Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 98 (98 összesen)

Téma: Race videok

  1. #76

    Re: Race videok

    Lejönni lejött, de arról nem volt szó,hogy valami féle kodeket is fel kell tennem .... sebaj, kibírom.

    A videjó, klassz!
    Megtanultam belőle, hogy a piros autót messzire kell kerülni

  2. #77
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192

    Re: Race videok

    Idézet Eredetileg Dózsa Attila írta Hozzászólás megtekintése
    Lejönni lejött, de arról nem volt szó,hogy valami féle kodeket is fel kell tennem .... sebaj, kibírom.

    A videjó, klassz!
    Megtanultam belőle, hogy a piros autót messzire kell kerülni
    )) valamifele divx? azert az alap nem?

  3. #78
    Molnár Botond Regisztrált Jacek logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 23.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    192

    Re: Race videok

    Itt egy youtube-os link is nem olyan szep de ez van)

    http://www.youtube.com/watch?v=idH8bPq5zeI

    Normalis minoseg

    http://thunderracing.liveforspeed.hu...chersleben.rar
    Utoljára módosította: Jacek; 2007. 04. 27. 13:34.

  4. #79
    Dusa Tibor Regisztrált Dusa Tibor logója
    Csatlakozott
    2006. 05. 19.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    440

    Re: Race videok

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Itt egy youtube-os link is nem olyan szep de ez van)

    http://www.youtube.com/watch?v=idH8bPq5zeI
    Dusa Tibor

  5. #80
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Race videok

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Itt egy youtube-os link is nem olyan szep de ez van)

    http://www.youtube.com/watch?v=idH8bPq5zeI
    ZSÍÍÍR!!!

  6. #81
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540

    Re: Race videok

    Idézet Eredetileg Jacek írta Hozzászólás megtekintése
    Itt egy youtube-os link is nem olyan szep de ez van)

    http://www.youtube.com/watch?v=idH8bPq5zeI

    Normalis minoseg

    http://thunderracing.liveforspeed.hu...chersleben.rar


  7. #82
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: Race videok

    Sziasztok!

    Tudatlanságomat szeretném kifejezni a következő kérdéssel.
    Hogyan érhetném azt el videokészítés alatt ,hogy legyenek fix kameráim.
    Olyan beállításra gondolok ,ami pl. egy kanyarban található és nem követ egyetlen autót sem ,csak áll egymagában és az egész mezőny elhúz elötte.
    Valami hasonlóra gondolok.
    Sok videoban látok ilyet.
    De az alap visszajátszásban nem tudok ilyen kameraképet kiválasztani.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    Üdv.

  8. #83
    Rupa Zoltán Versenyző Rupa Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    585

    Re: Race videok

    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Tudatlanságomat szeretném kifejezni a következő kérdéssel.
    Hogyan érhetném azt el videokészítés alatt ,hogy legyenek fix kameráim.
    Olyan beállításra gondolok ,ami pl. egy kanyarban található és nem követ egyetlen autót sem ,csak áll egymagában és az egész mezőny elhúz elötte.
    Valami hasonlóra gondolok.
    Sok videoban látok ilyet.
    De az alap visszajátszásban nem tudok ilyen kameraképet kiválasztani.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    Üdv.
    numerikus billentyűzeten a '+'-t, '-'-t nyomogatva lehet az autók közt váltogatni, ha jó ritmusban csinálod egy fix kameránál, akkor végig tudod mutatni a mezőnyt, ez általában a futamok elején működik

  9. #84

  10. #85
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    @ Dingo : bármilyen felvételt tudsz csinálni a race 07 -ben. Van szabad kézi kamera. Nálam 'f' betű hozza elő és egérrel meg jobbra-balra-előre-hátra lehet mozgatni. / Amelyik gombra rárakod. /
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  11. #86
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    @ Dingo : bármilyen felvételt tudsz csinálni a race 07 -ben. Van szabad kézi kamera. Nálam 'f' betű hozza elő és egérrel meg jobbra-balra-előre-hátra lehet mozgatni. / Amelyik gombra rárakod. /

    Láttam, hogy van ilyen, de eszembe nem jutott volna... valamiért meg voltam győződve, hogy olyan, mint a vezetőülés, vagy a motorházon csücsülés és a többiek; de ugye itt kötelező belső nézet van, úgyhogy eszembe nem jutott kipróbálni.

    Köszi.
    (Még lehet, hogy lesz kérdésem.)
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  12. #87
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Láttam, hogy van ilyen, de eszembe nem jutott volna... valamiért meg voltam győződve, hogy olyan, mint a vezetőülés, vagy a motorházon csücsülés és a többiek; de ugye itt kötelező belső nézet van, úgyhogy eszembe nem jutott kipróbálni.

    Köszi.
    (Még lehet, hogy lesz kérdésem.)
    Én annyival egészíteném ki (bár nem vagyok nagy videós) hogy a numerikus billentyűkön is vannak különböző szabad kamera funkciók, de a játékbeállításokban a vezérlésnél arra rakod amire akarod.







  13. #88
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    No kedves "kollégák"!

    Felmerült a legutóbbi videó (Donington) után, hogy lehetséges lenne, nem csak 4:3-as méretben tudnám elkészíteni a videókat hanem megoldható a 16:9-es elrendezés. Nos egész délután próbálkoztam a felvételekkel és sikerült is átállítani a monitorom hozzá, csak van egy kis bibi még a dologgal. Szépen szélesvásznú minden a youtube feltöltés után minden okés csak a minőséggel nem vagyok megelégedve. Szerintem a rendereléssel lesz probléma mert a nyers felvétel sokkal szebb minőségű mint az elkészült youtubra felkerülő videó. Szóval szeretnék olyan segítséget kérni, hogy a normális 720p-és minőséghez milyen beállítások szükségesek a Sony Vegasban. Aki tudja az legyen szíves segítsen, mert akkor a következő videók már "szélesvásznú" formátumban kerülnének ki a kezeim közül. Egyébként a felvételt most 1280x720 felbontásban készítem. Olyan beállításokra lennénk kíváncsi mint amit az alábbi képeken láthatok. Az első ugye hogy milyen felbontásban látható a nyers videó. A második képen pedig van maga a renderelési beállítások. Aki ért hozzá az nézze át, hogy mi esetleg hol lehet rosszul beállítva a program. Egyébként 10-es Vegast használok!

    001.jpg 002.jpg

    Egyébként az elkészült próbavideó ilyen lett. Elsősorban az a bajom, hogy olyan szellemképes néha kép meg nagyon pixeles. Szerintem pocsék minőségű.....



    Köszi minden segítséget!!!







  14. #89
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Nem ismerem a vegast (sem ), de esetleg valami "lossless" kódolás a videónak vagy más formátum (pl .mov - mpeg4* tömörítéssel)?
    Nem tudom, hogy ez a progressive, ami a képen szerepel mennyire durva tömörítés...
    (Igen, tudom, hogy akkor olyan nagy lesz, hogy lefolyik a vinyóról, de a minőség rendben lesz és a gondolom a tecső úgyis butít még rajta.)


    *Azt hiszem ez elég jó minőséget ad.

  15. #90
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ismerem a vegast (sem ), de esetleg valami "lossless" kódolás a videónak vagy más formátum (pl .mov - mpeg4* tömörítéssel)?
    Nem tudom, hogy ez a progressive, ami a képen szerepel mennyire durva tömörítés...
    (Igen, tudom, hogy akkor olyan nagy lesz, hogy lefolyik a vinyóról, de a minőség rendben lesz és a gondolom a tecső úgyis butít még rajta.)


    *Azt hiszem ez elég jó minőséget ad.
    Mp4-es kódolást használok hozzá, mert az a legjobb a youtubra mint a képen is látható a "Mainconcept AVC\AAC" fajtájút de ami infot össze tudtam szerezni mindenki ezt a fajtát használja a "videósok" közül. Szóval én inkább ilyen finombeállításokra gondoltam hátha lehet valamilyen elsimítással javítható a képminőség, de az is előfordulhat, hogy ez a monitor és videokártya kombó ennyire képes sajnos....







  16. #91
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Én általában feltöltöm a nyerset, a többit a youtube megoldja, persze ez nem mindíg járható út.
    Ha valóban jó minőségű képet akarsz akkor kell a "post process". Erre a gimp-et vagy az adobe after effect-et szokták használni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2014. 05. 13. 21:46.

  17. #92
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    A monitorod tudja a full hd-t? illetve a játékot úgy használod? Mert akkor célszerűbb full hd-ba renderelni sztem és a mpeg4 HD formátumra konvertálni. Azzal többet bíbelődik a youtube feltöltéskor,de sztem jó minőség lesz belőle. Bár én pinnacle-t használok. Vagy amit Laci ír. Az még jobb ,mert egyel kevesebb konvertálás. Az lesz a legjobb minőség az biztos.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 05. 13. 23:56.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  18. #93
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...Erre a gimp-et vagy az adobe after effect-et szokták használni.
    Gimp? Megeszi a videóformátumokat is? Vagy...?




    Zoli, akkor passz, de közben jöttek nálam okosabbak is szerencsére.

  19. #94
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Ha már help.. , feltettem a win 8.1 -et és azóta a Pinnacle studio 14 nem olvassa be az mp3 fájlokat.. sehogyan sem. nem engedi berakni és nem is játsza le, csak meg jeleníti,de se belehúzni nem lehet sesemmi. 5let esetleg?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  20. #95
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Gimp? Megeszi a videóformátumokat is? Vagy...?




    Zoli, akkor passz, de közben jöttek nálam okosabbak is szerencsére.
    Menüből a Gimp tudásának kb 1%-a érhető el.
    Én pl arra használom a leg gyakrabban hogy a fényképeimet automatikusan layer-ezi. Így ami photoshop-ban negyedórás meló, itt 2perc.

    Illetve újabban a blender-t is szeretik használni, elég jó és egyedi videókat lehet vele készíteni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2014. 05. 14. 12:55.

  21. #96
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    A monitorod tudja a full hd-t? illetve a játékot úgy használod? Mert akkor célszerűbb full hd-ba renderelni sztem és a mpeg4 HD formátumra konvertálni. Azzal többet bíbelődik a youtube feltöltéskor,de sztem jó minőség lesz belőle. Bár én pinnacle-t használok. Vagy amit Laci ír. Az még jobb ,mert egyel kevesebb konvertálás. Az lesz a legjobb minőség az biztos.
    Hát ezaz, hogy nem tudja, ez egy 10 éves technika. Csak Szabi és Dezső Tomi mondta, hogy megoldható, hogy nem 4:3-ban legyenek a videóim hanem 16:9-be. Én átállítottam, csak a minőségben jelentős romlás fedezhető fel, szóval ezért gondoltam, hogy hátha valaki tud segíteni, hogy mit érdemes állítani még a Vegasban hogy jobb minőséget kapjunk. Megmondom őszintén, nagyon megszerettem mert rendkívül egyszerű szerkezet és nagyjából megtanultam rajta mindent amit lehetett. Más program ismerkedésébe nem fognék bele szívem szerint!







  22. #97
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ezaz, hogy nem tudja, ez egy 10 éves technika. Csak Szabi és Dezső Tomi mondta, hogy megoldható, hogy nem 4:3-ban legyenek a videóim hanem 16:9-be. Én átállítottam, csak a minőségben jelentős romlás fedezhető fel, szóval ezért gondoltam, hogy hátha valaki tud segíteni, hogy mit érdemes állítani még a Vegasban hogy jobb minőséget kapjunk. Megmondom őszintén, nagyon megszerettem mert rendkívül egyszerű szerkezet és nagyjából megtanultam rajta mindent amit lehetett. Más program ismerkedésébe nem fognék bele szívem szerint!
    A pixelek ellen 2 dolgot tehetsz. Tömörítés előtt, teszel rá egy kis gaussian blurt. Ha mértékkel használod akkor nem ront a képminőségen viszont az éleket és a pixelesedést szépen elfedi. De őszintén szólva nem emlékszem hogy a wegas alapból tud ilyet vagy sem.
    Ami a képminőséget illeti én általában kivágok a videóból egy 30másodperces részt, ahol sok hibát találok és azon kipróbálom hogy milyen beállításokkal adja a legjobb képet. A feltett videóban van vagy 64 szín és a bitráta sem túl acélos, de a codec is rengeteget számít.

  23. #98
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Menüből a Gimp tudásának kb 1%-a érhető el.
    Én pl arra használom a leg gyakrabban hogy a fényképeimet automatikusan layer-ezi. Így ami photoshop-ban negyedórás meló, itt 2perc.

    Illetve újabban a blender-t is szeretik használni, elég jó és egyedi videókat lehet vele készíteni.
    Nocsak... nekem a gimp még mindig egy képszerkesztő cuccos.
    (Igaz meg volt az oka, hogy nem mélyedtem el benne fejem búbjáig.)

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •