Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 29 (29 összesen)

Téma: WiFi

  1. #26
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    NA megint wifi problémám van.

    Helyet váltottunk és most már ADSL / PPPOE-s kapcsolatom van. Ma rádugtam a wifis routert.
    Megy a net kábelen a gépen, wifit is szór, viszont most már nem tud csatlakozni.

    Eddig sima dynamic ip-s netem volt (UPC) és akkor minden jó volt. Most minden beállítás úgy maradt, és nem tud csatlakozni wifin. Próbáltam már laptopon , telón mindenen de nem megy.
    Miután csináltam egy factory resetet a routeren, wifi-t visszaállítottam ugyanúgy, és most sem jó.
    Valamit változtatni kell a PPPOE miatt a wifin?
    Nem biztos, hogy értelek, DE!

    Ha minden igaz most kapsz egy adsl netet, az megy egy modembe, a modemből meg megy a routerbe a net.
    Routerbe kell lenni egy beállításnak, ahol a PPPOE-t kiválasztod és beállítod. Ha minden igaz, akkor a net előfizetésedhez tartozik egy felhasználónév/jelszó páros. Azokat oda kéne beírni és minden jónak kell, hogy legyen.
    Routert böngészőből tudod elérni, a webhely helyére írd be, hogy: 192.168.1.1 Ezután fog kérni egy felhasználónév-jelszót. Alap beállítások admin/admin szokott lenni. Egyébként könnyebb lenne, ha megtudnád a mondani a márkát és típusjelzést is.

    Közbe olvasom, hogy tplink.. Nekem TL-WR741N típusú van, de szerintem nincs nagy különbség. Tehát belépsz a netes kezelőfelületre. ( 192.168.1.1 -> admin/admin) Ezután baloldalt Networkre majd a Wanra kattintasz és középen kiválasztod, hogy pppoe. Majd utána bepötyögöd a jelszavad stb..
    Remélem tudtam ezzel segíteni.
    Utoljára módosította: Matyesz; 2011. 09. 28. 21:15.

  2. #27
    Megy a net kábelen a gépen

    Ez alatt azt értettem hogy ezeket már beállítottam, egyedül a wifire nem tudtam kapcsolódni.
    Mostmár megy, mert végül kiderült hogy a channel auto-n volt, és 6-ra kellett állítani.
    Ezután rögtön tudott csatlakozni rá bármi.
    Hátha ez segít másoknak is a jövőben

    köszi azért

  3. #28
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609
    Sziasztok!

    Ha valakinek volt dolga Access Pointként müködö routerrel, nekem konkrétan egy TP-LINK 743Nd-m van,az jelentkezzen léci.Net van rajta de a hálozatbeállitásal nem megyek semire.


    Ha esetleg Travianozni akartok itt tessék regisztrálni:
    http://www.travian.hu/?uc=hu1_6275

  4. #29
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Üdv!

    Én is keresek egy Wi-Fi hálózatban, router beállításban jártas kollégát aki tudna nekem segíteni. Van egy Smart TV-m amit szeretnék összekötni a PC-vel Wi-Fi-n keresztül. Cisco EPC3925-ös, Tré-Home-os routerem van.

    A TV a netre feltud menni, a PC-re azonban nem tud bejutni. A PH fórumán azt állítják páran, hogy a routerben van a gond, van a ki azt mondja a Tré buherálta meg, hogy ne menjenek ki multicast csomagok a Wi-Fi-n. Akinek nem a Tré szolgáltatja a routert az nem panaszkodik ilyesmire.

    Első dolgom volt, hogy a Tré nagyonszuperszervízt hívjam, de csak a diszpécser csajig jutottam el, felvette az adatokat és kapcsolta a szervizest, aki persze nem vette fel. Háromszor próbáltam!

    Szeretném megoldani ezt a problémát, mert emiatt ruháztam be egy Wi-Fi adapterre a TV-hez.

    Köszönöm!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •