Oldal: 5 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (225 összesen)
  1. #101
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    de a nap poziciója változik, ami szintén prociigényes feladat lehet, nem? van olyan opció, hogy az idő ne haladjon előre, tehát a játékban folyamatosan mondjuk 12:00 óra legyen? szerintem a többiek is erre gondoltak.
    Értem én, de ennek nincs jelentősége.
    Napszakváltás alatt igazából azt értjük, amikor sötétből világosba, illetve világosból sötétbe megyünk át.

    De hogy még érthetőbb legyek, nem a napszakváltás az ami számít, hanem az amikor sötét van, akkor rosszabb az FPS.

  2. #102
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    de a nap poziciója változik, ami szintén prociigényes feladat lehet, nem? van olyan opció, hogy az idő ne haladjon előre, tehát a játékban folyamatosan mondjuk 12:00 óra legyen? szerintem a többiek is erre gondoltak.
    Igen én valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam normálisan megfogalmazni!

  3. #103

    Re: A nagy FPS felmérés

    Tegnap voltam bent a szerveren gyakorolni. Kb. 8-10en voltnuk, és leesett megint az fps-em 7-11re menet közben, egyébként 40-es átlag volt, de helyenkén 60 is volt (célegyenes 25-30). Kiléptem a boxba, majd vissza. Úgy hogy bent álltam a boxomba stabilan 7 fps-em volt. A grafika szinte Low-ra van majdnem állítva, semmi lényegtelen nem fut a háttérben, 2 hete lett win reinstall, mindenből a legfrissebb driver, szóval nem tudom.
    (P4-3GHz, 1 giga RAM, 9800pro)
    Sajnos upgradelni egyenlőre nem tudok...így erősen elgondolkodom az egész bajnokságon ha állandósul ez a problémám....

    Így nem tudok versenyezni, és nem is akarok másokat veszélyeztetni: pl. Monza-i futam 2-es szerveren az első helyről kellett feladnom....Antal Pista emlékszik rá hogy húzódtam le és engedtem el emiatt, pedig addig nagyon jó meccs volt!
    Utoljára módosította: Zizics János; 2006. 11. 26. 12:19.

  4. #104

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap voltam bent a szerveren gyakorolni. Kb. 8-10en voltnuk, és leesett megint az fps-em 7-11re menet közben, egyébként 40-es átlag volt, de helyenkén 60 is volt (célegyenes 25-30). Kiléptem a boxba, majd vissza. Úgy hogy bent álltam a boxomba stabilan 7 fps-em volt. A grafika szinte Low-ra van majdnem állítva, semmi lényegtelen nem fut a háttérben, 2 hete lett win reinstall, mindenből a legfrissebb driver, szóval nem tudom.
    (P4-3GHz, 1 giga RAM, 9800pro)
    Sajnos upgradelni egyenlőre nem tudok...így erősen elgondolkodom az egész bajnokságon ha állandósul ez a problémám....

    Így nem tudok versenyezni, és nem is akarok másokat veszélyeztetni: pl. Monza-i futam 2-es szerveren az első helyről kellett feladnom....Antal Pista emlékszik rá hogy húzódtam le és engedtem el emiatt, pedig addig nagyon jó meccs volt!

    Tedd át Jani 800x600-ba, hátha az segít valamit!

  5. #105

    Re: A nagy FPS felmérés

    A legjobban csak az idegesít, hogy amikor tud lenni stabilan 40-50, néha még 60 is, akkor miért gondol egyet és esik le 7-11re???
    ....és onnan persze el sem akar mozdulni....

  6. #106
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap voltam bent a szerveren gyakorolni. Kb. 8-10en voltnuk, és leesett megint az fps-em 7-11re menet közben, egyébként 40-es átlag volt, de helyenkén 60 is volt (célegyenes 25-30). Kiléptem a boxba, majd vissza. Úgy hogy bent álltam a boxomba stabilan 7 fps-em volt. A grafika szinte Low-ra van majdnem állítva, semmi lényegtelen nem fut a háttérben, 2 hete lett win reinstall, mindenből a legfrissebb driver, szóval nem tudom.
    (P4-3GHz, 1 giga RAM, 9800pro)
    Sajnos upgradelni egyenlőre nem tudok...így erősen elgondolkodom az egész bajnokságon ha állandósul ez a problémám....

    Így nem tudok versenyezni, és nem is akarok másokat veszélyeztetni: pl. Monza-i futam 2-es szerveren az első helyről kellett feladnom....Antal Pista emlékszik rá hogy húzódtam le és engedtem el emiatt, pedig addig nagyon jó meccs volt!
    9800pro-hoz inkább egy régebbi drivert ajánlanák, mert sokszor az újabbakal kevesebb fps-t kap az ember. Nekem a régi videókártyáknál sokszor több és stabilabb fps volt, mint amikor a legújabb drivert használtam.
    A 9600xt-extreme kártyámnál a 5.13-dd catalist volt a legjobb. Egy próbát megér.

  7. #107
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    A legjobban csak az idegesít, hogy amikor tud lenni stabilan 40-50, néha még 60 is, akkor miért gondol egyet és esik le 7-11re???
    ....és onnan persze el sem akar mozdulni....
    A modulos felépítés előnye hogy csökkenti a fejlesztési időt, cserébe ha elég sok van belőlük átláthatatlan lessz a kapcsolatuk, és a fenti hibát produkálja.

    "B" modul úgy dönt hogy kiszámol valamit. Adatot kér "A" modultól. "C" és "D" modul a "B" eredményeire vár. "A" modul meg mondjuk ép a "C"-től vár adatot... Egy erősebb proci+memória javít a helyzeten. Vagy leveszel mindent a grafikából hogy több idő maradjon a procinak az üres körökre...
    Csináltam 1 kis privát tesztet, majd ha lessz időm befejezni az eredményeket felteszem ide.

  8. #108
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    275

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    A legjobban csak az idegesít, hogy amikor tud lenni stabilan 40-50, néha még 60 is, akkor miért gondol egyet és esik le 7-11re???
    ....és onnan persze el sem akar mozdulni....
    tengap azt vettem észre GTR2 gyakorlása közben , mely online szerveren kerszül történt, hogy elgész gyakran, 1körön belűl 2x-3x is megakad a game, holott 44-60fps megvan állandóan. De nekem nem akad és marad alacsony fps-en hanem izibe visszaugrik. Ezt már Valenciában is tapasztaltam az utolsó futamon, de az azt megelőző Valenciai futaom meg nem volt. Érthetetlen.

  9. #109

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szekeres Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    tengap azt vettem észre GTR2 gyakorlása közben , mely online szerveren kerszül történt, hogy elgész gyakran, 1körön belűl 2x-3x is megakad a game, holott 44-60fps megvan állandóan. De nekem nem akad és marad alacsony fps-en hanem izibe visszaugrik. Ezt már Valenciában is tapasztaltam az utolsó futamon, de az azt megelőző Valenciai futaom meg nem volt. Érthetetlen.
    Igen csinál ilyeneket. Korábban én is írtam, nekem SPA-ban volt leggyakrabban, ott ilyen 60fps mellett beszaggatott.

    Egyébként a mostani futam után azt mondhatom, hogy elég frankón megy a gtr. a rajtnál ilyen 60-70 fps volt, futamon 100 fölött. Beállítások minden max, 2x antialiasing 1280. Most nemvettem észre ilyen "beszaggatós" hibát mint amiről írsz.

  10. #110

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szekér Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Igen csinál ilyeneket. Korábban én is írtam, nekem SPA-ban volt leggyakrabban, ott ilyen 60fps mellett beszaggatott.

    Egyébként a mostani futam után azt mondhatom, hogy elég frankón megy a gtr. a rajtnál ilyen 60-70 fps volt, futamon 100 fölött. Beállítások minden max, 2x antialiasing 1280. Most nemvettem észre ilyen "beszaggatós" hibát mint amiről írsz.
    Nekem is kifogástalan volt minden Valenciában. Az új hw varázsa...

  11. #111
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    275

    Re: A nagy FPS felmérés

    tegnapi gyakorlás a szerveren Magny-ban 8AA 16AF mellett, pici procituninggal 3500+ Vencie 11x222FSB mellett, 7900gs 525/1440Mhz, 2x512mb hynix, 1280, dx9, max detail, árnyék mediumon
    FPS: 40-70FPS között mozgott , és egy kis megakadásom de annyi nem volt

  12. #112
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: A nagy FPS felmérés

    Arra szeretnék választ kapni: Hogyan lehetséges az hogy 800/600/32-be kevesebb fps-van mint 1024/768/32-be. Most voltam fenn a szerveren mindkét beállítással és kb 5-10-el több volt a nagyobb felbontásban.Már elérte a 82-őt is eddig ilyen nekem offline-be sem volt.Eddig nem is próbáltam 1024-be csak most.

  13. #113

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tomibá írta Hozzászólás megtekintése
    Arra szeretnék választ kapni: Hogyan lehetséges az hogy 800/600/32-be kevesebb fps-van mint 1024/768/32-be. Most voltam fenn a szerveren mindkét beállítással és kb 5-10-el több volt a nagyobb felbontásban.Már elérte a 82-őt is eddig ilyen nekem offline-be sem volt.Eddig nem is próbáltam 1024-be csak most.
    én úgy tudom, hogy a kisebb felbontásban a cpu jön ki jobban (ebben az esetben az, hogy nem elég erős), magasabb felbontásban pedig a vga ami jobban számít. tehát arányaiban a vga-d erősebb, mint a cpu-d. legalábbis teszteket olvasva ezt szűrtem le.

    persze, ha most hirtelen 1280-at próbálnál, nem valószínű, hogy még több fps-ed lenne, mert az meg már lehet relatíve sok a vga-dnak

  14. #114
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: A nagy FPS felmérés

    Nekem 2,8 Cel, 6600GT, 512 DDR II (667MHz) jelenleg, és így kb. 30-40 között mozog a FPS! 1024x768 32 bit és szinte minden mediumon van

    DE!!!

    Most vettem még 1 Gb RAM-ot + még egy 6600GT-t és SLI-be kötöm a másikkal! Ha kiprószáltam, megírom, hogy milyen lett!

  15. #115
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    én úgy tudom, hogy a kisebb felbontásban a cpu jön ki jobban (ebben az esetben az, hogy nem elég erős), magasabb felbontásban pedig a vga ami jobban számít. tehát arányaiban a vga-d erősebb, mint a cpu-d. legalábbis teszteket olvasva ezt szűrtem le.

    persze, ha most hirtelen 1280-at próbálnál, nem valószínű, hogy még több fps-ed lenne, mert az meg már lehet relatíve sok a vga-dnak
    Aha köszi. Így már értem.

  16. #116
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    én úgy tudom, hogy a kisebb felbontásban a cpu jön ki jobban (ebben az esetben az, hogy nem elég erős), magasabb felbontásban pedig a vga ami jobban számít. tehát arányaiban a vga-d erősebb, mint a cpu-d. legalábbis teszteket olvasva ezt szűrtem le.

    persze, ha most hirtelen 1280-at próbálnál, nem valószínű, hogy még több fps-ed lenne, mert az meg már lehet relatíve sok a vga-dnak
    Ez így igaz, azzal a különbséggel hogy ez nem okozhat fps növekedést.

  17. #117
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 2,8 Cel, 6600GT, 512 DDR II (667MHz) jelenleg, és így kb. 30-40 között mozog a FPS! 1024x768 32 bit és szinte minden mediumon van

    DE!!!

    Most vettem még 1 Gb RAM-ot + még egy 6600GT-t és SLI-be kötöm a másikkal! Ha kiprószáltam, megírom, hogy milyen lett!

    Hali!
    Kiváncsi vagyok mire jutottál az SLI-vel.
    Én a másik utat választottam, és processzort cseréltem inkább.

    Az eredeti konfig: 3200+ athlonXP, 2x512 Dual channel ddr 400, Ati X850XT agp, ezzel volt 1280x768ban, DX8, gyenge medium detail de high track detail-el offline 80-100FPS, online általában 40-50, és a (HGTRM) liga futamokon 20-30FPS, és néha egy egy mega beakadás, slideshow módban.
    Érdekes hogy olasz magyaron 40 - 50FPS volt, semmi belassulás.

    Tegnap jutottam el addig hogy nem birom tovább és élvezni szeretném a dologot, ezért némi keresőmunka után találtam egy alaplapot ami AGP-s, szereti a DDR (1) ramot, és müködik benne a core 2 duo.

    http://www.asrock.com/product/ConRoe865PE.htm

    Olcsó jószág, 10+áfa, intel chipset, atomstabil, hozzá egy E6300 core 2 duo.
    A proci egy atombomba, iszonyat tuningbarát (3GHZ+), igaz a lap nem az, de a maximálisan beállitható 300-as FSB teljesen stabil.

    Ez volt igy ~50eft, régit 30ezerért gyorsan eladtam aproneten.

    Mai Olasz ligán már ezzel indultam, grafikát átálítottam egy jóval erősebb medium-high grafikára nagy texturákkal, rajtnál 40 - 50+FPS, és szinte végig 80-120FPS, ami szemre teljesen stabil, akadásmentes, stb.

    Korábban érzésre a 40FPS néha 10 volt

    Következtetésem a következő, a gtr2 NAGYON NAGYON processzorigényes, nyilván a változó időjárás is ezért lassit annyira.
    Akinek most nincs kedve komplett gépet venni, de korrekt videokártyája és ramja van, annak érdemes megfontolni egy ilyen átmeneti megoldást!
    Conroe proci hosszú távra jó lesz, illetve a pentium D olcsóóóó.

  18. #118

    Re: A nagy FPS felmérés

    WOW, Core2Duo AGP foglalattal, na ezzel leütjük a piacot! Én nem láttam még listában, dehát ki akarna ugyan AGP-vel Conroe-t! Király vagy Tilus!
    Utoljára módosította: Zizics János; 2006. 11. 30. 08:32.

  19. #119
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: A nagy FPS felmérés

    Nekem egy 3200+ proci 1 Gbyte RAM, és 6600GT volt a gépben. Na tegnap megjött a 7900GTO és az olaszok ellen már azzal nyomtam

    6600GT-n szinte minden low volt kivéve a saját kocsit. Alacsony pálytextúrák voltak, meg a nagy felbontású kerekek is ki voltak kapcsolva. Így volt Brno-ban olyan 50-70 fps, célegyenesben kb 30fps, de lett volna ez kevesebb is tegnap.

    Az új kártyával a saját autót max részletességre raktam, ellenfelét közepesre, meg minden mást is meg a pálya karaktereket is bekapcsoltam, alacsony pályatextúra ki, nagy felbontású kerekek be, tájrészletesség 100%-ra 75-ről. Így volt a célegyenesben 60-70 fps a pálya többi részén 90-120 fps. A látvány meg nem ugyanaz

    Biztos bírna többet is de akarok hagyni benne kakaót, hogy pl esőben ne érjen meglepetés ott se akadozzon


    Most még akarok még 1 giga ramot, meg egy X2 4400+, de ezekből most még nem lesz semmi ez a kártya most kiürítette a kasszát.

  20. #120

    Re: A nagy FPS felmérés

    Én is egy ilyen 7900 GTO-t szeretnék, de félek mire összeáll a zsé, már nem lehet kapni Per pill ez a best buy videokar sztem ár/teljesítmény arányban.
    Babinszki Gábor

  21. #121
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    WOW, Core2Duo AGP foglalattal, na ezzel leütjük a piacot! Én nem láttam még listában, dehát ki akarna ugyan AGP-vel Conroe-t! Király vagy Tilus!
    Ratesz, korábban mindig top end gépem volt, de az utolsó 3 évben nem játszottam, csak mikor jött a GTL, ahoz pedig jó volt a korábbi konfig.

    Elvileg ua az engine mégis megfingatja a GTR2, ezt átmeneti megoldásnak szántam, karácsonyi áron nem szeretnék se ramot se videokártyát venni, arról nem is beszélve hogy Nforce 650i még nem is kapható, ami van az viszont nem szereti az FSB-t

    Bármilyen nevetséges..müködik, 20Eft ráforditás volt, és ööööössssszehasonlithatatlanul jobban fut mint eddig, a koncepcio az volt hogy proci igényes a progi, hát vettem erős procit, olcsó alaplappal és nagyszerüen bevált.
    Tavasszal majd kap egy 650i-t, 2 giga DDR800-at , és vmi grafkarcsit.

    WTCC Race is kifogástalan 60-120FPS 1600x12000 medium detail.

  22. #122
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Captain írta Hozzászólás megtekintése
    Én is egy ilyen 7900 GTO-t szeretnék, de félek mire összeáll a zsé, már nem lehet kapni Per pill ez a best buy videokar sztem ár/teljesítmény arányban.
    Ezen ne aggódj, akkor lesz vmi más olcsóbban és gyorsabb
    Én csak egy dolgot rühellek, karácsonykor pc-t épiteni, drága, gyorsan avul, ilyenkor jönnek az uj cuccok, de a régiebbi generáció ára csak februárban esik.

  23. #123
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: A nagy FPS felmérés

    Szombaton veszem meg az uj vasat, mert nekem tovabbra is hihetetlen fps ingadozasok voltak. amd athlon x2 4200+, geforce 7600 GT 256 MB ddr3, 1 giga 800 MHz-s ram mar remelem elegendo lesz arra, hogy LFS mellett egy-ket GTR-es futamon is elindulhassak.

  24. #124

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ratesz, korábban mindig top end gépem volt, de az utolsó 3 évben nem játszottam, csak mikor jött a GTL, ahoz pedig jó volt a korábbi konfig.

    Elvileg ua az engine mégis megfingatja a GTR2, ezt átmeneti megoldásnak szántam, karácsonyi áron nem szeretnék se ramot se videokártyát venni, arról nem is beszélve hogy Nforce 650i még nem is kapható, ami van az viszont nem szereti az FSB-t

    Bármilyen nevetséges..müködik, 20Eft ráforditás volt, és ööööössssszehasonlithatatlanul jobban fut mint eddig, a koncepcio az volt hogy proci igényes a progi, hát vettem erős procit, olcsó alaplappal és nagyszerüen bevált.
    Tavasszal majd kap egy 650i-t, 2 giga DDR800-at , és vmi grafkarcsit.

    WTCC Race is kifogástalan 60-120FPS 1600x12000 medium detail.
    Egyébként a tapasztalatom az, hogy az Asrock lapok egy fikarcnyival se szarabbak, mint a nagy nevű gyártók lapjai. Egyszerűen csak régi chipsetteket "tuningolnak". És teljesen igazad van, ezért gratuláltam!

  25. #125

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 2,8 Cel, 6600GT, 512 DDR II (667MHz) jelenleg, és így kb. 30-40 között mozog a FPS! 1024x768 32 bit és szinte minden mediumon van

    DE!!!

    Most vettem még 1 Gb RAM-ot + még egy 6600GT-t és SLI-be kötöm a másikkal! Ha kiprószáltam, megírom, hogy milyen lett!
    Ne mondd nekem, hogy egy celeronnal hajtassz 2db 6600GT-t SLI-ben... 15600+áfa egy 3 gigás "ehte" P4 800FSB-vel, az is tönkre veri a celkát. A proci teljesítmény azért kell, hogy megtudd hajtani a vidkarcsit. Kiváncsian várom az eredményt.

Oldal: 5 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •