Oldal: 20 / 22 ElsőElső ||| 10 16 17 18 19 20 21 22 UtolsóUtolsó
Találatok: 476 - 500 (544 összesen)
  1. #476
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De persze ha tehetném, akkor 34-es, WQHD, 144 Hz-es, G-Sync-es és ívelt monitort vennék, 10ms alatti input LAG-os IPS, vagy VA panellel... csakhogy ilyen nem létezik és a 350 ezres ASUSPG348Q is csak 100 Hz-et tud..
    Hmm... most nézem, az Acer Z35P Predator már tudja a 120 Hz-t és 300 ropi alatt van... van remény!

  2. #477
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy én is szívesen várok véleményeket, amikor próbáltam én 120 FPS/120 Hz felett én nem igazán láttam a G-Sync hasznát, erről másnak mi a tapasztalata?
    Nincs. Legalábbis Freesync-et próbáltam és ott 100 fps felett semmi értelme nem volt a 144hz-es monitoron. Más kérdés hogy 30-70 fps között eléggé hasznos volt, csak úgy meg nem szoktam játszani, főleg nem szimmel. Úgy vagyok vele hogy ha van egy 144hz-es monitorod akkor nehogy már 100 fps alatt játsz vele. Ráadásul egy olyan monitor árából amit írt kijön majdnem két Oculus Rift, vagy egy Oculus és egy egy hetes horvát nyaralás

    Az íveltség valamennyit hozzáad az élményhez de sokszor másfélszeres árat kérnek érte, annyit meg nem ér
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 02. 20. 11:21.

  3. #478
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ... Ha szimulátorozni akarsz, akkor pláne fontos sok a FPS (100+), a G-Sync meg inkább akkor jön jól, ha 60 FPS alatt tudod csak kihajtani a játékot, de az meg érdemi szimulátorozáshoz alkalmatlan. ...
    Laikus és full kezdőként kérdezem, miért alkalmatlan "érdemi" szimulátorozásra egy 60 Hz-s monitor? Persze jelentősen érezni a különbséget, de gondolom nem emiatt lesz valaki másodpercekkel lassabb. Gondolom el lehet azért jutni ilyen monitorral is egy szintre.

  4. #479
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Laikus és full kezdőként kérdezem, miért alkalmatlan "érdemi" szimulátorozásra egy 60 Hz-s monitor? Persze jelentősen érezni a különbséget, de gondolom nem emiatt lesz valaki másodpercekkel lassabb. Gondolom el lehet azért jutni ilyen monitorral is egy szintre.
    szerintem senki se azt mondta h alkalmatlan , csak persze mindig van jobb stb és az emberek szeretik a jót

    de pl a monitor frissítési frekvenciája pont nem oszt nem szoroz abban h kihozd magadból a maximumot...
    én speciel inkább játszottam egy 48" TV-n magas input laggal mint egy ilyen csodamonitoron (mert nincs szerintem használható méretű ) próbáltam ilyet is de 34" is kicsi szerintem...gyorsabb nem leszel tőle

    viszont a rifttel úgy érzem nálam jött egy fejlődés , gyorsabb is vagyok szerintem és sokkal gyorsabban is jön a jó idő illetve gyorsabban tanulok pályát , kocsit

  5. #480
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Laikus és full kezdőként kérdezem, miért alkalmatlan "érdemi" szimulátorozásra egy 60 Hz-s monitor? Persze jelentősen érezni a különbséget, de gondolom nem emiatt lesz valaki másodpercekkel lassabb. Gondolom el lehet azért jutni ilyen monitorral is egy szintre.
    Nem a 60 Hz-es monitor a gond, hanem hanem ha a minimum FPS-ad 60 alatt van. Ez egy reflexeken és reakción alapuló sport és jelentősen csökkented az esélyeidet, ha csak döcög alattad a cucc, vagy ha késik..

    Szóval grafikát úgy állítsd be, hogy soha ne menj egy pillanatra se 60 alá, teljesen függetlenül attól, hogy hány Hz-es a kijelződ. Az már egy másik kérdés, hogy van-e értelme 100+ FPS-nek, egy 60Hz-es kijelzőn, sokan esküsznek rá, hogy igen, de erről megoszlanak a vélemények....

    A 100-120-144 Hz-es kijelzőtől viszont valóban nem leszel gyorsabb, csak folyamatosabb, "smooth"-abb lesz a kép, ami növeli az élményt és az immerziót. (amitől persze közvetve gyorsulhatsz is akár)
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 20. 17:06.

  6. #481
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Az FPS a lenyeg, de a Hz is fontos. Viszont ha van 60 FPS-ed es 60Hz-ed, afolott mar nagyon marginalis a hatas.

    Szamomra a 144Hz-es monitor a konzisztencia miatt jelentett sokat. Elobb erzem, ha baj van, elobb tudok reagalni, kissebb a hibak hatasa.

    Viszont ha van egy atlag geped, atlag monitorral, atlag kormannyal, semmi high-end draga cucc, akkor is adott minden, hogy te legyel a bajnok!

    Laci: az Oculus szerintem elmenyben nagyon sokat ad hozza, gondolom sokkal motivaltabban is ulsz le.

  7. #482
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az már egy másik kérdés, hogy van-e értelme 100+ FPS-nek, egy 60Hz-es kijelzőn, sokan esküsznek rá, hogy igen, de erről megoszlanak a vélemények....
    én 200 felett szerettem 60hz-es TV-n ezért se látom a nagy vaó faktort egy 144 Hz-es monitorban
    persze lehet csak placebo volt , de nem látvánbyna volt más , hanem valahogy sokkal reszponzívabb volt az irányítás...

  8. #483
    Köszi a választ. Csak amiatt érdekelt, mert olyan erős kifejezésnek éreztem. Nem tervezem leváltani egy jó darabig 3 db 60 Hz-es monitort, valami másra. FPS-el, meg nincsen gond, nem ultra-n, de 60 alá nem megy.

  9. #484
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm... most nézem, az Acer Z35P Predator már tudja a 120 Hz-t és 300 ropi alatt van... van remény!
    Ez nem ugyan úgy 100 Hz-es?
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  10. #485
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem ugyan úgy 100 Hz-es?
    Overclock: specs

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    én speciel inkább játszottam egy 48" TV-n magas input laggal mint egy ilyen csodamonitoron (mert nincs szerintem használható méretű ) próbáltam ilyet is de 34" is kicsi szerintem..
    Köze' kő tóni, kérem!
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 20. 17:05.

  11. #486
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Overclock: specs

    Én csak ennyit látok: "Standard Refresh Rate 100 Hz"
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  12. #487
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak ennyit látok: "Standard Refresh Rate 100 Hz"
    Akkor az amcsi oldalon láttam, íme:
    https://www.acer.com/ac/en/US/conten...l/UM.CZ1AA.P01

    De ez meg mán 200Hz.. nem bírom követni:
    https://www.acer.com/ac/en/US/conten...l/UM.CZ0AA.001

  13. #488
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor az amcsi oldalon láttam, íme:
    https://www.acer.com/ac/en/US/conten...l/UM.CZ1AA.P01

    De ez meg mán 200Hz.. nem bírom követni:
    https://www.acer.com/ac/en/US/conten...l/UM.CZ0AA.001
    Pedig ott van, az UW-UXGA (2560x1080) 200hz-es, az UW-QHD verzió viszont már csak 100hz

  14. #489
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor az amcsi oldalon láttam, íme:
    https://www.acer.com/ac/en/US/conten...l/UM.CZ1AA.P01

    De ez meg mán 200Hz.. nem bírom követni:
    https://www.acer.com/ac/en/US/conten...l/UM.CZ0AA.001
    Na azért csak meg lett nekem is!

    VA panel, 200 Hz, G-sync 2560×1080, 270eFt: https://oaziscomputer.hu/termek/3115...cia-umcz0ee001

    VA panel, 100 Hz, G-sync 3440×1440, 300eFt: https://oaziscomputer.hu/termek/4683...amer-ultrawide

    IPS panel, 60 Hz, G-sync 3440×1440, 300eFt: https://oaziscomputer.hu/termek/4198...cia-umcx0eea01

    IPS panel, 120 Hz, G-sync 3440×1440, 350eFt: https://oaziscomputer.hu/termek/5536/Acer-Predator-X34P
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  15. #490
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az már egy másik kérdés, hogy van-e értelme 100+ FPS-nek, egy 60Hz-es kijelzőn, sokan esküsznek rá, hogy igen, de erről megoszlanak a vélemények....
    Attól függ, hogy a screen tearing mennyire zavar, én menet közben észre sem veszem, hogy a környezet néha "szétesik" emiatt, valaki viszont inkább 59-es FPS limitet állít be, amitől egyetlen lassan mozgó tear van a képernyőn (na nekem ettől folyna ki a szemem ). Mert ugye a hagyományos VSync mellett meg egy baromi zavaró input lag-szerű hatás jelenik meg a késleltetett megjelenítés miatt.

    Ebből a szempontból pedig a G-Sync mindenképpen jól jön akár 120+ FPS/Hz felett is, vagy nem? Ha nincs szinkronizálva a "rasztertár" és a monitor frissítése akkor elméleti síkon a frekvencia növekedésével a tearing még csak rosszabbodik, vagy ma ez már nem probléma?

  16. #491
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ebből a szempontból pedig a G-Sync mindenképpen jól jön akár 120+ FPS/Hz felett is, vagy nem? Ha nincs szinkronizálva a "rasztertár" és a monitor frissítése akkor elméleti síkon a frekvencia növekedésével a tearing még csak rosszabbodik, vagy ma ez már nem probléma?
    Én szerintem a tearing észlelhetősége csökken a Hz szám növekedésével, legalábbis én így vettem észre.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 21. 12:49.

  17. #492
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nincs szinkronizálva a "rasztertár" és a monitor frissítése akkor elméleti síkon a frekvencia növekedésével a tearing még csak rosszabbodik, vagy ma ez már nem probléma?
    Dehogy, pont hogy csökken. A tearing abból fakad hogy túl nagy a két frame közötti különbség. Minél gyakrabban frissit a kijelző annál kisebb lesz a különbség. Volt erről korábban itt videó is belinkelve ahol látszott hogy 120fps felett már nincs igazán értelme egyiknek sem

  18. #493
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    A tearing abból fakad hogy túl nagy a két frame közötti különbség. Minél gyakrabban frissit a kijelző annál kisebb lesz a különbség.
    Szerintem ez ilyen formában azért nem igaz, mert FPS limit és valamilyen sync hiányában a két frame közötti különbséget tisztán a GPU teljesítménye adja, a monitor frekvenciájától függetlenül (hiszen olyan gyorsan dolgozik, amennyire csak tud). Viszont mivel egyetlen ilyen inkonzisztens képkocka lényegesen rövidebb ideig jelenik meg a monitoron, valószínűleg könnyebben veri át a látásunkat. De ettől még tele van a net Legolas-szemű emberkékkel, akik szerint 144Hz-en ugyanúgy van tearing G-Sync/FreeSync nélkül.

  19. #494
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez ilyen formában azért nem igaz, mert FPS limit és valamilyen sync hiányában a két frame közötti különbséget tisztán a GPU teljesítménye adja, a monitor frekvenciájától függetlenül.
    Egyértelmű dolgokat azért csak ne kelljen már leirnom Nyilván ha 1 fps-ed van akkor nem lesz különbség a 60 és a 144 hzes monitor között, 100 feletti fps esetén már biztosan. Aki látja a tearinget még 100 feletti fpsnél 144hz-es monitorral azoknak meg ott vannak a 200+ hz-es monitorok

    Itt van amúgy a videó hozzá, látszik hogy nem sok értelme van megfelelő fps mellett:
    https://youtu.be/L07t_mY2LEU?t=730

    Persze egy total war-hoz vagy egy single player fps-hez nem szükséges a 100 feletti fps igy ott jól jöhet a g-sync, de egy szimnél nagyon is fontos
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 02. 21. 16:30.

  20. #495
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez ilyen formában azért nem igaz, mert FPS limit és valamilyen sync hiányában a két frame közötti különbséget tisztán a GPU teljesítménye adja, a monitor frekvenciájától függetlenül (hiszen olyan gyorsan dolgozik, amennyire csak tud). Viszont mivel egyetlen ilyen inkonzisztens képkocka lényegesen rövidebb ideig jelenik meg a monitoron, valószínűleg könnyebben veri át a látásunkat. De ettől még tele van a net Legolas-szemű emberkékkel, akik szerint 144Hz-en ugyanúgy van tearing G-Sync/FreeSync nélkül.
    A tearing mértékének, gyakorlatilag nincs köze a monitor frissítési frekvenciájához.

    30FPS mellet:
    - 60Hz monitoron minden második képkockán lesz tearing
    - 120Hz-en minden negyedik képkockán lesz pont ugyan az a tearing
    120FPS mellet:
    - 60Hz-en két tearing lesz 1 képkockán
    - 120Hz-en meg két képkockára rajzolja ki pont ugyan azt a tearinget

    A tearing mértékét a pillanatnyi FPS határozza meg. 100-200FPS-el, már 60Hz monitoron is csak akkor veszed észre a tearinget, ha keresed.
    100 - 200Hz monitorok jobbak, de csak onnantól van értelme hogy minimum ennyi FPS-el hajtod.
    Szimezésnél a 120FPS sokkal fontosabb mint a 120Hz.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2018. 02. 21. 18:48.

  21. #496
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Szerintetek melyik lenne a jobb monitor az AC-re?

    LG 34UC79G-B
    vagy
    LG 34UM69G

    Gondolom egy 1070 elég lenne mindegyikhez.

    Az ívelés mennyire jó vagy mennyire sem, pro és kontra érdekelne, főleg szubjektív vélemények.
    Köszi!

  22. #497
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek melyik lenne a jobb monitor az AC-re?

    LG 34UC79G-B
    vagy
    LG 34UM69G

    Gondolom egy 1070 elég lenne mindegyikhez.

    Az ívelés mennyire jó vagy mennyire sem, pro és kontra érdekelne, főleg szubjektív vélemények.
    Köszi!
    Az ivelés nem sokat dob hozzá ekkora monitornál. Ami számit, hogy az ivelt az 144hz-es, a másik meg csak 75 és ez bőven megéri a plusz pénzt

  23. #498
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Az ivelés nem sokat dob hozzá ekkora monitornál. Ami számit, hogy az ivelt az 144hz-es, a másik meg csak 75 és ez bőven megéri a plusz pénzt
    Nagy ív nekem sincs benne, nagyjából észre se veszem.

  24. #499
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Az ivelés nem sokat dob hozzá ekkora monitornál. Ami számit, hogy az ivelt az 144hz-es, a másik meg csak 75 és ez bőven megéri a plusz pénzt
    Plusz azt néztem, hogy most ezek a 144-es monitorok használtan 0,5-1évesek és annyiért árulják mint a 75-öset újban.
    Úgy meg már akkor sokkal jobban megéri valszeg ez az íves.

    Azt nem tudom hogy ezek az ívesek nem hatnak e furin kicsit a sima sík monitor utan...

  25. #500
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Az ivelés nem sokat dob hozzá ekkora monitornál. Ami számit, hogy az ivelt az 144hz-es, a másik meg csak 75 és ez bőven megéri a plusz pénzt
    Helyesbítenék, az ívelés egy ekkora monitornál már igencsak látványos lehet (bazz, nem is nagyon van ennél nagyobb monitor ), illetve a TV-ékkel ellentétben itt mivel tényleg közel ülsz a kijelzőhöz, így még értelme is van! Szóval én azt gondolom, hogy az íveltség nem egy rossz dolog... de az tény, hogy túl van kicsit lihegve a téma, nekem volt 34-es ívelt és lapos kijelzőm is, mind a kettő 1-2 nap alatt simán szokható/használható bármire, nem olyan kardinális kérdés, mint ahogy beállítják. De inkább az ívelt, szerintem.

    Ellenben a 144 Hz az tényleg igencsak fincsi paraméter, szóval én mindenképpen a LG 34UC79G-t venném... volt is nálam pár hétig ez a típus és nagyon bejött.

    Amire viszont figyelj, hogy ha játék mellett másra is szeretnéd használni, hogy 34-es 1080p kijelzőknek a képméretükhöz képest kicsi a felbontásuk, tehát alacsonyabb a DPI a szokásosnál, kb olyan mint egy normál 27-es FHD monitor. Ez engem AC közben nem, de munka/böngészés közben zavart, ezért végül egy 34-es 1440p kijelzőt vettem, de ez már nagyon egyéni ízlés kérdése...
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 05. 03. 10:26.

Oldal: 20 / 22 ElsőElső ||| 10 16 17 18 19 20 21 22 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •