Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (74 összesen)

Téma: NGT Brno 07/01/14

  1. #1
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    NGT Brno 07/01/14

    A-futam

    Nevezés után a távolmaradásukat a fórumon jelezték: Dusa Tibor, Fehér Norbert
    Wurmup-ról esett ki: Antal István


    Zsebe Gábor
    Az időmérőn nem tartotta be a boxutcában a sebességhatárt és balesetet okozott, büntetése 5 liszenszpont levonás.

    Piski Tamás
    389 Nekimegy Szirácki Balázsnak, büntetése 5 liszenszpont levonás.

    Szirácki Balázs
    435 Nekimegy Zsebe Gábornak, büntetése 5 liszenszpont levonás.

    Sándor Tibor
    351 Megbontja a formációt, büntetése 5 liszenszpont levonás
    455 Féktávon nekimegy és megforgatja 360fokban Takács Gyulát, aki forgás közben „rákormányoz” a forgásra és egyenesbe állítja az autóját egy teljes kör megtétele után. Tibor büntetése 10 liszenszpont levonás
    Büntetése összesen 15 liszenszpont levonás.
    Mivel a futam előtt rendelkezésre álló 7 liszenszpontja ezzel elfogyott, így a donnington-i futamot a szabályok értelmében kénytelen lesz kihagyni.

    Csányi Balázs
    620 A kavicságyba löki Takács Gyulát, büntetése 8 liszenszpont levonás.
    Mivel a futam előtt rendelkezésre álló 6 liszenszpontja ezzel elfogyott, így a donnington-i futamot a szabályok értelmében kénytelen lesz kihagyni.

    Kolozs Tamás
    1045 Kilöki Pintér Attilát, büntetése 8 liszenszpont levonás.
    1075 Szabálytalanul jön vissza egy kicsúszás után Sándor Tibor elé, büntetése 8 liszenszpont levonás.
    1110 Kilöki Sándor Tibort, büntetése 10 liszenszpont levonás.
    Büntetése összesen 26 liszenszpont levonás, plussz a következő 2 futamán boxutcai rajt.
    Mivel a futam előtt rendelkezésre álló 16 liszenszpontja ezzel elfogyott, így a donnington-i futamot a szabályok értelmében kénytelen lesz kihagyni.

    B-futam

    Barzó László
    160 Formáció megbontása, büntetése 5 liszenszpont levonás.

    Majer Tamás
    290 Formáció megbontása, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    795 Kifékezés közben nem tudja tartani az általa választott belső ívet és nekiütközik Góg Péternek, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    1910 Majer Tamás, Kunszabó Sándor, az esetet a Versenybíróság nem találta szabálytalannak.
    Büntetése összesen 10 liszenszpont levonás.

    Zakar Zsolt
    320 Négy kerékkel elhagyja a pályát és visszaáll a helyére, büntetése következő futamán utolsó rajthely.

    Ferencz Gábor
    460 Kiforgatja Kunszabó Sándort, büntetése 10 liszenszpont levonás.

    Juhász Áron
    1310 Becsúszva előz és kilöki Horváth Gábort, majd visszaengedi. Büntetése 8 liszenszpont levonás lenne, de mivel visszengedte maga elé Gábort így büntetése 4 liszenszpont levonás.
    5260 Előzés közben T1-ben nem tud befordulni és kilöki Horváth Gábort, miután a féktávhoz közeledve Gábor oldalról nekiutközik Áronnak. Az esetet a Versenybíróság versenybalesetnek minősíti.

    Horváth Gábor
    2480 kilöki Buczkó Zoltánt, majd visszaengedi. Büntetése 8 liszenszpont levonás lenne, de mivel visszengedte maga elé Gábort így büntetése 4 liszenszpont levonás.

    C-futam

    Nem történt incidens.

  2. #2
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Zsebe Gábor
    Az időmérőn nem tartotta be a boxutcában a sebességhatárt és balesetet okozott, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    Kinek okoztam balesetet? Mert én nem vettem észre?
    435 Nekimegy Zsebe Gábornak, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    Itt se vettem észre! Lehet, hogy máshol voltam?
    A büntetést elfogadom! Túlzásnak tartom, hogy a sebesség túllépése miatt a liszenszpontok harmadát levonjátok. Ilyen még a F-1be sincs.

  3. #3
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    1310 Becsúszva előz és kilöki Horváth Gábort, majd visszaengedi. Büntetése 8 liszenszpont levonás lenne, de mivel visszengedte maga elé Gábort így büntetése 4 liszenszpont levonás.

    Ez jó, több pontot levontok tőlem mint ezért az esetért?

  4. #4
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Az időmérő replayt megtalálom valahol?

  5. #5
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Antal István írta Hozzászólás megtekintése
    A-futam

    455 Féktávon nekimegy és megforgatja 360fokban Takács Gyulát, aki forgás közben „rákormányoz” a forgásra és egyenesbe állítja az autóját egy teljes kör megtétele után.
    Ollé!
    Ez nem volt semmi! Mázlim volt!

  6. #6
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Szirácki Balázs
    435 Nekimegy Zsebe Gábornak, büntetése 5 liszenszpont levonás.

    Ezt meg főleg túlzásnak tartom. Az a cél, hogy az 5. versenyen már csak 10-en induljanak? Ha ilyen szigorúan itélkeztek akkor az lesz.

  7. #7
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Abay László:5
    Ambrózy Pál:5
    Antal István:14
    Bajka Tamás:1
    Balogh János:3
    Balogh Tamás:12
    Barta Tibor:13
    Beda Tibor:2
    Benczédi Zsolt:13
    Böjtös Géza:11
    Csányi Balázs:6
    Csiki Péter:12
    Dobos László:10
    Dózsa Attila:9
    Dózsa Ákos:1
    Dusa Tibor:10
    Harcsa István:11
    Holecskó Mihály:13
    Horváth Gábor:10
    Juhász Áron:10
    Kigyós Gergely:13
    Kiss Attila:2
    Körmöndi Attila:13
    Kunszabó Sándor:13
    Lehr Attila:13
    Martonfi Gábor:5
    Mészáros József:10
    Monori Gyula:10
    Niebel Zoltán:12
    Pataki Ádám:5
    Pintér Attila:5
    Piski Tamás:7
    Puskás Zoltán:13
    Rádi Péter:7
    Sándor Tibor:7
    Szabó Dávid:11
    Szabó Jácint:12
    Szekeres Zoltán:12
    Szekér Zoltán:5
    Takács Gyula:10
    Vígh Lóránd:5
    Zsebe Gábor:7

    Ez a verseny előtti statisztika. Én elgondolkodnék a dolgokon. Sajnos ez csak nőni fog.

  8. #8
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Zsebszi írta Hozzászólás megtekintése
    Zsebe Gábor
    Az időmérőn nem tartotta be a boxutcában a sebességhatárt és balesetet okozott, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    Kinek okoztam balesetet? Mert én nem vettem észre?...
    A tegnapi GT futamon is ez történt. Azt sem vetted észre igaz?
    Biztosan csak valaki kitalálta.

  9. #9
    Pintér Attila Regisztrált pinter83 logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 11.
    Város
    Pilis
    Életkor
    40
    Üzenetek
    90

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Zsebszi írta Hozzászólás megtekintése
    Zsebe Gábor
    Az időmérőn nem tartotta be a boxutcában a sebességhatárt és balesetet okozott, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    Kinek okoztam balesetet? Mert én nem vettem észre?
    435 Nekimegy Zsebe Gábornak, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    Itt se vettem észre! Lehet, hogy máshol voltam?
    A büntetést elfogadom! Túlzásnak tartom, hogy a sebesség túllépése miatt a liszenszpontok harmadát levonjátok. Ilyen még a F-1be sincs.
    Hát igen, szokásod nem betartani a pit limitert a mostani GT-n idömérön sikerült úgy kilökni a boxbol hogy átcsúsztam a rajtrácson keresztül a pálya másik végére és nem kell megmagyarázni, hogy be volt kapcsolva neked mert figyeltelek ahogy mögém gyorsultál a boxban és a lámpa elöt meg kilöktél, tudod a lámpánál van vége a sebességkorlátnak.

  10. #10
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Ha elkerülte volna a figyelmedet leírtam, hogy a büntetésem elfogadom. Igen megszoktam, hogy nem kapcsolom be és úgy megyek ki. Majd változtatok rajta. DE itt már nem erről beszéltem.....

  11. #11
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Azt miért nem nézitek, hogy időmérőn hárman szórakoznak egymás mellett és a másiknak elrontják a gyors körét? Szerintem az egy kicsit komolyabb dolog.
    Szerinted? Van időmérő replay?

  12. #12

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Tisztelt V.B. valamint V.I.!

    Ha ez így fog folytatódni, hogy nem indulhat ez meg az stb. köztük én is, akkor kénytelen leszek elbúcsúzni a ligától és megköszönöm ezt a 2 évet.
    Nem akarok én ezzel sírni hasonló, de azért elkellene gondolkodni erről a versenytől való eltiltásról. Ez így abszolut nem fair, hiába beszélünk itt a "megszoksz vagy megszöksz" elvről. Engem nem a szerverdíj befizetése idegesít, hanem megalázónak tartom a kizárásokat. Ahhoz, hogy valakit ellegyen tiltva egy futamtól ahhoz óriási dolgot kellene művelni szerintem. PL.NGT-ben, meg most is összetalálkoztam P.Ádámmal és megmondaná Ádám hogy a 2 verseny alatt mennyit elözgettük egymást milyen izgalmas volt végig. Nem is nagyon emlékszem, hogy még kocc is volt-e köztünk.
    Tisztelt V.I. ne rontsuk el mások élményét azon a kis vasárnap esti elfoglaltságon . Igy se tud az ember minden futamon elindulni hátha még nem is teheti.
    Nem kérném-e levél "lehurrogása" vagy esetleges egyetértéséről szóló véleményt. Csak szeretném ha átgondolnánk ezt a kizárásos eseteket. Menjenek azok egy szerverrel lejjebb vagy a C legyen az övék. Akkor legalább a C lenne a Fegyencjárat
    További szép napot.

  13. #13
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    ...Akkor legalább a C lenne a Fegyencjárat...
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  14. #14
    Pataki Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 02. 23.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    152

    Re: NGT Brno 07/01/14

    "Csak szeretném ha átgondolnánk ezt a kizárásos eseteket. Menjenek azok egy szerverrel lejjebb vagy a C legyen az övék. Akkor legalább a C lenne a Fegyencjárat "

    És akkor a C-bérletesek is örülni fognak, hogy többen leszünk!

  15. #15
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt V.B. valamint V.I.!

    Ha ez így fog folytatódni, hogy nem indulhat ez meg az stb. köztük én is, akkor kénytelen leszek elbúcsúzni a ligától és megköszönöm ezt a 2 évet.
    Nem akarok én ezzel sírni hasonló, de azért elkellene gondolkodni erről a versenytől való eltiltásról. Ez így abszolut nem fair, hiába beszélünk itt a "megszoksz vagy megszöksz" elvről. Engem nem a szerverdíj befizetése idegesít, hanem megalázónak tartom a kizárásokat. Ahhoz, hogy valakit ellegyen tiltva egy futamtól ahhoz óriási dolgot kellene művelni szerintem. PL.NGT-ben, meg most is összetalálkoztam P.Ádámmal és megmondaná Ádám hogy a 2 verseny alatt mennyit elözgettük egymást milyen izgalmas volt végig. Nem is nagyon emlékszem, hogy még kocc is volt-e köztünk.
    Tisztelt V.I. ne rontsuk el mások élményét azon a kis vasárnap esti elfoglaltságon . Igy se tud az ember minden futamon elindulni hátha még nem is teheti.
    Nem kérném-e levél "lehurrogása" vagy esetleges egyetértéséről szóló véleményt. Csak szeretném ha átgondolnánk ezt a kizárásos eseteket. Menjenek azok egy szerverrel lejjebb vagy a C legyen az övék. Akkor legalább a C lenne a Fegyencjárat
    További szép napot.
    A fentieket már itt: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...9szrev%E9telek a #333-ban leírtam, de semmi választ nem kaptam! Egyetértek veled, de úgy tűnik, ketten vagyunk, mert senki nem írt rá véleményt! Ez van!

  16. #16
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Ez csak az én véleményem, és nem a VB-é vagy a VI-é!

    Szerintem mindenki tisztában volt/van a szabályokkal, és tudomásul vette amikor nevezett ebbe a bajnokságba. 130 fő nevezett versenyzőnk van, sajnos nem könnyű ennyi ember kivánalmainak, igényeinek megfelelő egységes szabályzatot létrehozni. Mindenkit ugyanúgy súlyt ez a szabály, ahogyan a többieket is. Szerintem ha egy versenyről valaki kizárást kap, azt "túl lehet élni", hiszen van egy verseny amit el lehet dobni. De persze, most egyből mondanátok, hogy ok, de mivan akkor ha lesz még egy amin mondjuk valami egyéb ok miatt nem tudtok elindulni? Szerintem az illető sajnos így járt. Van ilyen, velem is előfordult...

  17. #17

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    Ez csak az én véleményem, és nem a VB-é vagy a VI-é!

    Szerintem mindenki tisztában volt/van a szabályokkal, és tudomásul vette amikor nevezett ebbe a bajnokságba. 130 fő nevezett versenyzőnk van, sajnos nem könnyű ennyi ember kivánalmainak, igényeinek megfelelő egységes szabályzatot létrehozni. Mindenkit ugyanúgy súlyt ez a szabály, ahogyan a többieket is. Szerintem ha egy versenyről valaki kizárást kap, azt "túl lehet élni", hiszen van egy verseny amit el lehet dobni. De persze, most egyből mondanátok, hogy ok, de mivan akkor ha lesz még egy amin mondjuk valami egyéb ok miatt nem tudtok elindulni? Szerintem az illető sajnos így járt. Van ilyen, velem is előfordult...
    Rendben van Jani NO PROBLEM

    De ha valami müködik itt ami szinte mindenre igaz akkor azt elismerjük és hálásak vagyunk érte.
    Legyen ez igaz fordítva is ha valami nem megy ne erőltessük.
    MAGÁNVÉLEMÉNYEM: Szerintem ez a licenszrendszer nem valami jó ötlet volt. Ebben a formában biztosan nem.
    De, hogy megelőzzem a bajt nem kell most nekem esni ezért mert leírtam. Max én abbahagyom itt a Mastersban és ennyi a történet. Megyek az Olaszokhoz . Túl sok lehetőségem nincs.
    Nekem csak ezzel az eltiltással van bajom. Akárki akármit mond ez NEM korrekt. Igaz nem tudom, hogy a valóságban is így van ez. GET REAL
    Ide az ember tanulni jön tapasztalatokat szerezni rutint stb. Ha valamit elront akkor nem elkell tiltani az "iskolától" hanem figyelmeztetni, büntetni.

  18. #18
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Őöööö...Az olaszoknál mi a szabályzat?Leforditaná valaki?
    És mi a retorzio?
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  19. #19
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    ...Nekem csak ezzel az eltiltással van bajom. Akárki akármit mond ez NEM korrekt...
    köhhöm-köhhöm, szal' gyakorlásnak nem volt elég 2 hónap a tesztfutamokon? ejjejj...
    Eltiltás az nem helyes, de az helyes, hogy vannak akik rendre minden futamon kilökdösnek másokat, akik így nem eltiltás, hanem "kilökődés" miatt nem tudnak "jót szórakozni vasárnap".
    Akkor most kinek is lesz igaza?
    Igenis 15 ponty, hogy-hogy, nekem még egész sok van. nem mintha ezerrel nyomnám az A pole-ért a harcot, de igenis jókat meccseltem már nem egyszer, és tudtunk vigyázni egymásra. Amikor meg nem akkor meg is kaptam a magamét. De még nem tiltottak el. Talán nem véletlen ha valaki 1 azaz egy futamon 26 pontot összevadászik...
    A C legyen a "Fegyencjárat"? és a kis C-sek mint jómagam is sokszor, meg menjünk D-re

  20. #20
    Pataki Ádám Regisztrált Zajcev logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 09.
    Életkor
    41
    Üzenetek
    229

    Re: NGT Brno 07/01/14

    En azt javasolnam, hogy ne a futamon valo eltiltast, hanem a pontrendszerbe valo belenyulas legyen a bunti.
    Ha vki pl 10dik lesz, es szerez mondjuk erte 40 pontot, es felvezetoben formaciot bont, akkor pl 85%-at kapja csak meg a szerzett pontjainak. Ha vkit kiporget az egyen, akkor pl 50% pontot kap csak. Ha oriasbaleset, ver, belek, szenvedes, akkor 0% pont. Igy meg lenne a bunti, de nem lenne az, hogy csak html-en nezi a kovetkezo futamot :P
    Pataki Adam

  21. #21

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Dózsa Attila írta Hozzászólás megtekintése
    köhhöm-köhhöm, szal' gyakorlásnak nem volt elég 2 hónap a tesztfutamokon? ejjejj...
    Eltiltás az nem helyes, de az helyes, hogy vannak akik rendre minden futamon kilökdösnek másokat, akik így nem eltiltás, hanem "kilökődés" miatt nem tudnak "jót szórakozni vasárnap".
    Akkor most kinek is lesz igaza?
    Igenis 15 ponty, hogy-hogy, nekem még egész sok van. nem mintha ezerrel nyomnám az A pole-ért a harcot, de igenis jókat meccseltem már nem egyszer, és tudtunk vigyázni egymásra. Amikor meg nem akkor meg is kaptam a magamét. De még nem tiltottak el. Talán nem véletlen ha valaki 1 azaz egy futamon 26 pontot összevadászik...
    A C legyen a "Fegyencjárat"? és a kis C-sek mint jómagam is sokszor, meg menjünk D-re
    Azt hiszem Attila nem érted mit akartam mondani a 2 hozzászólásommal.

  22. #22

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Zajcev írta Hozzászólás megtekintése
    Igy meg lenne a bunti, de nem lenne az, hogy csak html-en nezi a kovetkezo futamot :P
    Ráadásul az aktuális héten a szerverre való felmenésnek sem sok értelme van akkor.

  23. #23
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Arra is gondoljatok, ha már ötleteket gyártotok, hogy ezt valakinek adminisztrálnia is kell kb. 75 ember esetében 2 kategóriában (GT, NGT), ill. a kezdő bajnokságban.
    De valszeg bárki bármit is mond ez a bajnokság ezen szabályok szerint fog lefutni. A következő bajnokságra viszont már tudni fogjuk, hogy hol kellene esetleg változtatni (ha kell egyáltalán) a jelenlegi szabályokon.

    Szintén csak magánvélemény volt.

  24. #24
    Zsebe Gábor Versenyző Zsebszi logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    204

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Nagyon elkanyarodtatok az eredeti hozzászólásomtól. Az arányokkal meg a büntetés mértékével vannak óriási gondok szerintem. Hogy lehet egy pit limiter megszegést több ponttal súlytani mint egy versenyen való szabálytalankodást? Plussz egy olyan koccanást 5 ponttal büntetni amit még a vétlen se vett észre? Ja és még mindíg várom az időmérő replayt.

  25. #25
    Szabó Viktor Regisztrált Szabó Viktor logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    895

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Zsebszi írta Hozzászólás megtekintése
    Ja és még mindíg várom az időmérő replayt.
    azt várhatod, ez nem LFS ahol mindent manuálisan el lehet menteni, akkor amikor szeretnéd

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •