Oldal: 2 / 15 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (361 összesen)
  1. #26
    dr. Véber Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 03.
    Város
    [HUN] Csorna
    Üzenetek
    24

    Re: Segítség kezdőknek

    Köszönöm Péternek és Attilának a TrackIRrel kapcsolatos tanácsait. Azt hiszem a Naturalpoint vásárlóinak száma - legalább - eggyel csökkent. Azért értékelem, hogy - ugyan haszonszerzési céllal - megpróbáltak a magamfajta simrajongóknak a még jobb vezetési élmény érdekében új hardert kifejleszteni. Ezek szerint nem teljes sikerrel.

    Az viszont még nagyobb elismerést érdemel, hogy Zizics János : önkéntes rajongói alapon elkészítette a magyarosítást. Remélhetőleg rövid időn belül közkincsé is teszi. Az idegen nyelvet nem jól ismerő versenyzőjelöltek számára az autóbeállításoknál bizonyára nagyon hasznos lesz.

    Nekem viszont nem a nyelv okozza a beállításoknál a gondot, hanem egyszerűen hülye vagyok éppkézláb beállítást összehozni. (Pl. fogalmam sincs mit kellene állítani ahhoz, hogy kanyarban való visszakapcsolás után gázadásnál ne törjön ki az autó hátulja.) A Lambo-t kedvelem, de a WéberG : által közzétett Barca beállításon kívül más pályákhoz nem találtam semmit.
    Ha nem is a versenyen használni kívánt topbeállításokat, de azért a gyárinál jobb belállításaikat igazán közkincsé tehetnének a profik. A replayből is lehet tanulni, de még abból sem sok vált elérhetővé.
    Kérem az érintetteket, hogy osszanak meg velünk egy picit "tudományukból", hátha új erőt és néhány másodperccel jobb köridőt ad a kevésbé tehetséges és elszánt rajongóknak.
    http://home1.stofanet.dk/cjay/

    BR

  2. #27
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Ez a beállítás és replay téma valóban jól jönne!

    Plussz: Tudja valaki hogyan tudom angollá tenni a motec-et, mert a játék már az, de a motec maradt német, amitől az agyam eldobom!!!

  3. #28

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Palesz írta
    Ez a beállítás és replay téma valóban jól jönne!

    Plussz: Tudja valaki hogyan tudom angollá tenni a motec-et, mert a játék már az, de a motec maradt német, amitől az agyam eldobom!!!
    A demoban angolul van, tehát a demoból fogod a Motec mappát és egy az egyben átrakod a GTR-be, és felülírod. Ennyi.

  4. #29

    Re: Segítség kezdőknek

    Sziasztok!

    Az autók setupjának keresgetése és állítgatása mellett szerintem a legtöbbet abból lehet tanulni ha a játékot nem hálón hanem csak simán indítod és amikor kiérsz a boxból az esc lenyomásával átállítod automata kormányzásra.Onnantól csak hátra kell dőlnöd és nézned hogy hogy kell végigrongyolni a pályán.Elég jól meglehet figyelni hol kell fékezni,visszaváltani és gyorsítani.Szerintem ez elég nagy segítség.De ez is csak egy ötlet.

  5. #30

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Daffy írta
    Sziasztok!

    Az autók setupjának keresgetése és állítgatása mellett szerintem a legtöbbet abból lehet tanulni ha a játékot nem hálón hanem csak simán indítod és amikor kiérsz a boxból az esc lenyomásával átállítod automata kormányzásra.Onnantól csak hátra kell dőlnöd és nézned hogy hogy kell végigrongyolni a pályán.Elég jól meglehet figyelni hol kell fékezni,visszaváltani és gyorsítani.Szerintem ez elég nagy segítség.De ez is csak egy ötlet.
    Egy másik lehetőség, hogy a replayek közül megnézi az ember a "demonstration" köröket, szűz pályán mindenképpen érdemes szerintem azzal kezdeni.

  6. #31
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Honnan derítem ki hogy milyen gumik vannak az autón (Dunlop, Pirelli, v. Michelin)?
    A MoTeC-ben sem találok erre utaló jeleket, csak az tudom megnézni, hogy milyen keverék.

  7. #32

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Palesz írta
    Honnan derítem ki hogy milyen gumik vannak az autón (Dunlop, Pirelli, v. Michelin)?
    A MoTeC-ben sem találok erre utaló jeleket, csak az tudom megnézni, hogy milyen keverék.
    Pedig benne van, a Details / vehicle résznél.

  8. #33
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Pedig benne van, a Details / vehicle résznél.
    Köszi! (klaviatúrával még csak semi-pro-n nyomom és ott nem írja ki a MoTeC, átraktam simulation-be, akkor már kiírta)

  9. #34

    Re: Segítség kezdőknek

    Lehet figyelmetlen voltam de hol tudok kepet adni a regemhez?Nem talaltam sehol ezt az opciot...

    udv

  10. #35
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg voicegab írta
    Lehet figyelmetlen voltam de hol tudok kepet adni a regemhez?Nem talaltam sehol ezt az opciot...

    udv

    Itt a fórumon belül, Vezérlőpult/Avatar beállítása, vagy valami hasonló címszó alatt.

  11. #36
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Bocs, Avatar módosítása!

  12. #37
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Tudja valaki, hogy hogyan lehet kikapcsolni azt a kis izét, ami kanyarok előtt megjelenik középen (milyen kanyar & hanyasba vegyük be)?

  13. #38

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Palesz írta
    Tudja valaki, hogy hogyan lehet kikapcsolni azt a kis izét, ami kanyarok előtt megjelenik középen (milyen kanyar & hanyasba vegyük be)?
    Options / realism / corner markers

  14. #39
    dr. Véber Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 03.
    Város
    [HUN] Csorna
    Üzenetek
    24

    Re: Segítség kezdőknek

    Sziasztok!

    A kormánybeállításoknál néhány dolgot nem értek. MOMO Force (fekete házas) kormányom van, és az alábbi beállításokat használom:
    - steering 50%
    - throttle 40%
    - brake 40%
    - clutch 36%
    - deadzones 0%
    - speed sensitive steering 56%
    Tudom melyik mit jelent, viszont közel sem vagyok benne biztos, hogy ez az ideális beállítás. Gondolom jónéhányatok ugyanilyen típusú kormánnyal nyomja, kérem egy hozzáértő segítsen a helyes arányokat megtalálni. :heyjoe67_

    Az alábbi opciókat viszont nem is pontosan értem:
    - g-force sim 54%
    - look-to-Apex 0%
    - world movement 50%
    Valaki elmegyarázná nekem (is)?

    Előre is köszönöm:

    BR

    ui: Mennyire lehet valós az a hír, miszerint februárban magyar nyelven is kapható lesz a progi? :heyjoe67_

  15. #40

    Re: Segítség kezdőknek

    A hír teljesen valós miszerint megjelenik magyarul a GTR!
    A sevenM gondozásában fog megjelenni, és Wéber Gábor keze alatt válik magyarrá!

    (Ezért hagytam abba a játék fordításást)

  16. #41

    Re: Segítség kezdőknek

    G-force : G erő hatása
    Look to Apex : fékezésnél/gyorsításnál fej mozgás előre/hátra

  17. #42
    dr. Véber Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 03.
    Város
    [HUN] Csorna
    Üzenetek
    24

    Re: Segítség kezdőknek

    A hangok is magyarításra kerülnek?

    BR

  18. #43

    Re: Segítség kezdőknek

    Pontosan nem tudom, de valszeg igen!
    Úgy lenne értelme

  19. #44
    dr. Véber Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 03.
    Város
    [HUN] Csorna
    Üzenetek
    24

    Re: Segítség kezdőknek

    Esetleg WéberG "magyarhangján" szólnak ránk rádión?
    Furcsa élmény lehet. Erre biztonsan befizetek!

    BR

  20. #45

    Re: Segítség kezdőknek

    Sajnos nem született megegyezés a felek között, nem a Gabi fogja csinálni a fordítást.

  21. #46
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Zizics János írta
    A hír teljesen valós miszerint megjelenik magyarul a GTR!
    A sevenM gondozásában fog megjelenni, és Wéber Gábor keze alatt válik magyarrá!

    (Ezért hagytam abba a játék fordításást)
    Ugye megjelenik majd patch formájában is? Mert ha valaki megvette a németet és angolosította, de jó lenne neki ha magyar lenne, de nem akar megint vagyonokat kiadni egy játékért...

    Más téma: hol tudom megnézni a fékek hőmérsékletét és azt hogy mennyi lenne az ideális? (annyit sejtek, hogy valahol a MoTeC cuccosban kell keresgélni)

  22. #47

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Sajnos nem született megegyezés a felek között, nem a Gabi fogja csinálni a fordítást.
    Részletek hogy miért nem? Publikus?

  23. #48
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

    Re: Segítség kezdőknek

    [QUOTE=Bulletproof Rabbit]Sziasztok!

    A kormánybeállításoknál néhány dolgot nem értek. MOMO Force (fekete házas) kormányom van, és az alábbi beállításokat használom:
    - steering 50%
    - throttle 40%
    - brake 40%
    - clutch 36%
    - deadzones 0%
    - speed sensitive steering 56%
    Tudom melyik mit jelent, viszont közel sem vagyok benne biztos, hogy ez az ideális beállítás. Gondolom jónéhányatok ugyanilyen típusú kormánnyal nyomja, kérem egy hozzáértő segítsen a helyes arányokat megtalálni. :heyjoe67_

    Az alábbi opciókat viszont nem is pontosan értem:
    - g-force sim 54%
    - look-to-Apex 0%
    - world movement 50%
    Valaki elmegyarázná nekem (is)?

    Előre is köszönöm:

    Nem tudom mennyit segít, de én így használom a momo-t:
    steering sensitivity: 75
    Throttle & brake sensitivity: 60-60
    clutch: mindegy mert automata kuplung van (nekem)
    speed sens. steering: 0 (ez elvileg a szervót hivatott szimulálni, de szerintem nagyon gagyi)

    Ezekkel a beállításoknál nem kell sokat tekerni a kormányon, nekem ez a szimpi, dehát minden versenyző másképp szereti (pl. Schumi Monza utolsó kanyarjában 15x alátekeri)

  24. #49

    Re: Segítség kezdőknek

    Idézet Eredetileg Hummer írta
    Részletek hogy miért nem? Publikus?
    Nem tudtunk megegyezni az árban, illetve nem akartak ennyit szánni a fordításra. Normál árat kértem (másnak is ennyiért szakfordítok), de mivel rengeteg anyagról volt szó (50.000 szó) így nem lett volna filléres játék.
    Más fordítja, reménykedjetek, hogy érti amit olvas

  25. #50
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: Segítség kezdőknek

    - G-force simulation: A karosszéria és a nézőponthoz elmozdulását állítja egymáshoz képest. 0%-nál a szélvédőkeret és a műszerfal stabilan áll a monitoron, mintha a versenyző feje fixen az üléshez lenne rögzítve.

    - Look-to-Apex: A fej kanyarodás irányába fordítását modellezi. A kormányelforgatás hatására néz oldalra. 0% esetén néz egyenesen előre, bárhogyan áll a kormány.

    - World movement: A környezet(aszfalt, kerékvető, korlát, épületek, fák) és a nézőpont elmozdulását állítja egymáshoz képest. 0%-nál nem mozog a pálya.


    60-70% feletti értékeknél egy kör után kifolyik a szemem (monitor 100Hz, fps70-80) és ugrál minden követhetetlenül

Oldal: 2 / 15 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •