Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 74 (74 összesen)

Téma: NGT Brno 07/01/14

  1. #51

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Annak nagy a szája akinek nincs igaza
    Sztem értelmetlen dolgokról vitáztok. Majd idény végén ki lehet tárgyalni mi volt jó és mi volt rossz, de menet közben ennek semmi értelme.
    Meg nem is értem miért kell minden hülye büntin felháborodni.
    Minden éremnek két oldala van ezt tudhatnátok.

    Engem még nem büntettek meg, vajon miért? Mert nem adtam rá okot, hogy foglalkozzon velem a VB.
    De persze nyugodtan megóvhattok, mert ha van miért.....
    Utoljára módosította: nortsen; 2007. 01. 23. 13:24.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  2. #52
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Szerintem meg tiszteletben kell tartani a versenyszabályzatot és a versenyzőtársakat mind a versenyen belül, mind a fórumon megszólítva!
    Ha ez sikerülne, akkor az sok problémát orvosolna!

  3. #53
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    275

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Azért nem is írok ebbe a fórumba mert csak az üzeneteim száma nőne, azt meg nem akarom.

    Góg Petivel teljesen egyet értek, sőt indítványoznám is hogy néha legyen olyan, mert valóban csak a körrekorokra megy az ember. Hét közben természetesen én is de vasárnap a futamon mindíg csak a stablit körökre mentem, és már többször is meg lett az eredménye. (számomra eredmény volt az is )

  4. #54
    Pataki Ádám Regisztrált Zajcev logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 09.
    Életkor
    41
    Üzenetek
    229

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Nos igen, velem is elofordult a heten, hogy nem igen tudtam gyakorolni csak egy nap, es a serveren meg eso volt practice1-ben. Eroltettem a valtast warmupra, mert "A" serverre akartam menni, es 26dik voltam, es kellett az ido. Hal istennek a serveren levok megertettek ezt, koszonet is erte nekik!
    Pataki Adam

  5. #55
    Hajder Szabolcs Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 03.
    Életkor
    51
    Üzenetek
    21

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Na. Én a mostani közlemény alapján 3 embert találtam, akit eltiltottak. Ez a 129-es létszámhoz képest baromira elenyésző. 0,2 % !!! De ha azt nézzük, hogy ebből max. 60-an jelennek meg: 0,5%. Kvázi nem lehet azt mondani, hogy a VB fűre-fára osztja az eltitásokat és hogy milyen szigorú.
    Csak a pontosság kedvéért: 3/129=0,023 , vagyis 2,3%, valamint 3/60=0,05 , vagyis 5%. Az osztás eredményét meg kell szorozni 100-zal, hogy a százalékos értéket megkapd. Itt számoltad el magad egy kicsit (csak 10-zel szoroztál).
    Utoljára módosította: Hajsza; 2007. 01. 23. 16:11.

  6. #56
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Hajsza írta Hozzászólás megtekintése
    Csak a pontosság kedvéért: 3/129=0,023 , vagyis 2,3%, valamint 3/60=0,05 , vagyis 5%. Az osztás eredményét meg kell szorozni 100-zal, hogy a százalékos értéket megkapd. Itt számoltad el magad egy kicsit (csak 10-zel szoroztál).
    Ja elszámoltam... szégyen... látszik rohad az agyam.

  7. #57
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Ja elszámoltam... szégyen... látszik rohad az agyam.
    És te akarsz holnapután numerikus matematikából vizsgázni?

    Bocsi, de nem hagyhattam ki!!!

  8. #58
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Prezsi írta Hozzászólás megtekintése
    Fasza gyerek lehet aki ilyet megóv, hogy nekimentek a pitben.
    Miért ne?Bármikor!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  9. #59
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Ja elszámoltam... szégyen... látszik rohad az agyam.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  10. #60
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    És te akarsz holnapután numerikus matematikából vizsgázni?

    Bocsi, de nem hagyhattam ki!!!
    Nem akarok, de muszáj

  11. #61
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Antal István írta Hozzászólás megtekintése
    B-futam

    Barzó László
    160 Formáció megbontása, büntetése 5 liszenszpont levonás.
    Idézet Eredetileg HGTRM4 GTR2 KUPA VERSENYSZABÁLYZAT írta
    ...Közvetlenül a rajt előtt a pole pozícióban levő pilótának 70-90 km/ó sebességgel kell vezetnie a mögötte haladókat, minden pilótának fel kell vennie a helyét szoros, de nem veszélyes közelségben az előtte levő autóval!...
    Szerintem az követte el a szabálytalanságot akimiatt meg kellet állnunk!
    Gondolom a replay-en is látszik hogy azért engedem be Góg Péter mellé az autót hogy elkerüljem az ütközést.
    Ezért nem hiszem hogy büntetést érdemlek de tudomásul vettem.

  12. #62
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Csakazértis leirom a véleményem az ügyben.

    Zsebe Gabi esete sajnálatos véletlen és tényleg hüen tükrözi hogy a szabályok nem tudnak mindig, minden esetben és főleg mindeki igazságérzetéhez igazodni.
    Valóban sajnálatos ha egy boxutcai speed limit átlépés több büntivel jár mint egy kőkemény kilőkés.

    Nyilvánvaló hogy a versenybiróság nem akar változtatni szezon közben, még ezt is megértem valahogy, de attól még nyithatnánk egy külön részleget ahol szabálymódositási javaslatokat lehetne barátságosan anyázás nélkül megbeszélni ,és nem baj ha valaki a saját példáját hozza fel...

    Részemről egy ilyen topicba a következőket vetném fel:

    - licenszpont egy marhaság, legyenek kemény büntetések, figyelmeztetés,pontlevonás, áthajtás, stop&go, boxrajt, és végső esetben eltiltás. Get real

    - Prequal nagyon fantasztikus lett, de a nevezés része problémás nincsenek tele a szerverek, részemről én inditványoznám hogy lehessen nevezést visszavonni (ne kelljen sirni a problémáimmal a forumon...mint az oviban), vagy toljuk ki a nevezési határidőt.

    - Az is indulhasson utolsó szerverről aki nem nevezett!!! Miért büntetnénk vkit aki nem biztos benne hogy vasárnap időben hazaér, ráér stb?

  13. #63
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Csakazértis leirom a véleményem az ügyben.

    Zsebe Gabi esete sajnálatos véletlen és tényleg hüen tükrözi hogy a szabályok nem tudnak mindig, minden esetben és főleg mindeki igazságérzetéhez igazodni.
    Valóban sajnálatos ha egy boxutcai speed limit átlépés több büntivel jár mint egy kőkemény kilőkés.

    Nyilvánvaló hogy a versenybiróság nem akar változtatni szezon közben, még ezt is megértem valahogy, de attól még nyithatnánk egy külön részleget ahol szabálymódositási javaslatokat lehetne barátságosan anyázás nélkül megbeszélni ,és nem baj ha valaki a saját példáját hozza fel...

    Részemről egy ilyen topicba a következőket vetném fel:

    - licenszpont egy marhaság, legyenek kemény büntetések, figyelmeztetés,pontlevonás, áthajtás, stop&go, boxrajt, és végső esetben eltiltás. Get real

    - Prequal nagyon fantasztikus lett, de a nevezés része problémás nincsenek tele a szerverek, részemről én inditványoznám hogy lehessen nevezést visszavonni (ne kelljen sirni a problémáimmal a forumon...mint az oviban), vagy toljuk ki a nevezési határidőt.

    - Az is indulhasson utolsó szerverről aki nem nevezett!!! Miért büntetnénk vkit aki nem biztos benne hogy vasárnap időben hazaér, ráér stb?
    Szerintem te is tudsz topicot nyitni....

  14. #64
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem te is tudsz topicot nyitni....
    Na ezzel a hozzáálással van a gondom.

    Fogsz még te is hibázni, panaszkodni, és fognak még leanyázni emiatt.
    Eddig ahova beirtam vmit a szabályokkal kapcsolatban, az a topic gyorsan bezáródott, jobb ha nem én kezdeményezek ilyesmit.

  15. #65
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    540

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az követte el a szabálytalanságot akimiatt meg kellet állnunk!
    Gondolom a replay-en is látszik hogy azért engedem be Góg Péter mellé az autót hogy elkerüljem az ütközést.
    Ezért nem hiszem hogy büntetést érdemlek de tudomásul vettem.
    Laci!

    Mint a futambeszámolóban írtam is, nem én álltam meg a felvezető körben, hanem a netem. Félretéve a viccet. Kérem a VB-t, hogyha Lacit az én internet kapcsolatom elvészése miatti formabontás miatt büntette meg, akkor töröljék azt. Én a kérdéses helyzetben a következőt láttam: Hirtelen elkezdet villogni az összes autó, hol csak a felvezető autót láttam, fogalmam sem volt hogy hol a mezőny, úgyhogy kénytelen-kelletlen, de nyomtam egy ESC-t.

    Bocsi Laci! Végül is technikai sportról van szó

  16. #66
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Laci!

    Mint a futambeszámolóban írtam is, nem én álltam meg a felvezető körben, hanem a netem. Félretéve a viccet. Kérem a VB-t, hogyha Lacit az én internet kapcsolatom elvészése miatti formabontás miatt büntette meg, akkor töröljék azt. Én a kérdéses helyzetben a következőt láttam: Hirtelen elkezdet villogni az összes autó, hol csak a felvezető autót láttam, fogalmam sem volt hogy hol a mezőny, úgyhogy kénytelen-kelletlen, de nyomtam egy ESC-t.

    Bocsi Laci! Végül is technikai sportról van szó
    Én arra tippelek hogy te nem arról beszélsz, miről itt szó van. Ez az NGT büntetések.
    De azért köszi. Rendes tőled hogy elviszed a balhét.
    Amikor azt mondatm hogy más követte el a szabálytalanságot, nem rád gondoltam. Te is azért álltál mert már előtted is parkoltak. Ilyen esetben általában nem az a szabálytalan aki a sor végén bandukolva végül már nem tud megállni, hanem aki miatt a mezőny feltorlódott és ezt a helyzetet előidézte. Get real.

  17. #67
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    540

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én arra tippelek hogy te nem arról beszélsz, miről itt szó van. Ez az NGT büntetések.
    De azért köszi. Rendes tőled hogy elviszed a balhét.
    Amikor azt mondatm hogy más követte el a szabálytalanságot, nem rád gondoltam. Te is azért álltál mert már előtted is parkoltak. Ilyen esetben általában nem az a szabálytalan aki a sor végén bandukolva végül már nem tud megállni, hanem aki miatt a mezőny feltorlódott és ezt a helyzetet előidézte. Get real.
    Eh, tényleg! Ezt rendesen elnéztem!

    Hát igen! Elég egy furcsa felvezetőkör volt. Hol tövig kellett taposnom a pedált, nehogy lemaradjak, hol meg leparkolt a mezőny a pálya közepén.

  18. #68
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Na ezzel a hozzáálással van a gondom.

    Fogsz még te is hibázni, panaszkodni, és fognak még leanyázni emiatt.
    Eddig ahova beirtam vmit a szabályokkal kapcsolatban, az a topic gyorsan bezáródott, jobb ha nem én kezdeményezek ilyesmit.
    Szerintem nem az a baj ha elvárod hogy meghalgassanak. Ez teljesen jogos. Hanem ha azt is elvárod hogy 1et értsenek veled.

    Ami a szabályváltoztatásokat illeti szerintem is érdemes lenne átgondolni a nevezés/visszavonás és eltiltás problémáját, de ezekre van már topic. Ott nyugodtan leírhatod, csakazértis nélkül. De ha úgy gondolod hogy nem avval vagy úgy foglalkozik ahogy te gondoltad akkor nyithatsz neki saját topicot. De ez nem hiszem hogy megoldaná a problémádat mert hiába más a topic, a hozzászólásokat továbbra is mi írjuk és mindig lessz valaki akinek rossz napja van.

  19. #69
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Még egyszer leszögezném, hogy a bajnokság közepén biztos hogy nem lesz szabálymódosítás!!!

  20. #70
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Sajnos mostanában a fórum elolvasására is alig van időm, de hétvégén fogok majd reflektálni 1-2 dologra.

  21. #71
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Nem akarok gúnyolódni, de érdekes hogy mindig azok kritizálják a rendszert akiket büntet. A szabályok világosak, a bajnokságba történő nevezéskor mindenki elfogadja azokat. Ha valaki úgy érzi túl kemények, választhat magának másik ligát, a választás joga az övé, viszont nagyon sajnálom de emiatt nem változtatunk. Érdekes az is hogy ilyen esetben nem a "legközelebb majd jobban odafigyelek" hangok jönnek hanem a "nem én vagyok a hibás, rossz a szabályrendszer, bugos a program, stb" megjegyzések. Nos azt hiszem nem árt ha ezek a hangok nem mindig másokban keresik a hibát, és az adott dologhoz logikailag egyáltalán nem hozzátartozó más dolgokat mosnak vele össze, hanem kicsit magukba néznek. Lehet hogy meglepő, de a cél továbbra is az hogy jókat versenyezzünk együtt, és adott esetben ez azt jelenti hogy erre "rákényszerítünk" embereket, ezért vannak a szabályok. A licenszpont rendszer mindenképpen marad, de természetesen a bajnokság végén megvizsgáljuk, hogy beváltotta-e a hozzá fűzött reményeket. Viszont megint csak édekes, hogy nem kevesen vannak akik sohasem kapnak büntetést, illetve szerencsétlen esetben is pár pontot vesztenek, és ez egyértelműen alátámasztja az én szememben, hogy a rendszer szigorú de működik. És aki rendszeresen csak szabálytalankodik, az jobb is ha csak a partvonalról nézi az eseményeket, így nem veszélyezteti a többiek versenyét.
    Az esetleges pont vagy időbüntetés azért nem működik, mert Pál Ferinek hála a rendszer -így az eredményfeltöltés és pontszámítás is- automatikusan működök, sem időnk sem energiánk nincs arra, hogy manuálisan adminisztráljuk a dolgokat.
    A prekvalifikációs rendszeren különös tekintettel a határidőre és a nevezés visszavonására a bajnokság végéig biztos nem változtatunk. Igenis vegye mindenki komolyan a nevezést! Csak zárójelben jegyezném meg, hogy Feri rengeteg időt és energiát áldozott a prekval program megírására, és tudomásom szerint nincs még egy ilyen rendszer jelen pillanatban a világon. Ha most elkezdenénk variálni a nevezés viszavonásával a nevezési határidőn túl ahhoz jelentősen át kellene írni a prekvalifikációs programot, de természetesen bárkit aki vállalja a program átírását, vagy karbantartását, vagy akár úgy gondolja hogy tud számunkra egy még jobb prekvalifikációs szoftvert készíteni szeretettel látunk!

    Zsebe Gabi:
    Sajnos az ISI engine-nek köszönhetően nincs időmérő és warmup replay. Mi is nagyon örülnénk, ha ezek meglennének de nincs ilyenre lehetőség. És pld. az is rengeteget segítne a bíráskodásban ha látnánk a replayen az autók aktuális sebességét, de már csak a működő féklámpa is nagyszerű lenne. Néha nagyon nehéz pontosan látni, hogy mi is történt valójában, sokszor küzdünk a VB üléseken a replay-el, és olyan is van hogy órákig tart a futamok elbírálása mert állandóan CTD van egy replaynél.
    Boxutcai sebességtúllépésért az időmérőn a replay hiánya miatt csak akkor jár bünti ha valamelyik versenybíró észreveszi. Azt gondolom az egyik legalapvetőbb magatartás a versenypályán a boxutcában a speed limit betartása, és ezért van a dolog ilyen módon megoldva, mivel jobb ötletünk nincs. Egyébként a szabályzatban pontosan definiálva van mennyi az érte kapott büntetés, mindenki eldöntheti hogy szerinte ez sok vagy kevés, de ettől függetlenül 5 pont levonás jár érte. Természetesen, ha valaki vállalja hogy versenyzés helyett figyeli a boxutcát időmérőn, szívesen alkalmazzzuk.

    Végül de nem utolsó sorban, ahogy írva van a versenyzői kódex első sorában: Fair play a pályán és azon kívül.
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2007. 01. 26. 21:15.

  22. #72
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Még 2 dolog:

    1. Még ha néha úgy is tűnik hogy nem figyelünk oda, igenis minden építő jellegü javaslatra odafigyelünk.

    2. Ha valamit eldöntünk nem úgy megy, hogy a hasunkra csapunk, mindent 100x átgondolunk mielőtt alkalmazunk valamit.

  23. #73
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Még 2 dolog:

    1. Még ha néha úgy is tűnik hogy nem figyelünk oda, igenis minden építő jellegü javaslatra odafigyelünk.

    2. Ha valamit eldöntünk nem úgy megy, hogy a hasunkra csapunk, mindent 100x átgondolunk mielőtt alkalmazunk valamit.
    Nagyon köszönjük, eddigi áldásos munkátok eredménye egy iszonyatosan jó rendszer, persze mint mindenben ebben is vannak bug-ok, de majd ha ennek az idénynek vége megoldjuk
    A köv bajnokságot már tisztább szabályokkal nyomhatjuk.
    Eddig még ilyen átgondolt és részletes liga-rendszerrrel nem találkoztam....

  24. #74
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: NGT Brno 07/01/14

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon köszönjük, eddigi áldásos munkátok eredménye egy iszonyatosan jó rendszer, persze mint mindenben ebben is vannak bug-ok, de majd ha ennek az idénynek vége megoldjuk
    A köv bajnokságot már tisztább szabályokkal nyomhatjuk.
    Eddig még ilyen átgondolt és részletes liga-rendszerrrel nem találkoztam....
    Jol bevállt megoldás nálam:Elmegyek a találkozora,elötte összeirom a felvetéseim legyenek bármennyire idétlenek is,és ha jo,el is fogadjuk miután megvitattuk-szavazzuk.
    Persze ehez ott kell lenni...de más nevében megbizásbol is lehet szolni,és telefonos segitség is van,ha nincs ott az illető.
    Ez mindig bevállt.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •