Találatok: 1 - 6 (6 összesen)

Téma: GT - Monza

  1. #1
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344

    GT - Monza

    B futam (vagy szerver #2, vagy hogy mondjam)

    2405: 11. helyen haladok, próbálom lekörözni a 14. helyen haladó Krutsch Rolandot. A Della Roggia-ban már ott vagyok mellette, hogy kifékezzem, nem veszi figyelembe, bejön elém.

    2439: a szereplők ugyanazok, eset szintén. Az Ascari kanyar előtt egyértelműen bejövök belső ívre (jónéhány villogás után), hogy kifékezzem, bevág elém lassítva Roland (nyilván elengedni szerett volna, csak nem figyelte, hogy én már megkezdtem az akciót, így maradnia kellett volna az ideális íven), az ütközés elkerülendő kivágok mögüle, de már nem volt idő belőni a féktávot, kavicságyon kötök ki...

    Kérném a versenybíróságot, hogy vizsgálja meg az eseteket!
    Utoljára módosította: Palesz; 2006. 11. 13. 00:52.

  2. #2
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: GT - Monza

    Szeretném kérni hogy a versenybíróság vizsgálja át a 4060 előtti lekörözésemet.
    Én az eddigi versenyek során ha leköröztek mindig sztem korrektül elengedtem mindenkit. Ebben az esetben viszont ez vitatható.
    2-en jöttek utána úgy 3800-tól (nemtom pontosan) igazából nekem nincs beállítva a hátranézés mert fogytékosként nem bírok 2 gombot nyomogatni (kis ujjperc probléma) így nemtudok hátranézni sem. a hudot meg a minél több fps érdekében kiiktatom ha tehetem a bill messze van és nincs ez gombra állítva meg minek is nézegessem verseny közben hisz az igaziak sem kapnak ilyen segítséget.
    Na szóval amikor kék zászlót kapok elengesdek mindenkit természetesen, de most nem kaptam igaz nem is volt olyan közel a hátul haladó, de az egyik féktávon nagyon megérkezett (sztem túl nagy gázzal jött és amúgy sem bírta volna bevenni a kanyart de divatos a lekörözöttre fogni miattam kicsúszott... Azt viszont nemértem hogyha ennyire sürgős és úgy látja el tud menni még egy olyan egyenesben (vagy mindenképpen el akar menni) akkor miért nem megy ki a lekörözendő mellé és akkor nincs félreértés és biztosan elveszi a gázt az illető így könnyedén kikerülheti, de ha belebújuk a lökhárítójába mintha valakit üldöz akkor hiába minden... Egyébkét ilyen eset még nem fordult elő pályafutásom során ha valaki úgylátta el tud menni el is ment és nem sorolt be mögém én meg illedelmesen lassítottam.
    Amikor újra utolért én elengedtem volna de megint lement a pályáról bizony láttam hogy gyorsabb és el akartam engedni de kicsúszása miatt meghiúsult. Gondoltam ha megint utolér hát lehúzódok de mindenesetre időveszteség nélkül elengedem, ezért mivel veszélyesen nem ért közelé a célgyenes végé választottam így később fékeztem hogy ne tartsam fel és elengedtem ugyebár erősen a zöld kanyarlevágós részre húzódva.
    Ezután jött a másik lekörözőm aki szintén utolért és szintén ideges füstölős fékezéssel tudatta velem hogy márpedig el akar most menni. Én pár kanyarral később engedtem őt is el, de nem értem miért bánnak úgy a lekörözendőkkel mint a rabszolgákkal és a lehető legrövidebb féktávokkal ráesni a nyakukra amikor a kanyar közepén nem lehet őket elengedni semmiképp miért nem lehet normális helyen kiállni mögülük mint ahogy az a szabályrendszerben is benne van ha minden igaz hogy szépen el kell engdeni őket nem hirtelen manőverrel hanem normálisan de nem kötelező az ívet elhagyni és lemenni a kavicságyba ha utolérnek.
    Én akkor szoktam elengedni valakit ha feltartanám és ebből hátránya lenne de ha mindig lemarad a kigyorsításnál akkor nem tudom elengedni mert nem állhatok meg az egyenesben. Mindenesetre elnézést kérek tőlük a tükörben amikor belenéztem nem tűnt olyan közelinek az autójuk mint a replay-ből. És a zászlót sem mutogatták valamiért .....
    Na hát hosszú lett de ez van bocs.
    A rajt utáni balesetet biztos vizsgáljátok de érdekes volt a becsapódás ott tényleg én személy szerint nekiértem 2 ember autójának is de mivel a pályára pördültem vissza és gurultam nem akartam fékezni nehpogy belémszáljanak még páran. így hagytam a gépet és finoman ívre tereltem amikor valaki szintén elindult és a holttérben nem láttam vele koccoltunk kicsit de nem volt vészes sérülést nem is okozott.
    A köv kanyarban defektet kaptam valszeg a baleset miatt és így megpördültem nem tehettem semmit bocs az utánam jövőtől.
    Vizsgáljátok ezt is ki bár nem tudtam már mit tenni csak álltam az ngt-s büntimből tanulva.
    Utoljára módosította: Kigyós Gergely; 2006. 11. 13. 09:11.

  3. #3
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: GT - Monza

    Gergely, az ilyen lekörözés incidensek elkerülése végett javasolnám hogy mindenképpen konfigold fel egy gombra a hátranézést, így mielőtt a nyakadra érne a leköröző, már fel tudsz készülni arra hogy mikor és hogyan fogod elengedni az illetőt. A lekörözésre vonatkozó dolgokat megtalálod a szabályzatban és az etikettben is. Sajnos a program nem mindíg jelez időben hogy leköröző versenyző van mögötted, ezért hasznos a hátranézés gomb használata a játékos infóival (alapesetben TAB) egyetemben.
    Babinszki Gábor

  4. #4
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: GT - Monza

    "Oktató" jelleggel óvnék : 764-nél Kis Attila hátulról kilökött.

  5. #5
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: GT - Monza

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    "Oktató" jelleggel óvnék : 764-nél Kis Attila hátulról kilökött.
    Szerintem nem kell poénkodva elütni egy óvást: ami tény, az tény és kész. Igazad van, akkor jöhet a bünti. Ez nem az ÁVH!

  6. #6
    Buczkó Zoltán Regisztrált Buczkó Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 18.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    280

    Re: GT - Monza

    Nekem a következö volt a problémám,az utolsó kör parabolika kanyart egyenesen akartam bevenni.Jött mögöttem Peching Rezsö de nemtudtam mennyire van mögöttem mivel az egyenes végén kirakták a kockás zászlot és levették a kanyarjelzöt ami nekem azért volt fontos mert csak 16-20 fps-em volt kicsitt szaggatott és nemláttam a féktávot igy azt a kanyarjelzöt figyeltem de mivel nemrakták ki igy nemis fékeztem de nemértem miért kell levenni amikor énmég versenyben vagyok.Persze azt sem mutatta,hogy Rezsö mennyire van mögöttem igy elindultam és csatt,védelmemre szoljon én elakartam engedni öt de nemakart elmenni mellettem ugy voltam vele inkább veszicsek 1 helyezést.De ezt még fenn a szerveren megbeszéltük egymással baleset 5656-nál történt .a B futamban. Mégegyszer Rezsö bocsánat

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •