Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (52 összesen)

Téma: Setup - Mit mikor miért?

  1. #26
    Posta Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 13.
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ökölszabály hogy ha emeled a guminyomást, kevésbé melegszik.
    Köszi, ezt értem is. Azt nem tudom, hogy meddig érdemes növelni.

  2. #27
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ökölszabály hogy ha emeled a guminyomást, kevésbé melegszik.
    Hol? Ha túl sok akkor a közepe ég szénné...
    Mondjuk gyanúsak azok az értékek, pláne hogy kívül melegebb hmm... De tény hogy olykor ezeknek a V8-aknak óriási nyomást kell adni GTL-ben hogy jók legyenek a hő értékek.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #28
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg csposta24 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, ezt értem is. Azt nem tudom, hogy meddig érdemes növelni.
    Azért melegedik a külseje, mert nem tudsz dőlést tenni rá és ütni vágni kell, hogy gyors legyen.
    Ezen a nyomás nem segít.
    Ilyenkor csak kísérletezni tudsz.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  4. #29
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hol? Ha túl sok akkor a közepe ég szénné...
    Mondjuk gyanúsak azok az értékek, pláne hogy kívül melegebb hmm... De tény hogy olykor ezeknek a V8-aknak óriási nyomást kell adni GTL-ben hogy jók legyenek a hő értékek.
    Ha növeled a guminyomást akkor csökken a gördülési ellenállása, (a gumi deformáció) tehát kevésbé melegszik. Extrém beállítások nem tartoznak ide.
    Ha a kerék külső, vagy belső széle melegebb, azt a kerékdőléssel szokás orvosolni.

  5. #30
    Posta Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 13.
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    Screenshot-ot gőzöm sincs, hogy csináljak, úgyhogy leírom:

    BE: 99 96 97 270 kPa JE: 75 74 76 257 kPa
    BH: 109 108 109 240 kPa JH: 91 93 91 230 kPa

    Mindez Hockenheim Short utsó kanyarjában, kicsivel az apex után.
    Elől a dőlés -1,5°, többet nem lehet.
    Az a 270-es érték már elmebeteg, vagy lazán belefér?

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csposta24 írta Hozzászólás megtekintése
    Screenshot-ot gőzöm sincs, hogy csináljak, úgyhogy leírom:

    BE: 99 96 97 270 kPa JE: 75 74 76 257 kPa
    BH: 109 108 109 240 kPa JH: 91 93 91 230 kPa

    Mindez Hockenheim Short utsó kanyarjában, kicsivel az apex után.
    Elől a dőlés -1,5°, többet nem lehet.
    Az a 270-es érték már elmebeteg, vagy lazán belefér?
    jó az!

  7. #32
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg csposta24 írta Hozzászólás megtekintése
    Screenshot-ot gőzöm sincs, hogy csináljak, úgyhogy leírom:

    BE: 99 96 97 270 kPa JE: 75 74 76 257 kPa
    BH: 109 108 109 240 kPa JH: 91 93 91 230 kPa

    Mindez Hockenheim Short utsó kanyarjában, kicsivel az apex után.
    Elől a dőlés -1,5°, többet nem lehet.
    Az a 270-es érték már elmebeteg, vagy lazán belefér?
    Ha túl magasra állítod az elsőkerék nyomást akkor azt rögtön észreveszed, mert romlik a tapadás.
    Itt van egy leírás hogy mire érdemes figyelni.

    https://docs.google.com/viewer
    GTR2, de az elv hasonló.

  8. #33
    Posta Csaba Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 13.
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha túl magasra állítod az elsőkerék nyomást akkor azt rögtön észreveszed, mert romlik a tapadás.
    Itt van egy leírás hogy mire érdemes figyelni.

    https://docs.google.com/viewer
    GTR2, de az elv hasonló.
    Köszi, ezt mindenképp át fogom nézni!

  9. #34
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt ez nem ember függő, hogy erre a beállításra miként reagál az autó, másrészt 10%-os diffizárral ne csodálkozz, ha elvándorol a segge kigyorsításon!
    Szabi, láttam már máskor is ha jól emlékszem, hogy te írtad ezt, hogy ha fickósítani akarsz akkor vedd lejjebb a diffizárat. Ha lejjebb veszed sokkal stabilabb.. 10%-on alig bírod megindítani a hátulját 100%on meg folyamatosan keresztbemegy. Ha jól sejtem ezzel azt állítod hány százalékos eltérésnél a zárjon a diffi a két kerék között ugye. Na már csak józan paraszti ésszel is belegondolva minél kisebb eltérésnél már életbe lép annál nagyobb lesz a "hatása". Szóval ezt rosszl tudod. ( szerintem )


  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, láttam már máskor is ha jól emlékszem, hogy te írtad ezt, hogy ha fickósítani akarsz akkor vedd lejjebb a diffizárat. Ha lejjebb veszed sokkal stabilabb.. 10%-on alig bírod megindítani a hátulját 100%on meg folyamatosan keresztbemegy. Ha jól sejtem ezzel azt állítod hány százalékos eltérésnél a zárjon a diffi a két kerék között ugye. Na már csak józan paraszti ésszel is belegondolva minél kisebb eltérésnél már életbe lép annál nagyobb lesz a "hatása". Szóval ezt rosszl tudod. ( szerintem )
    100%-on zár a diffi, 0%-nál pedig teljesen független a két kerék forgása. Na már most ha kanyarból kijövet nagy gázt adsz és alacsony a diffi zárása, akkor az ívbelső hajtott belső kerék (amin nincs elég súly) el fog pörögni (ettől húzol füstöt), ezáltal csökken a tapadása is, és el fogsz kezdeni driftelni. Ez nagyon kis mértékben előnyös lehet, mert amennyi veszteség a hajtáson, annyit nyersz a nagyon enyhe driftfől adódó túlkormányzottságon, és ezért jobb ívben tudsz kigyorsítani a kanyarban. De ha túl alacsony a diffi, akkor túl sok energiát pazarolsz el a belső kerék elpörgetésére (az ívkülső tapadó kerékre meg nem jut nyomaték) és a túl nagy lesz a drift is, emiatt tempót vesztesz és nem tudsz jól kigyorsítani. Túl nagy diffi esetén pedig túlságosan betapad a két hajtott kerék és nem tudsz gázzal fordulni, ami itt a GTL-ben alapkövetelmény. Ugyanis hiába tapad jól mindkét kerék, a kocsid alulkormányzott lesz és nem tudsz a jó íven full gázzal kigyorsítani a kanyarokból, ami kihat a tempódra az egyenesben is, és súlyos tizedeket buksz vele.

    Tehát a váló mellett szerintem a diffi a második legfontosabb setup, amihez hozzá kell nyúlni új pálya esetén (a többi beállítás kb minden pályánál ugyan az maradhat), el kell találni azt a zárási értéket, amikor minimálisan még pont el lehet indítani a kocsi fenekét nagy gázra (én pumpálni is szoktam olykor), de nem lesz tőle még nagyon kezelhetetlen az autó kigyorsításokon. A jó érték persze függ a pálya tapadási viszonyaitól és kanyarok jellegétől. És persze függ attól is, hogy mennyi kraft van a kocsiban, V8-cal például én mindig közel 100% diffi záron megyek, mert még így is lazán el tudja forgatni erőből mindkét kereket a verda, ha egy kis driftszögre van szükségem kigyorsításon.


    Kb hasonló igaz Coast/Motorfék értékre is, ennek az elméleti hátterét nem ismerem, de az vettem észre, hogy minél alacsonyabb értékre állítom, úgy lesz egyre érzékenyebb a kocsi fara a hirtelen gázelvétekre és ezt én ki is szoktam használni! A kanyar bejáraton általában minimális gáz mellett fékezek, majd az apex előtt egy hirtelen gázelvéttel és kis kormány rántással picit megindítom a kocsi farát, hogy jó ívre álljon, aztán a gázon állva fordulok ki a kanyarból. Tehát az én setup-jaimban a Coast értéke általában 0%-on van és ennek az esetleges negatív hatásait (instabilitás bejáraton) gázfröccsel kompenzálom. Kivétel ez alól a Porsche 912, mert a kis faros amúgy is nagyon érzékeny a popira, ott magasabb értéket használok.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 29. 01:09.

  11. #36
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    100%-on zár a diffi, 0%-nál pedig teljesen független a két kerék forgása. Na már most ha kanyarból kijövet nagy gázt adsz és alacsony a diffi zárása, akkor az ívbelső hajtott belső kerék (amin nincs elég súly) el fog pörögni (ettől húzol füstöt), ezáltal csökken a tapadása is, és el fogsz kezdeni driftelni. Ez nagyon kis mértékben előnyös lehet, mert amennyi veszteség a hajtáson, annyit nyersz a nagyon enyhe driftfől adódó túlkormányzottságon, és ezért jobb ívben tudsz kigyorsítani a kanyarban. De ha túl alacsony a diffi, akkor túl sok energiát pazarolsz el a belső kerék elpörgetésére (az ívkülső tapadó kerékre meg nem jut nyomaték) és a túl nagy lesz a drift is, emiatt tempót vesztesz és nem tudsz jól kigyorsítani. Túl nagy diffi esetén pedig túlságosan betapad a két hajtott kerék és nem tudsz gázzal fordulni, ami itt a GTL-ben alapkövetelmény. Ugyanis hiába tapad jól mindkét kerék, a kocsid alulkormányzott lesz és nem tudsz a jó íven full gázzal kigyorsítani a kanyarokból, ami kihat a tempódra az egyenesben is, és súlyos tizedeket buksz vele.

    Tehát a váló mellett szerintem a diffi a második legfontosabb setup, amihez hozzá kell nyúlni új pálya esetén (a többi beállítás kb minden pályánál ugyan az maradhat), el kell találni azt a zárási értéket, amikor minimálisan még pont el lehet indítani a kocsi fenekét nagy gázra (én pumpálni is szoktam olykor), de nem lesz tőle még nagyon kezelhetetlen az autó kigyorsításokon. A jó érték persze függ a pálya tapadási viszonyaitól és kanyarok jellegétől. És persze függ attól is, hogy mennyi kraft van a kocsiban, V8-cal például én mindig közel 100% diffi záron megyek, mert még így is lazán el tudja forgatni erőből mindkét kereket a verda, ha egy kis driftszögre van szükségem kigyorsításon.


    Kb hasonló igaz Coast/Motorfék értékre is, ennek az elméleti hátterét nem ismerem, de az vettem észre, hogy minél alacsonyabb értékre állítom, úgy lesz egyre érzékenyebb a kocsi fara a hirtelen gázelvétekre és ezt én ki is szoktam használni! A kanyar bejáraton általában minimális gáz mellett fékezek, majd az apex előtt egy hirtelen gázelvéttel és kis kormány rántással picit megindítom a kocsi farát, hogy jó ívre álljon, aztán a gázon állva fordulok ki a kanyarból. Tehát az én setup-jaimban a Coast értéke általában 0%-on van és ennek az esetleges negatív hatásait (instabilitás bejáraton) gázfröccsel kompenzálom. Kivétel ez alól a Porsche 912, mert a kis faros amúgy is nagyon érzékeny a popira, ott magasabb értéket használok.
    jól írtad. ,ha 0% a difizár akkor engedi egymástól külön futni a 2 kereket ezért nem tolja ki a seggét. Ha növeled, akkor egy bizonyos szög % után a külső kereket is bezárja és ezáltal meg fog csúszni. Nem azért csúszol ,meg ,mert szabadon fut. Épp az segíti,hogy eldifferáljon. Nem fogja be a külső íves kereket a belső íveshez. Legjobb példa,mikor volt az L200-asom és bekapcsoltam rajta a diifizárat,amit lehet 100%-nak venni /nem teljesen élethű,de valami ilyesmi! és a külső nagyobb íven mozgó kereket húzta míg a belső forgott. A coastot viszont jól mondtad. Az úgy működik,ahogy leírtad a difizár viszont fordítva. Most kipróbáltam 10-50-100 % on De már múltkor is sántított,de a Porschénál nem venni annyira észre ,de az Alfa bikább itt észrevehetőbb a különbség.

    "
    A hagyományos nyitott diffi egyenlően osztja el a motor nyomatékát a két kerék közt. Ezzel nincs is baj, amíg mindkét kerék ugyannyira tapad. Ha viszont az egyik kerék például tükörjégen áll, akkor az lényegében semennyi nyomatéktól máris kipörög. A másik, tapadó kerékre pedig pont ugyanennyi nyomaték jut: semennyi. Így nem mozdul az autó.
    Hasonló a helyzet a szűk kanyarból kigyorsító sportautóval: a kanyarban ható erők miatt a külső kerekekre tehénkedik az autó, a belsőkre alig. Így a nagy gáztól a belső, terheletlen kerék füstölve kipörög, a másik, tapadó kerékre pedig nem jut nyomaték. Ezért a kigyorsítás béna lesz, lassú. "

    - ez van mikor 0%. Itt elkezded növelni a diffizár %-át úgy rakod át a nyomatékot a külső kerékre, amit, ha túlraksz kipörög a külső kerék és kimegy a segge.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 29. 01:20.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    jól írtad. ,ha 0% a difizár akkor engedi egymástól külön futni a 2 kereket ezért nem tolja ki a seggét. Ha növeled, akkor egy bizonyos szög % után a külső kereket is bezárja és ezáltal meg fog csúszni. Nem azért csúszol ,meg ,mert szabadon fut. Épp az segíti,hogy eldifferáljon.
    Söri, nem véletlenül írtam amit írtam. Ha hirtelen túl nagy gázt adsz és kicsi a diffi zár, akkor az a kerék, amin kisebb a súly és ezáltal kisebb a tapadás, az el fog pörögni, ezáltal még inkább csökken a tapadás és farolni kezdesz. Ez önmagában még nem rossz, sőt kis mértékben előnyös is lehet! Ezzel szemben ha növeled a diffit (nem zárod, csak növeled), akkor ez a kerék nem tud elpörögni és nem is vesztesz tapadást. Csakhogy a GTL-es autók alulkormányzottak és ha nincs elég erő a motorban (általában alacsonyabb kategóriákban nincs), hogy mindkét kereket nagy gázra kicsit elpörgesse, akkor nem tudsz jó íven kigyorsítani, ezért kell csökkenten picit a diffi zárást, hogy el tud pörgetni hangyányit az egyik kereket. Ez itt így működik, kicsit mindig sodródni kell a verdával, mert itt még nem elég modern a futómű és nem tapad be eléggé az első tengely, itt gázzal (is) kell fordulni!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 29. 01:34.

  13. #38
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Söri, nem véletlenül írtam amit írtam. Ha hirtelen túl nagy gázt adsz és kicsi a diffi zár, akkor az a kerék, amin kisebb a súly és ezáltal kisebb a tapadás, az el fog pörögni, ezáltal még inkább csökken a tapadás és farolni kezdesz.
    Ezzel szemben ha növeled a diffit (ne zárod, csak növeled), akkor ez a kerék nem tud elpörögni és nem vesztesz tapadást. Csakhogy a GTL-es autók alulkormányzottak és ha nincs elég erő a motorban, hogy ilyenkor kicsit mindkét kereket elpörgesse, akkor nem tudsz jó íven kigyorsítani, ezért kell csökkenten picit a diffi zárást, hogy el tud pörgetni hangyányit az egyik kereket. Ez itt így működik.
    Pedig érzésre pont fordított. No meg első kerekesnél is. Node pont azt írják , hogy a külső-jobban terhelt kerék kap kisebb nyomatékot.. Basszus fáradt vsagyok én ehhez. Holnap lesz a napja, ill. ma ,hogy kipróbálom 5 autón meg utána olvasok. Amúgy hiszek neked,mert ennyire nem lehet ennyi év után fa lábad.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  14. #39
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Hát akkor nem mondom, hogy nincs igazad Szabi sry Bár ettől függetlenül nekem akkor is úgy tűnik/ úgy érzem hogy kisebb-el kevésbé túlkormányzott az autó. Olyan 20-30% körül szoktam lenni hátsókerekessel 50 felett meg vezetni nem tudom kb. Meg a párszáz setup guide-ból is így rémlett. De vitatkozni ezen nemfogunk

    Szerk: Bár sokat nem teszteltem a magas értékeket, mert alapból ez volt bennem, hogy ha nem stabil lejjebb vettem és eddig be is jött. De majd rápróbálok
    Utoljára módosította: sfakos; 2013. 11. 29. 14:50.


  15. #40
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Söri, nem véletlenül írtam amit írtam. Ha hirtelen túl nagy gázt adsz és kicsi a diffi zár, akkor az a kerék, amin kisebb a súly és ezáltal kisebb a tapadás, az el fog pörögni, ezáltal még inkább csökken a tapadás és farolni kezdesz. Ez önmagában még nem rossz, sőt kis mértékben előnyös is lehet! Ezzel szemben ha növeled a diffit (nem zárod, csak növeled), akkor ez a kerék nem tud elpörögni és nem is vesztesz tapadást. Csakhogy a GTL-es autók alulkormányzottak és ha nincs elég erő a motorban (általában alacsonyabb kategóriákban nincs), hogy mindkét kereket nagy gázra kicsit elpörgesse, akkor nem tudsz jó íven kigyorsítani, ezért kell csökkenten picit a diffi zárást, hogy el tud pörgetni hangyányit az egyik kereket. Ez itt így működik, kicsit mindig sodródni kell a verdával, mert itt még nem elég modern a futómű és nem tapad be eléggé az első tengely, itt gázzal (is) kell fordulni!
    A kis difi biztosnságosabb, mert ha odataposol a gázra akkor elforog a belső kerék (ahogy írtad is), amin amúgy is alig van terhelés, szóval nem történik semmi, alig gyorsulsz, a belső füstöl, de biztosabb hogy nem farolsz.
    GTR-ben ezt csinálta előttem állandóan Tomcy a Nissannal. Csak úgy füstűt a kigyorsokon. Én mikor kipróbáltam azt a beállítást ugyan korán tövig taposhattam a gázt, de azt éreztem hogy kajak nem tudok gyorsulni, mert csak eltekeri (füstöli) a belső kereket, így a külsőre meg nem marad nyomaték.

    Nagyobb difinél óvatosabb gázkezelés kell, mert hirtelen farol, mivel mindkét kerék majdnem egyszerre forog el/veszti el a tapadást, nehezebb megtalálni a csúszáshatárt, de sokkal jobb/nagyobb/egyenletesebb a gyorsulás. És gázzal helyezhető az autó hátulja, ami itt GTL-ben igen fontos.
    Szóval én azt mondom addig kell csökkenteni a difit amíg el nem forog a kerék kigyorson. Mivel akkor szarul gyorsul ez időveszteség.

    Bár a difivel nem is szoktam szórakozni. A lábammal eldöntöm mennyire zárjon épp.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  16. #41
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Bár a difivel nem is szoktam szórakozni. A lábammal eldöntöm mennyire zárjon épp.

  17. #42
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    100%-on zár a diffi, 0%-nál pedig teljesen független a két kerék forgása. Na már most ha kanyarból kijövet nagy gázt adsz és alacsony a diffi zárása, akkor az ívbelső hajtott belső kerék (amin nincs elég súly) el fog pörögni (ettől húzol füstöt), ezáltal csökken a tapadása is, és el fogsz kezdeni driftelni. Ez nagyon kis mértékben előnyös lehet, mert amennyi veszteség a hajtáson, annyit nyersz a nagyon enyhe driftfől adódó túlkormányzottságon, és ezért jobb ívben tudsz kigyorsítani a kanyarban. De ha túl alacsony a diffi, akkor túl sok energiát pazarolsz el a belső kerék elpörgetésére (az ívkülső tapadó kerékre meg nem jut nyomaték) és a túl nagy lesz a drift is, emiatt tempót vesztesz és nem tudsz jól kigyorsítani. Túl nagy diffi esetén pedig túlságosan betapad a két hajtott kerék és nem tudsz gázzal fordulni, ami itt a GTL-ben alapkövetelmény. Ugyanis hiába tapad jól mindkét kerék, a kocsid alulkormányzott lesz és nem tudsz a jó íven full gázzal kigyorsítani a kanyarokból, ami kihat a tempódra az egyenesben is, és súlyos tizedeket buksz vele.

    Tehát a váló mellett szerintem a diffi a második legfontosabb setup, amihez hozzá kell nyúlni új pálya esetén (a többi beállítás kb minden pályánál ugyan az maradhat), el kell találni azt a zárási értéket, amikor minimálisan még pont el lehet indítani a kocsi fenekét nagy gázra (én pumpálni is szoktam olykor), de nem lesz tőle még nagyon kezelhetetlen az autó kigyorsításokon. A jó érték persze függ a pálya tapadási viszonyaitól és kanyarok jellegétől. És persze függ attól is, hogy mennyi kraft van a kocsiban, V8-cal például én mindig közel 100% diffi záron megyek, mert még így is lazán el tudja forgatni erőből mindkét kereket a verda, ha egy kis driftszögre van szükségem kigyorsításon.


    Kb hasonló igaz Coast/Motorfék értékre is, ennek az elméleti hátterét nem ismerem, de az vettem észre, hogy minél alacsonyabb értékre állítom, úgy lesz egyre érzékenyebb a kocsi fara a hirtelen gázelvétekre és ezt én ki is szoktam használni! A kanyar bejáraton általában minimális gáz mellett fékezek, majd az apex előtt egy hirtelen gázelvéttel és kis kormány rántással picit megindítom a kocsi farát, hogy jó ívre álljon, aztán a gázon állva fordulok ki a kanyarból. Tehát az én setup-jaimban a Coast értéke általában 0%-on van és ennek az esetleges negatív hatásait (instabilitás bejáraton) gázfröccsel kompenzálom. Kivétel ez alól a Porsche 912, mert a kis faros amúgy is nagyon érzékeny a popira, ott magasabb értéket használok.

    Az a baj, hogy ezt így hiába magyarázod, mert nagyon autó függő!
    Nagyon nem mindegy, hogy egy Cortina, vagy egy V8 nyomatékát kell átvinni az aszfaltra!

  18. #43
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    tényleg tök más, mert a Porschénál szinte kigyorson tök mindegy mit állítottam alig bírtam megmozdítani gázzal a seggét..az Alfánál meg negyed-fél gáz között kellett játszani kigyorson 2-esbe. Lényegesen erősebb. Nem rossz autó,de nekem a Porsche jobban tetszik Csak picit lenne bikább.. De hát tesztelni kell.. / no meg ezeket sokkal nehezebb egy csülökkel vezetni, ezért is kell máshogy állítanom nekem ,mint pl. neked Szabi/ de ezt ki is próbáltad Hringen el is dobtad egyből..
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 29. 15:34.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    tényleg tök más, mert a Porschénál szinte kigyorson tök mindegy mit állítottam alig bírtam megmozdítani gázzal a seggét..az Alfánál meg negyed-fél gáz között kellett játszani kigyorson 2-esbe. Lényegesen erősebb. Nem rossz autó,de nekem a Porsche jobban tetszik Csak picit lenne bikább.. De hát tesztelni kell.. / no meg ezeket sokkal nehezebb egy csülökkel vezetni, ezért is kell máshogy állítanom nekem ,mint pl. neked Szabi/ de ezt ki is próbáltad Hringen el is dobtad egyből..
    Igen, az én technikám a folyamatos gázfröccsön alapul, tehát egyszerre nyomom a pedálokat. Ha fék és levátlás mellé nem adnék gázt, akkor sokkal magasabb Coast értéket kéne állítanom magamnak.
    Viszont a diffi-nek ilyen szempontból ehhez nincs köze, ott csak a gázt kell nyomni.

  20. #45
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, az én technikám a folyamatos gázfröccsön alapul, tehát egyszerre nyomom a pedálokat. Ha fék és levátlás mellé nem adnék gázt, akkor sokkal magasabb Coast értéket kéne állítanom magamnak.
    Viszont a diffi-nek ilyen szempontból ehhez nincs köze, ott csak a gázt kell nyomni.
    Igen és a Coast feltekerése be is jött ,amit említettél a gáz nélküli kanyarodásnál a Porschénál, hogy ne dobja ki a potrohát. Tehát azt ajánlom mindenkinek. Most már kezdek rájönni amúgy. Écaka kicsit fáradt voltam,ohgy megértsem,de már világos! Mint a vakablak.. Nem tényleg ok mán.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  21. #46
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Na tegnap próbálgattam egy kicsit ezt a diffi dolgot, igazából mindenkinek igaza van! Valóban úgy működik a dolog az elméletben ahogy írtad Szabi, Nibi meg leírta a gyakorlatot! Azért mondtam én is, hogy "stabilabb" az alacsony diffi, mert valóban az ívbelső kereket elforgatja ( tehát elméletben túlkormányozottság lép fel) viszont ettől nem farol ki, csak rosszabbul gyorsít ki. Viszont ha megindul nagyon a hátulja akkor kb. lehetetlen megfogni, mert beforgat és nincs elég erő a másik keréken hogy kihúzzon. Nagyobb diffi-vel elvileg kevésbé farol, ha mondjuk összehasonlítanánk ugyanazon a sebességen lehet ez jönne ki. De mivel ha elmegy a tapadás akkor elmegy mindkét keréken, és hirtelen túlkormányzott lesz, viszont azt vettem észre, hogy könnyebb megfogni a driftet! Tehát sokkal óvatosabban kell kigyorson bánni a gázzal, mert könnyebben megindul a hátulja (nem csak a belső kerék). Ezért gondolom én hogy "fickósabb" a nagyobb. Alfával teszteltem , de 60-tól felfele szerintem már nagyon könnyen driftbe kezd, persze ez nyilván vezetési stílus kérdése is. Pl ami a fórumon van fent setup ( nem tudom azt ki csinálta ) abban 70% a power 50% a coast, az nekem kicsit sok volt. Na most aztán semmi újat nem írtam, de mind1


  22. #47
    Kárpáti Dávid Regisztrált MrCharger426 logója
    Csatlakozott
    2014. 02. 04.
    Üzenetek
    22
    1 amatőr kérdésem lenne egy autóhoz az svm setup fájlt hova kell betenni?

  23. #48
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg MrCharger426 írta Hozzászólás megtekintése
    1 amatőr kérdésem lenne egy autóhoz az svm setup fájlt hova kell betenni?
    GT Legends\UserData\Neved\Settings\ezen belül végülis tökmind1 a mappa, ahol betöltöd a setupot már megtalálod majd.


  24. #49
    Kárpáti Dávid Regisztrált MrCharger426 logója
    Csatlakozott
    2014. 02. 04.
    Üzenetek
    22
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    GT Legends\UserData\Neved\Settings\ezen belül végülis tökmind1 a mappa, ahol betöltöd a setupot már megtalálod majd.
    köszi

  25. #50
    Dobri Szabolcs Versenyző Dobri Szabolcs logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 26.
    Város
    Nagykanizsa
    Életkor
    45
    Üzenetek
    98
    Sziasztok!

    Egy Porsche 912 setupot valaki tudna mellékelni nekem? Nem ismerem,és legalább valami kiindulási alapom lenne,az már nagy segítség.

    Köszönöm.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •