Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (39 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Melegszívü nVidia

    Kéthete a barátokkal rendeztünk kis hálópartit, (nagy lövöldözés meg minden ami kell) aminek az lett a vége hogy kb 20h-t ment folyamatos terhelés mellet kis fx5900-asom. Ez teljesen szokásos ilyen alkalmakkor, és azelőtt nem is volt ezzel problémám. Másnap mikor beléptem a gtr-be 1 idő után elfagyott. A spa-i futamon pedig 1x csak átlátszó lett az aszfalt és lett olyan szaggatás. Még sikerült kilépni de utána már újra sem indult a rendszer. Kis totózás és próbálgatás után kiderült hogy a videókártya adtafel a harcot. Kicsit ugyan már az elején is gyanus volt hogy 68c-röl indúl,de azelőtt nem volt nvidiám és lekorlátozás is 120c volt, így gondoltam 1 ilyen hájend videókártyánál ez biztos normális. De miután kiderült hogy mégse így fogtam és szétszedtem hogy lássam mégis mi a helyzet. Hát mitmondjak... Volt nagy szájtátás meg szemmerengetés. Ilyet még életemben nem láttam. Eddigi informatikus pályafutásom allat több mint 100 gépet raktam össze, így hamar megtanultam hogy a hővezető pasztából a kevesebb a jobb. Ugyanis a tévhiedelemmel ellentétben nem vezeti jól a hőt! Hogy még is használjuk, az azért van mert a levegőnél (ami viszont kifejezetten jó hőszigetelő) még így is sokkal jobb. De aranyszabály hogy csak annyit szabad rátenni hogy a két felület közötti egyenetlenséget kitöltse (amit ugye a levegő töltene ki) és ahhol lehet ott inkább a két fém érintkezzen 1mással. A fémsapkán kb 4-5mm !!! vastag paszta volt már szinte ráégve a gpura! Mivel nem volt megfelelő méretü lemezem amivel kitölthettem volna a rést, miután nagynehezen lekapargattam a pasztát. Előszedtem a kedvenc ezüstös pasztámat és avval töltöttem ki a rést. A gpu maradék felületét pedig sima pasztával (az nem vezeti az áramot) töltöttem fel. (Csak össze hasonlítás képp az elhasznált paszta mennyiség kb 150 cpu-ra lett volna elég...) Ez után összeraktam és láss csodát 52c-röl indul. De ez még mindig kevés lett volna mivel terhelés alatt még mindig felment 80c fölé, így a játékban bekapcsoltam a vsync-et. Így most stabilan 64c-re állt be terhelés alatt, ami már egész jó. Minden esetre nem csodálkozom hogy az ATI miért pont ennél a szériánál vette át az eladásokban a vezetést...

  2. #2

    Re: melegszívü nvidia.

    Jol ertem azt, hogy a gpu nem ert hozza a hutohoz?
    Pataki Adam

  3. #3
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Üzenetek
    699

    Re: melegszívü nvidia.

    Én személy szerint meg vagyok elégedve az NVIDIA videokártyámmal,eddig nem volt vele bajom.Kb.1 éves a gépem,akkor teljesen újat építettem,és egy 7800GTX Top Edition került bele,ami akkor volt a Nr.1 ennél a gyártónál.De nekem terhelés alatt sem megy feljebb 65 foknál a hőmérséklet(mondjuk nagy a ház is,illetve tele van ventillátorral is).A GTR2 futtatása alatt 53C-ig megy csak fel. Mondjuk elég húzós is volt az ára akkor...illetve az egész gépnek,de vettem egy "nagy levegőt",és meglett álmaim gépe
    Utoljára módosította: sancyy; 2007. 02. 21. 12:14.
    Kunszabó Sándor

  4. #4
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Zajcev írta Hozzászólás megtekintése
    Jol ertem azt, hogy a gpu nem ert hozza a hutohoz?
    Pontosan erről van szó.

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg sancyy írta Hozzászólás megtekintése
    Én személy szerint meg vagyok elégedve az NVIDIA videokártyámmal,eddig nem volt vele bajom.Kb.1 éves a gépem,akkor teljesen újat építettem,és egy 7800GTX Top Edition került bele,ami akkor volt a Nr.1 ennél a gyártónál.De nekem terhelés alatt sem megy feljebb 65 foknál a hőmérséklet(mondjuk nagy a ház is,illetve tele van ventillátorral is).A GTR2 futtatása alatt 53C-ig megy csak fel. Mondjuk elég húzós is volt az ára akkor...illetve az egész gépnek,de vettem egy "nagy levegőt",és meglett álmaim gépe
    Linux elmegy akármin, úgy hogy nekem szinte mindig low-end gépem volt. Évente kb 15eFt-ot költöttem fejlesztésre, amiből minden évben megdupláztam a cpu-sebességét és a ram méretét. Igaz nem is játszottam semmivel, legfeljebb kipróbálász szinten.
    GTR2-előtt be volt tervezve 1 xp3000-9800pro-1gb ram "fejlesztés". De mikor megjelent és leteszteltem 1 ilyen konfigon én is nagylevegőtt vettem és úgy döntöttem nem lessz gépfejlesztés. A teszteken átlagosan 3-8fps-el ment többet mint a mostani gépem. (xp1800-fx5900-512mb ram.) Nem mondom hogy nem volt nagy a kísértés hogy összedobjak 1 olyan gépet amin meg se riccen, de nem engedhetem meg magamnak hogy erre költsem a pénzem. Úgy hogy maradt hogy dx7-minden low. És az 1.1-es patch óta online is 30-120fps között van időjárástól és pályától függően. Ha sikerül 1 megfelelő méretü rézlemezt beszerezni akkor valószínü nálam is helyre áll a rend, de azért ez mégis csak nagy baklövés.

  6. #6

    Re: melegszívü nvidia.

    Ez a hiba nem Nvidia hiba, hanem a gyártóé, aki odakente a sok cuccot.

    Egyébként teljesen igazad van a "paszták" használatáról. Én már olyannal is találkoztam, hogy egyáltalán nem indult el gép, mert a proci és a hűtő között lévő cucc leföldelte a gépet... És még ha megengeded, én pl.: sose használok ezüst szilikont, mert az technikailag szinte szigetel. Csak nagyon vékonyan fehéret, de tényleg csak leheletnyit.

  7. #7
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: melegszívü nvidia.

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

    A sulinet lejárta elött vettünk az öcsémnek egy gépet, vagyis ha úgy vesszük magamnak egy külön gépet. Persze csak integrált videókártya volt benne, ezért a maradék pénzemből gyorsan szereztem egy Geforce FX5500 128MB-s kártyát. Persze sokkal jobb az integráltnál, de meglepődve vettük észre, hogy az én régi Ati Radeon 8500 128MB-s kártyám sokkal jobban teljesít. Az öcsém rágta is a fülem, hogy cseréljünk, mert nekem a GPL-hez elég ez is. Na ma gondoltam megnézem milyen kártya is ez. Beletettem a gépbe, legfrissebb driver fel és nézzük. A GT-Legends demoja úgy akadozott miközben minden minimumon volt, hogy nem lehet vele játszani, míg a régi Ati-n gyönyörűen futott alapbeállításokkal. Tudom hogy ez a Geforce FX5500 nem egy nagy kártya, de létezik, hogy az én kb 6 éves Ati-m ennyivel jobb nála? Ez gyárilag ilyen sz*r, vagy csak az enyém lett elb*szva? Jah igen, és tudtok valami megbízható teljesítménymérő progit? És még leutoljára, milyen kártyát ajánlanátok olyan 20.000Ft-ért?

    Segítségeteket előre is köszönöm.

  8. #8
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: melegszívü nvidia.

    Jah igen, és ezen a Geforce-on csak hűtőbordák vannak, ha rátennék egy ventillátort segítene rajta valamennyit?

  9. #9
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Jah igen, és ezen a Geforce-on csak hűtőbordák vannak, ha rátennék egy ventillátort segítene rajta valamennyit?
    Tuti nem segítene, attól nem lenne gyorsabb a procija.
    Amit én tudok, hogy az FX egy gyenge széria, de azt én se tudtam, hogy ennyire.
    Én egy GeForce 6600 GT-t vettem az ősszel és nagyon meg vagyok elégedve vele, minden új játék (GT Legends, WTCC, GTR2) fut rajta szépen, és 24 k huf volt az ára. Azóta sztem még lejjebb ment.
    Namost a történet túl szép lenne így, az hozzátartozik, hogy ezt a procit többféle kártyán lehet megvenni. A full gyári NVidia akkor is valami 40 k lett volna, én egy noname (Manli) kártyára applikálva kaptam meg ennyiért, kábé 10-15% teljesítményvesztést prognosztizáltak nekem majd féláron, nekem megérte így.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  10. #10

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

    A sulinet lejárta elött vettünk az öcsémnek egy gépet, vagyis ha úgy vesszük magamnak egy külön gépet. Persze csak integrált videókártya volt benne, ezért a maradék pénzemből gyorsan szereztem egy Geforce FX5500 128MB-s kártyát. Persze sokkal jobb az integráltnál, de meglepődve vettük észre, hogy az én régi Ati Radeon 8500 128MB-s kártyám sokkal jobban teljesít. Az öcsém rágta is a fülem, hogy cseréljünk, mert nekem a GPL-hez elég ez is. Na ma gondoltam megnézem milyen kártya is ez. Beletettem a gépbe, legfrissebb driver fel és nézzük. A GT-Legends demoja úgy akadozott miközben minden minimumon volt, hogy nem lehet vele játszani, míg a régi Ati-n gyönyörűen futott alapbeállításokkal. Tudom hogy ez a Geforce FX5500 nem egy nagy kártya, de létezik, hogy az én kb 6 éves Ati-m ennyivel jobb nála? Ez gyárilag ilyen sz*r, vagy csak az enyém lett elb*szva? Jah igen, és tudtok valami megbízható teljesítménymérő progit? És még leutoljára, milyen kártyát ajánlanátok olyan 20.000Ft-ért?

    Segítségeteket előre is köszönöm.
    használt 6600gt-t

  11. #11
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom hogy ez a FX5500 nem egy nagy kártya, de létezik, hogy az én kb 6 éves Ati-m ennyivel jobb nála?
    Elvileg hasonló teljesítményűnek kéne lennie, az FX5200 a tesztekben egy GF3-sal egyenértékű, ami a 8500 nagy vetélytársa volt anno, az 5500 pedig egy némileg upgradelt változata az 5200-nek.
    Ha viszont egy 64bites 5500-t sikerült venni,az valóban sokkal gyengébb.
    Vagy lehet driverprobléma, az FX-ekhez a legjobb driver az 53.03 és az 56.72 volt, ez tapasztalat, mint régi 5600 tulaj mondom.Az újabbak mint sz@rok voltak hozzá.
    Én egyébként egy 7600GS-t vennék ennyi pénzért.

  12. #12
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: melegszívü nvidia.

    Köszönöm szépen a segítséget. Elösször is ezt a driver dolgot még megnézem, hátha egy kicsit összeszedni magát. Aztán nekiállok összekuporgatni ennyi pénzt, és addig még meglátom. Mindenesetre már van egy Inno3D 6600Gt 17,000 HUF-ért. De elöbb pénzt kell szereznem.

  13. #13
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: melegszívü nvidia.

    Én inkább 6600-as helyett egy x1600-as ATI-t választanék de te tudod!
    Sajna a 6xxx széria nagyon tréé persze nem annyira rossz mint az 5-ös.

  14. #14
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Én inkább 6600-as helyett egy x1600-as ATI-t választanék de te tudod!
    Sajna a 6xxx széria nagyon tréé persze nem annyira rossz mint az 5-ös.
    Mondjuk ezek után én is szívesebben választanám az ATI-t. Majd nekiülök, és a neten felhajtom a videókártya teszteket, aztán majd meglátom.

  15. #15
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ezek után én is szívesebben választanám az ATI-t. Majd nekiülök, és a neten felhajtom a videókártya teszteket, aztán majd meglátom.
    Teszt

    http://prohardver.hu/cikkek/2006-09-...e/oldal_5.html

    És még ajánlanám a 7300GT-t is.

  16. #16
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Teszt

    http://prohardver.hu/cikkek/2006-09-...e/oldal_5.html

    És még ajánlanám a 7300GT-t is.
    Épp ezt a cikket olvastam az elöbb. Hát igen, én is az Ati X1600 Pro-ra gondoltam, mert ez az FX5500-as volt az első, és lehet az utolsó GeForce kártyám. Kicsit bizalmatlan lettem az Nvidiakkal szemben. A teszteken hátul van az X1600 Pro, de régen a Radeon 8500-at sem favorizálták az akkori cikkek, és nekem még mindig elég volt. Hát még tényleg nem tudom mi legyen, vagy Ati X1600Pro, vagy Geforce 6600Gt, vagy Geforce 7300GT, vagy Ati X800 illetve X850 valamelyike lesz. Nekem úgyis csak a GT-Legendshez, Rfactor 79 modhoz kellenek. Ezeken a kártyákon simán fut mindegyik, úgyhogy nem tudom mi lészen.

  17. #17

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Épp ezt a cikket olvastam az elöbb. Hát igen, én is az Ati X1600 Pro-ra gondoltam, mert ez az FX5500-as volt az első, és lehet az utolsó GeForce kártyám. Kicsit bizalmatlan lettem az Nvidiakkal szemben. A teszteken hátul van az X1600 Pro, de régen a Radeon 8500-at sem favorizálták az akkori cikkek, és nekem még mindig elég volt. Hát még tényleg nem tudom mi legyen, vagy Ati X1600Pro, vagy Geforce 6600Gt, vagy Geforce 7300GT, vagy Ati X800 illetve X850 valamelyike lesz. Nekem úgyis csak a GT-Legendshez, Rfactor 79 modhoz kellenek. Ezeken a kártyákon simán fut mindegyik, úgyhogy nem tudom mi lészen.
    ha én ilyesmi kártyát vennék, akkor x1650 XT-t vennék, igaz az egy 10essel drágább, de ezeket mind veri. a 7600 gt-t is kicsivel, és az atinak jobb minőségű az AA-AF-je.

  18. #18
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    ha én ilyesmi kártyát vennék, akkor x1650 XT-t vennék, igaz az egy 10essel drágább, de ezeket mind veri. a 7600 gt-t is kicsivel, és az atinak jobb minőségű az AA-AF-je.
    Mondjuk ezek még csak tervezgetések, mivel üres a zsebem, és elöbb még Ratesznak is ki kell fizetnem a GT-Legendset.

  19. #19

    Re: melegszívü nvidia.

    Van egy 7600gt-m vadi zsír bontatlan eladó!

  20. #20
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Én inkább 6600-as helyett egy x1600-as ATI-t választanék de te tudod!
    Sajna a 6xxx széria nagyon tréé persze nem annyira rossz mint az 5-ös.
    Geri ne beszélj hülyeséget a 6600GT abban az időben a középkategóri királya volt. Szinte minden cikkben azt írták róla. Nekem is volt és nagyon jól tuninigolható.

  21. #21
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Geri ne beszélj hülyeséget a 6600GT abban az időben a középkategóri királya volt. Szinte minden cikkben azt írták róla. Nekem is volt és nagyon jól tuninigolható.
    Áááá én nem vettem volna olyat azt biztos mondjuk x800pro-xtpe-m volt

  22. #22
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: melegszívü nvidia.

    Ami az nvidia 5xxx-es sorozatát illeti az volt a mélypont. Utána kicsit összekapták magukat. Ha sikerül jó árban hozzájutni, nyugodtan megveheted elvégzi a dolgát. Személyszerint én is jobban kedvelem az ati-t de ennek teljesen szubjektív okai vannak, és nem a teljesítménye vagy az ára miatt. Ha szűk a keret érdemes vásárlás előtt eldönteni hogy mi a fontos. FPS vagy csilli-villi. Ha az fps akkor érdemesebb 1 generációval régebbi de felsőkategóriás kártyát venni, mint a legújabból a butitott változatot. Lásd fx5500-R8500.

  23. #23
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: melegszívü nvidia.

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Épp ezt a cikket olvastam az elöbb. Hát igen, én is az Ati X1600 Pro-ra gondoltam, mert ez az FX5500-as volt az első, és lehet az utolsó GeForce kártyám. Kicsit bizalmatlan lettem az Nvidiakkal szemben. A teszteken hátul van az X1600 Pro, de régen a Radeon 8500-at sem favorizálták az akkori cikkek, és nekem még mindig elég volt. Hát még tényleg nem tudom mi legyen, vagy Ati X1600Pro, vagy Geforce 6600Gt, vagy Geforce 7300GT, vagy Ati X800 illetve X850 valamelyike lesz. Nekem úgyis csak a GT-Legendshez, Rfactor 79 modhoz kellenek. Ezeken a kártyákon simán fut mindegyik, úgyhogy nem tudom mi lészen.
    Egy X850pro-m van eladó ha ez segit vmit!
    Agp-s rettenetesen tuningbarát, van rajta egy artic cooling ati silencer, ez egy jóóóó nagy tuninghütő (megvan a gyári is de hangos volt) SEMMI hangja, 1 éves, problémamentes, eredeti ati - ati, doboza tartozékai is megvannak

    Dx8-ban 1600x1200ban nyomtam vele sokáig medium-high beállításokkal 40-80 FPS online teljes mezőnnyel.
    Továbbá fontos tényezőnek tartom hogy az Ati kártyák képminősége pont autós progik alatt sokkal jobb mint az nvidiák (kivétel az uj 8000 széria), ez a sokkal precizebb 16x anisotropic filternek köszönhető.
    Ha megfigyeled nvidia kártyákon a fehér csikok a pálya szélén rondán elmosődnak a távolban, atin nincs ilyen.

  24. #24
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: melegszívü nvidia.

    Na igen az x800pro az elég jó kártya, mivel elég sokáig használtam én is csak jókat tudok róla mondani.
    A vetélytárs 6xxx-es kártáyiról ezzel szemben hát nemtudom elég sok rosszat.
    Az 5-ös széria kép az ATI kártáyihoz képest bizony sokkal rosszabb volt.
    A 6-os széria valamivel jobb de az ATI akkori kártáyi még mindig szemmel láthatóan leverték őket.
    Ez a 7-es szériánál már alig észrevehető de valóban autós game-k esetében még mindig látszik a különbség viszont itt már a gyorsaságban az Nvidia nyert hiába én is 7900GS-el nyomom most.
    Szóval akinek a képminőség is fontos és a 6xxx vs x100 széria között vacilál ott sztem nem kérdéses a dolog és még kompromisszumot sem kell kötni mert az ATI kártáyi itt még nagyon jók voltak.

  25. #25
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: melegszívü nvidia.

    És arról mi a véleményetek, hogy a 6800GS kártyám mellé beszúrnék még egy ugyanilyet az alaplapba. Van valakinek SLI-vel tapasztalata? Nekem ez a kártya nagyon jól működik, és most talán tudok is venni mellé párját kb 24 ezresért. Vélemény?
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •