Oldal: 4 / 22 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (544 összesen)
  1. #76
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Létezik 32bites wide gommet, LCD monitor, meg ledes is, és 100Hz is, meg még ki tudja mi..csak mikor lesz 50-100e az a kérdés.

  2. #77
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Gondoltam beírok már azoknak akik epekedve várják az elemzésemet a monitorról.

    Szóval a pixmániánál vettem ...... de a rossz hír hogy 8 nap alatt még nem sikerült kihozniuk és már elvileg 4 napja feladták, a DPD honlaja mégis azt írja hogy nincs ilyen csomag(a pixmániánál nyomon lehet követni hogy "elvileg" hol tart a rendelés). Szóval eddig -10 pont(/10) a pixmániának, mert ha kiszállításkor sérül az a DPD baja mást meg nemtudnak elrontani a pixmániánál.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  3. #78
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Gondoltam beírok már azoknak akik epekedve várják az elemzésemet a monitorról.

    Szóval a pixmániánál vettem ...... de a rossz hír hogy 8 nap alatt még nem sikerült kihozniuk és már elvileg 4 napja feladták, a DPD honlaja mégis azt írja hogy nincs ilyen csomag(a pixmániánál nyomon lehet követni hogy "elvileg" hol tart a rendelés). Szóval eddig -10 pont(/10) a pixmániának, mert ha kiszállításkor sérül az a DPD baja mást meg nemtudnak elrontani a pixmániánál.
    Hivd fel helyi DPD depot, volt velük gondom, elég káosz a cég!
    Egyszer elvesztettek egy 500$os turbónyomsá szabályzot, egyszer meg nem hozták ki a cuccomat 2 hétig mert: nem jártunk arra!!!

  4. #79
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Ez nem jó hír, de kössz az infót.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  5. #80

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    ...... de a rossz hír hogy 8 nap alatt még nem sikerült kihozniuk és már elvileg 4 napja feladták, a DPD honlaja mégis azt írja hogy nincs ilyen csomag(a pixmániánál nyomon lehet követni hogy "elvileg" hol tart a rendelés)....
    A feleségeméknél is most volt ilyen. Telefonáltak a DPD-sek, hogy ugyan mondják már meg, hova is kell vinni a csomagot, mert a rendszerük már megint összeomlott. "Occsó-de sok".
    Ha ez "megnyugtat", olvastam már a Pixmániáról is olyat, hogy ne akarjak sosem rendelni tőlük. (még az is lehet, hogy ezen a fórumon, mikor a G25 érkezését várták páran...Link)

    Kitartás! 8 nap még nem a világ... Biztos megjön jövő héten.
    Utoljára módosította: Dózsa Attila; 2007. 05. 12. 15:21. Indoklás: kiegészítés

  6. #81
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Hát igen, ha izgulsz ne vásárolj mail order-el

  7. #82
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Tegnap küldtem mailt a pixmániának és láss csodát itt van a moncsi (Igaz a DPD adatbázisában nem létezik de kihozták LOL). Most "szereltem" be.
    Az első ami feltűnt: húúú de kicsi ez nincs 22colos, aztán rádugtam a gépre és most látom mekkora állat, akkora a desktopom hogy nem fér el az egér az asztalon.

    Így ELSŐRE annyi tűnik fel hogy jó a képe, a színek is jók pedig még be se lőttem és pixel hibát se találtam még, viszont TVnek nem ajánlom mert kb. 20-30fokos látószögnél már láccik a TN paneles technológia hátránya(mongyuk egyik TFT moncsi se túl jó TVzni). Egyetlen -pont hogy nem kaptam CD-t de végülis mind1 mert netenről le tudok húzni mindent. A kézikönyv is elég gyatra kb. 5 oldal de benne van aminek benne kell lennie.

    Most megyek GPL + GTL-ezni majd írok még ha lesz mit.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  8. #83
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Hmm nincs hozzá driver ami érdekes, dehát ez van.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  9. #84
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    ... Így ELSŐRE annyi tűnik fel hogy jó a képe, a színek is jók pedig még be se lőttem és pixel hibát se találtam még, viszont TVnek nem ajánlom mert kb. 20-30fokos látószögnél már láccik a TN paneles technológia hátránya(mongyuk egyik TFT moncsi se túl jó TVzni) ...
    Itt egy teszt progi, ezzel le tudod csekkolni a pixel-hibát: Monitor teszt


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  10. #85
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Kössz, ki is próbáltam: két darab fekete pixelhiba, szerencsére kevés is meg nem is piros

    Érdekes pozitívum hogy 60Hzen a LFS 15fps-sel rendesen megy mármint nincs + késés+ szaggatás, ugyanez igaz a GPL-re(ami 36fpsen megy) ráadásul 1024en nagyon szép képe van játék közben nekem fel sem tűnik hogy nem 1600as, csak a GTL-el van bajom mert nem bírja el a gépem csak 800*600-ban ami viszont elég ronda, dehát valamit valamiért.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  11. #86
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Most fejeztük be a HGTLM2 csodás futamát és a monitorról csak jókat tudok mondani kb. 15-20-30 FPS-sel ment a játék és nem érzékeltem átlagon felüli csúszást a gyatra helyezésem az én hibám volt. Egyébként a legnagyobb hátránya hogy elmosódik a kép pl. akkor lehet észre venni amikor madmax-elek, de nekem nem zavaró egyáltalán sőt alacsony felbontáson még "javít" is a képen, a kését én nem érzékelem, akinek meg érzékeny ilyesmire a szeme annak sajnos többet kell áldozni monitorra. Programozásra is használtam és végre elfér a 15 ablak a tálcán és 3-4 ablakot is be tudok sűríteni az asztalra ami elég jó dolog. Itt még megjegyezném hogy 2-3 pixelhibát találtam ami szerintem jó(1600*1050es felbontás mellett kb. 15 a megengedett), mellesleg nemtudom hogy ez mennyire márka függő.
    Összeségében ár/érték arányban nagyon jó monitor 72ezerért vettem + 2500ft volt a postaköltég külföldön a legolcsóbb helyen 50ezer de ha jól emlékszek amerikai oldalon láttam ezt az árat, máshol kb. ennyibe kerül mint itthon.
    Szóval csak ajánlani tudom, viszont a PIXMÁNIÁT a csodás DPD futár szolgálatával el lehet felejteni kb. 12 nap alatt hozták ki(kb. 7 munkanap) és persze rájuk kellet szólni.

    Maga a monitor mégegyszer: http://www.pixmania.com/hu/hu/532940...3-5-ms-22.html

    u.i.: Fateromnak például nem teccik a szélesvásznú monitor(mert alacsony) úgyhogy előbb élőben is érdemes nézelődni kinek mi hogy merre jön be+ hozzá tenném hogy első TFT monitorom és 3-4et próbáltam ki vásárlás előtt szóval nem vagyok szakértő.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  12. #87

    Re: Monitor vásárlás

    Hi,
    nagyfelbontású TFT-ket használóktól kérdezem,
    kinéztem egy 206BW-t, 1680x1050-es felbontással. Viszont ha a gépem nem bírja nativban meghajtani majd a GTR2-t, akkor ablakban attól még tudom futtatni mondjuk 1024-ben, úgy , hogy az 1024-es felbontás natívban jön ki...
    Talán érthető :s
    65-ér szerintem simán megéri!

    próbálta már valaki így? talán Speeliusnak is megoldás lenne ez!

  13. #88
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Nekem már megvan a moncsim de írtam is

    Jó kis monitor, de én 72Kért vettem az enyémet + 2500Ft szállítási költség és az 22"-os szóval sztem akkor már az enyém viszont gyengébb a kontraszt aránya ami nemtudom neked mennyire fontos, 1024ben meg fullscreenen sztem már elviselhető a grafika de inkább 1400*900(vagy milyen van, pl. az LFS úgy fut és zsír), az ablakos megoldást is meg lehet csinálni de akkor minek vennél ekkora monitort???? szóval inkább bírd ki sztem a kicsit pixeles grafikát én már megszoktam: GT Legends 22" 800*600 minumum grafika
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  14. #89
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem már megvan a moncsim de írtam is

    Jó kis monitor, de én 72Kért vettem az enyémet + 2500Ft szállítási költség és az 22"-os szóval sztem akkor már az enyém viszont gyengébb a kontraszt aránya ami nemtudom neked mennyire fontos, 1024ben meg fullscreenen sztem már elviselhető a grafika de inkább 1400*900(vagy milyen van, pl. az LFS úgy fut és zsír), az ablakos megoldást is meg lehet csinálni de akkor minek vennél ekkora monitort???? szóval inkább bírd ki sztem a kicsit pixeles grafikát én már megszoktam: GT Legends 22" 800*600 minumum grafika
    Ja ja én már láttam az övét nagyon zsír.A pixeles grafika nem olyan szőrnyű meglehet szokni(én meg tudnám szokni ha oda kerülnék egye fene) tényleg és nem is zavaró.De kinek milyen a szeme ugye bár.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  15. #90

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem már megvan a moncsim de írtam is

    Jó kis monitor, de én 72Kért vettem az enyémet + 2500Ft szállítási költség és az 22"-os szóval sztem akkor már az enyém viszont gyengébb a kontraszt aránya ami nemtudom neked mennyire fontos, 1024ben meg fullscreenen sztem már elviselhető a grafika de inkább 1400*900(vagy milyen van, pl. az LFS úgy fut és zsír), az ablakos megoldást is meg lehet csinálni de akkor minek vennél ekkora monitort???? szóval inkább bírd ki sztem a kicsit pixeles grafikát én már megszoktam: GT Legends 22" 800*600 minumum grafika
    Tudom hogy megvetted, egyfajta megoldásra gondoltam, hogy szebb grafikája legyen amikor játszol.

    Ekkorát meg azért akarok most venni, mert majd később a gépet "aláfejlesztem".

  16. #91
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom hogy megvetted, egyfajta megoldásra gondoltam, hogy szebb grafikája legyen amikor játszol.

    Ekkorát meg azért akarok most venni, mert majd később a gépet "aláfejlesztem".
    Akkor kicsit félreértelmeztem, azért kössz de maradok a fullscreennél. Amúgy 20"-osnál 1600as felbontás hááát... nemtudom, ezen a cuccon is elég kicsik a betűk + ugyanakkora gép kell 22"-hoz mint 20"-hoz mivel a felbontás azonos így én a nagyra voksolok nem akarlak eltántorítani a 20astól.... vagy talán mégis

    Még valami élőben is próbálj megnézni egyet mert elvileg ugyanakkora mint a tv-m de mivel 16:10-es ezért sokkal kisebbnek tűnik, viszont több ablakot lehet rádobni vagyis jobban elférek.
    Utoljára módosította: Speelius; 2007. 06. 06. 16:59.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  17. #92
    Buza Andras Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 12. 19.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    28

    Re: Monitor vásárlás

    Én 2 hete vettem 206BW-t. Nagyon meg vagyok elégedve vele. 0 pixelhiba, samsungnál több nem is megengedett , max felbontáson használom+ 2x élsimítás, így szépek a játékok(LFS, GTR2). Sztem ennél nagyobb monitoron már kevés lenne ez a felbontás(nekem). Válaszidő is jó (2ms), semmi zavaró nem volt még.
    R1Bandi

  18. #93
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Ja igen a 2ms az előnye, de én az 5ms-t se érzem szóval sztem mind1. Egyébként én is majdnem ilyet vettem csak rábeszéltek a nagyra
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  19. #94
    Buza Andras Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 12. 19.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    28

    Re: Monitor vásárlás

    Én is gondolkodtam nagyobba, de az 1680 x 1050-es felbontásnak itt a határa. Nagyobbnál már kevés volt nekem az 1680 x 1050. De kinek mi . Viszont én csak olyan monitort vennék amelyikre 0 pixelhibára van garancia, Pl.: Samsung. 2ms is kell sztem, azért crt után így is volt kül.

    Jajj meg 1 kérdés. GTR2 be hogy tudom meglesni mekkora az fps?
    Utoljára módosította: Bandi; 2007. 06. 07. 12:41.
    R1Bandi

  20. #95
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Monitor vásárlás

    CTRL+F az fps kiíratása GTR2-ben.

  21. #96

    Re: Monitor vásárlás

    Én a 225bw és226bw között tétováztam végül 226 hiány miatt maradt a 225bw.Kicsit féltem milyen lesz a felbontás de mostmár nemcserélném 4:3 arányura az 55ös tv-m kisebb a dvd
    játékokban kizárolag1680*1050 tolom (kivéve RBR ott kicsit lapos a kocsi )
    A beálitást a ph. oldal tesztje után csináltam és tökéletes lett.
    Alul felül sötét szobábban dvd nézés közben van egy pici bevilágitás,de hamar elfeledteti a hatalmas méret

    Igaz hogy amikor vettem 6600gt volt Race szaggatott utánna 6800gt már jobb volt mostmeg komplett felújitás és szaggatás ohne

  22. #97
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Bandi írta Hozzászólás megtekintése
    Én is gondolkodtam nagyobba, de az 1680 x 1050-es felbontásnak itt a határa. Nagyobbnál már kevés volt nekem az 1680 x 1050. De kinek mi . Viszont én csak olyan monitort vennék amelyikre 0 pixelhibára van garancia, Pl.: Samsung. 2ms is kell sztem, azért crt után így is volt kül.

    Jajj meg 1 kérdés. GTR2 be hogy tudom meglesni mekkora az fps?
    A pixelhibák maximális számára van valami képlet szóval bármikor kaphatsz 10-15 hibát és nem szólhacc be. Nekem 3 van összesen de egyáltalán nem tűnik fel csak amikor kerestem.

    Korábban már le volt írva hogy a VSyncet be kell kapcsolni és az az igazi frissítés amit a monitor kap, de nem akarok hülyeséget mondani. + Az ablakban való futtatáshoz az asztal színmélységének meg kell egyeznie a játék színmélységével, én sokat szívtam mire rájöttem, mongyuk ha okos lettem volna rákeresek a neten, "mer ottan nem csak szobát lehet foglalni ám, hanem GTLezni is lehet"
    Utoljára módosította: Speelius; 2007. 06. 07. 16:20.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  23. #98
    Buza Andras Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 12. 19.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    28

    Re: Monitor vásárlás

    Van egy álltalános szabvány tft monitorokra, hogy hány pixelhiba a megengedett. Ezt kell betartaniuk a gyártóknak, és erre kötelesek garanciát vállalni. De egy két nagyobb gyártó pl Samsung olyan gar.-t vállal hogy 0 a megengedett pixelhiba. Azaz ha találsz (talán 3 napon vagy hónapon belül nem tudom) akár 1 hibát is cserélik! Vsyncel csökken az fps-ed és talán be is szaggathat a játék. Ha kikapcsolod fps megnő, csak néha pl madmax kör "elcsúszhat a kép". Valami ilyesmit olvastam régen, talán LFS.hu-n. De pontosan nem vágom már, a linket meg meg nem találom. ...Én nem játszok ablakba! Ammérjó???
    R1Bandi

  24. #99
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Az ablakolás nemjó mer akkor minek a nagy moncsi

    Azt tudom mit csinál a VSync csak elvileg így lehet tesztelni a valós frissítést(monitor + játék) (de már megint lehet félrebeszélek ha gondolod olvass vissza is mert sok minden le van már írva) mert a TFT-k egy határ alatt durván beszaggatnak, legalábbis faterom samsungja (8ms) beszaggatott ez nem még 10Fpsnél se igaz én DVIvel tolom az meg VGAs, lehet emiatt.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  25. #100
    Buza Andras Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 12. 19.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    28

    Re: Monitor vásárlás

    Most néztem samsungnál 3 nap http://www.dunacomp.hu/arlista/pixelh.pdf
    R1Bandi

Oldal: 4 / 22 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •