Oldal: 2 / 22 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (544 összesen)
  1. #26
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    De érdemes a teszteket nézni mert sok olyan dolog van ami még a boltban se derül például az átlagos/min/max késés, elmosódás, hacsak nem viszel egy laptopot és állsz neki pofátlanul tesztelgetni dehát első a vevő szóval ha megteheted tedd is meg.
    Eddig amire biztosan rájöttem hogy a szimekhez a TN paneles változat ajánlott, mert gyengébb színben, látószögben de gyorsabb akár 10-20ms-sel is!!(legalábbis én találtam ilyen tesztet)
    Utoljára módosította: Speelius; 2007. 05. 01. 22:50.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  2. #27
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Az 5 ms. Az 5 ezred másodpercet jelent. Ez az az idő ami alatt 1 pixel képes megváltoztatni a fényerejét. Ez azért változik mert 50%-ról 60%-ra gyorsabban tud átállni mint 0%-ról 100%-ra. Ez a szám tehát azért fontos mert pl ha 1 fekete háttéren 1 fehér kocka mozog akkor ha túl magas ez a szám nemtudja követni a mozgást és elmosódik a kép a kocka széleinél. Ennek az értéknek semmi köze a késéshez.
    Általánosságban elmondható hogy a 8ms alatti lcd-k már alkalmasak játékra is. De a feltüntetett gyári értékeket általában marketingesek írják. És mint tudjuk ők nem félnek hazudni. Néhány igényes gyártótol eltekintve szinte soha sem fedik a valóságot.

  3. #28
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Hát, minden relativ! Mikor a 10-15-20ms moncsikat lehetett kapni akkor azt mondták hogy játékra a 10ms már tökéletes.

    Az egyik linken volt mérés, és hát azért erősen összefügg a megadott adat a mértel, de tény hogy a gyártó azt egyáltalán nem méri ami nekünk fontos lenne.
    Ráadásul ránézésre egyáltalán nem látható dolog...maximum érezhető játék közben, de idővel gondolom megszokod azt is hogy mindent hamarabb kell csinálni, végülis csak +2 frame csuszásról beszélünk (60Hz esetén).

    A nagyobb baj, hogy a software, a komrány, az internet, a hangkártya, stb és ez esetben a monitor is hozzádob egy kis késést, ezek halmozódnak és szépen odaverhetik a feelinget.

    Biztos vagyok benne hogy sokan éreztétek pl GPL után mikor átülsz GTRbe, vagy GTLbe...Jó ellenpélda a Netkar, ott szinte össze van nőve a kormány a kerékkel.

  4. #29
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Kössz Laci így már világos, a hozzászólásomból ki is töröltem a "rossz részt" nehogy valakit félre vezessek.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  5. #30
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, minden relativ! Mikor a 10-15-20ms moncsikat lehetett kapni akkor azt mondták hogy játékra a 10ms már tökéletes.

    Az egyik linken volt mérés, és hát azért erősen összefügg a megadott adat a mértel, de tény hogy a gyártó azt egyáltalán nem méri ami nekünk fontos lenne.
    Ráadásul ránézésre egyáltalán nem látható dolog...maximum érezhető játék közben, de idővel gondolom megszokod azt is hogy mindent hamarabb kell csinálni, végülis csak +2 frame csuszásról beszélünk (60Hz esetén).

    A nagyobb baj, hogy a software, a komrány, az internet, a hangkártya, stb és ez esetben a monitor is hozzádob egy kis késést, ezek halmozódnak és szépen odaverhetik a feelinget.

    Biztos vagyok benne hogy sokan éreztétek pl GPL után mikor átülsz GTRbe, vagy GTLbe...Jó ellenpélda a Netkar, ott szinte össze van nőve a kormány a kerékkel.
    Ennyire azért nem rossz a helyzet.
    De ha már itt tartunk akkor megmlíthetjük hogy szinte az összes adat valamilyen bufferen keresztül jut el. Pl sosem azt a képet látod amit a videokártya számol, hanem 1-2 framel korábbit amit a bufferből szedett elő attólfüggően hogy double. v. triple buffer van. (ez utóbbit érdemes kerülni) Ha végignéznénk, kiderülne hogy 1-etlen input vagy output érték sem 1gyezik avval ahol épp a szimuláció tart.
    Mégis lehet nagyon jó szimulációt csinálni mert azért nem csak a monitornak van reakció ideje hanem nekünk is, és ez utóbbi szrencsénkre sokkal nagyobb.
    A GTR-nél a gyenge láncszem maga a GTR, ami főleg gyengébb konfigon ütközik ki.

  6. #31

    Re: Monitor vásárlás

    Nekem 225bw-m van 1680*1050 felbontáson tolom a gamikat és a gtr 1 jobban akad mint a gtr2
    A race meg szárnyal

  7. #32
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Na kipróbáltam egy Samsung SyncMaster 920n(8ms) típusú monitort hááááááááááááááááááááát........ érdekes. GT legendsbe 800*600on ronda(bár el lehet viselni) viszont úgy reagál mint a villám, 1280*960-on pedig nagyon szép képe van viszont a csúszás az kegyetlen kb. 2-3 tized másodperc, persze ehhez a gyenge gépem is hozzátesz de nem így, szóval egyértelműen érezhető a csúszás, ezért nem fogtam fel elsőre miről beszéltek mert pl a LFS simán megy full grafikán csak egy nagyon minimális késés érezhető, és itt jön a kérdés hogyha a monitor csak egy monitor akkor hogy függ össze a késés a játékkal???

    u.i.: VGA csatlakozóval nyomtam, nem tudom hogy késésnél számít e valamit(mégiscsak analóg).
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  8. #33
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Na kipróbáltam egy Samsung SyncMaster 920n(8ms) típusú monitort hááááááááááááááááááááát........ érdekes. GT legendsbe 800*600on ronda(bár el lehet viselni) viszont úgy reagál mint a villám, 1280*960-on pedig nagyon szép képe van viszont a csúszás az kegyetlen kb. 2-3 tized másodperc, persze ehhez a gyenge gépem is hozzátesz de nem így, szóval egyértelműen érezhető a csúszás, ezért nem fogtam fel elsőre miről beszéltek mert pl a LFS simán megy full grafikán csak egy nagyon minimális késés érezhető, és itt jön a kérdés hogyha a monitor csak egy monitor akkor hogy függ össze a késés a játékkal???

    u.i.: VGA csatlakozóval nyomtam, nem tudom hogy késésnél számít e valamit(mégiscsak analóg).
    Az lcd-k csak 1 felbontást tudnak. Ez a fizikai felbontása. És minden mást előbb átalakít erre a felbontásra. Tehát "elvileg" a monitorod 800x600-ban lassab mint a nativ (pl 1600x1200) felbontásban. Gyakorlatilag ebből semmit sem veszel észre olyan gyors, cserébe az eredmény a pixelhányás amit a képernyőn látsz. A vga csatlakozó elsősorban a kép minőségét befolyásolja.

  9. #34
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt értem de nállam akkor pont fordítva van 800*600ban gyorsabb, ez miért van?
    800x600ban azért érezted gyorsabbnak mert a géped leterhelte a nagyobb felbontás! Ahogy 60fps alá esik a framerate, azonnal durván belassulást érzékelhetsz ami kihat az irányitásra is, olyan mintha minden késöbb történne.

    A különböző csuszást okozó tényezők nagyobb felbontásban tetőznek a CRTnél lassabb minitorral és a nagyobb felbontás miatt kissebb frameratet és némi késést produkáló ISI engine-el az élen.

    Sajnos ezek a monitorok csak nativ felbontásban adnak értékelhető képet, és ahoz gép kell, azért ajánlottuk hogy esetleg érdemesebb LCD minotort a gép upgrade után megejteni.

    Ilyen felbontáshoz hogy stabilan élvezhetően tudj játszani, DX9el általában nem árt egy dual procis gép, lehetőleg c2d, és legalább egy 18xx v 19xx ati kártya illetve 7xxx nvidia.

  10. #35
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Túlságosan ráizgultam a témára úgyhogy monitor lesz előbb(mégha hülyeség is), de most erősen elgondolkoztam a 2ms-os 19"-os monitoron, ami még olcsóbb is.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  11. #36
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Most ez tűnik számomra a legjobb választásnak: http://www.pixmania.com/hu/hu/530175...-monitor.html#
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  12. #37
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Hát, nemtudom a méret legalább olyan fontos

  13. #38
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Most ez tűnik számomra a legjobb választásnak: http://www.pixmania.com/hu/hu/530175...-monitor.html#
    LCD monitor mellet van 1 érv ami már önmagában is elég ahhoz hogy megved. A régi crt-k hez képes annyira nem rontja a szemed, hogy szinte már jót tessz.
    Az eddigi linkek közül ez az első ami nekem is tetszik. De ez alá már igen kemény vasat kell tenni hogy akár közepes beállítások mellet élvezhető sebességet produkáljon.

  14. #39

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ... De ez alá már igen kemény vasat kell tenni hogy akár közepes beállítások mellet élvezhető sebességet produkáljon.
    Van az udvaron 8x2,5m 40x40-es zártszelvény. Az már elég kemény lenne hozzá? Mert akkor beruházok egy hasonlóba.

  15. #40
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192

    Re: Monitor vásárlás

    Aki nagy kepernyoben gondolkodik annak ajanlom hogy nezzen emg valahol egy 26-27-es LCD TV-t nem kell hozza akkora vas mivel 1360x768-as a nativ felbontasa.
    Majd beirjak hogy nagyok a pixelek meg hasonlokat hat az baromsag nekem egy 27-es LG-m van hat csak jokat tudok irni rola , egyebkent nem vagom hogy mert de en monitoron latom az utan huzast de ezen nem pedig csak 8ms-es
    Ha van kerdes johet

  16. #41

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Aki nagy kepernyoben gondolkodik annak ajanlom hogy nezzen emg valahol egy 26-27-es LCD TV-t nem kell hozza akkora vas mivel 1360x768-as a nativ felbontasa.
    Majd beirjak hogy nagyok a pixelek meg hasonlokat hat az baromsag nekem egy 27-es LG-m van hat csak jokat tudok irni rola , egyebkent nem vagom hogy mert de en monitoron latom az utan huzast de ezen nem pedig csak 8ms-es
    Ha van kerdes johet
    És milyen áron vágták hozzád?

  17. #42
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192

    Re: Monitor vásárlás

    inkabb le sem irom mert akkor nagyon draga volt amikor en vettem ugyen ez monitorban 600e volt akkor

    Most 120e korul van egy ekkora LCD TV van olcsobb is de ami ertelmes innen indul egy ekkora monitor meg mindig vagy 300)

  18. #43

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Aki nagy kepernyoben gondolkodik annak ajanlom hogy nezzen emg valahol egy 26-27-es LCD TV-t nem kell hozza akkora vas mivel 1360x768-as a nativ felbontasa.
    Majd beirjak hogy nagyok a pixelek meg hasonlokat hat az baromsag nekem egy 27-es LG-m van hat csak jokat tudok irni rola , egyebkent nem vagom hogy mert de en monitoron latom az utan huzast de ezen nem pedig csak 8ms-es
    Ha van kerdes johet
    Csak csatlakozni tudok!!!
    Nekünk itthon egy full HD-s 40-es LCD TV-nk van, elég brutál GTR2-ni vagy Race-ezni, vagy bármizni 1600x1200-as felbontásban.
    Csak 2 baj van: 1. mostanában egyáltalán nincs időm szimezni 2. az asszony állandóan TV-t néz

  19. #44
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192

    Re: Monitor vásárlás

    Jo lehet) en azert irtam a 26-27-est mert azt meg tudod monitornak is hasznalni, a kovetkezo az mar a 32-es azon mar 1360x768-ban tenyleg nagyok a pixelek es ebben a meretben nem csinalnak nagyobb felbontasut csak monitort.

    Es higgyetek el nem rossz amikor multkor lanon voltam vele) aki oda ult az csak tatotta a szajat COD2-ben anyaztak is mert nem kicsit lehet vele osztani a fejeseket

    Egyebkent aki fikazza a felbontasat az ide johet aztan megnezheti 8x AA-al nem igaz kell hozza vas is, de hozza teszem a kovetkezo egy ekkora monitor lesz most annyiba kerul mint ez amikor megvettem de hat ugye ahoz kell a gep is

  20. #45
    Ludvig Csaba Regisztrált Macska logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Budaörs
    Üzenetek
    124

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Jo lehet) en azert irtam a 26-27-est mert azt meg tudod monitornak is hasznalni, a kovetkezo az mar a 32-es azon mar 1360x768-ban tenyleg nagyok a pixelek es ebben a meretben nem csinalnak nagyobb felbontasut csak monitort.

    Es higgyetek el nem rossz amikor multkor lanon voltam vele) aki oda ult az csak tatotta a szajat COD2-ben anyaztak is mert nem kicsit lehet vele osztani a fejeseket

    Egyebkent aki fikazza a felbontasat az ide johet aztan megnezheti 8x AA-al nem igaz kell hozza vas is, de hozza teszem a kovetkezo egy ekkora monitor lesz most annyiba kerul mint ez amikor megvettem de hat ugye ahoz kell a gep is
    Csatlakozom az előttem szólókhoz, itt egy kép...
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg lcd.jpg (117,6 KB, 37 megtekintés)

  21. #46
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: Monitor vásárlás

    Én meg 1 ilyet szeretnék de nagyon.
    http://www.youtube.com/watch?v=o9POFJo6E1I

  22. #47
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én meg 1 ilyet szeretnék de nagyon.
    http://www.youtube.com/watch?v=o9POFJo6E1I

    Na már tudom mit fogok kérni a Jézuskától!


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  23. #48

    Re: Monitor vásárlás

    hány hz-en érdemes futtatni egy tft-t? 60 vagy 75? számít valamit?

  24. #49
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    hány hz-en érdemes futtatni egy tft-t? 60 vagy 75? számít valamit?
    Semmit nem számít. Állítsd 60Hz-re.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  25. #50
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    hány hz-en érdemes futtatni egy tft-t? 60 vagy 75? számít valamit?
    Minnél magasabb a frissités, annál folyamatosabb a dolog. DE a legtöbb LCD monitor fix 60Hzen müködik, jó esetben elfogadja a 75Hz bejövő jelet, de azt is 60Hzen jeleniti meg.
    Közeljövőben várhatóak az elérhető áru 100Hzes monitorok, akinek érzékeny a szeme/agya a folyamatosságra, annak ez megváltás lesz!

Oldal: 2 / 22 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •