Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (98 összesen)

Téma: HGTRM4 Monza GT

  1. #26

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Na én megszívtam megintcsak.A 17-dik helyről feljöttem a negyedikre,már épp készültem a boxra mikor sikerült kicsit lecsúsznom az ascariban a kerékvetőről,a kavicságy rögtön berántott,csatt neki a falnak...Ezekután persze nem csodálkoztam hogy majd két percig szerelték a gépet azok a tetű lassú szerelők
    Visszajöttem aasszem a 17-dik helyre,de sikerült ujra elörrébb keverednem pár helyet mikor egyszercsak aztlátom a célegyenes végéhez közelitve hogy Árpási Zsoltinak beakadt a kocsija,gondolom lag miatt.Kormány elránt épphogy súrolva kikerültem a füvön de persze a sikánon túlcsúsztam,ugyhogy mehettem stop and gora..
    Kezdek komlyan aggódni hogy megátkozott valaki Két verseny,két 13. hely több bődületes szerencsétlenség miatt. Na mindegy ennél rosszabb már nemnagyon jöhet.Fő az aoptimizmus

  2. #27
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
    Kb. 20 percel a vége előtt nekiszálltam Rezsesz, aki épp a kavicságy szélén várta, hogy visszajöhessen a pályára!
    Tehát te voltál az?! Nincs harag,nem sérult a kocsi sem.
    Egyébként az utolso körben Buczko Zoltánnal tegezödtem össze ugyan ott.
    Elnézést kérek Buczko Zolitol,azért sem hagytam őt ott,mert én mentem bele,bár akkor beértem volna elötte,az tuti.
    Az elején elszurtam,és mintát vettem a szalagkorlátrol,aztán meg lehetett felzárkozni a 20.helyröl....
    Egyébként élmény volt hátulrol végigverekedni magam,a házi orvosom ajánlotta a vasárnap estékre.
    Nev voltak FPS gondjaim,semmi bug nem volt nekem,hála a 100.000 ft os upgrade nek!
    Az este meg nagyon szép volt igy,tényleg megérte végigmenni.
    Kár hogy eső volt.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  3. #28
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mailben nem lett elküldve szervertagok itt a fórum valamely topicjában láthatják a jelszót. Szerverjelszó topic néven
    Pontosan, Pálinkás Laci be is linkelte.
    A MAIL KIKÜLDÉS MEGSZŰNT!

  4. #29
    Árpási Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    32

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Gerőcs Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    aztlátom a célegyenes végéhez közelitve hogy Árpási Zsoltinak beakadt a kocsija,gondolom lag miatt.
    Én annyit láttam, hogy 10-20 mp-re megállt a kocsim...Próbáltam kilépni, de a szerver replay-ben láttam, hogy miattam le kellett menned a fűre...

    Bocs...
    Üdv,
    Zsolt

  5. #30

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
    Hehe! Ez az eső marha jó!!! De tényleg!
    Egész jól mentem a rajt után, felzárkóztam az élmezőnyhöz, utána gyorsan jött egy stop & go. Innentől kezdve lehullt a lepel, hibát hibára halmoztam, aztán még egy stop & go, hogy el ne felejtsem milyen is az.
    Kb. 20 percel a vége előtt nekiszálltam Rezsesz, aki épp a kavicságy szélén várta, hogy visszajöhessen a pályára! Bocsánat érte, ez abszolút balszerencse, én is pont akkor sokalltam be! Ennek köszönhetően elszálltak a fényszóróim, ami azért volt vicces, mert az utolsó 15 percben leszállt az est, szakadt az eső, nem láttam semmit, csak a pálya utolsó harmadában, ahol égtek a reflektorok!
    Ígyhát 2 kör hátránnyal csak összejött a tökutolsó hely!

    Szeretnék gratulálni a győztesnek, és mindenkinek, aki végigment, mert ez igazi kihívás volt!!!

    Hehe
    Nekem is tetszik az eső annak ellenére, hogy kb 10 kört bírt ki a soft wet-em....
    Aztán gondoltam nagyot alkotok, ha már az esős setuphoz nem értek mert kb 6 helyet estem vissza, és menet közben az elcseszett beállításon nem tudok változtatni, akkor feltolom idő elött az új kereket, csurig nyomva benzinnel. Ez jól is ment, de amikor elindultam sajnos nem én vezettem, hanem helyettem vmi nyomorék Muller, aki elcsórta a verdámat
    Kértem én szépen, hogy adja vissza a korményt, de ő csak nyomta és ment mint a cunami. Aztán gyorsan konzultáltam Csiki Petivel, hogy mi a szent mennyei ég ez, és ő elmondta a titkot.
    Az "options" "advenced" fülén van egy "2nd driver control" lehetőség, ami nekem AI volt, de player-nek kéne lennie (remélem). Ebben az a jó, hogy 1 héttel ezelőtt semmi bajom nem volt, és még ezidáig soha....
    Kérdem én, hogy a szerver nem írja felül az ilyen beállításokat? Azaz nem szerverfüggő e a dolog?

    Ha valakit esetleg kitolt volna az ex kollégám, akkor a nevében is elnézést kérek, vállalom a büntetéseket..
    Mindenesetre idő előtt gyorsan kirúgtam a srácot, és köv versenyen garantáltan két Hajmási Norbert lesz
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Hehe
    Nekem is tetszik az eső annak ellenére, hogy kb 10 kört bírt ki a soft wet-em....
    Aztán gondoltam nagyot alkotok, ha már az esős setuphoz nem értek mert kb 6 helyet estem vissza, és menet közben az elcseszett beállításon nem tudok változtatni, akkor feltolom idő elött az új kereket, csurig nyomva benzinnel. Ez jól is ment, de amikor elindultam sajnos nem én vezettem, hanem helyettem vmi nyomorék Muller, aki elcsórta a verdámat
    Kértem én szépen, hogy adja vissza a korményt, de ő csak nyomta és ment mint a cunami. Aztán gyorsan konzultáltam Csiki Petivel, hogy mi a szent mennyei ég ez, és ő elmondta a titkot.
    Az "options" "advenced" fülén van egy "2nd driver control" lehetőség, ami nekem AI volt, de player-nek kéne lennie (remélem). Ebben az a jó, hogy 1 héttel ezelőtt semmi bajom nem volt, és még ezidáig soha....
    Kérdem én, hogy a szerver nem írja felül az ilyen beállításokat? Azaz nem szerverfüggő e a dolog?

    Ha valakit esetleg kitolt volna az ex kollégám, akkor a nevében is elnézést kérek, vállalom a büntetéseket..
    Mindenesetre idő előtt gyorsan kirúgtam a srácot, és köv versenyen garantáltan két Hajmási Norbert lesz
    Ha a boxban a táblácskádon a soförön nyomogatod a jobra/balra kurzort akkor a sofört választod ki. GTR-be nekem is összejött 1x. Ha nincs senki a közelben és nyomsz 1 boxkiállás gombot akkor udvariasan kimegy a boxba kör végén, és vissza kapod a verdád ha a te nevedre állítod a sofört. Igaz addig kapsz 1 fél kört... De ha van valaki a közelbe akkor lehet jobbanjársz 1 esc-el mert a gép elég idiótán vezet... Az a legjobb ha már az options-ba letiltod. Nem igazán értem hogy miért nincs alapból letiltva multiban az ai...

  7. #32
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Na akkor én is sírok 1 kicsit. Valami hihetetlen verseny volt.... Azthittem a multheti futamnál nem tudok bénábbat menni, de sikerült. Lehet most is inkább seattal kellet volna menni... Így már se a pálya se a kocsi nem feküdt.. Igaz a porche gyorsabb volt. Csak éppen estem - keltem. Egy darabig Pálinkás László előtt bénáztam, remélem nem tartottam fel nagyon.
    Ha kör időbe nem is de fogyasztási világrekordot azthiszem sikerült felállitani! Elszáguldok a boxkijárat mellet... Hmm... Mintha mostanába kéne hogy elfoggyon az üzemanyag... Ránézek a hudra. Ááááá... Akkor is körbe megyek. Nem több mint 1,6 liter üzemanyagot fogyasztva mentem 1 kört! Az 1ik 1enesben 3-asból váltottam vissza üresbe. Azt hittem megsül a motor. De túl élte. És eljutottam a box-ig. (És még mindig nem voltam utolsó.) És már jó messziről benyomtam a pit limitert nehogy balhé legyen, csak éppen fékezni nem fékeztem és mikor a lámpánál ránézek a speedre 90km/h. Aztán hogy még teljes legyen a boldogság vágtam is úgy hogy s&g. Csak hogy az se maradjon ki.

  8. #33

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a boxban a táblácskádon a soförön nyomogatod a jobra/balra kurzort akkor a sofört választod ki. GTR-be nekem is összejött 1x. Ha nincs senki a közelben és nyomsz 1 boxkiállás gombot akkor udvariasan kimegy a boxba kör végén, és vissza kapod a verdád ha a te nevedre állítod a sofört. Igaz addig kapsz 1 fél kört... De ha van valaki a közelbe akkor lehet jobbanjársz 1 esc-el mert a gép elég idiótán vezet... Az a legjobb ha már az options-ba letiltod. Nem igazán értem hogy miért nincs alapból letiltva multiban az ai...
    Köszi ezt nem tudtam.. Biztos én nyomtam félre, mert a szobában sötét volt, és emlékszem, hogy nyomtam valamit, de nem gondoltam rá, hogy a verseny vége gombot nyomtam meg
    Egyébként alkotott Muller úr, mert a replayból láttam, hogy Buczkó Zoltánt nem akarta elengedni egy lekörözés alkalmával.
    Ezúton kérek elnézést tőle!
    Nem sokkal utána nyomtam egy esc-et.
    A pit requestet én is gondoltam, de nem tartottam korrektnek ha várok még 10 kört
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  9. #34
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy darabig Pálinkás László előtt bénáztam, remélem nem tartottam fel nagyon.
    Mivel körhátrányom volt hozzád képest, egyáltalán nem tartottál fel...

    Én izzadtam, mert a bénaságom miatt visszaestem utolsónak, kört kaptam a mezőnytől, de sokaknál gyorsabb voltam. Rettenetes a kört visszavenni, mert úgy kell előzni, hogy közben egy pillanatra se tartsam fel az előzendőt. Nagy szerencsémre többen előzékenyek voltak...

    Nagyonnagy tiszteletem Balikó Attilának, mert a verseny elején az élen álltam, ő támadott, és szorongatott erősen, de nagyon biztonságosan, és figyelmesen vezetett, semmi türelmetlenség, semmi erőszakoskodás. Higgadtan kivárta a lehetőséget, nem pedig lelökött (ahogy az szokás).
    Köszönöm, nagy élmény volt Veled csatázni!

  10. #35
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Elnézést kérek szeretnék kérni 2 balesetért
    A rajtnál (asszem) ateszt megtoltam picit nem kalkuláltam bele hogy körülötte sokan vannak
    Volt még egy gixer a második sikánban, belülről ilyesztegettem mikor túl jól sikerült egy féktáv pont odaért azt autóm orra

    Hülye választás volt a BMW, hiába jó a körideje, ha kanyarban és féktávon egy porse foglalja az utat

    Sokáig a mezőnyben autózás is problémát okozott, GTL es ritmus picitmás volt

    Kaptam stop & go-t is, visszaestem egész 22.-re onnan sikerült kiautózni egy 11. helyet, adott körülmények között ez nagyszerü, és még1x elnézést a cowboy stilusu előzési kisérletekért, jövőben probálok finomabb lenni

  11. #36
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    2es szerver:

    Monza, szakadó eső, 3 rajthely, 30fps....4dik körtől 11fps.......majd kifolyt a szemem a 16dik körig bírtam. Addig nem volt rossz Antal Pistával) amikor előszőr megelőztelek utána azért engedtelek vissza mert már bejött a 11fps.. és sajnos már nem is javult.......................nagyon elegem lett, 2 stopandgo is becsúszott emiatt(pályalevágás), mert nem láttam rendesen a kanyarokat! Pedig ott lehettem volna akár a 2.dik helyen is végig!

    Nagyon ideges vagyok!!!!
    Ja, jó kis előzgetés volt.
    Csodálkoztam is, hogy miért lassítasz. Meg később a célegyenesben is lementél a fűre és kicsit dörzsizted a palánkot. Így már érthető az ok.
    Nekem nem volt stop&go-m egyszer sem.
    A vége előtt 2 körrel meg már annyira elzsibadt a vállam (melóztam is tegnap a gép előtt) hogy kicsit tornázni kezdtem. Meg is lett az eredménye, egyből kavicságy egészen a gumifalig. A 45 mp-s előnyömből lett is 15 mp hátrány. De Kunszabó Sanyi megtette azt a szivességet, hogy kiegyenesítette a parabolikát és visszaadta az első helyet.

    Ja és lehet hogy a valóságban is ilyen a pálya, de könyörgöm nem lehetett volna a kanyarjelző táblákat fényvisszaverőre színezni?
    A frankó ablaktörlőről már nem is beszélek.
    Még jó hogy fennt volt ez: http://forum.rscnet.org/showpost.php...1&postcount=39 így annyira nem zavart, hogy nincs ablaktörlő.

    Ez az fps gond meg egyenesen felháborító. Nálam minden le van véve totál low-ra, dx7, tükör ki (csak a rajtnál és ha nincsenek nagyon a közelemben, kicsit veszélyes, de sok fps-t foglal) MoTec ki és rajtnál volt 25-30 fps, úgy hogy nem volt előttem senki. Esetleg még azzal nyerhetnék fps-t ha be sem kapcsolom a játékot.
    Utoljára módosította: Antal István; 2006. 11. 13. 08:53.

  12. #37
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Teljesen megértek minden FPS hiányra panaszkodó embert! Szerintem egyszerűen nevetséges, hogy ilyen megtörténhet. És a szervezők felé 100x jeleztem, hogy a változó időjárás rengeteg ember szórakozását elrontja!!! Igenis lehetne ez ellen tenni (pl.: mint kezdő liga, előre meghatározott időjárás, vagy a qual előtti sorsolás)!!!!!!!!!!!!

  13. #38
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Az esőben tényleg zavaró volt a kevés fps, a futam végére meg a sötétség. Gyakorlatilag csak emlékezetből lehetett vezetni.
    Igazából nem ez bosszantott a versenyen, hanem a saját taktikai hibám. Úgy gondoltam, hogy pár kör alatt egy viszonylag száraz nyomvonal lesz, és így a vizes (med wet) gumikat raktam fel. Ez nem volt nyerő ötlet, mert a verseny első szakaszában 2.01-nél nem tudtam gyorsabb köröket menni. Az előkelő 4.rajthelyről gyorsan a 10.-en találtam magam. Nem is volt esélyem küzdöni azokkal, akik utólértek. Egyszerűen nem tudtam kigyorsítani, és megállni a kanyaroknál.
    Ezek után úgy döntöttem, hogy kicsit korábban megyek ki a boxba. Felraktam az extrém vizes (soft wet) gumikat, és mindjárt tudtam folyamtosan 1.58 körüli időket futni. Sajnos pont a Rezső és Rupa Zoli páros mögé jöttem vissza, akik akkor az 1. 2. helyen mentek, nekem meg volt 1 kör hátrányom. Éreztem, hogy helyenként gyorsabb tudnák lenni a Zolinál, de megelőzni biztos nem tudtam volna, így nem is csatáztam vele, de annyira azért közel mentem, hogy a vizfüggönyében alig láttam valamit. Egyszer későn is vettem észre, hogy elszáguldottam a célegyenes végi kanyarjelző tábla mellett, és így blokkoló kerekekkel túlcsúsztam a kanyaron. Mindjárt kaptam egy stop&go büntit, pedig legalább 10mp-et buktam az esettel. Ezek a pályalevágások, és büntetések jobban meg voltak oldva az 1. részben. Ezzel összeségében 40mp körüli időt vesztettem, amit akkor sajnáltam, amikor megláttam az időeredményeket, és ha nincs ez a hiba, akkor jó esélyem lehetett volna a 4.helyen végezni.
    Azért a végén még nagyon tapostam a gázt, mert a több mint 30mp-es hátrányomat az előttem levőhöz képest 3mp-re faragtam az utolsó 11-12 körben. Végig bíztam benne, hogy van esélyem elcsípni a 6. helyet, de nem jött össze, így 7. maradtam.

  14. #39
    Szabó Viktor Regisztrált Szabó Viktor logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    895

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg aTom_DJ írta Hozzászólás megtekintése
    Elénzést, de megállt a kép, és én hírtelen felindulásból nyomtam is egy resetet!
    Olvasd végig az első hozzászólásomat, azután megérted, hogy már nem volt a legjobb az idegállapotom !

    De én téged nem elengedtelek, még a 30kör körül, vagy talán még hamarabb!?
    Hogyan kerülhettem én akkor oda?

    szerk: az eredményekből az látszik, hogy Te 3 körrel utánnam estél ki, érdekes ez a GTR2 :S!
    hát egy párszor biztos elengedtél mivel nem az első kört adtam

    ha meg utánam fagytál be a második sikán előtt, akkor utána még 1 kört megtehettem és akkor csattantam beléd, de nekem úgy rémlett, hogy abban a pillanatban fagytál be elém. majd megnézem.

    amúgy jó verseny volt, bár csak egyet előztem, de azzal a 2. helyre jöttem föl és utána le tudtam szakadni prezsitől és bondtól, pedig full tankkal indultam, gondolom ők is. a pit után kevesebb benyával elkezdtem ledolgozni a hátrányom norbival szemben, de mint láttam az eredményeknél vágott 2x és azért ment óvatosabban gondolom. 14-15 sec volt már csak a 21hez képest, amikor csattantam a befagyott autóba.

    jó lenne, ha a simbin kitalálna valamit erre, hogy ilyen esetekben vagy egyből tűnjön el az autó, vagy át lehessen rajta menni.

    szar ez a porsche, örülök, hogy többször nem kell vele mennem

  15. #40
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    275

    Re: HGTRM4 Monza GT

    szombat délelőttre beesett egy azonnal elviszem a vga-dat vevő, és hát el is vitte, így a vasárnapi futamból ki is maradtam, de annyira még volt időm h a nevezésemet visszavegyem....nehogy büntit kapjak már azért is
    7600GT upgrade 7900GS, tolom neki maxon a kövi futamon

  16. #41
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Antal István írta Hozzászólás megtekintése
    ...A vége előtt 2 körrel meg már annyira elzsibadt a vállam (melóztam is tegnap a gép előtt) hogy kicsit tornázni kezdtem. Meg is lett az eredménye, egyből kavicságy egészen a gumifalig. A 45 mp-s előnyömből lett is 15 mp hátrány. De Kunszabó Sanyi megtette azt a szivességet, hogy kiegyenesítette a parabolikát és visszaadta az első helyet.

    Ja és lehet hogy a valóságban is ilyen a pálya, de könyörgöm nem lehetett volna a kanyarjelző táblákat fényvisszaverőre színezni?
    Összegezve nekem nagyon tetszett a B futam.16.helyről lettem 2.
    Mivel az időmérőn még soha nem sikerült megfutnom egy magamhoz képest jó időt,most is hoztam a formámat. 16.-nak qualifikáltam magam a Bömössel, - na mind1 - erre a warmupon elkezd szakadni az eső......persze erre nem készültem,no panic,gyorsan összedobtam egy setupot erre a szakadó égi áldásra(ami késöbb kiderült hogy nagyon jól sikerült a rövid idő ellenére).Az autó nagyon stabil és jóindualtúan autózható lett,ezért a rajttól kezdve folymatosan sikerült stabilan és gyorsan feljönnöm,(köszömön mindenkinek a tiszta küzdelmeket és elengedéseket,tényleg MINDEN VERSENYZŐTÁRS 100%san korrekt volt,ergo figyelték a tükröket is! ),többször javítottam a versenyben futott bestlapon,és a boxkiállásig már megközelítettem Antal Pistit 22mpre.Majd mivel kiment boxolni több körön keresztül 1.voltam(VÉGRE ).Sima,problémamentes szervíz után 5.nek jöttem vissza,majd megint pár előzgetés után újra 2.,időben adok-kapok Pistitől. Kezdett besőtétedni,és az égiek továbbra is rendesen áldanak minket.Pont a parabolika előtt jártam amikor felkapcsolták a lámpákat...hát komolyan mondom,gyönyörű volt.Semmi akadás,gyönyörű grafika mellett(jó,nekem "atomerőművem"van otthon,bírnija is kell ).
    Egyszer csak látom a HUDon hogy Pisti hibázott,és a kavicságyból jön éppen vissza.Újra 1.lettem 13mpel,de 10percel a futam vége előtt elnéztem a féktávot a parabolika előtt és becsúsztam a sóderágyba. (sötétben egyébként pont a 100as tábla nincs megvilágítva és pont nem látni az említett kanyar előtt, ...a 150es,meg az 50es viszont virít).
    Mire sikerült ebből a vendégmarasztaló anyagból kijönnöm,már csak 2.voltam.Végérvenyesen...
    Kunszabó Sándor

  17. #42
    Harcsa István Regisztrált hara logója
    Csatlakozott
    2005. 11. 27.
    Üzenetek
    58

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék elnézést kérni Harcsa Istvántól. Ráértem volna még kicsit mögötted autókázni nem kellet volna bebújni pont abban a kanyarban... (Biassono asszem) Még 1edül is nehéz íven tartani nem hogy ketten. Bocsi.

    Nincs miért, autoversenyezni jöttem nem autokázni.

    Köszi mindenkinek a remek futamot .

  18. #43
    Bondár Zsolt Regisztrált Bond logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 06.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    88

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Jó kis futam volt, bár az időmérő nem sikerült valami fényesen. Szegény Pál Ferit bevakítottam a végén a villogásommal, de hát pont befejezhettem volna még egy mért kört -4 tizeddel, amikor visszajött elém a kavicsból...(utólag nézve a qualt nem számított volna semmit)
    A futam jól sikerült, igazából nem is hibáztam, de sajna a 3. körben összeszedtem egy vágást egy lekörözött miatt, és már nem mertem annyira tolni utána. Csűr (Szabó Viktor :P) nagyon gyors volt, és stabilan ment, esélyem nem volt utolérni, kár hogy kiesett, bár azért örülök hogy második lettem és nem harmadik :P. Prezsit a parabolica után előztem le a célegyenesben, megcsúszott, és nem volt elég jó a kigyorsítása.
    Kígyós Gergőtöl ezúton kérek elnézést, mert csak 3/4 körön át tartott fel, és nem úgy, ahogy futam után mondtam neki a chaten! (azért a villogás látszik a replayben )

    Valami guru segítsen és mondja meg pls, hogy ha nem kértem "pitrequest"-et, akkor így hosszabb volt a kiállásom? Csűr rámvert vagy 14 másodpercet a boxxal, annak ellenére, hogy tovább kint maradtam, és elég jó köröket futottam üresedő tankkal....
    tHUNder Racing

    "Lehetetlen nincs, csak tehetetlen "

  19. #44
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Számomra elég élvezetes volt a futam annak ellenére, hogy a qual nem sikerült valami jól és csak a 14. helyről vártam a rajtot. A rajtnál nem tudtam, hogy miért áll mindenki az első kanyarba, de gondoltam én majd bemegyek jobbról és igy szereztem 2 helyet egyből! Nagyon óvatos voltam nehogy meglökjek valakit. Az első kör végén a sikánnál nem tudom, hogy a bánatba fékeztetek olyan rövidet, de én 200métertől toltam a full féket és nem tudtam volna megállni a kollégák mögött, így lementem ballra a füre ami berántott és megpördültem! Ekkor a 11. helyről visszaestem a 17.-re! Szépen kezdtem felzárkózni a többiekre. Dusa Tibitől bocsánatot kérek, amiért ott olyan váratlanul megjelentem, és igy holttérből rámhúztad a kormányt! Nem akartalak amugy megelőzni, de ti valami egészen máshogy fékeztetek ott és én hiába nyomtam tövig ahogy minden körbe én csak a bejárati ívnél lassulok le annyira, hogy bevegyem a kanyar(lehet hogy 4-es fékhűtésnek volt köszönhető a nagyobb fékút), és azért mentem be melléd nehogy esetleg hátulról lökjelek meg! Miután megnéztem a replay-t láttam, hogy egy kicsit nagyot ugrott a kocsid és lehet, hogy vissza kellett volna engeni magam elé, de az én kocsimba szinte nem is lehetett érezni a koccot és igy nem gondoltam, hogy ekkorát ugrottál!Bocsi!
    Utánna Rigó Tomit üldöztem,de közben egy kis baleset után elémkerültl Juha akit lendületből lehagytam, de utánna folyamatossan tolt hátulról! Annyira, hogy utolértem és megelőztem Rigó Tomi-t(hát egy gyengébb hajszálat belehetett volna tenni a kocsik közé amikor bejöttél mögén a kanyarba)!
    Kicsit el tudtam szakadni a Juha-Rigó párostól, de 1-2 körrel az előzés után elkezdtem szemcsésedni a gumik és romlottak a köridők, aminek a következménye az lett, hogy utolértek mind a ketten! Nagyon jót vívtunk ott 3-an kár, hogy Tomi megcsúszott az egyik sikán kijáratánál! Mondom de jó most aztán megkapom Juhát a nyakamra! De ő is hibázott és így leszakadt. A gumik ekkora már megjavultak és ujra tudtam gyors köröket futni és lassan,de biztosan közeledtem az elöttel lévőkhöz! Utolértem Kovács Szilvesztert mielött kiment volna a boxba, de hibáztam és leszakadtam 4-5secre miután mindenki kiment a boxba hirtelen az első helyen találtam magam! De valaki nagyon közeledett rá! Norbi volt az! Aki meg is előzött, igaz nagy értelme nem volt vele csatáznom, mert abban a körben mentem ki a boxba. Visszaestem a 8. helyre Kovács úr mögé, de csak 2sec volt köztünk. Miután bemelegedtek a gumik elkezdtem behozni és már a nyakán voltam amikor megint szemcsésedett az a sz*r gumi, sajnos hobáztam is és megint 5sec volt a különbség! 1-2 kör alatt helyrejöttek a gumik és nagyon elkezdtem taposni! 3-4 kör alatt az 5secből lett 1,5! Nagyon közeledtem rá, aminek az lett a vége, hogy ö is probált jobban menni, de nem tapadtak már annyira a gumik a kocsiján! A vége az lett, hogy 2-3 körrel a vége elött belehajtott egy kicsit az ascari végén lévő kavicságyba ami elég volt, hogy elmenjek mellette, és igy 5. helyen érjek be!

  20. #45
    Bondár Zsolt Regisztrált Bond logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 06.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    88

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Még egy gondolat, Gergőnek, miután olvastam az óvását:

    Az a baj ezzel, hogy amikor utolér egy kört adó versenyző, az valószínüleg gyorsabb nálad. Lehet hogy adott pillanatban éppen tudsz tempót tartani vele (gumik-benzin éppen úgy adja ki), de mivel rád vert 1 kört, tuti, hogy otthagyna. Ennek ellenére nem fog rád menni teljesen, mert féktávon és kanyarban elveszti a leszorító erőt, és kicsúszik!!! Ha te ebből tévesen úgy itéled meg, hogy nem tartod fel, akkor nagyon nagyot tévedsz! Éppen ezért fontos, hogy lemenj az ívről, és egyértelmű gázelvétellel jelezd, hogy mehet.
    A HUD bekapcsolása pedig ezek szerint elengedhetetlen, mert a program bugos a kék zászló szempontjából, túl későn lengetik be futam alatt!
    Arról nem is beszélve, hogy elég ha 5 méterrel korábban fékezel valakinél versenytempónál, az máris teliverhet hátulról, vagy kicsúszik, hogy elkerülje az ütközést.
    Pár éve azért szimezek én is, és az elengedés mindig arról szólt, hogy ívről le, és egyértelműen jelezni, hogy mehet a gyorsabb kört adó versenyző.
    tHUNder Racing

    "Lehetetlen nincs, csak tehetetlen "

  21. #46
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.117

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Tény hogy tapasztaltabb vagy én m,eg nem vagyok tapasztalt de ez van tapasztalatot meg nem tudok szerezni kisebb téttel rendelkező futamon (pl. kezdőbajnokság mert ott meg nem indulhatok) így aztán marad az hogy emberből vagyok és rosszul döntök mivel nem kerültem még ilyen szituációba hogy tolnom is kellett neki mert volt akit utolérhettem és jöttek utánam kb ugyanolyan tempóban.
    A kört meg azért kaptam mert az elején összetörték a kocsimat és a boxban ennyi volt nem azért mert annyival lassabb lettem volna a versenyen....
    Persze egyértelműen én mértem fel rosszul a helyzetet ezért elnézést.

  22. #47

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen megértek minden FPS hiányra panaszkodó embert! Szerintem egyszerűen nevetséges, hogy ilyen megtörténhet. És a szervezők felé 100x jeleztem, hogy a változó időjárás rengeteg ember szórakozását elrontja!!! Igenis lehetne ez ellen tenni (pl.: mint kezdő liga, előre meghatározott időjárás, vagy a qual előtti sorsolás)!!!!!!!!!!!!
    Szerintem sokan egyetértenek veled, és sokan nem. Én az utóbbihoz tartozom, mert szerintem x ember miatt nem kéne kihagyni ezt a marha jó élvezetet. Elhiszem, hogy vannak emberek akiknek nem olyan a gépük, és esetleg nem is engedhet meg magának egy "erőgépet", de muszáj előbb-utóbb erőgépet venni, mert a játékok egyre többet tudnak, és ehhez gép kell.
    Ahogy látom itt a legtöbb embernek meg is van a maga vasa, épen ezért nem tartanám jónak, ha a 100-ból 10-20 ember miatt kéne sima száraz nappali pályán menni.
    Ha valaki ilyen játékokra ad ki x ezer forintot, bele kell kalkulálni, hogy az új játék új költségvetést igényel, és ez mindenkinek fáj valamennyibe.

    Az én gépem egy amd 3000+ x800gto kártya, és minden jól futott.
    Nem használok semmi lassítót, azaz antialias off, anizotrop off, default játékbeállítás, amit simán lehetne még lejebb venni, de úgy néz ki, hogy inkább feljebb lehet rakni.
    Ez a gép ma egy átlagos középkategória.. A kártyát pár hete vettem 25-e ft-értm, a régit (ati9800) eladtam 15-ért. 10e ft- nem a világ.
    Ez az én véleményem.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  23. #48
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sokan egyetértenek veled, és sokan nem. Én az utóbbihoz tartozom, mert szerintem x ember miatt nem kéne kihagyni ezt a marha jó élvezetet. Elhiszem, hogy vannak emberek akiknek nem olyan a gépük, és esetleg nem is engedhet meg magának egy "erőgépet", de muszáj előbb-utóbb erőgépet venni, mert a játékok egyre többet tudnak, és ehhez gép kell.
    Ahogy látom itt a legtöbb embernek meg is van a maga vasa, épen ezért nem tartanám jónak, ha a 100-ból 10-20 ember miatt kéne sima száraz nappali pályán menni.
    Ha valaki ilyen játékokra ad ki x ezer forintot, bele kell kalkulálni, hogy az új játék új költségvetést igényel, és ez mindenkinek fáj valamennyibe.

    Az én gépem egy amd 3000+ x800gto kártya, és minden jól futott.
    Nem használok semmi lassítót, azaz antialias off, anizotrop off, default játékbeállítás, amit simán lehetne még lejebb venni, de úgy néz ki, hogy inkább feljebb lehet rakni.
    Ez a gép ma egy átlagos középkategória.. A kártyát pár hete vettem 25-e ft-értm, a régit (ati9800) eladtam 15-ért. 10e ft- nem a világ.
    Ez az én véleményem.
    Tökéletesen egyetértek! A manapság megjelenő játékok közül a GTR2-nek teljesen átlagos a gépigénye, mai mércével nézve nem igényel atomerőművet!
    Inkább az vegye le totálminimumra a grafikát, akinek nem bírja a gépe, ne pedig a látványos és izgalmas versenyeket vegyük ki a bajnokságból!!!

  24. #49
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem sokan egyetértenek veled, és sokan nem. Én az utóbbihoz tartozom, mert szerintem x ember miatt nem kéne kihagyni ezt a marha jó élvezetet. Elhiszem, hogy vannak emberek akiknek nem olyan a gépük, és esetleg nem is engedhet meg magának egy "erőgépet", de muszáj előbb-utóbb erőgépet venni, mert a játékok egyre többet tudnak, és ehhez gép kell.
    Ahogy látom itt a legtöbb embernek meg is van a maga vasa, épen ezért nem tartanám jónak, ha a 100-ból 10-20 ember miatt kéne sima száraz nappali pályán menni.
    Ha valaki ilyen játékokra ad ki x ezer forintot, bele kell kalkulálni, hogy az új játék új költségvetést igényel, és ez mindenkinek fáj valamennyibe.

    Az én gépem egy amd 3000+ x800gto kártya, és minden jól futott.
    Nem használok semmi lassítót, azaz antialias off, anizotrop off, default játékbeállítás, amit simán lehetne még lejebb venni, de úgy néz ki, hogy inkább feljebb lehet rakni.
    Ez a gép ma egy átlagos középkategória.. A kártyát pár hete vettem 25-e ft-értm, a régit (ati9800) eladtam 15-ért. 10e ft- nem a világ.
    Ez az én véleményem.

    Bár a előbbi hozzászólásomból kiderül,de én is teljesen ezen az állásponton vagyok
    Kunszabó Sándor

  25. #50
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: HGTRM4 Monza GT

    Ismét csalódnom kellett... nem vagyok elég jó már . Bezzeg tavaly milyen jól tartottam néha Rezsővel a tempót, manapság, csak a futottak még futamba tudom "beverekedni" magam.
    3. helyre kvalifikáltam magam, de a rácson már a 4. helyre álltam ki
    Ettől eltekintve, a vártnál sokkal jobban éreztem magam a futamon. Köszönhetem ezt Király Attilának, akivel az első 7 körben nagyon jót versenyeztünk. Szonte végig toltam ... sajnos pár esetben leblokkoltak a kerekeim, és becsúsztam mellé kilinccsel előre (1-es kanyar), és volt, hogy megkoccoltam hangyányit a Lesmo-ban, de igyekeztem nem fellökéssel helyet szerezni. Utána ő lemaradt, én pedig elkezdtem hajtani az élmezőny után. Szerencsémre az első két helyezett (Attila és László?) egmással volt elfoglalva, így nem tudtak jó időket menni, sikerült beérnem őket. Laci asszem kicsúszott az Ascariban, mert Attilát kezdtem üldözni. Sikerült feljönnöm de a gumijaim már ki voltak teljesen. Kimentem 45percnél boxba. Mikor visszajöttem jobb időket tudtam menni, és tapostam ami a csüvön kefírt... pár körrel odébb Attila is kiállt, és láttam amint rohamosan fogy a távolsaág. A célegyenesben látom, hogy kegyetlenül tapossa kifelé és egymás mellett jöttünk a féktávra. Izgis volt, tetszett. Az elején nem voltam annyival gyorsabb, hogy meg tudjam előzni. Vele szintén jót mentem, de sajnos gyorsabb volt, így nem volt igazán esélyem, miután leszakadtam 1mp-nél messzebb, elkezdte futni a saját tempóját, innentől szépen le-lemaradoztam. Küzdöttem, de a Porsche az egyenesben nagyon gyors volt. Kiábrándító volt, ahogy az 1es kanyarnál 3,2 volt a különbség, majd a célvonalra 3,8-ra nőtt. a 2. kanyarig megint lenymtam 3,0-ra, és a célvonalra megint 4,0 lett... így nőtt a táv, és végül 2. lettem. Jó volt. Köszi skacok a figyelmes vezetést, hogy a rajt után nem tolt le senki senkit, és hogy mindenki körbeért.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •