a SAMSUNG B2240W-vel szemezgetek, mert mindenképpen olyan kell, aminek az állványa magasságban állítható, erről a típusról pedig jókat írtak. Elvben a 2243BW is jó lenne, de annak a képéről rosszakat írtak. És most láttam, hogy a B2230W-ből van LED-es is BX2240W néven fut. Elég drága, de a napokban megyek Berlinbe és ott jóval olcsóbban beszerezhető, azon gondolkodom hogy a LED-es megéri-e a plusz strapát?

    Viszont jól beletenyereltem, mert 23/24-es moncsit nem akarok, a 22-es be meg nem akarok FULL HD felbontásút, pedig azok vmiért jóval olcsóbbak mint 1680 x 1050-esek. Ilyen okos kis talpa pedig csak a SAMSUNG-oknak van és külön ilyet talpat nem igazán tudok beszerezni.
    Nekem 2243BW van, de én nem vettem észre, hogy olyan nagyon vacak képe lenne. Szerintem átlagos. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sosem "méricskéltem", hogy milyen a képe. Internetezésre, call of dutyhoz jó, a többi nem érdekel Viszont nem tudom, hogy az iponnál milyen vaksi népek ülnek, akiknek nem folyik szét a szeme, ha az élességet 60-ra állítják. Eszméletlen homály a szöveg, ha 80 alatti élességet állítok be. 100-as fényerő??? Nebasz. 40-re van állítva, 45-nél kifolyik a szemem...
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  4. #229
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 2243BW van, de én nem vettem észre, hogy olyan nagyon vacak képe lenne. Szerintem átlagos. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sosem "méricskéltem", hogy milyen a képe. Internetezésre, call of dutyhoz jó, a többi nem érdekel Viszont nem tudom, hogy az iponnál milyen vaksi népek ülnek, akiknek nem folyik szét a szeme, ha az élességet 60-ra állítják. Eszméletlen homály a szöveg, ha 80 alatti élességet állítok be. 100-as fényerő??? Nebasz. 40-re van állítva, 45-nél kifolyik a szemem...
    Így vagyok én is.
    Nekem 20 körül van.
    Sötét futamokon bekapcs dinamikus kontraszt az világosít annyit, hogy úgy is frankó.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #230
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 2243BW van, de én nem vettem észre, hogy olyan nagyon vacak képe lenne. Szerintem átlagos. Viszont nem tudom, hogy az iponnál milyen vaksi népek ülnek, akiknek nem folyik szét a szeme, ha az élességet 60-ra állítják. Eszméletlen homály a szöveg, ha 80 alatti élességet állítok be. 100-as fényerő??? Nebasz. 40-re van állítva, 45-nél kifolyik a szemem...
    Hát a bevilágítás meg a homogenitás terén nem szerepel túl jól a teszten, persze az is igaz, hogy ezek a moncsikat sajnos olyan panellal szerelik a gyártók amihez épp kedvük van és a vásárlónak fingja sincs, hogy éppen melyik szériát kapja ki, tök lutri az egész... tisztességesen megnézni vásárlás előtt meg szinte lehetetlen.

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát talp miatt venni valamit... Gyártasz alá kis tartócskát (padocskát v mittomén hogy akarod híni) oszt kész. Nibi módra.
    Én a monitoromat folyamatosan állítgatom ahhoz mértem, hogy épp mit csinálok vele (meló/film/játék), és semmi kedvem folyamatosan könyveket huzigálni ke-be alóla napi 8-szor.

  6. #231
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát a bevilágítás meg a homogenitás terén nem szerepel túl jól a teszten, persze az is igaz, hogy ezek a moncsikat sajnos olyan panellal szerelik a gyártók amihez épp kedvük van és a vásárlónak fingja sincs, hogy éppen melyik szériát kapja ki, tök lutri az egész... tisztességesen megnézni vásárlás előtt meg szinte lehetetlen.



    Én a monitoromat folyamatosan állítgatom ahhoz mértem, hogy épp mit csinálok vele (meló/film/játék), és semmi kedvem folyamatosan könyveket huzigálni ke-be alóla napi 8-szor.
    Ácsi ácsi!!! Az a v1.0 volt.
    Azóta 1.5-nél járok, már fa és laminált padló.
    Csak még nincs összecsavarozva az összes talp, meg mm-es pontossággal beállítva...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  7. #232
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Szabi. A magasság állítást bármivel el tudod végezni, ha a monitor talpa alá behelyezed az ideállis magasságú cuccot ja most nézem lusta vagy na de miért állítgatod folyamatosan a monitort?

    A szamszung meg jó választás, (lg sem rossz), de szerintem előzőnek szebb a képe.Én utóbbit használom, mert jó volt az ára.Ha filmet is szeretnél majd nézni akkor 24-es, viszont ha csak jáccol, háát akkor meg amit a pénztárcád ideálisnak talál.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  8. #233
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi. A magasság állítást bármivel el tudod végezni, ha a monitor talpa alá behelyezed az ideális magasságú cuccot ja most nézem lusta vagy na de miért állítgatod folyamatosan a monitort?
    Amikor játszom akkor a lehető legalacsonyabbra állítom a monitort és betolom a kormány mögé, hogy a G25 pont kitakarja a műszerfalon a kikapcsolt virtuális volán helyét, így ezt egy normál talp esetén max csonkítással tudnám elvégezni.

    Illetve sajnos sok időt töltök gép előtt a meló miatt, így folyamatosan változtatom az üléspozíciómat és mindig hozzá igazítom a monitort, ami így napotna 8-10 centit vándorol nálam föl-le többször is, attól függően mit érzek épp kényelmesnek. Olyan ez mint a 900 fok, amíg nincs, addig nem hiányzik, de ha már rászoktál, akkor nem vagy meg nélküle...

  9. #234
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Jah, végül ilyet vettem: SAMSUNG BX2440

    • 24-es, Full HD (Radeon HD 4850 simán viszi a gMotor2-őt)
    • LED-es, így nagyon keveset fogyaszt (max 20 Watt)
    • nincs érzékelhető bevilágítása, a filmeknél igen jól jön
    • Nincs benne gyorsító, de minimális az input lagja, játékban nem érzékelek késést
    • A képe TN panelhez képest jó, bár amit furcsálltam, hogy nincs tapasztalható előrelépés a korábbi 943BW-émhez képest, pedig az 1-2 generációval korábbi
    • Tág keretek között dönthető, forgatható, magasságban állítható (olyan ez mint a 900 fok, amíg nem próbáltad, nem tudod hogy nem tudsz élni nélküle )
    • kidolgozás, anyagminőség korrekt
    • 3 év garancia


    Mostani ára olyan 53 ropi körül van, ennél vannak olcsóbb 24-es FullHD moncsik is, de ezt így egybe nem tudják.


    Így nézünk ki most:

    (moncsi a lehető legalacsonyabbra állítva és ütközésik húzva a kormányhoz, dőlés kicsit felfelé... a tökéletes pozíció és kormánykitakarás érdekében)



    Mod: azóta a váltó a helyére került a comb mellé, meg kapott egy tartót a PTR pedál, de lusta vagyok lefényképezni
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 16. 18:45.

  10. #235
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, végül ilyet vettem: SAMSUNG BX2440

    • 24-es, Full HD (Radeon HD 4850 simán viszi a gMotor2-őt)
    • LED-es, így nagyon keveset fogyaszt (max 20 Watt)
    • nincs érzékelhető bevilágítása, a filmeknél igen jól jön
    • Nincs benne gyorsító, de minimális az input lagja, játékban nem érzékelek késést
    • A képe TN panelhez képest jó, bár amit furcsálltam, hogy nincs tapasztalható előrelépés a korábbi 943BW-émhez képest, pedig az 1-2 generációval korábbi
    • Tág keretek között dönthető, forgatható, magasságban állítható (olyan ez mint a 900 fok, amíg nem próbáltad, nem tudod hogy nem tudsz élni nélküle )
    • kidolgozás, anyagminőség korrekt
    • 3 év garancia


    Mostani ára olyan 53 ropi körül van, ennél vannak olcsóbb 24-es FullHD moncsik is, de ezt így egybe nem tudják.


    Így nézünk ki most:

    (moncsi a lehető legalacsonyabbra állítva és ütközésik húzva a kormányhoz, dőlés kicsit felfelé... a tökéletes pozíció és kormánykitakarás érdekében)
    Patentül megcsináltad. Jólnézki és az arányok is nagyonjók. Mehetne etalonképnek! Még arra érdemes odafigyelni hogy szimezés szempontjából nyilván akkor használod ki a legjobban a kijelzőméretét, ha minnél közelebbteszed a kormányhoz. Visszont főleg az elején ajánlatos tudatosan figyelnirá hogy ezt hogyan viseli a szemed! Ha túlzottan igénybeveszi akkor érdemes távolabb tenni. Az LCD a CRT-hez képest már annyira nemrontja a szemet hogy szinte már jót tesz. De amolyan ökölszbályként még megmaradt hogy minnél nagyobb a kijelző, annál távolabb érdemes elhelyezni. Emellet szintén érdemes "szem előtt tartani" hogy minnél közelebb ülsz a kijelzőhöz annál fontosabb hogy milyen fényerővel használod. De nagyon szuperül fest így.

  11. #236
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Patentül megcsináltad. Jólnézki és az arányok is nagyonjók. Mehetne etalonképnek! Még arra érdemes odafigyelni hogy szimezés szempontjából nyilván akkor használod ki a legjobban a kijelzőméretét, ha minnél közelebbteszed a kormányhoz. Visszont főleg az elején ajánlatos tudatosan figyelnirá hogy ezt hogyan viseli a szemed! Ha túlzottan igénybeveszi akkor érdemes távolabb tenni. Az LCD a CRT-hez képest már annyira nemrontja a szemet hogy szinte már jót tesz. De amolyan ökölszbályként még megmaradt hogy minnél nagyobb a kijelző, annál távolabb érdemes elhelyezni. Emellet szintén érdemes "szem előtt tartani" hogy minnél közelebb ülsz a kijelzőhöz annál fontosabb hogy milyen fényerővel használod. De nagyon szuperül fest így.
    Hát nézd, most direkt lemértem. Normál használat közben ~65 centire van a szememtől a monitor. Játék közben közelebb húzom a moncsit, de ugye én is jelentősen hátrébb megyek a kormány miatt, így a távolság nem nagyon változik, még meg nő is ~2 centivel.

  12. #237
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Nekem 90-ről is közel van.
    Amúgy nem tudnék így menni, hogy a kormány kitakarja a képet.
    Szeretem, ha a kormány fölött még látom a kijelzőt is, azaz a fordulatmérőt. Mert már olyanom is van.
    Amúgy jól néz ki. A váltón nem gondolkoztál még, hogy kihúzhatóra (vagy kihajthatóra mint nekem ) melléd rakd? Nagyon feeling úgy.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  13. #238
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy nem tudnék így menni, hogy a kormány kitakarja a képet.
    Szeretem, ha a kormány fölött még látom a kijelzőt is, azaz a fordulatmérőt. Mert már olyanom is van.
    Amúgy jól néz ki. A váltón nem gondolkoztál még, hogy kihúzhatóra (vagy kihajthatóra mint nekem ) melléd rakd? Nagyon feeling úgy.
    A kormány csak azt takarja ki a képből, amit amúgy is kitakarna a virtuális kormány
    A forimérőt általában látom a kormány pereme alatt, de én legtöbbször hang alapján váltok, vagy a kis piros lámpát figyelem.

    A váltón meg igen gondolkoztam mán, csak meg kéne csinálni....
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 07. 15:57.

  14. #239
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A kormány csak azt takarja ki a képből, amit amúgy is kitakarna a virtuális kormány
    A forimérőt általában látom a kormány pereme alatt, de én legtöbbször hang alapján váltok, vagy a kis piros lámpát figyelem.

    A váltón meg igen gondolkoztam mán, csak meg kéne csinálni....
    Ha tudtok valami jó G25 váltó modolást, ami tényleg jó, akkor adjatok linket, képeket, tanácsot, mindenfélét amivel feelingesebbre csinálhatom. Köcce.
    És egyáltalán mióta van G25-öd?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  15. #240
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    501

    Thumbs up

    neilszab;129781]Jah, végül ilyet vettem: SAMSUNG BX2440
    Tényleg nagyon jó lett, grat

  16. #241
    Balogh Gábor Versenyző gabf1 logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    86
    hello
    aki jártas monitorok terén, az mondjon már vmit erről a termékről:
    Acer 23" V233HAb LCD monitor
    érdemes egyáltalán ebben a márkában gondolkodni? (30és 40e között szeretnék 23"ost venni)
    köszi

  17. #242
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gabf1 írta Hozzászólás megtekintése
    hello
    aki jártas monitorok terén, az mondjon már vmit erről a termékről:
    Acer 23" V233HAb LCD monitor
    érdemes egyáltalán ebben a márkában gondolkodni? (30és 40e között szeretnék 23"ost venni)
    köszi
    Sztem 23-ast nem érdemes venni, ha már úgy is ki kell hajtani a FULL hd-t, akko 24-es, nagyobb a kép, nem olyan picik a betűk...

    Sztem.

  18. #243
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Szeretnék tanácsot kérni, hogy monitor vásárlásnál milyen főbb szempontokat kell nézni.
    Azt tudom csak 23" - 24"-esben gondolkodom, amiben van DVI is 40-50k között, de hogy mi szempontokat előnyben részesíteni, fogalmam nincs()
    Itt az első 3 közül valamelyikre gondoltam: http://www.ipon.hu/webshop/group/samsung/1100/

    Itt az első 4 közül valamelyik: http://www.ipon.hu/webshop/group/lgnbsp;/1097/
    Itt is az első 4 közül valamelyik: http://www.ipon.hu/webshop/group/benq/1090/

    Válaszokat előre is köszönöm.

  19. #244
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék tanácsot kérni, hogy monitor vásárlásnál milyen főbb szempontokat kell nézni.
    Azt tudom csak 23" - 24"-esben gondolkodom, amiben van DVI is 40-50k között, de hogy mi szempontokat előnyben részesíteni, fogalmam nincs()
    Én emígyen okoskodtam: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post129781

    Ami szempont volt:

    • Ha már Full HD, akkor legyen min 24-es, a 23 kisebb és mütyűrök rajta a pixelek
    • gyors reakció idő, alacsony input lag
    • Korrekt színek és kidolgozási minőség
    • magasságban állítható és minél lejjebb lehessen nyomni (nekem alapkövetelmény)
    • ne legyen bevilágítás, mert filmeknél idegesít

  20. #245
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Mire kell? Mert én tavaly cseréltem le a TN paneles Samu monitoromat egy IPS paneles DELL 2311H-ra. Az már nem kapható, csak az utódja : http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2312hm
    A színmegjelenítésben ég és föld a kettő. Főleg, ha nem szemből nézed. Ennél alig észrevehető felülről, oldalról a színtorzulás. Állítólag ennek a 2312-esnek az input lagja is sokkal-de-sokkal jobb, mint az átlagos monitoroknak. prohardveren érdemes utánaolvasni.
    Az ára is elviselhető. Néha az álló módba állítható talp is jól jön.

    Azt azért hozzá kell tenni, hogy az IPS panel sem tökéletes. Teljesen fekete képernyő esetén látható egy kis lilás elszíneződés a széleken, de csak csontfekete kép esetén. A másik a válaszidő. A TN panelek 2-5ms értékeihez képest "csak" 8ms, de játékhoz ez is elegendő. Máshoz (netezés, grafikai munka), pedig lényegtelen, hogy mennyi.

    Én játékra (egy kis Modern warfare 3 bohóckodás) is használom. Szimulátorozásra viszont nem, mert arra van nagyobb

    2011-05-28 17.13.42 copy.jpg
    Utoljára módosította: vlevi; 2011. 12. 05. 19:55.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  21. #246
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én emígyen okoskodtam: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post129781

    Ami szempont volt:

    • Ha már Full HD, akkor legyen min 24-es, a 23 kisebb és mütyűrök rajta a pixelek
    • gyors reakció idő, alacsony input lag
    • Korrekt színek és kidolgozási minőség
    • magasságban állítható és minél lejjebb lehessen nyomni (nekem alapkövetelmény)
    • ne legyen bevilágítás, mert filmeknél idegesít
    Köszönöm Szabi!!! Ami neked van az nekem már sok, így akkor marad ez, ahogy néztem ez ugyanazt tudja mint a tied. http://www.ipon.hu/webshop/product/s...24a300b/174142

  22. #247
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Mire kell? Mert én tavaly cseréltem le a TN paneles Samu monitoromat egy IPS paneles DELL 2311H-ra. Az már nem kapható, csak az utódja : http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2312hm
    A színmegjelenítésben ég és föld a kettő. Főleg, ha nem szemből nézed. Ennél alig észrevehető felülről, oldalról a színtorzulás. Állítólag ennek a 2312-esnek az input lagja is sokkal-de-sokkal jobb, mint az átlagos monitoroknak. prohardveren érdemes utánaolvasni.
    Az ára is elviselhető. Néha az álló módba állítható talp is jól jön.

    Azt azért hozzá kell tenni, hogy az IPS panel sem tökéletes. Teljesen fekete képernyő esetén látható egy kis lilás elszíneződés a széleken, de csak csontfekete kép esetén. A másik a válaszidő. A TN panelek 2-5ms értékeihez képest "csak" 8ms, de játékhoz ez is elegendő. Máshoz (netezés, grafikai munka), pedig lényegtelen, hogy mennyi.

    Én játékra (egy kis Modern warfare 3 bohóckodás) is használom. Szimulátorozásra viszont nem, mert arra van nagyobb

    2011-05-28 17.13.42 copy.jpg
    A 19es helyére kell, elsősorban szimezéshez.

  23. #248
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm Szabi!!! Ami neked van az nekem már sok, így akkor marad ez, ahogy néztem ez ugyanazt tudja mint a tied. http://www.ipon.hu/webshop/product/s...24a300b/174142
    Igen, a minden felé mozgatható talp az komoly felár sajnos az enyémnél, viszont én nem bírom azt, ha felfelé kell néznem. Your choice!

    Javaslom azért néhány tesztet keress róla, mielőtt megveszed, illetve itt olcsóbb: http://systemini.hu/spd/LS24A300BS-E...ED_DVI_monitor

  24. #249
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm Szabi!!! Ami neked van az nekem már sok, így akkor marad ez, ahogy néztem ez ugyanazt tudja mint a tied. http://www.ipon.hu/webshop/product/s...24a300b/174142
    Remélem csak elírás: KONTRASZTARÁNY: 1000:1.
    Még anno Spartacus is jobbal nyomta az akkori nagy slágert, a gladiátor játékot.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  25. #250
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem csak elírás: KONTRASZTARÁNY: 1000:1.
    Még anno Spartacus is jobbal nyomta az akkori nagy slágert, a gladiátor játékot.
    Fogyaszói társadalmunk egyik csapdájába estél. Úgy hívják számháború.

    KB ez a maximum amit az LCD panelek jelenleg tudnak.
    A többi reklámblabla dinamikus kontrasztarányt jelöl, azaz softwaresen variálják a fényerőt a jelenettől függően. Ilyesmit mi játékokban nem használunk, tehát nekünk a natív (ez sem valós) kontrasztarány a fontos, és itt ez van megjelölve. Ennél jobbat, de még ezt sem fogod mérni a legtöbb jelenleg kapható monitoron.

    Tehát nem elirás. Érdekesség képpen kikerestem, és a specifikációjában szereplő dinamikus kontraszt az említett monitornál 1.000.000:1-hez, utána kerestem teszteket, de nem találtam méréses eredményt erről a tipusról, de általában 400-800 között teljesítenek az olcsó monitorok.

    Ezért ajánlják a plazmákat filmezésre és tévézésre. Nagyságrendekkel jobb a kontrasztjuk, viszont ezt nem írhatnák ki a boltban az LCD tévékre mert az ég világon senki sem venné meg ha mellette a plazmának 100x akkora a kontrasztja. Persze ahogy beindult a számháború, úgy a plazmákon is elkezdtek dinamikus kontrasztot jelölni és a mérést azóta sem standardizálták. Tehát jelenleg teljesen felesleges ezt a számot nézegetni. Pont semmit sem jelent hacsak nem magad mérted le.

    http://www.geeks.hu/technologiak/081...kontrasztarany

    Viszonyításképpen. Egy tipikus moziteremben kb 500:1 valós kontraszt mérhető a 70mm-es film amit használnak 1000:1 kontrasztal rendelkezik!
    További érdekesség, hogy 1 gyertya fényénél az adott helyiségben már nincs látható (se mérhető) különbség az 500 és az 5000:1 arány között, ezért a méréseket csakis vaksötét szobában végzik. 2 gyergya fényénél fehér falu szobában a maximális elérhető kontraszt ~50:1!!!
    Nade kinek van matt fekete falu szobája? Csak a készülék háttérvilágítása többszöröse egy gyertyafénynek, és a falakról visszaverődő szórt fény kapásból bevilágitja az egész szobát...tehát, ez a számháború teljesen értelmetlen, egyáltalán ne foglalkozzatok ezzel a számmal.
    Egyébként is igaz, hogy megjelenítő eszközt specifikáció alapján nem lehet választani, csakis egymás melletti összehasonlítás (és kalibrálás) után, ráadásul tovább nehezíti a dolgot, hogy az agyon világított martktokban teljesen mások a körülmények mint a sötétített nappalidban. Tehát a szuper fényes agyontudbózott kép ami állat jól nézett ki a boltban lehet hogy egy fényes szürkében úszó nézhetetlen valami lesz és a leghalványabb gagyinak tünő cucc nyújtja majd otthon a legjobb élményt.

    Ez az egész kb olyan mintha holnaptól az autógyártók nem a valós végsebességét adnák meg az autónak, hanem jelzés nélkül egyszercsak az új astra végsebessége 400km/h lenne, de azt nem írják oda, hogy előbb vedd ki az autórádiót, a szőnyeget, a légkondit, az üléseket, és végül akkor lesz mérhető a dinamikus 400km/h ha egy 10.000méter magas szikláról legurítod..
    Utoljára módosította: Tilus; 2011. 12. 06. 19:53.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Oldal: 10 / 22 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •