Sziasztok!

1000 ev utan ismet jelentkezem, sokan nem tudjak kozuletek, hogy Nemetorszagba tettem at szekhelyemet (munka miatt, termeszetesen). Szoval lehetoseg nyilt eloben megtekintenem az Assen TT-t (NL - 280km Neusstol, ahol lakom). Nem volt szar! Hihetetlen, hogy Hollandiaban milyen komoly kulturaja van a motorozasnak. Rengeteg motoros jott (szerintem vagy 10x-ese a brnoihoz kepest), es csodalatosabbnal-csodalatosabb motorokkal. Itt ertsetek azt, hogy nem vatta uj gepekkel "jaszkariznak", mint itthon - 3 eves a geped? egy kalap szar... -, hanem gyonyoru allapotban tartjak masinaikat. Olyan fantasztikus motorokat lattam gyari allapotban, mint Yamaha RD500, Honda NS400R, Bimotak, 851, 888 Dukik, haborus BMW-k, stb..., hogy csak kapkodtam a fejemet. Hihetetlen volt! (Itt csendesen hozzatennem, hogy ket komoly balesetet is lattam, ahol nem a motorosok voltak allatok, hanem autos balesetbol kifolyolag lett egy komoly utkozes sorozat. A kepen a hayabusas buktarol semmit sem tudok, csak elkaptam).

A palyanal a szervezettseg szinten kifogastalan volt. Ingyenes parkolas, 10 perc alatt megkozelitheto a palya, stb... Mindenki tudta a dolgat. Az autopalyarol volt xx km, de 40 perc alatt mar a tribunon ulhettunk. Volt sajat helikopter parkoloja is a track-nek...

Maguk a futamok is remekek voltak (250 annyira nem), az idot is megusztuk, Talma is meglatta csodalatos zaszlonkat, szoval nagyon klappoltak a dolgok.

Hihetetlen volt meg, hogy az emberek az autopalya melle, ill. a keresztezo feluljarokra vonultak ki es soroztek, grilleztek, vartak a nagy vonulast. Csak lestunk, micsoda program ez nekik! Persze volt egy-ket elvakult, aki mar reggel 6-kor varta a motorosokat "VOL GAS" vagy "WHEELY" feliratu sajat keszitesu zaszloikkal.

Egy szonak is szaz a vege - Assen nem veletlenul a motorversenyzes szent helye...

Mellekelek par kepet, nagyon nem fenykepeztem, mert masra koncentraltam.

Assen_TT2007