Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (77 összesen)
  1. #51
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: wide screen (16:9)



    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  2. #52
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: wide screen (16:9)

    Na kép sajna boxban, de most ezért nem állítom át bill-re a cuccost.
    Majd csinálok holnap Race-ben a pályáról csak most nincs mivel a pályára menni.
    http://tryathlon.extra.hu/images/wide.jpg

  3. #53
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: wide screen (16:9)

    Ne fáradj. Amire kiváncsi voltam (és szerintem más is) az tökéletesen látszik.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  4. #54
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: wide screen (16:9)

    Sajnos közben technikai hiba folytán lehalt az extra szervere majd talán estére megy rendesen (bővítenek) sajnos addig a kép nem látszik, bár lehet berakom addig a másikra.

  5. #55

    Re: wide screen (16:9)

    Na végül is 225bw lett mert a 215 húzós volt,226 meg nemvolt sehol...
    gyerekek tartottam kicsit a 16/10es képaránytól de ez valami nagyon király!!!
    RACE alatt valami eszméletlen jó,gtr2 is a gtr 1 alatt is jo,RBR kicsit nyújtott lett de nem vészes,a többi játékot meg nemis irom ide :P (CSS,HofM&M)
    Szóval nemgyőzök betelni vele...

    Vannak hátulütői de nem vészes a bevilágitás alul felül fekete képernyőnél látszik de nem zavaró.Utánhúzás nincs a képe meg nagyon szép csak szöszölni kell a beállitásaival de ezt a prohardver cikkében levan irva..
    Képeket lusta voltam csinálni de rajta vagyok

  6. #56
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: wide screen (16:9)

    RBR azért nyúlt meg mert nincs benne alapból 16:10-es felbontás.

    http://www.widescreengamingforum.com...Games_List_-_A

    Itt találtok szinte mindenhez trükköt, patchot, hacket, ami nem támogatja a 16:10-et alapból.

  7. #57

    Re: wide screen (16:9)

    tudom de ott csak azt irták hogy az ini fájlba irjuk át a felbontást 1680*1050re de igy is kicsit lapos az autó...

  8. #58
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: wide screen (16:9)

    Visszatérve az első hozzászóláshoz. Beszereztem egy széles képű monitort és a következőket állítottam a GPL-en. Azt szerettem volna elérni, hogy ugyanakkora legyen a cockpit mint a 4:3-as képen de a látómező szélesedjen ki pont annyival mint amennyivel szélesebb a 16:10-es kép.

  9. #59
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos még nem jutottam el odáig hogy 3 jó monitorom, meg egy 100ezres Matrox Parhelia-kártyám legyen, és úgy tudom, kicsiny hazánkban még senki (GPLes) nem próbálta ezt ki.
    Gondolom irigyelni fogjátok a problémám
    Megvan a Matrox Parhelia...
    De a felbontásokkal akárhogy játszom, nem akar elindulni a GPL.
    GEM+ indítaná, és kifagy, feladatkezelőben kell lelőnöm.

    Valaki foglalkozott ilyesmivel mostanában / tudtok valami megoldást ?
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  10. #60
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Azta...múzeumból szerezted?
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  11. #61
    Olyasmi
    prohardveren találtam, lecsaptam rá, most próbálom működésre bírni.
    Egy monitorral megy a játék, szép is a képe, de a 3 monitoros konfigot nem akarja sem Matrox beállításokkal (stretch 3x1), sem winXP 3 független monitorral.
    Utoljára módosította: Brixel Laci; 2010. 10. 05. 01:04.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Sziasztok,

    Volna egy kis gondom, vettem egy 22'-es 16:10-es (1680 x 1050) moncsit és gondoltam rákötöm a Set-top-box-ra hogy megnézzem milyen rajta a TV-ézés. A moncsi HDCP támogatást tud, gondoltam ez azt is jelenti, hogy az eszközök felismerik a helyes képarányokat de nem... 16:9-esnek megfelelő kép jön a dobozból a moncsira... így mindenki kicsit gizda és nyúlánk a képen...

    Képnyújtást mindkét eszközön tudok állítani, de az sem tudja konkrétan lekezelni a 16:10-et, hanem dagivá - azaz vállassá - varázsolja az embereket.


    Azt se tudom eldönteni, hogy ez most a moncsi, vagy a set-top-box hibája...

    Mit lehet tenni?
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 01. 30. 19:16.

  13. #63
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    A monitoron nem tudod állítani, hogy automatikusan kezelje a képarányt?
    Az enyém ( Samu 2243BW) is 1680x1050-es, de ha átállítom a felbontást mondjuk 1280x720-ra, akkor alul-felül kb 1-1 centit kihagy, és így megmarad a rendes képarány. Vagy, ha 1024x768 a felbontás, akkor oldalt marad ki néhány centi, de nem nyúlik meg semmi.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  14. #64
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    A monitoron nem tudod állítani, hogy automatikusan kezelje a képarányt?
    Az enyém ( Samu 2243BW) is 1680x1050-es, de ha átállítom a felbontást mondjuk 1280x720-ra, akkor alul-felül kb 1-1 centit kihagy, és így megmarad a rendes képarány. Vagy, ha 1024x768 a felbontás, akkor oldalt marad ki néhány centi, de nem nyúlik meg semmi.
    Persze, PC-én nincs is gond, de ott azt a VGA driver vezérli. De TV-én a Set-top-boxszal ha 4:3-as adás jön, akkor azt okosan felismeri és nem húzza szét a képet 16:10-be... viszont az a 4:3-sem teljesen jó, mert nyúlánk a kép kicsit függőlegesen... tehát 16:9-esnek hiszi a kijelzőm és ezért torzít sajna.

  15. #65
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Féláron átveszem azt a "hibás" készüléket
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  16. #66
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, nem ide illő téma, de... Eddig, hihetetlen módon egy 17"-os 4:3 LCD monitoron nyomtam a versenyzést, de ez most elhalálozott 7 év becsületes helytállás után. Szóval elmentem a boltba és vettem egy 22"-os 16:10-es IPS LED monitort. Minden nagyon szép és jó, szuper! Indítom a GTL Config.exe-t, beállítom a megfelelő felbontást és hajrá, irány az aszfalt! És itt a bibi. Szép nagy képem van, csakhogy, nem teljesen olyan amilyet vártam. Ugyanis megnyúlt oldalirányba a kép. Ergo, ami eddig kör volt, az most oldalán fekvő tojásdad alakzat, a négyzet meg téglalap és az autók laposabbak, szélesebbek... Nem nagyon, de én látom és zavar. Mi a teendő ilyenkor? mit, hol, hogyan kell állítanom, hogy a kör újra kerek legyen, a négyzet újra négyzet és a monitor is teljes terjedelmében ki legyen használva? Vagy, hogy működik ez?

    Amúgy minden tiszteletem a menő V8 lovagoknak. Állat gép ez a Corvette, csak valahogy meg kéne tanulnom gyorsan menni vele!

    Apropó. Nem lehetne ez a verseny Ayrton Senna Emlékfutam?!
    Úgyrémlik nekem hogy Race07-ben, és GTL-ben is, a menük valóban elcsúsznak, kiszélesednek szélesvásznúnál is.
    Viszont az ingame motor, verseny közben, kocsiban ülve, nem nyújtja szét a kocsikat, a pályát, hanem szépen többet mutat a pályából, a melletted lévőkből.
    Még ha elforgatom a monitort, 90', és oszlop szerűen mutatja a pályát (az égboltot, és a lábadat is látod), akkor is rendben vannak az arányok.

  17. #67
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    .... Szép nagy képem van, csakhogy, nem teljesen olyan amilyet vártam. Ugyanis megnyúlt oldalirányba a kép. Ergo, ami eddig kör volt, az most oldalán fekvő tojásdad alakzat, a négyzet meg téglalap és az autók laposabbak, szélesebbek... Nem nagyon, de én látom és zavar. Mi a teendő ilyenkor? mit, hol, hogyan kell állítanom, hogy a kör újra kerek legyen, a négyzet újra négyzet és a monitor is teljes terjedelmében ki legyen használva? Vagy, hogy működik ez?

    ...
    Zoli,

    Nekem 3db van egymás mellett. A menü teljesen eltorzult, de játékban nagyon szépen változatlan minden, csak szélesebb csíkot látok. Látom a tükröket (de nem nézem, mert csak Szabi szokott villogni benne), meg mindent.

    Játékban ugyan azt kell(ene) látnod.

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    vettem egy 22"-os 16:10-es IPS LED monitort. Indítom a GTL Config.exe-t, beállítom a megfelelő felbontást és hajrá, irány az aszfalt! És itt a bibi. Szép nagy képem van, csakhogy, nem teljesen olyan amilyet vártam. Ugyanis megnyúlt oldalirányba a kép. Ergo, ami eddig kör volt, az most oldalán fekvő tojásdad alakzat, a négyzet meg téglalap és az autók laposabbak, szélesebbek... Nem nagyon, de én látom és zavar. Mi a teendő ilyenkor? mit, hol, hogyan kell állítanom?
    A menű és a HUD sosem lesz kerek, de a kocsiknak és a pályának rendben kell lennie, ha teljesen azonos felbontást adtál meg, mint amilyen a monitorodé. Ha ez így rendben van és pixel helyes a képed, akkor egy dolog miatt lehet még furcsa, ha túl nagy látószöggel (FOV) versenyzel, ilyenkor kicsit olyan haslzem effektus jön elő és torz minden a képernyő szélén. Ctrl + bal egérgomb és egér előretolás tud segíteni a problémán.

    Illetve van erre a célra külön topikunk is...

  19. #69
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene monitor beállítással kapcsolatban. Nemrég cseréltem ki a 4.3 arányú monitoromat egy 16:10 arányú 22"-os IPS LED monitorra. Beállítottam a legnagyobb felbontásra, 1920*1080-ra. Minden szép és jó volt, míg el nem kezdtem GTL-ezni. Indítom a GTLConfig.exe-t és beállítom itt is a maxot (1920*1080) lássuk mit tud a "széles vászon"! Játék betölt és látom, hogy enyhén torz, vízszintes irányban széthúzott képet kaptam. Nincs szélesebb látótér, mint eddig, csak ki van nyújtva a kép a monitor teljes terjedelmére. WTF??? Bárhol nézem a beállítást, 1920*1080-at látok, de a kép nem az amit vártam.
    Lőttem hát egy screenshotot, hogy megmutassam nektek, hátha úgy jobban látjátok mi a bajom. És itt padlót fogtam. Íme:
    GTL 2014-03-23 16-21-36-70.jpg
    Hát ez Mi??? A screenshoton egy 4:3 arányú kép van egy 16:10-es monitorról... Valójában én ezt a képet látom "széthúzva" a monitoron.
    Mit kell tennem ahhoz, hogy a GTL-em képe valóban 1920*1080 vagy egyéb más 16:10 arányú kép legyen és a kerek az kerek, a négyzet az négyzet legyen benne?
    Utoljára módosította: endrodiz; 2014. 03. 24. 10:08.

  20. #70
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Hát ez valóban nem FULL HD-ben fut, és ezért a monitoros széthúzza teljes képernyőre, ezért látod nyújtottnak.
    A GTL-en kívül minden más rendben van? Admin módban indítottad a config.exe-t?


    A HUD a GTL-ben amúgy helyes felbontás esetén is nyújtott marad 16:9 esetén, de sztem azt nyugodtan kapcsold ki, semmi olyan infó nincs rajta, amit ne tudna a XD-is
    Illetve számomra az is szembetűnő, hogy túl nagy FOV-val versenyzel, alig marad hely a képernyőn az útnak...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 03. 24. 12:14.

  21. #71
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A GTL-en kívül minden más rendben van? Admin módban indítottad a config.exe-t?
    És ez a megoldás! Erre a banális dologra nem is gondoltam! Köszi!

  22. #72
    A kérdés ugyan az, mint egy hónappal ezelőtt, de most a race07-tel kapcsolatban! Mi a fenét kell elkövetnem, hogy a játék átálljon widescreen-re??? itt ugyanis a config.exe futtatása admin módban sem működik nálam. Az újratelepítésen kívül van valami ötlete bárkinek?

  23. #73
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    A kérdés ugyan az, mint egy hónappal ezelőtt, de most a race07-tel kapcsolatban! Mi a fenét kell elkövetnem, hogy a játék átálljon widescreen-re??? itt ugyanis a config.exe futtatása admin módban sem működik nálam. Az újratelepítésen kívül van valami ötlete bárkinek?
    semmilyen módosítást nem vesz be? Nem lehet, hogy rossz fájlt indítasz?

  24. #74
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    semmilyen módosítást nem vesz be? Nem lehet, hogy rossz fájlt indítasz?
    Akár az is lehet. Mióta ez a steames variálás volt... De lényegében az egyetlen fellelhető (általam) config fájlt indítottam a gépemen. De gyanús az egész, mert nekem a C:\Program files/Steam/Steamapps/Downloading/8600 elérési úton vannak a cuccok, úgymint UserData, GameData, CustomSkins stb. ugyanakkor az itt fellelhető Race07 parancsikonnal nem indul a game egy dll hiányára hivatkozva. Stzal, mivel itt van a config.exe is... Asszem ezt a katyvaszt csak egy teljes Race uninstall-reinstall kombó tudná helyre rakni. Annyi időt meg nem szánok rá, szal marad csak a GTL nem race07-ezek nordon sem, pedig kacérkodtam a gondolattal... (Bár, ha jól belegondolok, annyi időm még van, hogy csináljak egy uninstallt...)

  25. #75
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Akár az is lehet. Mióta ez a steames variálás volt... De lényegében az egyetlen fellelhető (általam) config fájlt indítottam a gépemen. De gyanús az egész, mert nekem a C:\Program files/Steam/Steamapps/Downloading/8600 elérési úton vannak a cuccok, úgymint UserData, GameData, CustomSkins stb. ugyanakkor az itt fellelhető Race07 parancsikonnal nem indul a game egy dll hiányára hivatkozva. Stzal, mivel itt van a config.exe is... Asszem ezt a katyvaszt csak egy teljes Race uninstall-reinstall kombó tudná helyre rakni. Annyi időt meg nem szánok rá, szal marad csak a GTL nem race07-ezek nordon sem, pedig kacérkodtam a gondolattal... (Bár, ha jól belegondolok, annyi időm még van, hogy csináljak egy uninstallt...)
    Ez szerintem csak valami ideiglenes mappa lesz. Van Steamapps\Common\Race07 mappád?


Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •