Oldal: 1 / 22 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (544 összesen)
  1. #1
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Monitorvásárlás

    Hi!

    Ezt a csodás monitort néztem ki magamnak:
    http://www.pixmania.com/hu/hu/407346...w-5-ms-22.html

    Viszont semmilyen értelmes leírást se találtam csak a szokásos(sztem a gyátó által bekopizott) "Nagyon menő vétel, vegyél kettőt anyádnak is!" szöveget, ezért szeretném a segítségeteket kérni hogy megéri-e a cucc vagy ha nem mit ajánlotok, esetleg mire kell odafigyelni ezeknél a monitoroknál, nekem még sima CRT van ami már vagy 10 éve vígan müxik, de ha jól tutom TFTnél lehetnek bajok.

    + Az 5ms-es válaszidő elég játékokhoz? (Konkrétan nemtom mit jelent, de ha azt amire gondolok azaz 5 századmásodperc akkor az csak 20 "Hz"-en azaz 20 FPSsel fog itt nekem menni az meg mindenhez kevés, de biztos bennem van a hiba mert senki se venné meg)
    + Régi TFT-knél vagy nemtudom miknél baj volt a kép összemosódása arra figyelni kell itt is vagy ez már nem létezik?

    Közbe találtam még egyet ami drágább de ugyanazt tudja , de azért bekopizom: http://www.pixmania.com/hu/hu/535258...fichetechnique

    A válszokat előre is köszönöm.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  2. #2

    Re: Monitor vásárlás

    Szerintem teljesen jó a cucc.
    Ami fontos, hogy legyen jó vasad hozzá, ami meg tudja hajtani az 1600*xxxx felbontást, és előtte próbáld ki a pixel hibák miatt.
    Helyszínen még tudsz másikat választani, de ha már megvetted, lehet hogy már nem cserélik vissza. (egy-két alpixel hiba megengedett, van rá ISO is....)

  3. #3
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Kössz. Valószínű neten veszem mert nem láttam máshol ilyet(A Media Markt-ot még nem néztem), úgyhogy lesz egy kis zsákbacica-effektus, a vasat meg majd nyár közepén végén újítom, mert már nagyon rámfér egy új monitor(A réginek semmi baja csak kicsi 17"-os CRT ).
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  4. #4
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Közben találtam egy ilyet: 2 év garancia - Jóváírás a szállítás kezdetén - 8 nap "Ha nem elégedett, visszafizetjük"

    Ha vissza is cserélik 8 napig akkor mégse lesz zsákbamacsek.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  5. #5
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Monitor vásárlás

    Szerintem nézd meg ezt is:
    http://www.pixmania.com/hu/hu/381294...ExNzgwMTk2OTY7

    Nekem ennek a nagytesója van, a 24 colos változat, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Az 5 ms válaszidőnek meg semmi köze, hogy mennyi fps-t fogsz érzékelni rajta, nekem átlag 100 fps felet mocorog a gépem vele, és szuper képe van.
    Utoljára módosította: Domján Attila; 2007. 05. 01. 13:49.

  6. #6

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Neo[RPM] írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nézd meg ezt is:
    http://www.pixmania.com/hu/hu/381294...ExNzgwMTk2OTY7

    Nekem ennek a nagytesója van, a 24 colos változat, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Az 5 ms válaszidőnek meg semmi köze, hogy mennyi fps-t fogsz érzékelni rajta, nekem átlag 100 fps felet mocorog a gépem vele, és szuper képe van.

    Ahhoz kell egy fajta VGA kártya is Szerintem az Én 7600-asom nem nagyon bírná az 1600x1280-at 50 FPS-el sem.

  7. #7
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Kössssz Neo Megmozgattad a fantáziámat az Acerral, most ez lett az elsődleges célpont, már csak le kell vadászni, ha esetleg mást is érdekel itt van hozzá rendes technikai leírás:
    http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/3812...2216w-5-m.html
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  8. #8
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Speelius írta Hozzászólás megtekintése
    Kössssz Neo Megmozgattad a fantáziámat az Acerral, most ez lett az elsődleges célpont, már csak le kell vadászni, ha esetleg mást is érdekel itt van hozzá rendes technikai leírás:
    http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/3812...2216w-5-m.html
    Monitort látni kéne vásárlás elött, pixelhibák és személyes izlésvilág miatt.
    Nem árt tudni milyen panel van benne, és tudnod kell hogy ezeket csak nativ felbontásban, jelen esetben asszem 1620x1080 talán érdemes használni és lehetőleg DVIról, ha nincs rajta DVI csati akkor meg se vedd.

    Én az IIyamát preferálom, több ilyen CRT moncsim is volt (19, 22, és 21 colos is) és mind hibátlan volt minden szempontból, mai napig müködnek, de ezek még Made in Japan cuccok voltam Mitsubishi képcsővel.

    Többnyire nem tünik fel, de tudni kell, hogy ha egymás mellé teszel egy CRT és egy TFT moncsit akkor a TFT-n ugyan 5-15ms a válaszidő, de mégis ugy mérhetően késöbb jelenik meg ua a kép, ha jól emlékszem 5 századmásodperc és 1 tized közötti lag lehet.
    Ez azért autós játékoknál érdekes lehet, olyan mint mikor csak simán lassu a géped és mintha késne az irányitás...szerintem probálj ki vmilyen modern TFTt mielött lecseréled a CRT-t, játékra még mindig ez az ideális.

  9. #9
    Domján Attila Regisztrált Domján Attila logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 06.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    539

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Ahhoz kell egy fajta VGA kártya is Szerintem az Én 7600-asom nem nagyon bírná az 1600x1280-at 50 FPS-el sem.
    Na igen, video-kártya az kell hozzá, nekem Nvidia 8800 GTS-el pörög 1920*1200-őn, RACE-ben minden max ra állítva, és ritkán esik 100 alá az fps.

    Az ACER-en nincs DVI bement, csak egy szimpla VGA-val rendelkezik, de ettől ennyi az ára. Amúgy nem tudom mennyivel jelent jobb képet a DVI csatlakozás, ha natív felbontáson használod.

  10. #10
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Igazság szerint programozó tanonc vagyok így 90%-ban nem játékra használom a gépet és kéne már egy monitor amin elfér rendesen pl. a Visual C. A "csúszás"-ról meg annyit hogy kipróbáltam egy 8ms-es monitort és azzal se volt problémám de lehet azért mert kb. 20 percet játszottam és lenyűgözött a 19" és nem erre figyeltem. A panelinfókat meg nehéz megtalálni, de pl az Acer PVA-s(márha ez a panel ) és ha jól tudom ez a jobb színben, a válaszideje meg már 5 ms azzal nincs gond. Amúgy meg ha nagyon zavaró lenne versenyzéskor itt van a jó öreg CRT nem dobom ki.

    Az Acer pajtás monitorban mi az ami szerinted nem jó, mert ez nekem nagyon szimpatikus? + Modern TFT alatt mit értesz?

    Egyébként kössz az infó Attila.
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  11. #11
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Itt egy jól érthető összehasonlitó screenshot, 40ms bizony nem kevés lag..


  12. #12
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Itt a másik versenyző DVI-vel: http://www.pixmania.com/hu/hu/535258...fichetechnique csak ez meg + 10ezer péz.

    Amúgy konkrétan mit befolyásol a DVI-s bemenet?
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  13. #13
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    Hát ez elég látványosra sikerült .
    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  14. #14
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Nincs személyes tapastalatom Acer monitorokkal, nem ajánlanék semmit látatlanban. Tény hogy az áruk már roppant elérhetővé tette ezeket a nagyobbacska 22es moncsikat is, és az 5ms jól hangzik csak nem igaz

    Ezt a tipusu imput latencyt, mikor tekered a kormányt, de nem azonnal történnek a dolgok, csak akkor veszed észre ha már elötte megszokatad hogy ~100FPS el megy a játék és semmilyen lag sincs..

  15. #15
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    DVI vs VGA.
    A DVI veszteségmentes digitális adatfolyam, ha teszteltél CRT-n különböző VGA kábaleket akkor tudhatod hogy ez a VGAról egyáltalán nemdható el, szellemképesedés, kontraszt és fényerő veszteség is látható.

    Vetitőmet teszteltem DVi vs VGA és botrányos a különbség, tisztán látja az egész család.

  16. #16

    Re: Monitor vásárlás

    Tilus, a képet hogy csináltad? Egyszerűen ment egy stopper a képernyőn és lefényképezted?

  17. #17
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Tilus, a képet hogy csináltad? Egyszerűen ment egy stopper a képernyőn és lefényképezted?
    A képet HardOC.com on csinálta vki, de már több ilyet is láttam.
    A válasz igen, mindkettő ugyanabban a felbontásban ment ugyanarról a videokarcsiról és egy stopper fut + fénykép, igy asszem nincs hibalehetőség
    A moncsi egy 24es Dell, de a többi is tudja 20-60ms szórásban.

  18. #18

    Re: Monitor vásárlás

    Mondjuk tudni kellene hogy a gyártók hogy mérik ezt a latencyt...

  19. #19
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Ezt a jellegü latencyt sehogy...és igen kevesen beszélnek róla.
    Nem vagyok szakértője a kérdésnek, csak szeretem tudni mit veszek, ha jól tudom az 5-6-10-15ms egy szürkeskálán egyik szinről a másikra való átállásnál mérendő.

    Egészen leegyszerüsitve azt nézik mennyi idő mulva jelenik meg a kivánt kép, hanem azt hogy X szinről Yra mennyi ideig tart az átállás.

    Ha van aki jobban ért hozzá, vagy el tudja magyarázni akkor átadom a terepet, én ennyit tudok, és mégegyszer mondom hogy nekem még nincs TFT, mert várom, hogy a 24-28as elérhető árban legyen.
    Addig kibirom 22es CRTvel is, és talán addigra tovább csökken a látancy.

  20. #20
    Dóda Ádám Regisztrált Speelius logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 15.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    315

    Re: Monitor vásárlás

    800*600-ban fut minimumon a GTL pontosan nem tudom de kb. 30-80FPSsel úgyhogy nemhiszem hogy feltűnne a különbség de majd kiderül(gépet később veszek). A monitor vásárlást nem akarom elkapkodni mert még jó sokáig ez lesz a monitorom, most az IIYAMA ProLite E2200WSV-B1 a befutó a hozzászólásaitok alapján.
    Esetleg tud valaki valamilyen monitor test oldalt? mert én nem találtam sehol, a késés miatt lenne fontos, mert ha jól értelmeztem akkor az 5ms a legjobb válaszidő az meg mint tudjuk nem jelent semmit.

    Ha mögötted vagyok és megelőzlek akkor hanyadik leszek?

  21. #21
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Nehéz monitort tesztelni, de nézz körül a szokásos angol oldalakon:
    www.tomshardware.com
    www.anandtech.com
    www.prohardver.hu

    Alapvetően ki kell deriteni melyik a legujabb legjobb legszebb stb panel és választani kell egy moncsit ami ezt használja, olcsó és van DVI.

    Mivel a jelenlegi géped nem fogja megengedni hogy nativ felbontásban játsz, igy a játékhoz nem lesz ideális, vagy ronda lesz vagy lassu. Esetleg átmenetileg vehetsz te is egy nagy CRT-t (22es max 20eft).
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 05. 01. 17:12.

  22. #22
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Ezt a jellegü latencyt sehogy...és igen kevesen beszélnek róla.
    Nem vagyok szakértője a kérdésnek, csak szeretem tudni mit veszek, ha jól tudom az 5-6-10-15ms egy szürkeskálán egyik szinről a másikra való átállásnál mérendő.

    Egészel leegyszerüsitve azt nézik mennyi idő mulva jelenik meg a kivánt kép, hanem azt hogy X szinről Yra mennyi ideig tart az átállás.

    Ha van aki jobban ért hozzá, vagy el tudja magyarázni akkor átadom a terepet, én ennyit tudok, és mégegyszer mondom hogy nekem még nincs TFT, mert várom, hogy a 24-28as elérhető árban legyen.
    Addig kibirom 22es CRTvel is, és talán addigra tovább csökken a látancy.

    Találtam még latency bugos képeket, mint látod a legujabb TN panelek már 2msesek és jelentősen kissebb a valós latency is!

    http://www.behardware.com/articles/6...-crts-yes.html
    Utoljára módosította: Tilus; 2007. 05. 01. 16:44.

  23. #23

  24. #24
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Monitor vásárlás

    Találtam itt egy 22-es TFT tesztet is! A fent emlitett Acert is tesztelik
    http://www.behardware.com/articles/6...take-over.html

  25. #25
    Horváth Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    109

    Re: Monitor vásárlás

    Ha egy monitornál a válaszidőt úgy adják meg, hogy:"5 ms tipikus, 2 ms g2g", na az mit jelent?
    Melyik számít nekünk a GTR-nél (vagy GTL-nél)? Valaki okosítson ki bennünket tudatlanokat, plz.

Oldal: 1 / 22 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •