Oldal: 18 / 22 ElsőElső ||| 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 UtolsóUtolsó
Találatok: 426 - 450 (544 összesen)
  1. #426
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Van aki különböző felbontású monitoron játszik? Asztali monitorom 1920*1080as, a szimulátoré 2560*1080as. Az Assetto Corsa nem engedi beállítani szélesvásznúra a játékot, hiába indítom ott, mindenképpen az elsődleges képernyő felbontását veszi alapul. Az rfactor 2 el se indul ha mindkét monitor be van dugva. Ötlet?

    szerk, rfactor 2 csodálatosan működik (lopott kép), csak az AC szar...

    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 04. 04. 19:16.

  2. #427
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Van aki különböző felbontású monitoron játszik? Asztali monitorom 1920*1080as, a szimulátoré 2560*1080as. Az Assetto Corsa nem engedi beállítani szélesvásznúra a játékot, hiába indítom ott, mindenképpen az elsődleges képernyő felbontását veszi alapul. Az rfactor 2 el se indul ha mindkét monitor be van dugva. Ötlet?

    szerk, rfactor 2 csodálatosan működik (lopott kép), csak az AC szar...

    Nekem az 2560*1080-as a Primary es tokeletesen mukodik ugy, hogy van mellette egy 1980*1080-as. Allitsd at, hogy a jatekra hasznalt legyen a Primary es kesz.

  3. #428
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az 2560*1080-as a Primary es tokeletesen mukodik ugy, hogy van mellette egy 1980*1080-as. Allitsd at, hogy a jatekra hasznalt legyen a Primary es kesz.
    Na ez az amit el akarok kerülni, nem akarom mindig állítgatni...
    Olyan megoldás kellene ami magától megy, mint ahogy van ez az iRacing meg Rfactor 2 esetén is

    A lényeg, hogy mindenhonnan ki kell venni a fullscreen módot, azaz a ui részből is, de ezt csak iniből lehet megcsinálni. Utána már nem írja át a 2560at, igaz, mindig az elsődleges monitoron jelenik meg de az már két gombnyomás csak
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 04. 04. 21:42.

  4. #429
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804

  5. #430
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak nekünk

  6. #431
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Csak nekünk
    Most vettem januárban a 21:9-est. Gondoltam, ez marad 5 évig...

  7. #432
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor már inkább egy VR
    Mellesleg ahogy nézem nincs is nagyon hajlítva, legalábbis a képen úgy tűnik. Olyan monitor kellene ami mondjuk körbeölel majdnem úgy, mint a 3 monitor

  8. #433
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor már inkább egy VR
    Mellesleg ahogy nézem nincs is nagyon hajlítva, legalábbis a képen úgy tűnik. Olyan monitor kellene ami mondjuk körbeölel majdnem úgy, mint a 3 monitor
    Azert ezt kiprobalnam ha lehetne. Most 21:9 van az is azert lett beszerezve hogy ne 3 monitor legyen egymas mellett. De ez meg mar lehet tenyleg kivaltana az egeszet.

    a vr lenne amugy az igazi de ott meg nem jo a felbontas sajna

  9. #434
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Univerzális ("mindenes") monitornak megfontolandó vétel:
    LG 34UM88-P - most akciós itt

    • hatalmas 34-es ultra wide képernyő
    • WQHD felbontás, villódzás mentes háttérvilgáítás
    • Szép színek, IPS, 99%-os sRGB
    • jó input LAG érték, FreeSync
    • magasságban állítható, dönthető
    • munkára, filmre, játékra... ha nem akarsz több monitoros rendszert, de azé kő' a méret
    • tech infók: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-34UM88-P-ultrawide-qhd-ips-monitor


    Persze szimulátoros célhardvernek ez a jobb megoldás:
    LG 34UC79G - most akciós itt

    • ez is 34-es és olcsóbb is
    • ez már 144 Hz-es és ívelt
    • A kisebb WFHD felbontás miatt könnyebben kihajtható VGA fronton
    • de nekem ez a felbontás már kevés volt desktop felhasználásra, ez egyéni ízlés kérdése...
    • akinek jó a 27'-es FHD, annak ez is jó, kb azonos a DPI
    • tech infók: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-34UC79G
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 25. 15:42.

  10. #435
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

  11. #436
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    IMO pénzkidobás. Persze kinek a pap, kinek a papné.

    Nem kifejezetten ez a topic, de végülis monitor vásárlás.
    Az Ocolus a 2.0 as frissítéssel kilépett a gyerek cipőből. Aki nem látta annak tudom ajánlani hogy nézze meg az új home és dasboard-ot.
    Csodát nem tesz, de az irány egyértelmű hogy ez lesz.

  12. #437
    Black Friday alkalmából 64 ezer Ft-ért beújítottam egy ilyet: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-29UM69G. Talán jövő héten ideér!

    Tudom, hogy nem valami nagy, meg a felbontása is csak átlagos, de egyrészt nagyobb nem fér el, másrészt pedig tisztességes FPS-t szeretnék a játékokban. Tetszik rajta ez az AMD Freesync mód, amúgy is AMD kártyám van. Majd leírom a tapasztalatokat! Eredetileg a Oculust terveztem, de azt még ki kell próbálnom, mielőtt rászánom magam a vételre.

  13. #438
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Az üléspozícióra reagálva:

    már régen ez megy, 20-30 fokos fovval, meg a világig előretolt nézettel furikáznak a srácok. Úgy hogy nehezen hittem el és vettem tudomásul hogy eddig ezek szerint barlangban éltem.

    Pont ekkor indult az utolsó race07-es masters wtcc bajnokság (egyébként ekkor még javában simbineztem, ac-t csak próbálgattam), és bepróbálkoztam egy drasztikus nézet eltolással, kicsi fov, eredményként maradt egy műszerfal. Ez is meghatározó élmény volt, ott-akkor tudatosult bennem mennyi előnye van ennek vs. az egyetlen "hátránnyal" szemben hogy kevesebbet látsz oldalra.
    Nekem ez a két kedvenc videóm a témában:






    Bazi nagy TV-ék csontig betolva reális FOV-val.
    Nyilván kisebb kijelzővel csak rengeteg kompromisszum megkötésével lehet kihozni bármi értelmeset... de nem mindegy, minek az oltárán áldozol..

    De aki ugyan ilyen FOV-al megy egy negyed/nyolcad ekkora kijelzőn, ott vmi nagyon nem oké sztem

  14. #439
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ez a két kedvenc videóm a témában:...
    Ezekre én is szoktam csorgatni a nyálam
    Én jelenleg egy 117-es TV-n játszok, kb. 1,5m távolságból. Igaz hogy csak enyhén közepes feletti grafikai beállításokkal fut az AC, de ekkora kijelzőnél már kevés a full HD, látszanak a pixelek ilyen közelről, ehhez kellene már egy UHD. Ami még gond a TV-knél, a számottevő input lag, bár ez az új UHD ledeknél ahogy olvasom már nem gond, elég jó értékeket produkálnak. De ahhoz meg milyen videokártya kellene már

    Az über a következő lenne: a fenti videókban látott felépítés és fov, 3 ekkora UHD kijelzővel

    De kezdjük kicsit szétoffolni a topikot

  15. #440
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ekkora kijelzőnél már kevés a full HD, látszanak a pixelek ilyen közelről, ehhez kellene már egy UHD. Ami még gond a TV-knél, a számottevő input lag, bár ez az új UHD ledeknél ahogy olvasom már nem gond, elég jó értékeket produkálnak. De ahhoz meg milyen videokártya kellene már
    Samsung KU6000: 4K felbontás, 20 ms körüli input LAG, alacsony ár... és én még GTX 970-nel is ki tudtam hajtani AC-n PPE nélkül.

    Az input LAG meg minden TV-nél gond, de nem a panel, hanem inkább az elektroniak miatt. Nagyon kevés gyártó figyel csak erre, illetve minden típust külön be kell mérni, vagy konkrét input LAG tesztet olvasni, ha biztosra akarsz menni. Arról nem is beszélve, hogy szénné kell őket állítani, nem elég a "game mode" on..
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 23. 12:10.

  16. #441
    Az LG UJ, SJ sorozatról mérés a displaylag.com-ról, 20 ms alatti, nem rossz.

    Nálam azért a 3m-es hdmi kábel is jelenthet néhány plusz ms-ot

  17. #442
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az LG UJ, SJ sorozatról mérés a displaylag.com-ról, 20 ms alatti, nem rossz.

    Nálam azért a 3m-es hdmi kábel is jelenthet néhány plusz ms-ot
    Igen, az LG eddig gyötrelmes volt ilyen térén, de idén ők is belehúztak.. de nagyon fontos, hogy nem márkát választunk, hanem konkrét modellt, azon belül is konkrét panelt.
    Ugyan abból a modellből ha más méretű a panel, vagy más szériából, gyártósorról származik, mint ami tesztelve lett, akkor már az eredmény is más lehet.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 23. 12:16.

  18. #443
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    UltraWide 21:9-es monitor, 29-34"-ban, 2560x1080-as fellbontásban, olyan 60-70 centis távolságban?

    Nekem ez az ötlet fogalmazódott meg a fejemben 1 hónapja kb.
    Kb közvetlenül a kormány mögé lenne lerakva, és akkor ahhoz állítanék FOV-ot mostantól (reálisat).
    Így sztem lenne valamennyi periféria is ha kell, és nem ölné meg teljesen az asztalon a helyet.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  19. #444
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Nekem pont ilyen setupom van, 34-es monitorral, 144Hz-el. Teljesen jo!

  20. #445
    Nekem ez van 34-es monitorral, de az a kormány mögött van kb. fél méterrel, így a szememtől való távolsága bő egy méter lehet. AC-nál 48-as FOV-van beállítva, az ülést meg mindig hátratolom, amíg csak lehet. Így többnyire a balos tükör egészen látszik és a jobb oldali A-oszlop töve a másik oldalon (ld. videók, amiket posztolgattam az elmúlt egy évben).
    Ez így bevált, egy-egy új autóba ülve már csak az üléspozíciót állítgatom általában.

  21. #446
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ez van 34-es monitorral, de az a kormány mögött van kb. fél méterrel, így a szememtől való távolsága bő egy méter lehet. AC-nál 48-as FOV-van beállítva, az ülést meg mindig hátratolom, amíg csak lehet. Így többnyire a balos tükör egészen látszik és a jobb oldali A-oszlop töve a másik oldalon (ld. videók, amiket posztolgattam az elmúlt egy évben).
    Ez így bevált, egy-egy új autóba ülve már csak az üléspozíciót állítgatom általában.
    En is igy csinaltam, aztan rajottem, hogy az arcomba tolt monitorral gyorsabb vagyok.

  22. #447
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    UltraWide 21:9-es monitor, 29-34"-ban, 2560x1080-as fellbontásban, olyan 60-70 centis távolságban?
    Kb közvetlenül a kormány mögé lenne lerakva, és akkor ahhoz állítanék FOV-ot mostantól (reálisat).
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 24. 23:31.

  23. #448
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    En is igy csinaltam, aztan rajottem, hogy az arcomba tolt monitorral gyorsabb vagyok.
    20 centivel előrébb tudom húzni, ha nagyon akarom, de tovább nem, mert egy polcon van. Így van a monitor közepe szemmagasságban, munkához kényelmesebb. Majd megpróbálom, gyorsulok-e?

  24. #449
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Ezt miért nem 5 évvel ezelőtt találták ki?

  25. #450
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242

    Milyen monitort használjunk?

    Sziasztok!
    Én még új vagyok itt,mivel konzolról érkeztem.
    Nagyon érdekelne ki milyen megjelenítőt használ!
    Úgy hallottam szimeknél nagyon fontos a minnél kisebb input lag,de sajnos annyira megszoktam konzolon hogy tvn játszom(ks7000 49es 4k tv 21ms input lag) hogy nehezen váltanék egy kisebb 0-5ms monitorra!
    Van valakinek tapasztalata hogy mennyit számít ez a gyakorlatban?
    Főleg köridők szempontjából!
    Köszönöm

Oldal: 18 / 22 ElsőElső ||| 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •