Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (54 összesen)

Téma: PC tuning

  1. #1

    PC tuning

    Nos,
    napokban gondolkodtam a videókártya és a proci húzásán.
    Az Asus 7600GT-hez adott Asus smartdoctor-al 560/1400-at 600/1500-ra húztam (ez a max), de túl nagy változás nem történt, sőt, 60-70 fps mellet is mintha akadozott volna egy picit. Néztem a hőmérsékletet, automatikusan felemelte a vidkari venti sebességét így normál értéken maradt.
    Nos, a köv. kérdéseim lennének:
    - Milyen más egyéb progival lehet Nvidiás vidkarit húzni?
    - Kb. 10%-os húzásnak kb. mekkor fps növekedés lehet a következménye? (gtr2)
    - Gyakorlatilag van-e értelme tuningolni?
    - AMD 64bit-eseket hogy lehet húzni?

    Várom a tapasztalatokat a hülye kérdéseimre, zöldfülű vagyok ebben a témában.

  2. #2
    Szabó Dávid Regisztrált savoo logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    91

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nos,
    napokban gondolkodtam a videókártya és a proci húzásán.
    Az Asus 7600GT-hez adott Asus smartdoctor-al 560/1400-at 600/1500-ra húztam (ez a max), de túl nagy változás nem történt, sőt, 60-70 fps mellet is mintha akadozott volna egy picit. Néztem a hőmérsékletet, automatikusan felemelte a vidkari venti sebességét így normál értéken maradt.
    Nos, a köv. kérdéseim lennének:
    - Milyen más egyéb progival lehet Nvidiás vidkarit húzni?
    - Kb. 10%-os húzásnak kb. mekkor fps növekedés lehet a következménye? (gtr2)
    - Gyakorlatilag van-e értelme tuningolni?
    - AMD 64bit-eseket hogy lehet húzni?

    Várom a tapasztalatokat a hülye kérdéseimre, zöldfülű vagyok ebben a témában.
    Akár milyen hülyén is hangzik, de Ati Toolal húzd meg

  3. #3
    Dobos László Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 25.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    47

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nos,
    napokban gondolkodtam a videókártya és a proci húzásán.
    Az Asus 7600GT-hez adott Asus smartdoctor-al 560/1400-at 600/1500-ra húztam (ez a max), de túl nagy változás nem történt, sőt, 60-70 fps mellet is mintha akadozott volna egy picit. Néztem a hőmérsékletet, automatikusan felemelte a vidkari venti sebességét így normál értéken maradt.
    Nos, a köv. kérdéseim lennének:
    - Milyen más egyéb progival lehet Nvidiás vidkarit húzni?
    - Kb. 10%-os húzásnak kb. mekkor fps növekedés lehet a következménye? (gtr2)
    - Gyakorlatilag van-e értelme tuningolni?
    - AMD 64bit-eseket hogy lehet húzni?

    Várom a tapasztalatokat a hülye kérdéseimre, zöldfülű vagyok ebben a témában.
    riva tuner, power strip, n tune ezeket lehet használni az nvidia vga-hoz

  4. #4
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    275

    Re: PC tuning

    tuningom:
    3500+-os Venice E6 seteppinges procim van ami alapon kap 11x200FSB-t így 2200MHz-ez üzemel. 400MHz-es DDR Hynix ramjaim 2,5-3-3-7 1T időzítéssel mennek.
    FSB emelés: 246-ra , azaz 11x246~2706MHz,
    ekkor a ramot visszavettem 166-re(333Mhz), így az ugyan nem ment 400Mhz, en csak valhol 387Mhz környékén, de a proci tuning szempontjából csak így ment. Ha a ram miatt kékhalál v bármi fagyás lett volna, 2,5-4-4-9 1T időzítést adtam neki.
    Nemrég adtam el az Asus 7600GT-met mely alaphangon 560/1400MHz-en ketyegett, én ebből 625/1610Mhz-et tudtam kihozni a gyári referencia hűtéssel.

    Mostani Gigabyte 7900GS Turbóforce mely 525/1440Mhz-en megy alapból az síma 7900GS-ek 450/1320Mhz-en futnak gyári alapbeállításban.
    Ebből miután már ezt úgy adták hogy Zalmi vf700alcu hűtés van rajta,
    épp tegnap kihoztam belőle 630/1660Mhz-et

    utobbi időkben ami vga-k nálam voltak 3dmark06 tuningeredményei:
    6600GT: 1833
    7600GT: 3438
    7900GS: 4877

  5. #5
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: PC tuning

    Na sziasztok gondoltam ha a kollégának sikerült a 7900GS-ből kihozni ezt hát én is megpróbálom.
    Tuningban kicsit jobb eredményeim vannak
    http://w3.externet.hu/~kigyi/Clipboard200605.jpg
    http://w3.externet.hu/~kigyi/Clipboard200502.jpg
    http://w3.externet.hu/~kigyi/Clipboard200302.jpg

    Mindezt egy szintén Gigabyte 7900GS (turboforce edition támogatásával.
    Alaplap Asus P5B Deluxe
    Core2Duo E6300-as proci kicsit ráncigálva
    memcsi sajnos noname Brand 800-as ami gátat vet a tuningnak mivel még feszt sem kell emelni a procinak és a memcsi már nem bírja a magas FSB-t
    Mindenen alap gyári hűtő van.
    FSB emelés 266-ról (1066Mhz) 450Mhz-ig ~1800Mhz
    Proci 1,86Ghz@3,16Ghz
    VGA 525/1440Mhz (természetesen a GS-ek alapórajele 450/1320Mhz csak a turboforce kicsit húzott gyárilag is) 680/1620MHz
    GTR2 már nem is szaggat

  6. #6
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: PC tuning

    Gergely, próbálkoztál a különböző memória időzitésekkel?
    Esetleg érdemes lenne visszavenni? + Megemelni a chipset, és memória feszkóját, lecsekkolni az ujabb biost, igy esetleg magasabb FSB-t elérni!?

    Azért kérdezem mert hasonló konfigot tervezek január végére, proci már a gépben, de egy jó alaplap és ram még kéne.
    Opcio a P5B, vagy az uj Nvidia 650-680 chipet lenne, az utóbbi tutijül megy 600as fsbn is
    Ramból Cruital 800, ez elvileg 950-1000Mhzen még elketyed, 7x500 pedig 3500, ez szép szám lenne

  7. #7
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: PC tuning

    Na jó hát igen a noname ramokról sztem ez a 900 feletti teljesítmény is tökéletesen jó már
    Még egyenlőre mint írtam alap feszt kapnak a cuccok

  8. #8

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Na sziasztok gondoltam ha a kollégának sikerült a 7900GS-ből kihozni ezt hát én is megpróbálom.
    Tuningban kicsit jobb eredményeim vannak
    http://w3.externet.hu/~kigyi/Clipboard200605.jpg
    http://w3.externet.hu/~kigyi/Clipboard200502.jpg
    http://w3.externet.hu/~kigyi/Clipboard200302.jpg

    Mindezt egy szintén Gigabyte 7900GS (turboforce edition támogatásával.
    Alaplap Asus P5B Deluxe
    Core2Duo E6300-as proci kicsit ráncigálva
    memcsi sajnos noname Brand 800-as ami gátat vet a tuningnak mivel még feszt sem kell emelni a procinak és a memcsi már nem bírja a magas FSB-t
    Mindenen alap gyári hűtő van.
    FSB emelés 266-ról (1066Mhz) 450Mhz-ig ~1800Mhz
    Proci 1,86Ghz@3,16Ghz
    VGA 525/1440Mhz (természetesen a GS-ek alapórajele 450/1320Mhz csak a turboforce kicsit húzott gyárilag is) 680/1620MHz
    GTR2 már nem is szaggat

    Nos, nekem P5B "paraszt, mezei" van szintén E6300-al, Kingmax 800-as RAm-okkal. Mit kell beállítanom, hogy nekem is tekerjen 450-en? Én már a 400-al is kiegyeznék!

    Nekem is 7900GS-em van, de ASUS EN7900GS. A gyári Smartdoki progijával már fel tudtam húzni a gépet és rögtön ugrott +20%-ot, de a frekiket ne kérdezd! Van jobb progi a gyárinál, amivel nyúzhatom egy cseppet a cuccot?

    Több kérdés nincs! Előre is köszi a seggítséget!

  9. #9
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: PC tuning

    Hát igazából a PCIE frekit állítsd 100-ra a PCI-t pedig 33,33-ra.
    a feszt állítsd mondjuk 1,33 körülire aztán pakold neki az fsb-t a memóriát persze mindig úgy oszd vissza, hogy ne nagyon menjen 800-nál többet sőt ha lehet akkor tartsd 800 közelében
    a vidikarit én rivatunerből bekapcsolt nvidia gyári tuningprogival nyúzom, de az ATI tool is tökéletes hozzá (nem elírás nemcsak ati kártyákkal működik

  10. #10

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, nekem P5B "paraszt, mezei" van szintén E6300-al, Kingmax 800-as RAm-okkal. Mit kell beállítanom, hogy nekem is tekerjen 450-en? Én már a 400-al is kiegyeznék!

    Nekem is 7900GS-em van, de ASUS EN7900GS. A gyári Smartdoki progijával már fel tudtam húzni a gépet és rögtön ugrott +20%-ot, de a frekiket ne kérdezd! Van jobb progi a gyárinál, amivel nyúzhatom egy cseppet a cuccot?

    Több kérdés nincs! Előre is köszi a seggítséget!

    Ha 6300as procid van és nem válogatott, akkor a 450es fsb valószinűtlen. De 400on van rá esély, hogy elketyeg. Persze ha mákolsz, akkor 450-500 is elérhető, de ez igen ritka (sztem 350es fsbvel kezdj és szép lassan mássz felfelé)

    7900GS-t rivatunerrel, esetleg ATItool-al tudsz húzni frankón.

  11. #11

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Gergely, próbálkoztál a különböző memória időzitésekkel?
    Esetleg érdemes lenne visszavenni? + Megemelni a chipset, és memória feszkóját, lecsekkolni az ujabb biost, igy esetleg magasabb FSB-t elérni!?

    Azért kérdezem mert hasonló konfigot tervezek január végére, proci már a gépben, de egy jó alaplap és ram még kéne.
    Opcio a P5B, vagy az uj Nvidia 650-680 chipet lenne, az utóbbi tutijül megy 600as fsbn is
    Ramból Cruital 800, ez elvileg 950-1000Mhzen még elketyed, 7x500 pedig 3500, ez szép szám lenne

    Hát azért ezt így kijelenteni, hogy Cruital 800as ram 950-1000et megy csacsiság
    Általába azok a ramok húzhatóak (de még azokról sem lehet 100%ban kijelenteni), amelyek 800asak és emellett 4-4-4-12 es időzítésre lövik be őket gyárilag. Ezek ilyen ultra, meg hasonló ramok, horror áron. Ezek általába micron d9-es chippel szereltek, amelyek igencsak bírják a tunningot. Persze előfordul hogy "gyengébb" ramok is igen jól húzhatóak, vagy jobban mint ezek, de azért azok tényleg ritkák

  12. #12
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Nos,
    napokban gondolkodtam a videókártya és a proci húzásán.
    Az Asus 7600GT-hez adott Asus smartdoctor-al 560/1400-at 600/1500-ra húztam (ez a max), de túl nagy változás nem történt, sőt, 60-70 fps mellet is mintha akadozott volna egy picit. Néztem a hőmérsékletet, automatikusan felemelte a vidkari venti sebességét így normál értéken maradt.
    Nos, a köv. kérdéseim lennének:
    - Milyen más egyéb progival lehet Nvidiás vidkarit húzni?
    - Kb. 10%-os húzásnak kb. mekkor fps növekedés lehet a következménye? (gtr2)
    - Gyakorlatilag van-e értelme tuningolni?
    - AMD 64bit-eseket hogy lehet húzni?

    Várom a tapasztalatokat a hülye kérdéseimre, zöldfülű vagyok ebben a témában.
    Túl nagy fps növekedést, csak a vga húzástól ne várj! A proci az ami sokat nyom a latban ennél a proginál! Nekem a 2,8-as precott amikor azt próbáltam, hogy hátha jobb lesz ha a ram is meg van húzva meg a proci, akkor jobban fog menni, de nem! Monzában az első futamon az elején voltam olyan belassulások, amivel okoztam 1-2 nehéz pillanatot másoknak, plusz kaptam egy eltiltást. Ugyan itt a GT futamon már vissza raktam 3,5-re a proct, a ramok meg maradtak 400-on, és a GT futamon ugyan azokkal a beállokkal nem volt olyan mértékü fps esés, hogy normálissan lehessen menni! Szóval szerintem nagyon is van értelme a tuningnak! Főleg a procit érdemes ennál a játéknál! Nekem még soha nem volt AMD-m ugyhogy nem tom mennyire lehet húzni, de sokaknak van itt szerintem hasonló proc és majd ők mondanak valami okosat! 1 biztos, hogy egy brutál hűtő nem árt ha van!

  13. #13
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Szekér Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát azért ezt így kijelenteni, hogy Cruital 800as ram 950-1000et megy csacsiság
    Általába azok a ramok húzhatóak (de még azokról sem lehet 100%ban kijelenteni), amelyek 800asak és emellett 4-4-4-12 es időzítésre lövik be őket gyárilag. Ezek ilyen ultra, meg hasonló ramok, horror áron. Ezek általába micron d9-es chippel szereltek, amelyek igencsak bírják a tunningot. Persze előfordul hogy "gyengébb" ramok is igen jól húzhatóak, vagy jobban mint ezek, de azért azok tényleg ritkák
    Köszi, jelenleg is OCZ ram van a gépben, tudom miről beszélsz, de a cruital 800-as 2x1GB packja tesztelve van 1000en mindenféle forumokon + anantechen tom's-nál bírja akkor nálam is fogja.
    Ha kell válogatok procit is, csak alaplap ügyben vagyok még bizonytalan.

    Szerintem Ratesz nem turkál nap mint nap a biosban, nem tudja hova kéne nézni. Valakinek aki csinált már ilyet be kéne ugornia és megmutatni, vagy találni vmi jóóó leirást mert távirinyitással nehéz elmagyarázni a lehetőségeket.

  14. #14

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, jelenleg is OCZ ram van a gépben, tudom miről beszélsz, de a cruital 800-as 2x1GB packja tesztelve van 1000en mindenféle forumokon + anantechen tom's-nál bírja akkor nálam is fogja.
    Ha kell válogatok procit is, csak alaplap ügyben vagyok még bizonytalan.
    Helyes Mindenképp csak tesztelt ramot vegyél, bár gyanítom azt is fogsz.

    Alaplapból mindenképpen ASUS P5B-E Plus/ASUS P5B-Deluxe/ASUS P5B Deluxe-Wifi amiket ajánlanék, ezek a lapok eléggé megbízhatóak, és a tunningal se lesz probléma velük. Első core2-es lapom 975ös volt P5W DH Deluxe, de azt adtam is tovább, 975X nem volt való 6300-6400as procihoz Aztán most egy P5B Deluxe-al tolom (wifis sajnos akkor épp nem volt raktáron ) És a P5B Deluxe-hoz egy eléggé baráti link (bár összes P5B-hez többé-kevésbé jó):

    http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=41


    Az nforce 650-680 chipsetet tessék elfelejteni (igazi nagy tunningosok nem ajánlják ), így 6300ashoz csakis a 965ös chipset való.

    Ha van bármi kérdésed nyugodtan keress meg.
    Utoljára módosította: Szekér Zoltán; 2006. 12. 20. 20:01.

  15. #15

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, jelenleg is OCZ ram van a gépben, tudom miről beszélsz, de a cruital 800-as 2x1GB packja tesztelve van 1000en mindenféle forumokon + anantechen tom's-nál bírja akkor nálam is fogja.
    Ha kell válogatok procit is, csak alaplap ügyben vagyok még bizonytalan.

    Szerintem Ratesz nem turkál nap mint nap a biosban, nem tudja hova kéne nézni. Valakinek aki csinált már ilyet be kéne ugornia és megmutatni, vagy találni vmi jóóó leirást mert távirinyitással nehéz elmagyarázni a lehetőségeket.
    Köszi Tilus, azért nem veszek el a BIOS-ban ! Igazából csak a volt, meg freki értékeket nem tudom, mert nem is nagyon foglalkoztam vele eddig (nem érdekelt). Amit Snake mester írt, mindenképpen kipróbálom, de én is valami szerényebb kezdésre gondoltam (nem 450-es FSB ).

  16. #16
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: PC tuning

    Cső!

    Tudna vki segíteni.

    Asus x1600pro 512mb. Lehet vmit nyúlni rajta vagy cserélni kéne(teljesen kezdő vagyok)? Letöltöttem az Ati tool-t de k...ra nem tom , hogy lehet vele bűvészkedni?

  17. #17
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Tilus, azért nem veszek el a BIOS-ban ! Igazából csak a volt, meg freki értékeket nem tudom, mert nem is nagyon foglalkoztam vele eddig (nem érdekelt). Amit Snake mester írt, mindenképpen kipróbálom, de én is valami szerényebb kezdésre gondoltam (nem 450-es FSB ).
    Probáld ki ezt:

    állitsd a Vcore-t 1.40 Voltra
    állitsd a DDR2 voltage 2.3V
    állitsd a FSB voltage +.2V
    emeld 965P feszkót +.5Voltal
    DDR2 timing to 4-4-4-12, ha ez nem válik be akkor 5-5-5-14
    állitsd be az FSB-t a szorzó függvényében, pl E6300 esetén 7x400 tuti menni fog, 450 környkén kezd izgalmasabb lenni

    Futtass egy superPi-t és pár 3dmarkot, figyeld a stabilitást, ha nem stabil akkor vedd visszább az FSB-t, vagy tedd 5-5-5-14re a ramot

    Ha nagy gond van (nem indul) akkor tápkábel ki, vársz fél percet, tápkábel vissza és load bios defaults

    Ha müködik akkor keresd meg a legmagasabb stabil FSB-t, és vegyél belőle vissza mondjuk 5-10MHZet a tartós stabilitás érdekében, végül csökkentheted a VCORE-t egészen defaultig, ha birja úgy is.

  18. #18

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Probáld ki ezt:

    állitsd a Vcore-t 1.40 Voltra
    állitsd a DDR2 voltage 2.3V
    állitsd a FSB voltage +.2V
    emeld 965P feszkót +.5Voltal
    DDR2 timing to 4-4-4-12, ha ez nem válik be akkor 5-5-5-14
    állitsd be az FSB-t a szorzó függvényében, pl E6300 esetén 7x400 tuti menni fog, 450 környkén kezd izgalmasabb lenni

    Futtass egy superPi-t és pár 3dmarkot, figyeld a stabilitást, ha nem stabil akkor vedd visszább az FSB-t, vagy tedd 5-5-5-14re a ramot

    Ha nagy gond van (nem indul) akkor tápkábel ki, vársz fél percet, tápkábel vissza és load bios defaults

    Ha müködik akkor keresd meg a legmagasabb stabil FSB-t, és vegyél belőle vissza mondjuk 5-10MHZet a tartós stabilitás érdekében, végül csökkentheted a VCORE-t egészen defaultig, ha birja úgy is.
    Köszönöm! Ki fogom próbálni!

  19. #19

    Re: PC tuning

    Srácok tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől.
    Gondolkodok egy TFT monitor vásárlásán. Nekem egy CRT 17" monitorom van és egy 19" TFT-t szeretnék venni.
    Kérdéseim:
    Mennyivel szebb a képminősége?
    Melyiket ajánljátok?
    Mennyire jó a TFT játékra pl.?
    A szemet a TFT abszolut nem zavarja? Mert ha több órát előtte ülök a monitoromnak bepukkan a szemem tőle. Elsősorban ez zavar engem.
    Köszönöm.

  20. #20
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    275

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől.
    Gondolkodok egy TFT monitor vásárlásán. Nekem egy CRT 17" monitorom van és egy 19" TFT-t szeretnék venni.
    Kérdéseim:
    Mennyivel szebb a képminősége?
    Melyiket ajánljátok?
    Ugyan nem magamnak de nem régen vettem asszonykának egy 19"wide viewsonicot (3év teljes pixel és szubpixel garancia!). Vmi gyönyörű tűéles a képe, de persze csak akkkor ha a nativ (1440x900) felbontásban haszálom.
    800x600ban is futtattam rajta vmit, de az elég mocsok volt, pixelhegyekbe.
    48.000 nagyker nettó volt, mázlija volt a barátnénak hogy "jó" helyen dolgozom mert az áfát nem kellett leperkálnia.

    Épp most állítottam össze egy gépet sógoromnak, mert ő meg ms flight szimulátorozni akar:
    Core2 Duo-1,86GHz/1066MHz LGA775 2MB Box (E6300) 3év
    Gigabyte 965P-S3 Intel965 LGA775 ATX
    GIGABYTE GF 7900GT 256MB DDR, 256bit, TV-out, DVI (PCX)
    2 x 1GB DDR-II Kingmax PC2-6400 (800Mhz)
    ViewSonic VG2230wm 22" wide (100K nettó), + a sallang
    Nemolcsó, de nem is vesz 5évente gépet.
    Ez a sallanggal kb 305.000 nettó nagyker. Ez van.
    Utoljára módosította: Szekeres Zoltán; 2007. 01. 16. 18:26. Indoklás: szerk

  21. #21

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől.
    Gondolkodok egy TFT monitor vásárlásán. Nekem egy CRT 17" monitorom van és egy 19" TFT-t szeretnék venni.
    Kérdéseim:
    Mennyivel szebb a képminősége?
    Melyiket ajánljátok?
    Mennyire jó a TFT játékra pl.?
    A szemet a TFT abszolut nem zavarja? Mert ha több órát előtte ülök a monitoromnak bepukkan a szemem tőle. Elsősorban ez zavar engem.
    Köszönöm.
    Szernitem LG olcsó és jó. LG 1952S-SF hibátlan ha 4:3-as kell (br. 55e), 1400:1 kontraszt, 8ms, 300cd/m2. Ha meg wide-os (GTR2 támogatja ), akkor meg L194WT-SF (2000:1, 5ms, 300cd/m2), ami jobb is, olcsóbb is (br. 53e). De ha wide, akkor inkább már 20", mert az is bazi kicsinek néz ki. L204WT-SF majd br.80e.

    Én már megszoktam az TFT-t. Ami 8ms, az már bueno. Annyi furcsa eleinte kicsit, hogy amikor kocsizol és elsuhan a táj, akkor a táblák feliratai nehezen olvashatóak, mert összemosódnak. Dehát kocsizásnál verseny van, nem reklám nézegetés.

  22. #22

    Re: PC tuning

    THX

  23. #23

    Re: PC tuning

    Ha szélesvásznú TFT, akkor ajánlom: Samsung Syncmaster 940BW (4ms). 67000ft körül megkapod, én bő 1 hónapja Samsung Snycmaster 765MB CRT-ről váltottam erre, minden szempontból meg vagyok vele elégedve, egyetlen bajom vele hogy nem 22 colos

  24. #24
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: PC tuning

    Én egy LG 1952S-t használok jelenleg is sztem ez nem rossz monitor bár eleinte furcsák voltak a színek meg az, hogy éles a kép.
    Sajnos egy kiöregedett 17"-os CRT-ről váltottam erre és azon a kép hát ehhez képest elég ratyi volt.
    Eleinte az én szememet zavarta kicsit az LCD mert ugyebár ha nem bántja a szemed nem pislogsz ha nem pislogsz kiszárad a szemed ergo be fog gyulladni (legalábbis nálam) aztán 2-3 nap után már nem okozott problémát a dolog.
    kicsit megszokta a szemem azt a 9-10 évnyi CRT-t

  25. #25
    Barta Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 04. 17.
    Város
    Ajka
    Üzenetek
    298

    Re: PC tuning

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől.
    Gondolkodok egy TFT monitor vásárlásán. Nekem egy CRT 17" monitorom van és egy 19" TFT-t szeretnék venni.
    Kérdéseim:
    Mennyivel szebb a képminősége?
    Melyiket ajánljátok?
    Mennyire jó a TFT játékra pl.?
    A szemet a TFT abszolut nem zavarja? Mert ha több órát előtte ülök a monitoromnak bepukkan a szemem tőle. Elsősorban ez zavar engem.
    Köszönöm.
    Egy 19"-os Samsung SyncMaster 940B TFT monitor előtt ülök már egy jó ideje. Digitális bemenete van, a képminősége remek, 8 ms-os a késleltetése, én nem nagyon látok semmi elmosódást sem verseny közben (vagy nem veszem észre) viszont a szememet nagyon-nagyon kíméli. A munkahelyemen is monitor bámulok (ott is TFT van) de nem fárad el a szemem estére sem. Régen, CRT monitorokkal, alig láttam már valamit este. Úgyhogy a TFT nekem egy áldás.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •