Oldal: 22 / 22 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22
Találatok: 526 - 544 (544 összesen)
  1. #526
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd meg még a 32:9-es monitorokat is és tuti nem fogsz tudni dönteni egy darabig.
    Nálam is az körvonalazódik a két évnyi 21:9 használat után. Bár a VR is erősen képben van, de az más miatt is. A 32:10-es szerintem már elég széles, a 3 monitor sem ad hozzá sokkal többet, de mégiscsak egyszerűbb kezelni, mint állványt készíteni, amit el is kell tudni helyezni, stb...

  2. #527
    Köszönöm a válaszokat .
    (Igen, lehet, hogy igazad van és nem tudok dönteni...De nem is olyan fontos)

    Jenő

  3. #528
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Ejh, de levagyok maradva. Nálam most kőrvonalazódik a 16:10-ről, 16:9-re váltás

  4. #529
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    LÉgyszi segítsetek!

    Megvettem a Samsung 43"-os monitort, de nem tudom a raceroomban kiválasztani a 32:10-es méretarányt. Csak max 21.9-et enged. Mit kell állítanom?

  5. #530
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    LÉgyszi segítsetek!

    Megvettem a Samsung 43"-os monitort, de nem tudom a raceroomban kiválasztani a 32:10-es méretarányt. Csak max 21.9-et enged. Mit kell állítanom?
    Hali, nem is lehet. Én is a 21:9-es képarányt használom a 49" 32:9 monitoromhoz de be tudom állítani a felbontását (3840x1080).

  6. #531

    Monitor vásárlás

    Sziasztok!
    Eddig Tv-n szimulátoroztam, de szeretnék váltani monitorra. A konfigom a következő:
    I5 7600K
    Geforce gtx 1060 6gb
    16gb ram

    Igazából csak szimizésre fogom használni a monitort, otthoni munkára, videoszerkesztésre nem. Általában rfactor 2 és iracinggel játszom/fogok játszani.
    A kérdésem, hogy milyen monitort ajánlanátok? Találtam párat amit be is linkelnék. Milyen felbontásút vegyek? Úgy néztem hogy 1080p-ben érem el kb a 100-120 fix fpst. Van értelme 75Hz-eset venni, vagy érdemesebb lenne 144Hz-eset ha csak erre használom? Jobb érzés 21:9 ultrawide-al játszani, mint 16:9-ben? Szimezésnél az fps vagy a válaszidő ami fontosabb?

    https://m.alza.hu/32-lg-ultragear-32...b-d6371096.htm
    https://m.alza.hu/34-lg-34um69g-b-ul...e-d5077483.htm
    https://m.alza.hu/34-lg-34gl750-b-d5672723.htm

    Köszi a válaszokat!

  7. #532
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Pedro írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Eddig Tv-n szimulátoroztam, de szeretnék váltani monitorra. A konfigom a következő:
    I5 7600K
    Geforce gtx 1060 6gb
    16gb ram

    Igazából csak szimizésre fogom használni a monitort, otthoni munkára, videoszerkesztésre nem. Általában rfactor 2 és iracinggel játszom/fogok játszani.
    A kérdésem, hogy milyen monitort ajánlanátok? Találtam párat amit be is linkelnék. Milyen felbontásút vegyek? Úgy néztem hogy 1080p-ben érem el kb a 100-120 fix fpst. Van értelme 75Hz-eset venni, vagy érdemesebb lenne 144Hz-eset ha csak erre használom? Jobb érzés 21:9 ultrawide-al játszani, mint 16:9-ben? Szimezésnél az fps vagy a válaszidő ami fontosabb?

    https://m.alza.hu/32-lg-ultragear-32...b-d6371096.htm
    https://m.alza.hu/34-lg-34um69g-b-ul...e-d5077483.htm
    https://m.alza.hu/34-lg-34gl750-b-d5672723.htm

    Köszi a válaszokat!
    Ez egy abszolút szubjektív téma, két véglet van.
    1. Van aki csak maximum grafikán hajlandó játszani, mert a többi beállítás csúnya. Akkor is ha 20-40 FPS-el megy. Stuttering, inputlag, stb, nem érdekli.
    2. Van aki 500e+ gépen minimum grafikával játszik, mert zavarja a stuttering.

    Ha eltekintünk a szélsőségektől, egy átlag középkategóriás gép egy FullHD monitort tud kihajtani használható FPS-értékekkel és közepes grafikával.
    Ha ennél többet szeretnél erősebb gépet kell fenntartanod.

    Display lag.
    Ma már nem hiszem hogy találsz 50ms feletti monitort. A neten azért érdemes megnézni vásárlás előtt.
    A stuttering-gel szemben ez megszokható.
    Persze a kevesebb jobb.

    FPS (szubjektív)
    - 240+ itt kezd igazán élvezetes lenni
    - 120+ jó
    - 90+ rendbenvan
    - 60+ koca szimulátorozáshoz elmegy
    - 60FPS alatt igazából felesleges, super mario kart még az IRacing is.

    120Hz+
    Jó dolog.
    Viszont! 60Hz 240FPS-el többet ér, mint 60FPS, 240Hz-el!
    Ha csak egyikre van keret, a 120FPS fontosabb mint a 120Hz.
    Ha mind a kettő belefér a költségvetésbe, akkor nem kérdés.

    21:9
    Szimulátorozáshoz használható alternatíva.
    IRacig nem gépigényes, némi kompromisszummal egy ilyet is ki tudsz hajtani egy jól összeválogatott közepes konfiggal.

  8. #533
    Még azt érdemes számításba venni, hogy a GTX 1060 egy középkategóriás, FullHD, 60 FPS-hez optimalizált kártya.

  9. #534
    21:9-ben érdemes gondolkozni, ha egymonitoros rendszert szeretnél. Én pár éve váltottam 16:9-ről és sokat számít, jobban látod a tükröt oldalt (pontosabban így már látod is). 1060-as kártyával a 2560x1080-as felbontású monitort érdemes megcélozni, hogy maradjon elég FPS-ed. Nekem 970-es van és a 3440x1440-es felbontás bizony az FPS-t megviselte kissé. Ugyanazt látom, csak kicsit nagyobban és nem feltétlen észrevehető grafikai javulással 28-ról 34 colos monitorra váltva.
    Még anno készítettem egy összehasonlító képet a 16:9 és 21:9 kapcsán:
    https://szimversenyzes.hu/2017/01/19...tkep-es-video/
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2021. 05. 30. 07:43.

  10. #535
    És tényleg nagyon érezhető a 75hz és a 144 Hz közötti különbség, hogy érdemes inkább az utóbbit venni? Valahol azt olvastam hogy a 144 Hz inkább fps játékoknál ad több előnyt mint szimezésnél.
    A válaszidő amúgy mennyire számít? Tehát érezhető valahogy a különbség az 5ms és az 1ms-os monitor között?

  11. #536
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Pedro írta Hozzászólás megtekintése
    És tényleg nagyon érezhető a 75hz és a 144 Hz közötti különbség, hogy érdemes inkább az utóbbit venni? Valahol azt olvastam hogy a 144 Hz inkább fps játékoknál ad több előnyt mint szimezésnél.
    A válaszidő amúgy mennyire számít? Tehát érezhető valahogy a különbség az 5ms és az 1ms-os monitor között?
    A 144Hz egyértelműen jobb, de csak akkor van értelme ha FPS is van hozzá. Ha a géped 60FPS-t tud akkor nem sok haszna.

    A 144Hz-nek szimulátorozásban pont annyi hasznát veszed, mint CS-ben.

    A válasz idő nem érezhető. A válasz idő egy pixel megváltozásához szükséges időt lenne hivatott mérni. Tehát alapvetően azt mutatná hogy milyen lesz a "motion blur".
    Azért a feltételes mód, mert ezt az értéket a marketingesek igen "szabadon" kezelik. KB mint a winchesteredre írt Terabyte értékek.

  12. #537
    Lehet, hogy hülye kérdés, de ha van egy 144Hz-es monitorom, de én nagyjából 90 fps-sel játszom, akkor nem lehet a képben valamiféle akadás, vagy bármilyen észrevehető zavaró dolog?

  13. #538
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Pedro írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy hülye kérdés, de ha van egy 144Hz-es monitorom, de én nagyjából 90 fps-sel játszom, akkor nem lehet a képben valamiféle akadás, vagy bármilyen észrevehető zavaró dolog?
    Pontosan erre való a gsync, vagy freesync technológia, hogy ha 90fps-ed van akkor 90hz-et nyom a monitor, így se nem lesz késés a kirakott képkockában (lásd vsync), se nem lesz képtörésed (2db fél képet rak ki a monitor).
    Ha nem elég erős a VGA-d hogy minimum 144fps-el toljad, akkor ez a technológia segít kompromisszumot kötni. Lehet hogy X év múlva veszel erős VGA-t, addigis képtörés nélkűl tudod használni a monitort. Avagy ha valami jövőbeni játékot a jelenlegi VGA-val nem tudnál 144fps-t produkálni, akkor is segíteni fog a freesync hogy ne legyen képtörésed.

  14. #539
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem elég erős a VGA-d hogy minimum 144fps-el toljad, akkor ez a technológia segít kompromisszumot kötni. Lehet hogy X év múlva veszel erős VGA-t, addigis képtörés nélkűl tudod használni a monitort. Avagy ha valami jövőbeni játékot a jelenlegi VGA-val nem tudnál 144fps-t produkálni, akkor is segíteni fog a freesync hogy ne legyen képtörésed.
    Képtörés pont akkor keletkezik, ha több FPS-ed van, mint a monitorod frissítési rátája. Hiszen ekkor nem tudja az összes "ráküldött" képkockát a monitor teljes egészében megjeleníteni, ilyenkor fordul elő, hogy egyszerre két frame csíkjai is látszanak, ez okozza a törést.

  15. #540
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Képtörés pont akkor keletkezik, ha több FPS-ed van, mint a monitorod frissítési rátája. Hiszen ekkor nem tudja az összes "ráküldött" képkockát a monitor teljes egészében megjeleníteni, ilyenkor fordul elő, hogy egyszerre két frame csíkjai is látszanak, ez okozza a törést.
    Igaz.
    Ha több az FPS mint a frissítési Hz, akkor szokták limitálni a max fps-t, az képtörés kiküszöbölésére.
    Illetve ha valamilyen sync-es monitorod van (ugye nvidia kártyával is működik már a freesync), akkor pedig hiába számol több képkockát a VGA-d mint a monitor frissítése (vizualitás szempontjából feleslegesen), akkor is max frissítésű (144hz) képkockaszám jelenik meg a monitoron, képtörés nélkűl.

  16. #541
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Helyesebben akkor van "képtörés" (tearing), ha a a renderelési ráta nincs szinkronban a megjelenítésivel. 99fps 100Hz-en ugyanúgy "törni" fog, mint a 101fps. De Vsync/Gsync/Freesync nélkül még a 100fps is "törhet" 100Hz-en, ha nincsenek szinkronba hozva.

    Szóval mindegy, hogy képfrissítés alatt, fölött, vagy "mellett" van az fps-ed, ha async. Csak az változik, hogy miért kapsz töredék képet. Azért, mert még nincs kész a következő képkocka, vagy mert már újat kezdett renderelni a kártya.

    A Freesync/Gsync pedig magától nem limitál, ezért szokták bekapcsolt Vsync+fps limittel használni (2-3fps a képfrissítés alatt)
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  17. #542
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Pedro írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy hülye kérdés, de ha van egy 144Hz-es monitorom, de én nagyjából 90 fps-sel játszom, akkor nem lehet a képben valamiféle akadás, vagy bármilyen észrevehető zavaró dolog?
    A 144Hz-es monitoron nem lesz rosszabb mint a 60Hz-esen. De ha 60-90FPS-el hajtod, akkor olyasmiért fizettél amit nem használsz.

    A legtöbben akik 60Hz-en tearingre panaszkodnak, az az oka hogy nagyon rossz stuttering értékekkel játszanak. Akár 30-100ms. De már a 10ms is lehet zavaró.
    60Hz-es monitoron 120FPS felett (1-5ms stuttering mellet), már keresni kell a tearing-et hogy észrevedd. Akit ez is zavar, az peches.
    A 144Hz több szempontból is jobb mint a 60Hz, de a stuttering ugyan úgy ott lesz, ha nincs elég FPS.

    Nem a mostani configot kell nézni, egy jó monitor általában 3-4 configot is kiszolgál. Azt kell eldöntened hogy mennyit akarsz a gépre költeni a jövőben és ahhoz választani monitort.
    Az 1060 kategóriás videókártyák egy 60Hz fullhd monitort tudnak közepes grafikával kiszolgálni.
    Ha az IRacing a fő vonal akkor 21:9-is még beleférhet kisebb kompromisszumokkal.
    Ha 120 vagy magasbb Hz is kell mellé akkor a gépre is többet kell majd valamivel költeni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 05. 31. 19:30.

  18. #543
    Akkor összegezve a dolgokat, mit ajánlotok nekem?
    Tehát csak rfactor 2, iracing lenne, csak szimezésre használnám, semmi másra.
    A mostani beállításokkal (medium-high) 1080p-ben Tv-n a a következő fps-eket kapom játék közben:

    Pálya: Lemans
    Idő: tiszta, napsütés
    Versenyzők: 30
    Rajtnál 85 fps, verseny közben 90-145 fps

    Pálya: Malaysia
    Idő: tiszta, napsütés
    Versenyzők: 30
    Rajtnál 105 fps, verseny közben 140-200 fps
    Esőben 70-115 fps

    2 monitor közül kéne választanom, ezek lennének:
    https://www.alza.hu/34-lg-34gl750-b-d5672723.htm
    https://www.alza.hu/34-lg-34um69g-b-...e-d5077483.htm

    Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

  19. #544
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Pedro írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor összegezve a dolgokat, mit ajánlotok nekem?
    Tehát csak rfactor 2, iracing lenne, csak szimezésre használnám, semmi másra.
    A mostani beállításokkal (medium-high) 1080p-ben Tv-n a a következő fps-eket kapom játék közben:

    Pálya: Lemans
    Idő: tiszta, napsütés
    Versenyzők: 30
    Rajtnál 85 fps, verseny közben 90-145 fps

    Pálya: Malaysia
    Idő: tiszta, napsütés
    Versenyzők: 30
    Rajtnál 105 fps, verseny közben 140-200 fps
    Esőben 70-115 fps

    2 monitor közül kéne választanom, ezek lennének:
    https://www.alza.hu/34-lg-34gl750-b-d5672723.htm
    https://www.alza.hu/34-lg-34um69g-b-...e-d5077483.htm

    Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
    Én egy monitort általában ~10évig használok. vásárlás előtt rászánok 1-2 hetet, vagy akár egy hónapot és délutánonként végig bogarászom a netet, hogy mi az aktuális kínálat.
    Nem veszem meg sem a teszt győztes, sem a szomszéd szerint legjobb monitort. Általában megvannak a saját elképzeléseim, azt rendelem meg ami ebbe bele illik. Ha éppen sehol nem lehet kapni és várni kell 1 hónapot amíg lejön Kínából, akkor várok egy hónapot.
    Ilyenkor nehéz megállni hogy az ember ne költse el rögtön a pénzét, de megéri. Javasolni is mindenkinek csak ezt tudom.

    Itt azt kell eldöntened hogy mik az elvárásaid és hogy a jövőben mennyit akarsz a gépre költeni.
    Ami biztos hogy a mostani config-al nem fogod tudni kihajtani a 144Hz-es monitort.
    Ha az 1060-at 1-2 éven belül kicsit erősebb kategóriára cseréled, akkor az már fogja bírni az IRacing-et.

    Ár:
    Egy jó monitort 10+ évig is használsz, ha evvel számolsz, a két monitor között az árkülönbség 3eFt évente. Tehát ez nem tétel.

    75Hz vs 144Hz:
    Ez nem kérdés, szimulátorozáshoz a 144Hz jobb.

    Sík vs hajlított képernyő:
    Sík képernyő
    - előnye hogy a távolságot és a szöget amiből nézed viszonylag szabadon variálhatod.
    - hátránya, főleg közelebbről nézve kicsit természet ellenes hogy "lapos a kép"
    Hajlított képernyő
    - előnye hogy természetesebb képet ad
    - hátránya hogy csak egy szűk sávban (távolság és látószög) ad jó képet, ettől a ponttól távolodva hamar torzít
    Itt megoszlanak a vélemények és a felhasználástól is függ hogy melyik a jobb.
    Ha csak szimezésre használod és felszereled a rig-re, ahol mindig ideális pontból nézed. Akkor nem sok problémád lehet vele. Ha másra is szeretnéd használni, akkor lehetnek gondjaid vele.

    Egyik monitorral sem foghatsz mellé, mindkettő alkalmas a feladatra.
    Szimulátorozásra jobb a 144Hz és a felár sem komoly.
    Ha csak szimezéshez használod, fel van szerelve a monitor ideális pozícióba, akkor a hajlított képernyővel sem lehet problémád.

    Én már csak azért is körbe néznék a helyedben, vásárlás előtt, mert amit belinkeltél:
    https://www.alza.hu/34-lg-34um69g-b-...e-d5077483.htm
    2 év garanciával 120e.
    Ugyan ez pl itt:
    https://firstshop.hu/lg-34um69g-b-p127898
    3 év garanciával 102e.

Oldal: 22 / 22 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •