Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (77 összesen)
  1. #1

    Wide screen (16:9)

    Sziasztok. Érdeklődőm nálatok (nálam lényegesen tájékozottabb GPL rajongóknál), hogy széles monitorokon, mit kell tenni, hogy a GPL torzulás nélkül fusson? Egyenlőre még nem aktuális, de lassan le kellen cserélnem a monitoromat, és 16:9-esben (pontosabban monitorban 16:10, de ez lényegtelen) gondolkodom. És megütne a guta, ha nem játszhanék a keveng game-mal. Meg pár év múlva ha lenne fullHD tévém (addigra talán olcsó lesz), azon is.
    Különösen azért is érdekes a kérdés, mert a GPL képe játékban már eleve majdnem ezt az arányt mutatja. Az alsó felső fekete sávot eltüntetve egyész jól illeszkedne a wide monitorokhoz.
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
    Zoli.

  2. #2
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Zwack írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Érdeklődőm nálatok (nálam lényegesen tájékozottabb GPL rajongóknál), hogy széles monitorokon, mit kell tenni, hogy a GPL torzulás nélkül fusson? Egyenlőre még nem aktuális, de lassan le kellen cserélnem a monitoromat, és 16:9-esben (pontosabban monitorban 16:10, de ez lényegtelen) gondolkodom. És megütne a guta, ha nem játszhanék a keveng game-mal. Meg pár év múlva ha lenne fullHD tévém (addigra talán olcsó lesz), azon is.
    Különösen azért is érdekes a kérdés, mert a GPL képe játékban már eleve majdnem ezt az arányt mutatja. Az alsó felső fekete sávot eltüntetve egyész jól illeszkedne a wide monitorokhoz.
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
    Zoli.
    Én passzolom, de BxLacinak van vmi nagyobbacska monitora, ő talán találkozott a problémával.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  3. #3
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Zwack írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Érdeklődőm nálatok (nálam lényegesen tájékozottabb GPL rajongóknál), hogy széles monitorokon, mit kell tenni, hogy a GPL torzulás nélkül fusson? Egyenlőre még nem aktuális, de lassan le kellen cserélnem a monitoromat, és 16:9-esben (pontosabban monitorban 16:10, de ez lényegtelen) gondolkodom. És megütne a guta, ha nem játszhanék a keveng game-mal. Meg pár év múlva ha lenne fullHD tévém (addigra talán olcsó lesz), azon is.
    Különösen azért is érdekes a kérdés, mert a GPL képe játékban már eleve majdnem ezt az arányt mutatja. Az alsó felső fekete sávot eltüntetve egyész jól illeszkedne a wide monitorokhoz.
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
    Zoli.
    Itt néz körül.
    http://www.widescreengamingforum.com...Games_List_-_G

    Amúgy a GTR2 tökéletesen megy 16:10-ben.
    Oldalra pár méterrel többet látni a pályából 4:3-hoz képest.
    Utoljára módosította: FRIZ 22; 2007. 03. 11. 23:52.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  4. #4

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Ja, nekem 16:9-es monitorom van, egy Sun 24" -os CRT
    (meg egy 22-es Compaq, de az csak a telemetriának )

    Nagyon bejön a kép, de nem 16:10-es a játékon belül, hanem 1280x1024.
    Egy kicsit csalok a vertical size-zal, azaz túlhúzom a függőleges méretet, hogy eltűnjön a fekete részek nagy része.
    Ez nem okoz problémát másik felbontásnál, mert az OSD több presetet tárol, és ha visszatérek Winfosba, ott az 1440x900-hoz tartozó vertical size-ra vált.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  5. #5

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Köszönöm. Ott utánanézek. A kép széthúzása ami persze megfordult bennem is, de ez TFT azt hiszem nem lehetséges. Köszi az eddigi segítséget is! De ha van még valami, akkor írjatok!

    Zoli.

  6. #6

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Nekem van egy 16:9-es LCD tv-m vga bemenettel, ha gondolod rádugom a pc-re és megnézem mit lehet kihozni belőle.
    Babinszki Gábor

  7. #7

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Captain írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem van egy 16:9-es LCD tv-m vga bemenettel, ha gondolod rádugom a pc-re és megnézem mit lehet kihozni belőle.
    Óooo! Ez nagyon jó lenne!!! Köszi!!!
    Szerintem idővel ez egyre többünket fog érdekelni!

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Te is kipróbálhatod hogy milyen lessz. Hozzáadsz egy 16:9 arányu felbontást a megjelenítési módokhoz. (lehetőleg olyat ami kifér a mostani monitorodra) és elindítod ablakban. Bár nekem nincs gpl, de ott is kell hogy működjön. De ha valami jobb lcd-t veszel és mondjuk 1400x900-ba akarsz gpl-ezni ahoz már gép is kell.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2007. 03. 13. 01:08.

  9. #9

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Ez nem így működik (sajnos)

    Elindul a gpl.exe, és átlövi a monitor felbontását az aktuálisan (valamelyik .ini fájlban) beállított értékre. A választható felbontások viszont 4:3 arányúak...

    Ez egy 1998-ban írt játék, csak full screenben, a saját beállításaival tud futni.
    Mondhatni, "dos-os" játék.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  10. #10

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Sajnos valóban nem megy így. Biztos kell hozzá valami furmány. Bár ha ilyet is lehet csinálni (a GPL is bent van a listában), van remény:

    http://www.widowpc.com/2006/03/triplehead2go.php

  11. #11

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Ez gondolom a Matrox SurroundGaming-ről szól.
    Ez elvileg működik, és vannak fórumok is róla, mit hogyan kell álllítani, hogy 3x1280x1024-es felbontásban tudd játszani a játékot.
    Sajnos még nem jutottam el odáig hogy 3 jó monitorom, meg egy 100ezres Matrox Parhelia-kártyám legyen, és úgy tudom, kicsiny hazánkban még senki (GPLes) nem próbálta ezt ki.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  12. #12

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Sajnos még nem jutottam el odáig hogy 3 jó monitorom, meg egy 100ezres Matrox Parhelia-kártyám legyen, és úgy tudom, kicsiny hazánkban még senki

    Igen ez az. Hát bizony ez valóban nem olcso megoldás. Nagy élmény lehet.

  13. #13

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Sziasztok!

    Megtaláltam a megoldást, és működik is. Akár a FullHD felbontásban (vagy akár az Apple 30 colos monitorának a 2560x1600 ( 8: 5) felbontása, vagy a hárommonitoros verzió is. Már csak egy fullHD TV, vagy monitor kéne.

    http://forum.rscnet.org/showpost.php...9&postcount=48

    Köszi a hozzászólásokat!
    Szép napot nektek!

  14. #14
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Sziasztok!
    Pénteken elviszik a 19"-es 4:3-as standard oldalirányú LCD-m és gondolkodok rajta, hogy veszek egy wide 20"-os LCD-t.
    Megéri Wide-ot venni? Látni annyival többet oldalirányba, többet ad így a játék?
    Azért kérdezem ezt most mert ha megéri és jól lehet így játszani akkor kipróbálom (holnap le kell adnom a nagykernek a rendelést, hogy pénteken átvehessem kedvenc futáromtól

  15. #15
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Meg. Minden mostani játék kiválóan támogatja ezeket a felbontásokat, és jó is, főleg kocsisokban, ahol ugye nagyobb látószög -> jobb sebességérzet. És 16:9-es filmet nézi is jobb rajta mint simán, és azért az a gyakoribb, mostanában már a tv rip-ek sem 4:3-asak

  16. #16
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Norbi írta Hozzászólás megtekintése
    Meg. Minden mostani játék kiválóan támogatja ezeket a felbontásokat, és jó is, főleg kocsisokban, ahol ugye nagyobb látószög -> jobb sebességérzet. És 16:9-es filmet nézi is jobb rajta mint simán, és azért az a gyakoribb, mostanában már a tv rip-ek sem 4:3-asak

    Meggyőztél bár 20"-os lesz de kacsintgatok a 22" felé
    Kitudja mi lesz mindenesetre most megveszem ezt aztán a főnököm átveszi 1 hónap múlva ha nem jönne be

  17. #17

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Én is gondolkodom rajta de inkább a 22" felé csak tényleg nemtudom hogy jobb-e meg milyen felbontásokat támogat,most 19es sima van a filmet meg tv-n nézem de gondolkodtam azon is hogy venni egy lcd tvt valami 82est és a kormányt átépiteni az lcd elé igy a játék is meg a film is nagyban fog menni
    Már csak tipust márkát kéne nézegetni nomeg elfogadható ára is legyen

  18. #18
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Elfogadható ár: Belinea 22"
    Olcsó és ha beállítod a színeket még veri is a többi társát a piacon.

  19. #19
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Tóth Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Én is gondolkodom rajta de inkább a 22" felé csak tényleg nemtudom hogy jobb-e meg milyen felbontásokat támogat,most 19es sima van a filmet meg tv-n nézem de gondolkodtam azon is hogy venni egy lcd tvt valami 82est és a kormányt átépiteni az lcd elé igy a játék is meg a film is nagyban fog menni
    Már csak tipust márkát kéne nézegetni nomeg elfogadható ára is legyen
    Samsungot ajanlanam. Egy pcguru ismerosom azt mondta, hogy ez az a marka ami megfelel tv-nek is meg monitornak is. Egy a tuti, LG-t nehogy vegyel!!!!

    Kicsit keresgeltem. Azt hiszem ezt vette meg monitornak.
    http://www.samsung.com/hu/products/t...s/le40m71b.asp
    Utoljára módosította: Nagypál Péter; 2007. 04. 12. 14:05.

  20. #20

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Egy a tuti, LG-t nehogy vegyel!!!!:
    Ezt mire alapozod?

  21. #21
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt mire alapozod?
    Eddig barmi, amibol LG-t vettem az beszart, de lehet, hogy az LG jobban utal engem, mint en ot.

  22. #22

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig barmi, amibol LG-t vettem az beszart, de lehet, hogy az LG jobban utal engem, mint en ot.
    LCD is?

  23. #23
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    LCD is?
    LCD-be meg nem vettem, de a parametereit tekintve nem is fogok.
    Talan az LG-nel dolgozol, hogy igy veded?

  24. #24

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    LCD-be meg nem vettem, de a parametereit tekintve nem is fogok.
    Talan az LG-nel dolgozol, hogy igy veded?
    Ja nem neem Csak érdekelt hogy mi a tapasztalat. De végül is akkor nincs

  25. #25
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: GPL wide screen (16:9)

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    LCD-be meg nem vettem, de a parametereit tekintve nem is fogok.
    Talan az LG-nel dolgozol, hogy igy veded?
    Nekem melóhelyen is (17" tft) és otthon is (19" tft) az van, és semmi gond egyikkel se évek óta.
    Biztos van szebb színű, de ár/érték arányt nézve nekem tökéletesek.


    Kollégám nemrég vett Samsungot, 2 napig ment, nem tudták kicserélni, cirka 1 hónapja nincs monitora...

    Szóval szerencs kérdése is.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •