Oldal: 3 / 22 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (544 összesen)
  1. #51
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Minnél magasabb a frissités, annál folyamatosabb a dolog. DE a legtöbb LCD monitor fix 60Hzen müködik, jó esetben elfogadja a 75Hz bejövő jelet, de azt is 60Hzen jeleniti meg.
    Közeljövőben várhatóak az elérhető áru 100Hzes monitorok, akinek érzékeny a szeme/agya a folyamatosságra, annak ez megváltás lesz!
    Lehet, hogy rosszul tudom, de a TFT monitoroknál már nem számít a Hz, mivel az teljesen már elven működik. Pontosabban annyit számít, hogy 60 vagy 75 Hz-re állítva van kép, de a CRT-kel ellentétben semmi jelentősége nincs.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  2. #52
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy rosszul tudom, de a TFT monitoroknál már nem számít a Hz, mivel az teljesen már elven működik. Pontosabban annyit számít, hogy 60 vagy 75 Hz-re állítva van kép, de a CRT-kel ellentétben semmi jelentősége nincs.
    Rosszul tudod!
    CRTnél azért volt gázos az alacsny frissités mert villogott a kép, kinek mennyire volt érzékeny a szeme, többségnek 85Hz már teljesen jónak számitott, én 100Hzet eröltettem, mert én igy érzem folyamatosnak és teljesen villogásmentesnek

    LCDvel más a helyzet mert nem villog, DE ha 60Hz a monitorod, akkor maxium 60FPSel fogod látni a játékot is, ami már semmiképp se rossz, de nem is tökéletes. Ha be van kapcsolva a V sync, akkor ha 60FPS alá esik a framerate, akkor máris csak 30FPS-t látsz ami viszont már szaggat!

  3. #53
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ...

    LCDvel más a helyzet mert nem villog, DE ha 60Hz a monitorod, akkor maxium 60FPSel fogod látni a játékot is, ami már semmiképp se rossz, de nem is tökéletes. Ha be van kapcsolva a V sync, akkor ha 60FPS alá esik a framerate, akkor máris csak 30FPS-t látsz ami viszont már szaggat!
    Na akkor ez az elmélet máris megdőlt. Ugyanis egy Philips 19"-es TFT-m van, 60HZ-re van állítva, és átlagosan 70-90 fps között megy a játék, de előfordul, hogy mikor egyedül megyek gyakolráson, felmegy 100 fölé is.
    És nincs egy túl brutális gépem, P4 3GHz, 1GB RAM, 7600GT 256MB.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  4. #54
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Attól mer 100at ír ki és annyit renderel le neked a gép, a monitor 60FPS-nél többet nem tud megjeleníteni, de mivel úgymond a monitor nem aktív része a rendszernek ezért neked 100at fog kiírni a gép, a monitor frissítését azthiszem sehogy se tudod mérni(max valami drága kütyüvel).
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  5. #55
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Attól mer 100at ír ki és annyit renderel le neked a gép, a monitor 60FPS-nél többet nem tud megjeleníteni, de mivel úgymond a monitor nem aktív része a rendszernek ezért neked 100at fog kiírni a gép, a monitor frissítését azthiszem sehogy se tudod mérni(max valami drága kütyüvel).

    Akkor hazamegyek, és átállítom 75Hz-re.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  6. #56
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése

    Akkor hazamegyek, és átállítom 75Hz-re.
    Tedd a következőt:

    - kapcsold be Vsync-et
    - játékban kapcsold be a framerate kijelzést, most a valós értéket látod, amit a valóságban megjelenit a monitorod.
    - próbáld ki 75Hzen is..akinek CRTje van az azonnal probálhatja 120Hzen is

    Megfigyelheted, hogy:
    - vagy képes a géped a teljes, lcd esetében 60framet kiszámolni másodpercenként, vagy 30, vagy 15 lesz a framerate...30, és 15 nyilván nem jó, tehát olyan gép kell ami nativ felbontásban tud MINIMUM 60framet a legmelegebb csatákban is ahol jellemzően leesik a framerate.
    - CRT esetében nagy a játéktér, mert minden felbontás, frissités választható, kedvencem 1600x1200, mert 22"es minitoron nagyon szép, 85Hz ami elég folyamatos, és ha be is lassul akkor se esik 42 fps alá, ami még pont elfogadható.

    Mikor végeztél a próbálkozással kapcsold ki a Vsync-et, mert a Vsynchez szükséges bufferelés 1-2 frame késést okoz, ami engem már zavar, és a ti teljesitményetekre is kihat + az lcd csuszásával összeadva már tuti elfogadhatatlan.
    Negativ hatása hogy gyors mozgásnál széteshet a kép alja a tetejétől, de ezt se mindenki látja, sajnos az én szemem nehéz átverni

  7. #57
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    - játékban kapcsold be a framerate kijelzést, most a valós értéket látod, amit a valóságban megjelenit a monitorod.
    Mindig tanulok valami újat
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  8. #58
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Tedd a következőt:

    - kapcsold be Vsync-et
    - játékban kapcsold be a framerate kijelzést, most a valós értéket látod, amit a valóságban megjelenit a monitorod.
    - próbáld ki 75Hzen is..akinek CRTje van az azonnal probálhatja 120Hzen is

    Megfigyelheted, hogy:
    - vagy képes a géped a teljes, lcd esetében 60framet kiszámolni másodpercenként, vagy 30, vagy 15 lesz a framerate...30, és 15 nyilván nem jó, tehát olyan gép kell ami nativ felbontásban tud MINIMUM 60framet a legmelegebb csatákban is ahol jellemzően leesik a framerate.
    - CRT esetében nagy a játéktér, mert minden felbontás, frissités választható, kedvencem 1600x1200, mert 22"es minitoron nagyon szép, 85Hz ami elég folyamatos, és ha be is lassul akkor se esik 42 fps alá, ami még pont elfogadható.

    Mikor végeztél a próbálkozással kapcsold ki a Vsync-et, mert a Vsynchez szükséges bufferelés 1-2 frame késést okoz, ami engem már zavar, és a ti teljesitményetekre is kihat + az lcd csuszásával összeadva már tuti elfogadhatatlan.
    Negativ hatása hogy gyors mozgásnál széteshet a kép alja a tetejétől, de ezt se mindenki látja, sajnos az én szemem nehéz átverni
    OK, ki fogom próbálni.

    ... ami engem már zavar, és a ti teljesitményetekre is kihat + az lcd csuszásával összeadva már tuti elfogadhatatlan....
    Asszem az én teljesítményemnél nem az az 1-2 frame hiányzik.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  9. #59

  10. #60
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Ma nyomtam 800*600on AntiAliassal és sztem úgy már szép képe van a TFT-knek is, csakhát azis zabálja a gépet rendesen, de a lényeg hogy lehet trükközni.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  11. #61
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    800x600

  12. #62

    Re: Monitor vásárlás

    Tényleg nem azért hogy ki tud nagyobbat mondani, csak infóként, hogy a múlt héten volt szerencsém látni az egyik beszállítónknál 163!!cm-es LCD!!!-t. (jelenleg legnagyobb sorozatban gyártott LCD tv.)
    HD jellel küldték meg, és még fél méterről se volt semmi pixelesedés... gyönyörű volt!
    Egy olyanon már állat lehet GTR-ezni
    Ja és már sorozatgyártás előtt van a 250cm-es!!! Eszméletlen

  13. #63
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: Monitor vásárlás

    Ja csak az a baj, hogy ezeknek a tvknek az ara nem az atlag emberek penztarcajahoz van nezve. Mondjuk 2010-ig tuti nem veszek LCD Tv-t.

  14. #64
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Nekem is az lcd tv-k árával van bajom, bár kétségtelenül megérik + nekem kell az 1600as felbontás, úgyhogy monitor lesz, lenne... mert:

    Megkezdtem a iiyama ProLite E2200WSV-B1 (5 ms) 22" TFT monitor vásárlását a pixmániánál de mindig azt írja hogy a rendelésemet nem tudják teljesíteni kezdjem előről a folymatot. "Any*tok!!!!" most itt tartok írok nekik levelet aztán meglássuk, egyébként ennek a monitornak két változatát árulják ezt és a sima E2200W-t ami drágább 10 ropival de ugyanazt tudja viszont az SV-B1-ről semmilyen leírást se találtam még a gyártó honlapján sem(lehet valami átverés).
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  15. #65
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Ja a kártya limittel volt baj, mostmár remélem nem átverés mert ha igen lesz ne mulass
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  16. #66
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg nem azért hogy ki tud nagyobbat mondani, csak infóként, hogy a múlt héten volt szerencsém látni az egyik beszállítónknál 163!!cm-es LCD!!!-t. (jelenleg legnagyobb sorozatban gyártott LCD tv.)
    HD jellel küldték meg, és még fél méterről se volt semmi pixelesedés... gyönyörű volt!
    Egy olyanon már állat lehet GTR-ezni
    Ja és már sorozatgyártás előtt van a 250cm-es!!! Eszméletlen
    Ft????
    Akkor már inkább veszek egy projektort.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  17. #67
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Az uccsó pillantban elgondolkoztam úgyis itt a hétvége(nem megy a posta) nem siettetem a dolgot + találtam infót és az SV-B1 valami régebbi cucc és nincs DVI csatlakozója. A kérdésem a következő elképzelhető hogy kivonják a D-SUB csatlakozót vagy van valami átalakító???(bár gondolom DVIről nincs) Mert ha igen akkor muszály DVI-set vennem és akkor ez lesz az iiyamából: http://www.pixmania.com/hu/hu/532940...3-5-ms-22.html
    ha nem akkor ez mert olcsóbb: http://www.pixmania.com/hu/hu/407346...w-5-ms-22.html

    u.i: monitorban úgy 5++ évre tervezek.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  18. #68

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Ft????
    Akkor már inkább veszek egy projektort.
    Magyarországon még nem hiszem hogy lehet kapni, de talán 8000 euró

  19. #69
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Akkor azt már lopni kell
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  20. #70
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Na megvettem eztet http://www.pixmania.com/hu/hu/532940...3-5-ms-22.html mindenhol csak pozitív hozzászólást találtam ebay-en egy darab sincs eladó szóval biztos jó(vagy nagyon új).
    És természetesen szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget bár nem fogadtam meg mindenben a tanácsotokat, de remélem jó vásárt csináltam.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  21. #71
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Üzenetek
    203

    Re: Monitor vásárlás

    Ha meg lessz a moncsi valami véleményt szívesen olvasnék mert én is monitor vásárlás előtt állok és érdekel minden vélemény és információ!
    Köszönöm!
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  22. #72
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Persze meglesz csak érjen mááár ideee
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  23. #73
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Már nekem is kezdi nehezen tűrni a szemem a crt-t úgy hogy én is 1 wide-os lcd-n rágódom. Véleményeket én is szivesen látnék. Hogy mit érdemes megvenni. A technikai részével már valamennyire képben vagyok, de némi gyakorlati tapasztalatot szivesen olvasnék.

  24. #74
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: Monitor vásárlás

    Én nemrég váltottam CRT-ről Dell UltraSharp 2407WFP-re (24" wide). Ez elvileg egy jobbfajta monitor. Még nem sok LCD-vel volt dolgom ezért csak a régi CRT-mhez tudom hasnlítani. Két dologban csalódtam:

    - Nem tud fojamatos színátmenetet produkálni. Olyan mintha 16bit-es színmélységbe lenne állítva a megjelenítés. Olvastam teszteket, hogy ez probléma volt ennél a típusnál az első A00 verziónál, de az enyém A04-es elvileg ezt rég javították.

    - Akár mennyire is 6 ms a szürke-szürke válaszidő, bizony gyors mozgásnál van némi utánhúzás.

  25. #75
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Ennek nem néztem utána de amennyire én tudom nem igen lehet olyan panelt kapni ami tudja a 24 bitet. Mindegyik 16 bitet tud megjeleníteni. A maradék 6-ot a marketingesek adják hozzá különböző kifogásokkal.
    Általában valmilyen képjavító eljárással szépítik a dolgot, pl 2 egyásmelletti pixel színét úgy varjálják hogy 1üt az eredeti színt adják. V 1pixelt villogtatnak a két megjeleníthető szín között. A mérettel pedig nem csak az élvezet nő, de a hibák is annál szembetűnőbbek.

Oldal: 3 / 22 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •