Oldal: 9 / 22 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 201 - 225 (544 összesen)
  1. #201
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Monitorvásárlás

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki tápot akar cserélni akkor a számok becsapósak. El kell mindig olvasni a teszteket. Nekem Corsair 550-es van, de összehasonlító teszten volt olyan 600W-os ami sokkal szarabbúl teljesített.

    Tudom ezért vettem ezt mert ez akkor jónak számított, kb 4-5 éves a táp és amikor vettem olyan 14k körül volt.

  2. #202
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Monitorvásárlás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom ezért vettem ezt mert ez akkor jónak számított, kb 4-5 éves a táp és amikor vettem olyan 14k körül volt.
    Helló tesóó.Nehogy magadra vedd!
    Ezt nem neked írtam csak mint jó tanács általánosságban.
    Mert sokan vesznek házat amiben "komoly" 600W-os tápegység van(9000-ért).
    Egyébként 1 jó barátom mondta akinek számtech boltja volt. Az a jó táp aminek súlya van, és ez tényleg így igaz.
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  3. #203
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Monitorvásárlás

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Helló tesóó.Nehogy magadra vedd!
    Ezt nem neked írtam csak mint jó tanács általánosságban.
    Mert sokan vesznek házat amiben "komoly" 600W-os tápegység van(9000-ért).
    Egyébként 1 jó barátom mondta akinek számtech boltja volt. Az a jó táp aminek súlya van, és ez tényleg így igaz.
    Tudom nem is azért írtam, csak mert amúgy is lemaradt a konfig leírásánál.

  4. #204

    Re: Monitorvásárlás

    Na most én kérnék véleményeket, igaz már TV kategória.
    Több tényező is összejátszott, de főleg a helykihasználás miatt cserélni kell TV-t.
    Ötlet, tapasztalat valakinek?

    Én elsőre ezt a kettőt néztem ki, bár nekem a sharp volt mindig is az álmom. Csak hát sokkal drágább

    http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p45119.html
    http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p45122.html

  5. #205
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330

    Re: Monitorvásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Na most én kérnék véleményeket, igaz már TV kategória.
    Több tényező is összejátszott, de főleg a helykihasználás miatt cserélni kell TV-t.
    Ötlet, tapasztalat valakinek?

    Én elsőre ezt a kettőt néztem ki, bár nekem a sharp volt mindig is az álmom. Csak hát sokkal drágább

    http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p45119.html
    http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p45122.html

    én plazmát vennék inkább, nekünk is az van már majd 2 éves és semmi baja egy pixel sincs beégve és nagyon fasza a képe, a márka jó szerintem a samsung gyártya jelenleg a legkomolyabb tévéket, jó választás!
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  6. #206
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitorvásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Na most én kérnék véleményeket, igaz már TV kategória.
    Több tényező is összejátszott, de főleg a helykihasználás miatt cserélni kell TV-t.
    Ötlet, tapasztalat valakinek?

    Én elsőre ezt a kettőt néztem ki, bár nekem a sharp volt mindig is az álmom. Csak hát sokkal drágább

    http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p45119.html
    http://www.edigital.hu/LCD_televizio...io-p45122.html
    Szerintem jó választás a samsung!
    Sharp meg még mindíg made in japan, ami azért igen ritka manapság.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  7. #207
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitorvásárlás

    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    én plazmát vennék inkább, nekünk is az van már majd 2 éves és semmi baja egy pixel sincs beégve és nagyon fasza a képe, a márka jó szerintem a samsung gyártya jelenleg a legkomolyabb tévéket, jó választás!
    Ha játszani és windowsozni is akar rajta, és miért ne akarna, akkor a plazma előtt szegénynek kiégne a szeme, arról nem is beszélve, hogy idővel szépen elmattulnak, kiégnek, beégnek.
    Persze jó dolog a plazma, tévézni, dvdzni még szebb képe is van, általában jobb a kontraszt, fényerő, de az utóbbi komoly hátrány ha közelről nézed.

    LCD háttérvilágítását le tudod venni, és egész közel tudsz ülni.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  8. #208
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485
    Sziasztok!

    Szeretnék monitort vásárolni 22" kategóriában.
    A 16:10-es kategóriában turkáltam,ezt találtam.
    Amit kinéztem az LG 2286 L.
    Szép is,LED is,vékony is,nagy is.
    Szóval megéri-e az árát,vagy tudtok mást ajánlani?
    Van valakinek?

    Előre is köszi.

  9. #209
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék monitort vásárolni 22" kategóriában.
    A 16:10-es kategóriában turkáltam,ezt találtam.
    Amit kinéztem az LG 2286 L.
    Szép is,LED is,vékony is,nagy is.
    Szóval megéri-e az árát,vagy tudtok mást ajánlani?
    Van valakinek?

    Előre is köszi.
    Nekem 2233BW Samsung van, sztem jó árban van ha még kapható, nekem bejött. Nézd meg! 22" 16:10-es.
    sztem amúgy LG és Samsung közül válassz.
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  10. #210
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék monitort vásárolni 22" kategóriában.
    A 16:10-es kategóriában turkáltam,ezt találtam.
    Amit kinéztem az LG 2286 L.
    Szép is,LED is,vékony is,nagy is.
    Szóval megéri-e az árát,vagy tudtok mást ajánlani?
    Van valakinek?

    Előre is köszi.
    Én most vettem egy Samu 2443BW-t. Nagyon bevált, én is csak ajánlani tudom a Samut. LG-t nem ismerem.

  11. #211
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    3 éve vettem Samsung 225 BW-t. Hibátlan. Szerintem az LG-vel sem nyúlsz mellé.


  12. #212
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 2233BW Samsung van, sztem jó árban van ha még kapható, nekem bejött.
    Nekem is az van, 17"-osról erre váltottam és jó a cucc.
    Biztos van nála sokkal jobb is, de ár/minőség arányban jó.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  13. #213
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485
    Köszönöm szépen a segítségeteket.

  14. #214
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    • 2 x 1 Giga RAM
    • Ati Radeon 4850 512 MB
    • AMD Athlon 64 X2 5000+ Black Edition 3000 Mhz-re húzva
    • 19-colos wide moncsi 1440 x 900

    Ezzel így a fent mellékelt beállításokkal rajtnál sem nagyon esik 60 fps alá, a futamon meg attól függően 80-100 FPS körül ingadozik, van hogy jelentősen fölé is megy...néha.
    A proci azonban igen gyenge láncszem a levesben, magasabb felbontásban is pont ugyan így hasítana, ha lenne hozzá moncsim... csak az istennek sem találok olyan monitort, amilyet szeretnék... (22 col, HD Ready felbontás, állítható magasságú és dönthető állvány, LED háttérvilágítás, szép kép, gyors reakció, matt borítás...ilyen nincs )
    processzor nagyon sokat számít!! kb. ugyan ez a konfig csak 4mag, fullHD és mindent maxra lehet állítani!

  15. #215
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    (22 col, HD Ready felbontás, állítható magasságú és dönthető állvány, LED háttérvilágítás, szép kép, gyors reakció, matt borítás...ilyen nincs )
    Ha nem is elégíti ki minden igényedet, de legalább 24" és HD, ja és matt borítás!

  16. #216
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Tapasztalatom szerint az Apple mindig kissé túlárazott, lett légyen bármilyen kütyü az ő logójuk alatt, nem? Jónak kiváló, de picit (szerintem) drága...
    Nálam (példaként) egy 24-es ACER 2416W dolgozik, és , bár nem igazán új típus, mégis remek a képe (és halál olcsó ma már, vagy ennek a továbbfejlesztett változatai).
    Jó, elismerem, vannak kisebb késleltetésű darabok is ( a technika nem áll meg, mint tudjuk), de én a játékban eddig ennek semmi hátrányát nem tapasztaltam. Ugyanilyet használok munkára is (meg a másik gépemen ennek a szériának egy 22.es változatát), és elmondhatom, a napi 14-16 órás műszakot évek óta bírják (akkor se szoktam kikapcsolni, ha leülök kajálni, vagy elmegyek bevásárolni, kávézni). Nálam tehát bevált, az árfekvése meg tényleg közepes. Mindenkinek ajánlani tudom (nem vagyok ACER ügynök...).

  17. #217
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Tapasztalatom szerint az Apple mindig kissé túlárazott, lett légyen bármilyen kütyü az ő logójuk alatt, nem? Jónak kiváló, de picit (szerintem) drága...
    Nálam (példaként) egy 24-es ACER 2416W dolgozik, és , bár nem igazán új típus, mégis remek a képe (és halál olcsó ma már, vagy ennek a továbbfejlesztett változatai).
    Jó, elismerem, vannak kisebb késleltetésű darabok is ( a technika nem áll meg, mint tudjuk), de én a játékban eddig ennek semmi hátrányát nem tapasztaltam. Ugyanilyet használok munkára is (meg a másik gépemen ennek a szériának egy 22.es változatát), és elmondhatom, a napi 14-16 órás műszakot évek óta bírják (akkor se szoktam kikapcsolni, ha leülök kajálni, vagy elmegyek bevásárolni, kávézni). Nálam tehát bevált, az árfekvése meg tényleg közepes. Mindenkinek ajánlani tudom (nem vagyok ACER ügynök...).
    ... én csak Szabi kívánságára reagáltam !

    off:
    Nem mellesleg igazad van, valóban túl vannak árazva és nem is vennék otthonra ilyet, csak ha felesleges pénzem lenne. Tudom vannak akik azt mondják, akkor se... én nem vagyok Apple ügynök, de tizen-egynéhány éve dolgozom Apple monitorokon és össze tudom hasonlítani az otthoniakkal amiket 40-60 ezrekért vettem. Igaz most egy Eizo van előttem pár hónapja, ami mint tudjuk megint csak a felső kategória, ez is elmarad kicsit. Ha nem is arányos az árkülönbséggel, de hatalmas a szakadék minőségben. Otthoni használatra én is rongyrázásnak tartom!

    Sose vennék BMW-t, mert utálom! Miért, nem tudom megmagyarázni, pedig sose próbáltam. Viszont ha jobban meggondolom és kipróbálnék egyet, lehet lecserélném a Hondámat..., lehet ezért nem akarom kipróbálni a BMW-t?
    Utoljára módosította: vmaxter; 2010. 12. 08. 16:45.

  18. #218
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Sose vennék BMW-t, mert utálom! Miért, nem tudom megmagyarázni, pedig sose próbáltam. Viszont ha jobban meggondolom és kipróbálnék egyet, lehet lecserélném a Hondámat..., lehet ezért nem akarom kipróbálni a BMW-t?
    Na igen a nemtudommérutálom kategória veszélyes dolog
    Utoljára módosította: tdawe; 2010. 12. 08. 17:57.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  19. #219
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Ha HD felbontás akarnék, akkor nem lennék gondban választás ügyileg , viszont a kihajtásához akkor már gépet is kéne fejlesztenem... Meg nem is vagyok benne biztos, hogy akarok 24-est, a 22-eshez napi használatra a HD felbontás meg túlzás szerintem...

  20. #220
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Nyugodj meg, teljesen jól néznek ki a HD-s monitorokon az alacsonyabb felbontásban futtatott játékok. 1280×720 pl. teljesen jó. 1366×768, 1440×900, lehet válogatni. Legalábbis amelyik játék tudja a szélesvásznú felbontást, az fel fogja kínálni neked ezeket a kisebb, de szintén szélesvásznúl felbontásokat. 1680-as felbontású monitorral pedig bárki nyugodtan kipróbálhatja 1280×800-ban. Nemigazán romlik a képminőség, legalábbis szerintem.

    A matt keret viszont tényleg jobb, mint a fényes. Egyébként nekem Samu 2243BW van, ez 1680-as felbontású, 22"-os. A 2243SN viszont már 1920-as felbontású lett volna. Igazándiból már bánom, hogy annakidején nem 24"-os, 1920-as felbontásút vettem. Vagy talán akkor még túlságosan drágák voltak a 24-esek? Nemtudom.
    Mostmár viszont 50 körül minden erőlködés nélkül lehet találni 24"-os moncsit, annyiért, mint amennyiért én 1-másfél éve ezt vettem.
    Egyébként pedig az, hogy nagy-e a 22"-es monitor, igencsak viszonylagos
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: vlevi; 2010. 12. 08. 20:49.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  21. #221
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nyugodj meg, teljesen jól néznek ki a HD-s monitorokon az alacsonyabb felbontásban futtatott játékok. 1280×720 pl. teljesen jó. 1366×768, 1440×900, lehet válogatni. Legalábbis amelyik játék tudja a szélesvásznú felbontást, az fel fogja kínálni neked ezeket a kisebb, de szintén szélesvásznúl felbontásokat. 1680-as felbontású monitorral pedig bárki nyugodtan kipróbálhatja 1280×800-ban. Nemigazán romlik a képminőség, legalábbis szerintem.
    A skálázási képesség és minőség erősen monitor függő, van amelyik jól bírja, van amelyik nem... de egyelőre engem a tudat is idegesít, ha nem natívban van a cucc. Jelenleg 19-es Wide moncsim van, elvagyok vele egész jól (játékkor teljesen a kormány mögé húzom, és lenyomom alacsonyra, hogy a kormány pont jó részt takarjon ki ), de persze jó lenne egy kicsit nagyobb.

    Full HD felbontást nem tudok kihajtani már gépfejlesztés nélkül (amit most nem tervezek), 22-esbe az amúgy is túl megerőltető szerintem napi használatra, egy 24 moncsi meg már akkora, hogy valóban vezetni, filmezni jó lenne, de nem szeretnék napi szinten órákat előtte ülve dolgozni, mert kisülne a fejem.

    Szóval HD Ready 22 colos moncsi köllene, de sajnos nagyon háklis vagyok... kell magasság állítás, dönthetőség, gyors reakcióidő, normális (lehetőleg fekete) desing, szép színek és normális háttérvilágítás, lehetőleg LED-es és matt...

    Ilyen monitor jelenleg nincs, ráadásul az egész 22-es mezőny a FULL HD-re állt rá...de akko' meg már nem 22-est vennék.

    Samsung B2240W
    a jelenleg kiszemelt, de ez elég drága (ennyiért már full HD 24-est is kapok szinte) és nem LED-es. Az egyelten LED-es 22 colos HD Ready Fujitsu pedig fix állványos és még csak rögzítési pont sincs rajt, hogy rátegyem egy Samsung HAS állványra.


    Egyébként a LED-es háttrévilágítás mennyit dob a dolgon?
    ...érdemes csak azért mást típust választani, mert a kiszemelt nem LED-es, vagy nem ér annyit a dolog?

  22. #222
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Srácok, mennyire éri meg LED-es monitort választani? Úgy értem ha van két kábé hasonló modell, de a LED-es 4-5 ezer Ft-tal drágább, akkor van a technológiák között látványban olyan szignifikáns különbség, amiért érdemes többet áldozni rá?

  23. #223
    Nekem 28'-as HannsG van GPL-hez. 1920x1200 a natívja, de minden felbontáson gyönyörűen megy (1680x1050-ben használom), 5ms a GTG képfrissítése. Játékra kiváló.

    Netezésre is nagyon profi, tűéles a képe, viszont HD-filmek nézéséhez már nem ajánlanám, ott kijön az LCD gyengéje (magas jelszintű, kicsit szürkés feketék), de azt hiszem, a Keresztapa 1, HD-ben még LED TV-n is élvezhetetlen lenne, a sötét jelenetek biztosan.
    Persze én a mai napig Sony Trinitron párti vagyok, azt még semmilyen technológiával nem tudták felülmúlni...
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  24. #224
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, mennyire éri meg LED-es monitort választani? Úgy értem ha van két kábé hasonló modell, de a LED-es 4-5 ezer Ft-tal drágább, akkor van a technológiák között látványban olyan szignifikáns különbség, amiért érdemes többet áldozni rá?
    Jobb lenne ha pontos típusokat mondanál, mert darabja válogatja hogy mit tud éppen.
    ELVBEN megérheti, DE a led-es LCD-k fő előnye a kisebb fogyasztás ami a monitorok méret kategóriájában nominálisan nem egy hatalmas előny.
    Ezen kívül annyival lehet jobb a LED-es hogy a háttér megvilágítás különbségéből adódóan jobbak lehetnek picit a színei, leginkább a feketéje, de ez sem egyértelmű mert típustól függően lehet egy nem LED-esnek szebb képe mint egy LED-esnek.

    Összességében 4-5e Ft különbség esetén a szakmai szempontokat hanyagolva azt venném amelyik jobban megtetszik ránézésre. Vagy na jó, esetleg kényelmi funkcióban tud valami pluszt, pl. magasság állítás...

  25. #225
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Full HD felbontást nem tudok kihajtani már gépfejlesztés nélkül (amit most nem tervezek), 22-esbe az amúgy is túl megerőltető szerintem napi használatra, egy 24 moncsi meg már akkora, hogy valóban vezetni, filmezni jó lenne, de nem szeretnék napi szinten órákat előtte ülve dolgozni, mert kisülne a fejem.

    Szóval HD Ready 22 colos moncsi köllene
    Hát én azért ajánlom a 24"-ost, akkor nem lesznek annyira elnyújtva olykor az objektumok a szélsőkön.
    Persze lóvésabb úgy tom...
    Igaz 24-esen még nem próbáltam.
    Na szal biztos sokat segítettem.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Oldal: 9 / 22 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •