Oldal: 21 / 21 ElsőElső ||| 11 17 18 19 20 21
Találatok: 501 - 507 (507 összesen)
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.779
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Helyesbítenék, az ívelés egy ekkora monitornál már igencsak látványos lehet
    Helyesbiteni akkor kell ha hibásat irok de ez nem történt meg
    Volt ilyen monitorom, tudom miről beszélek ha azt mondom hogy nem számit annyira

Napi használatra / munkára az alacsony DPI miatt szerintem se alkalmas, ahhoz általában kell az 1440p ekkora méretnél már (bár van akit persze nem zavar)
    R * 3 + E = 0

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    20.574
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Helyesbiteni akkor kell ha hibásat irok de ez nem történt meg
    Volt ilyen monitorom, tudom miről beszélek ha azt mondom hogy nem számit annyira
    Nekem is volt, szerintem sem kardinál kérdés, de igen is látványos. A helyesbítés meg a monitor méretét illető kontextusra vonatkozott... hiszen ez egy igen nagy kijelzőnek számít, ahol igenis van már értelme az ívelésnek.

Lányi Tamás Adminisztrátor
    Üzenetek
    1.546
    Én most vettem egy LG 43UJ6307 tv-t elsősorban szimezéshez. Eddig is egy fullhd tv-n játszottam, megszoktam, hogy nagy a kép
    Első próbára azt hittem rosszul leszek, mert olyan érzés volt, mintha 25 fps-el vetítene ugyanaz a konfig ugyanazzal a beállításokkal, aztán hdmi kábel csere megoldotta a dolgot, megy szépen folyamatosan.
    A tv kiemelt tulajdonsága, az UHD és az alacsony input lag (11-14ms), game módban próbálgattam, tényleg jó gyorsan reagál. Biztos jó a 144Hz, ez csak 60-al megy, de nekem tökéletes.

Még kell vennem egy normális hdmi kábelt a végleges konfighoz, de az fura volt, hogy egy GTX960-al hajtom az assettot, full hd-ban high grafika, de csak medium post processinggel 100 körüli/feletti fps értékekkel mentem eddig.
    Most hogy próbálgattam, kicsit visszavettem a részletességen, a post processt levettem minimálisra, és 4K-ban is megvolt 70-80 fps spaban 22 AI-val. Ami még furább, hogy 4K-ban 8-10 fps-el több volt, mint 1440p-ben, ezt nem igazán értettem..., de a végleges grafikai setupot még tesztelem.

Lényeg a lényeg, szerintem most már ezek az újabb tv-k is bőven alkalmasak ilyen célokra, nem is drágák, és még tv-zni is lehet rajtuk

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    20.574
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én most vettem egy LG 43UJ6307 tv-t elsősorban szimezéshez.

Lényeg a lényeg, szerintem most már ezek az újabb tv-k is bőven alkalmasak ilyen célokra, nem is drágák, és még tv-zni is lehet rajtuk
    Így van, ha csak játékra kell, akkor teljesen jó választás lehet egy megfelelő TV is (bár megtalálni sem egyszerű), ha meg tudod oldani jól az elhelyezését.

Nekem ez sajnos nem sikerült.... amikor a monitorom helyére tettem az íróasztalra egy 40'-es UHD TV-t egy idő után teljesen agyfaszt kaptam tőle munka, vagy szörfölés közben... le kellett volna valahogy süllyeszteni az asztal szintje alá, de azt nem tudtam megoldani.

Balogh Tamás Szervertag 2018 Tomcy logója
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Helyesbítenék, az ívelés egy ekkora monitornál már igencsak látványos lehet (bazz, nem is nagyon van ennél nagyobb monitor ), illetve a TV-ékkel ellentétben itt mivel tényleg közel ülsz a kijelzőhöz, így még értelme is van! Szóval én azt gondolom, hogy az íveltség nem egy rossz dolog... de az tény, hogy túl van kicsit lihegve a téma, nekem volt 34-es ívelt és lapos kijelzőm is, mind a kettő 1-2 nap alatt simán szokható/használható bármire, nem olyan kardinális kérdés, mint ahogy beállítják. De inkább az ívelt, szerintem.

Ellenben a 144 Hz az tényleg igencsak fincsi paraméter, szóval én mindenképpen a LG 34UC79G-t venném... volt is nálam pár hétig ez a típus és nagyon bejött.

Amire viszont figyelj, hogy ha játék mellett másra is szeretnéd használni, hogy 34-es 1080p kijelzőknek a képméretükhöz képest kicsi a felbontásuk, tehát alacsonyabb a DPI a szokásosnál, kb olyan mint egy normál 27-es FHD monitor. Ez engem AC közben nem, de munka/böngészés közben zavart, ezért végül egy 34-es 1440p kijelzőt vettem, de ez már nagyon egyéni ízlés kérdése...
    Nagyrészt csak game menne rajta, munka relative kevés, meg böbgészés, de azokra a laptopot szoktam használni.
    Annyi, hogy a tv beltéri lenne rákötve még.
    Tudom sok lejön belöle, de azt az évi kb 10 alkalmat amikor valami lenne rajra nézve kibírom, a régi 55cm-s képcsöves tvnél rosszabb nem lenne tuti.

Balogh Tamás Szervertag 2018 Tomcy logója
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Óriás baszó monitor pipa!
    Vga is lesz hozzá egy hybrid 1080.

Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.779
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyrészt csak game menne rajta, munka relative kevés, meg böbgészés, de azokra a laptopot szoktam használni.
    Meg majd fogod is szerintem mert sokkal kényelmesebb a szemnek. Nagyon jó kis monitor, a 144hz-et meg csak akkor nem érzed előrelépésnek ha már azzal vagy az felett játszol Én még a monitor és a rift között is érzem azt a +50%ot.

Kb 20 éve csak lg-t veszek ha monitorról van szóm. Még 2004ből egy lcd monitorom ami még mindig megy
    R * 3 + E = 0

Oldal: 21 / 21 ElsőElső ||| 11 17 18 19 20 21

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •