Oldal: 19 / 22 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 UtolsóUtolsó
Találatok: 451 - 475 (544 összesen)
  1. #451
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Én még új vagyok itt,mivel konzolról érkeztem.
    Nagyon érdekelne ki milyen megjelenítőt használ!
    Úgy hallottam szimeknél nagyon fontos a minnél kisebb input lag,de sajnos annyira megszoktam konzolon hogy tvn játszom(ks7000 49es 4k tv 21ms input lag) hogy nehezen váltanék egy kisebb 0-5ms monitorra!
    Van valakinek tapasztalata hogy mennyit számít ez a gyakorlatban?
    Főleg köridők szempontjából!
    Köszönöm
    Szia!
    Nyilván minél kisebb az input lag, annál jobb, gyorsabban tudsz reagálni a történésekre.
    Saját tapasztalatom, hogy elsősorban a stabil vezetésben, az apró hibák megfogásában segit sokat egy kisebb input lag. Ha megcsúszik a kocsi és hamarabb veszed észre, nyilván hamarabb tudsz reagálni. Emellett biztos segít a köridőben is, de ott max az utolsó századok, ezredek kisajtolásában.
    Én egy sima FHD LG tv-n nyomom, szerintem hasonló vagy még rosszabb input laggal, de teljesen megfelelő, ezen szerintem ne izgulj, jó lesz az.
    Persze lehet más vélemény is.

    Ami még sokat segíthet, a magasabb FPS. Érdemes a grafikai megjelenítésből kicsit feláldozni a több FPS érdekében. Nekem elvinné a gépem magasabb beállításon az AC-t 60 FPS körül is, de inkább visszavettem kicsit a szépségből, de 100 FPS felett van, így sokkal folyamatosabb az egész, jobb vezetni, és továbbra is elég szép a megjelenítés.

  2. #452
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Én még új vagyok itt,mivel konzolról érkeztem.
    Nagyon érdekelne ki milyen megjelenítőt használ!
    Úgy hallottam szimeknél nagyon fontos a minnél kisebb input lag,de sajnos annyira megszoktam konzolon hogy tvn játszom(ks7000 49es 4k tv 21ms input lag) hogy nehezen váltanék egy kisebb 0-5ms monitorra!
    Van valakinek tapasztalata hogy mennyit számít ez a gyakorlatban?
    Főleg köridők szempontjából!
    Köszönöm
    Szia! Átraktam a postodat a Monitor vásárlás topikba, itt ha vissza olvasol találsz pár infót/tippet input laggal kapcsolatban. De szerintem a 21ms input lag már jónak számít.

  3. #453
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Én még új vagyok itt,mivel konzolról érkeztem.
    Nagyon érdekelne ki milyen megjelenítőt használ!
    Úgy hallottam szimeknél nagyon fontos a minnél kisebb input lag,de sajnos annyira megszoktam konzolon hogy tvn játszom(ks7000 49es 4k tv 21ms input lag) hogy nehezen váltanék egy kisebb 0-5ms monitorra!
    Van valakinek tapasztalata hogy mennyit számít ez a gyakorlatban?
    Főleg köridők szempontjából!
    Köszönöm
    Nagyon is sokat számít, de talán az még inkább hogy a lehető legközelebb legyen a szemedhez és megfelelő legyen a fov. A 0-5ms az mese habbal, annak ne higgy. Ránéztem gyorsan a tévédre és nagyon jó késleltetése van: "returning a lag time of merely 22ms in [Game] mode according to our Leo Bodnar tester". Ez már monitoroknál is egy jó érték már.

    Most váltottál PC-re ezek szerint? Mert akkor amiben tudsz fejlődni az a:
    • frissítési ráta
    • három monitor
    • VR


    Mindegyik nagyon sokat ad a játékhoz.

    Megfelelő gép esetén én az utóbbit és Oculust ajánlom, nem cserélném le már semmi másra. Amazonról ingyenes szállítással 153 ezer (479 euró):
    https://www.amazon.de/OCULUS-Germany...ds=oculus+rift
    Ha érdekel, akkor itt egy kiváló forum hozzá:
    https://prohardver.hu/tema/a_nagy_vr...zok/friss.html

    Ha esetleg nem jön be a VR, akkor a három monitor is nagyon jó, azzal is biztonságosabban tudsz vezetni.Viszont ebben az esetben sem 60hz-es monitort vennék mert próbáltam szimulátorral 144hz-es monitort és sokat számít (élethűbb az egész). Szerintem iszonyat drága most már ahhoz képest hogy mit kapsz cserébe, de ízlés kérdése. Ha veszel 3 darab 60hz-es 27 colos monitort akkor már 200 ezer felett vagy, ha ezt 144hz-esből veszed akkor meg közelítesz a félmillióhoz.

    Ha viszont helyed sincs akkor egy ilyen monitor is kiváló lehet neked:
    https://www.arukereso.hu/monitor-c31...-b-p351081243/
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 01. 26. 12:19.

  4. #454
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Amazonról ingyenes szállítással 145 ezer:
    https://www.amazon.de/OCULUS-Germany...ds=oculus+rift
    Németországba, német áfával, német garanciával, és 330 Ft / EUR árfolyammal vált az amazon. De a többi stimmel.
    Utoljára módosította: nagyge; 2018. 01. 26. 12:06.

  5. #455
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Németországba, német áfával, német garanciával, és 330 Ft / EUR árfolyammal vált az amazon. De a többi stimmel.
    Bocs, ezt mindig elfelejtem hogy magyar áfa, új törvények. Akkor nem 445 euró hanem 479 euró, azaz 153 ezer Ft. Amúgy meg nem az amazonnal kell váltatni hanem a bankkal és kész, 1 kattintás

  6. #456
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ...

    Ha viszont helyed sincs akkor egy ilyen monitor is kiváló lehet neked:
    https://www.arukereso.hu/monitor-c31...-b-p351081243/
    Ha szim vagy fps, akkor csak 21:9-es monitor, egyetértek.

  7. #457
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Nem tudom nekem ez az Oculus nem igazán jött be Szabiéknál ezzel a Sega Rakly 2-höz közelítő grafikával, szerintem még kell 2-3-4generáció, hogy olyan legyen a grafika ami számomra elfgadható, ahogy a 3 monitornak sem láton értelmét, engem rettenetesen zavarnak a monitorok káváinál kieső kép részek, én az 1 nagyra szavaznék vagy 1 nagy íveltre, de kérdés, hogy ér-e annyit és hozzá tesz-e annyit az élményhez(szerintem nem).
    Egy jó kormány és a megfelelő fps többet ér bármilyen monitornál.


    Tapatalkkal küldve az én VKY-L09 eszközömről

  8. #458
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    ...ahogy a 3 monitornak sem láton értelmét, engem rettenetesen zavarnak a monitorok káváinál kieső kép részek...
    Rendesen kell nyomi a gázt és akkor nem akadsz fel ilyen apróságokon.
    Engem sokszor jobban zavar egyes valódi kocsiba az "A" oszlop, mint az pár centis sáv képernyők között, nem is értem hogy van időd arra figyelni

    A Rift pedig megítélése pedig teljesen egyéni ízlésen és preferenciákon múlik, na az az amit senki nem tud másnak megmondani, hogy neki befog-e jönni vagy sem.

  9. #459
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Rendesen kell nyomi a gázt és akkor nem akadsz fel ilyen apróságokon.
    Engem sokszor jobban zavar egyes valódi kocsiba az "A" oszlop, mint az pár centis sáv képernyők között, nem is értem hogy van időd arra figyelni

    A Rift pedig megítélése pedig teljesen egyéni ízlésen és preferenciákon múlik, na az az amit senki nem tud másnak megmondani, hogy neki befog-e jönni vagy sem.
    Ez az abszolút szubjektív véleményem.
    Nem iránymutatás, csak mivel próbáltam mindegyik verziót ezért írtam le, hogy melyikről mi a benyomásom.
    Biztos megszokható mindegyik ahogy sokminden, de ár/élmény szempontból nekem a 3 monitorral szemben az 1 nagy egy sokkal jobb alternativa ami kevesebb szívással is jár. A rift az meg egy külön téma az talán a legegyénfüggőbb.

    Tapatalkkal küldve az én VKY-L09 eszközömről

  10. #460
    Én is még azon a véleményen vagyok, hogy kivárnék, mire kiforr a végleges és elég jó VR-technológia. Kétségkívül már nem rossz így sem, de még nekem sem tűnik egyértelműen és mindenben jobbnak. Valószínű, hogy 2-3 éven belül eljut oda, én azt kivárom.

  11. #461
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én is még azon a véleményen vagyok, hogy kivárnék, mire kiforr a végleges és elég jó VR-technológia. Kétségkívül már nem rossz így sem, de még nekem sem tűnik egyértelműen és mindenben jobbnak. Valószínű, hogy 2-3 éven belül eljut oda, én azt kivárom.
    És addig talán megfizethető is lesz!

    Amúgy én is vettem karácsonyra egy 21:9-es LG monitort, eddig játékhoz és hétköznapi munkához is tökéletes. A jót könnyű megszokni Tudja a FreeSync funkciót is, ami nagyon jó, mert AMD videókártyám van. Erről van szó: http://www.lg.com/hu/monitorok/lg-29UM59
    Utoljára módosította: Sury; 2018. 01. 27. 12:53.

  12. #462
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy 34'-os monitort használok 2560x1080-as felbontással. GTX 960 és 970 is kihajtja közepes felbontással. 960-al 20 fős mezőnnyel is van 70-75 FPS, 970-el cirka 30%-al több.
    Kicsit off de bocsi.
    Figyu, és tv-t nem szoktál nézni rajta?
    Mennyire jó arra?

    Mert a hálót akarjuk átalakítani, ott van a gép és a kormány is, és azon agyalok, hogy milyen megoldást válasszak, vegyek egy nagy 40-43-as tv-t és legyen egy kissebb monitorom, vagy vegyek egy nagyobb monitort 34" pl amire rá tudom kötni a tv beltérijét is?
    Nagyon keveset vagyunk jelenleg a hálóba, gyakorlatilag alszunk, de ez változni fog ahogy nő a lányom, és előre akarok gondolkozni.


    Tapatalkkal küldve az én VKY-L09 eszközömről

  13. #463
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Tomi, monitoron is tök ugyan olyan TV-ézni, mint TV-én.
    Megnézed mekkora a képátmérő és eldöntöd, hogy amilyen messziről nézed, az arra elég nagy-e neked, vagy sem.

    Ez az oldal segít abban, hogy vizualizáld a méretek közti különbséget:
    http://www.displaywars.com/


    Ami figyelj, hogy a 21:9-es moncsik TV adás esetében csak függőlegesen fogják kitölteni a képet a 16:9-es TV-sképarány miatt, de ha mozifilmet nézel a gépről, akkor viszont teljes szélességben.

    Egy 34-es 21:9-es moncsi mozifilm esetén pontosan ugyan akkora képet ad, mint egy 32-es normál TV: link
    De ha 16:9-es TV adást nézel rajta, akkor 25%-kal kisebb lesz a kép a 32-es TV-hez képest.


    Másik lényeges kérdés a pixel sűrűség (PPI), ami TV esetén lényegében tök mindegy, monitorként viszont fontos szempont, mivel közelről nézed. Én például baromi szívesen vettem volna egy 144 Hz-es 34 colos LG monitort ~150-ért (LG 34UC79G), de engem desktop felhasználás közben zavart az alacsony 82-es PPI, míg más meg tök jól elvan vele. Ez csak te tudod eldönteni, neked mi a jó.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 08. 02:11.

  14. #464
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én például baromi szívesen vettem volna egy 144 Hz-es 34 colos LG monitort ~150-ért (LG 34UC79G), de engem desktop felhasználás közben zavart az alacsony 82-es PPI, míg más meg tök jól elvan vele. Ez csak te tudod eldönteni, neked mi a jó.
    Nálam is ez a helyzet. Tapasztalatból mondom hogy 34 colos 21:9nél már kevés a 2560x1080 desktop felhasználásra mert zavaró. Ha arra is kell akkor 29 colosat ajánlanék inkább vagy 3440x1440es felbontást.

  15. #465
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, monitoron is tök ugyan olyan TV-ézni, mint TV-én.
    Megnézed mekkora a képátmérő és eldöntöd, hogy amilyen messziről nézed, az arra elég nagy-e neked, vagy sem.

    Ez az oldal segít abban, hogy vizualizáld a méretek közti különbséget:
    http://www.displaywars.com/


    Ami figyelj, hogy a 21:9-es moncsik TV adás esetében csak függőlegesen fogják kitölteni a képet a 16:9-es TV-sképarány miatt, de ha mozifilmet nézel a gépről, akkor viszont teljes szélességben.

    Egy 34-es 21:9-es moncsi mozifilm esetén pontosan ugyan akkora képet ad, mint egy 32-es normál TV: link
    De ha 16:9-es TV adást nézel rajta, akkor 25%-kal kisebb lesz a kép a 32-es TV-hez képest.


    Másik lényeges kérdés a pixel sűrűség (PPI), ami TV esetén lényegében tök mindegy, monitorként viszont fontos szempont, mivel közelről nézed. Én például baromi szívesen vettem volna egy 144 Hz-es 34 colos LG monitort ~150-ért (LG 34UC79G), de engem desktop felhasználás közben zavart az alacsony 82-es PPI, míg más meg tök jól elvan vele. Ez csak te tudod eldönteni, neked mi a jó.
    Köszi, tudom hogy ugyan olyan rajta tv-t nézni , de jó hogy írtad, mert a 21:9 kontra 16:9-es tv adás közti levágásra gondoltam.
    Meg kellene néznem majd egy ilyen moncsit valóban, hogy az alacsony ppi miatt mennyire használható.
    Bár ahogy nézem még így is nagyobb lenne a ppi-je mint a mostani samsung syncmaster 2243-as monitoromnak, igaz ne sokkal.


    Tapatalkkal küldve az én VKY-L09 eszközömről

  16. #466
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Meg kellene néznem majd egy ilyen moncsit valóban, hogy az alacsony ppi miatt mennyire használható.
    Bár ahogy nézem még így is nagyobb lenne a ppi-je mint a mostani samsung syncmaster 2243-as monitoromnak, igaz ne sokkal.
    Akkor valamit benéztél, mert a tiednek 90-es PPI-je, az kb ugyan olyan, mint egy 24-es FHD moncsié.
    Ha ennél nem szeretnél nagyobb méretű pixeleket látni, akkor nem opció a 34-es moncsi WFHD (2560x1080) felbontással.

    De ez csak úgy derül ki, ha megnézed magadnak, mert tök egyén függő
    16:9-es 27-es FHD monitort is próbálhatsz a teszt céljából, annak is 82-es PPI-je, a 34-es WFHD panel lényegében tök ugyan az magasságra és PPI-re, csak szélesebb a kép.

    A 29-es 21:9-es WFHD kijelző meg a 23-as 16:9-es FHD kijezlő szélesített verziójának felel meg.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 08. 12:48.

  17. #467
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit off de bocsi.
    Figyu, és tv-t nem szoktál nézni rajta?
    Mennyire jó arra?

    Mert a hálót akarjuk átalakítani, ott van a gép és a kormány is, és azon agyalok, hogy milyen megoldást válasszak, vegyek egy nagy 40-43-as tv-t és legyen egy kissebb monitorom, vagy vegyek egy nagyobb monitort 34" pl amire rá tudom kötni a tv beltérijét is?
    Nagyon keveset vagyunk jelenleg a hálóba, gyakorlatilag alszunk, de ez változni fog ahogy nő a lányom, és előre akarok gondolkozni.
    Ezen nem nézek TV-t, arra jó a régi 24'-os monitorom. Igazából azon is neten nézek TV-műsorokat, de rá van kötve a UPC-s beltéri is. Teljesen jó szerintem, legalábbis másfél méterről ez a méret teljesen jó, miközben dolgozom.
    Én különválasztanám a játékot és a TV-t, ha megoldható. A 21:9-es monitor a játékhoz jó, de munkához - és valószínűleg a TV-zés esetén is - a képernyő jelentős része gyakorlatilag kihasználatlna marad. Sőt, néha zavaró, ha valami az egyik oldalra tolódik és kicsit perifériára kerül. Játékban viszont jó, hogy látom a balos tükröt általában

  18. #468
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A 21:9-es monitor a játékhoz jó, de munkához - a képernyő jelentős része gyakorlatilag kihasználatlna marad. Sőt, néha zavaró, ha valami az egyik oldalra tolódik és kicsit perifériára kerül. Játékban viszont jó, hogy látom a balos tükröt általában
    Hát nem tudom, engem még sohasem zavart a plusz hely, amivel gazdálkodhatok.

  19. #469
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor valamit benéztél, mert a tiednek 90-es PPI-je, az kb ugyan olyan, mint egy 24-es FHD moncsié.
    Ha ennél nem szeretnél nagyobb méretű pixeleket látni, akkor nem opció a 34-es moncsi WFHD (2560x1080) felbontással.

    De ez csak úgy derül ki, ha megnézed magadnak, mert tök egyén függő
    16:9-es 27-es FHD monitort is próbálhatsz a teszt céljából, annak is 82-es PPI-je, a 34-es WFHD panel lényegében tök ugyan az magasságra és PPI-re, csak szélesebb a kép.

    A 29-es 21:9-es WFHD kijelző meg a 23-as 16:9-es FHD kijezlő szélesített verziójának felel meg.
    Igazad van elcsesztem a számolást.
    Majd bemegyek a médiába valami olyan helyre ahol meg tudom nézni.

  20. #470
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen nem nézek TV-t, arra jó a régi 24'-os monitorom. Igazából azon is neten nézek TV-műsorokat, de rá van kötve a UPC-s beltéri is. Teljesen jó szerintem, legalábbis másfél méterről ez a méret teljesen jó, miközben dolgozom.
    Én különválasztanám a játékot és a TV-t, ha megoldható. A 21:9-es monitor a játékhoz jó, de munkához - és valószínűleg a TV-zés esetén is - a képernyő jelentős része gyakorlatilag kihasználatlna marad. Sőt, néha zavaró, ha valami az egyik oldalra tolódik és kicsit perifériára kerül. Játékban viszont jó, hogy látom a balos tükröt általában
    Munkára nem használom, ha meg néha kicsi lenne az is nem hiszem hogy zavarna.
    De meg kell lesnem majd élőben.

  21. #471
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Igazad van elcsesztem a számolást.
    Majd bemegyek a médiába valami olyan helyre ahol meg tudom nézni.
    Arra figyelj, hogy ne képeket nézegess, mert azon nem annyira fogod látni a különbséget, elsősorban a betűkön és a vékonyabb ferde vonalakon látszik ha kicsi a pixelsűrűség.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 08. 13:17.

  22. #472
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Arra figyelj, hogy ne képeket nézegess, mert azon nem annyira fogod látni a különbséget, elsősorban a betűkön és a vékonyabb ferde vonalakon látszik ha kicsi a pixelsűrűség.
    Most nézem hogy van ennek a monitornak 29-es verziója is, annak már sokkal jobb a ppi-je.

  23. #473
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Most nézem hogy van ennek a monitornak 29-es verziója is, annak már sokkal jobb a ppi-je.
    Ami viszont magasságra alig egy ujjnyival nagyobb, mint a mostani 22-esed, tehát TV-zés esetében ugyan ott vagy.
    Minden más szempontból persze előrelépés..
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 09. 12:20.

  24. #474
    Hüffner Péter Ferenc Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 02. 14.
    Üzenetek
    2

    21:9 képarányú, 3440x1440 felbontású monitor

    Sziasztok!

    Szeretnék a közeljövőben beszerezni, egy 3440x1440 felbontású LED monitort.
    Mit gondoltok, felesleges lenne, ha támogatná a G-Sync-et és ha ívelt lenne?

    Válaszotokat előre is köszönöm!

  25. #475
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg petike9115 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék a közeljövőben beszerezni, egy 3440x1440 felbontású LED monitort.
    Mit gondoltok, felesleges lenne, ha támogatná a G-Sync-et és ha ívelt lenne?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
    Volt dolgom 34-es ívelt és sima kijelzővel is, és azt kell mondjam, hogy szerintem ebben a méretben van a legtöbb értelme az ívelt kijelzőnek és tök jó dolognak tartom monitor esetében. Végül más paraméterek miatt egy lapos modell mellett döntöttem, de igazából mindkettő kialakítás teljesen jól használható és hamar megszokható, nem olyan kardinális kérdés egyébként, mint ahogy azt sokan beállítják. És igen, simán lehet Excel-ezni, meg Photoshop-ozn ívelt kijelzőn is, nincs semmi furcsa, zavaró benne... a 3 kijelzős rendszert is beforgatnád magad felé, ez ugyan az, csak fokozat mentes.

    A G-Sync baromi drága, ha ilyet akarsz, akkor nagyon a zsebedbe kell nyúlni. Én személy szerint azt gondolom, hogy minden szempontból érdemes inkább a magasabb frissítésű paneleket vadászni (100Hz, 120Hz, 144Hz), az szerintem sokkal többet hoz a konyhára, mint a G-Sync. Ha szimulátorozni akarsz, akkor pláne fontos sok a FPS (100+), a G-Sync meg inkább akkor jön jól, ha 60 FPS alatt tudod csak kihajtani a játékot, de az meg érdemi szimulátorozáshoz alkalmatlan.

    Amúgy én is szívesen várok véleményeket, mert amikor próbáltam, én 120 FPS/120 Hz felett nem igazán láttam a G-Sync hasznát, erről másnak mi a tapasztalata?

    -----------------

    De persze ha tehetném, akkor 34-es, WQHD, 144 Hz-es, G-Sync-es és ívelt monitort vennék, 10ms alatti input LAG-os IPS, vagy VA panellel... csakhogy ilyen nem létezik és a 350 ezres ASUS PG348Q is csak 100 Hz-et tud..
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 20. 11:30.

Oldal: 19 / 22 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •