Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (225 összesen)
  1. #51

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg aem írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy a másik topicban is írtam, 3800x2, 7950GT, 2GB ram. A mostani fps-eket már ott leírtam, kezdő futamon nem volt ilyen probléma, ott 50 felett volt mindig. Viszont! A kezdő futam fix száraz volt és ennek ellenére lényegesen kevesebb fps volt a masters szerveren, mint ami más szervereken tapasztalható. Ahogy írtam, tegnap átléptem máshova is, ott 120-140 körüli fps-ek voltak, a mastersen pénteken 50-70 között. A változó időjárást én is szeretném ha maradna, és az is nagyon hangulatos ahogy besötétedett a futam végére, tehát ha lehet mielőtt arra a döntésre jutunk, hogy 13órakor kezdünk minden versenyt tűző napon, előtte próbáljunk, próbáljatok meg tenni valamit...
    Lehet hogy buta kérdés, de a félreértések elkerülése végett: a másik online szerveren is Valencia volt a pálya???

    És ha valóban így van akkor mi lehet a gond???? (az ehhez értőket kérdezem)
    Ha hardveres gond lenne a szerverrel máshol is kijöne (ezt én gyakorlatilag kizárom). A szerver teljesítményéről már írtam. GTR2 reinstall a szerveren, vagy mit lehet/kellene csinláni????

  2. #52
    Árpási Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    32

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy buta kérdés, de a félreértések elkerülése végett: a másik online szerveren is Valencia volt a pálya???

    És ha valóban így van akkor mi lehet a gond???? (az ehhez értőket kérdezem)
    Ha hardveres gond lenne a szerverrel máshol is kijöne (ezt én gyakorlatilag kizárom). A szerver teljesítményéről már írtam. GTR2 reinstall a szerveren, vagy mit lehet/kellene csinláni????
    A tünetek alapján nagyon valószinűnek tűnik, hogy hálózattal kapcsolatos a probléma. Szerintem érdemes lenne keriteni valakit, aki ebben a témában otthon van. (Nekem szoftver-fejlesztés a szakmám, de a hálózatos dolgokhoz nem nagyon értek...)

    Szerintem két lehetőség van:

    a/ egyszerűen ilyen bénán van megimplementálva a hálózati rész.
    Ez ellen az szól, hogy más szervereken nem szokott ilyen gond lenni; viszont elképzelhető, hogy azokon - mondjuk - fix időjárás van (ami esetleg jelentősen csökkentheti az adatforgalmat).
    Ezt le lehetne tesztelni... kipróbálhatnánk a mi szerverünket különböző beállitásokkal, úgy hogy 20-25-en fellépünk; illetve kereshetünk más szervereket, amik elvileg ugyanolyan beállitásokkal futnak, mint a mienk.

    b/ valami bezavar az adatforgalomba (router, tűzfal, esetleg valami forgalom-figyelő cucc)
    Ha van ezek közül bármi, akkor - ha más nem, a teszt erejéig - ki lehetne kapcsolni.
    De ahogy irtam ez már nem az én asztalom, keriteni kellene valakit aki ért a hálózatokhoz...
    Üdv,
    Zsolt

  3. #53
    Kovács Szilveszter Regisztrált aem logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    20

    Re: A nagy FPS felmérés

    Szerintem nem hálózati jellegű a probléma. A tünetekből ítélve szerintem valamit folyamatosan számol a gép/a játék, feleslegesen... Ezt a gtr logjaiból meg lehet nézni (ha van neki olyan), ha ott rendben van minden akkor hardware, vagy oprendszer probléma lehet. A hw-t könnyen lehet tesztelni, pl a processzort érdemes superpi-vel, hogy hibázik-e valahol, illetve más programokkal memóriatesztet stb csinálni.. Ha a hardware stimmel (ami valószínű, hiszen akkor ezen kívül volna más probléma is), akkor oprendszer probléma lesz. És itt jön be a kérdés, mi fut a serveren? Linux, vagy windows? (mielőtt elkezdenétek oltani, sok netes game-nek van linuxos server verziója NEM VÉLETLEN). Ha esetleg mégis linux, talán tudok segíteni, ha windows akkor..

  4. #54
    Árpási Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    32

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg aem írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem hálózati jellegű a probléma. A tünetekből ítélve szerintem valamit folyamatosan számol a gép/a játék, feleslegesen... Ezt a gtr logjaiból meg lehet nézni (ha van neki olyan), ha ott rendben van minden akkor hardware, vagy oprendszer probléma lehet. A hw-t könnyen lehet tesztelni, pl a processzort érdemes superpi-vel, hogy hibázik-e valahol, illetve más programokkal memóriatesztet stb csinálni.. Ha a hardware stimmel (ami valószínű, hiszen akkor ezen kívül volna más probléma is), akkor oprendszer probléma lesz. És itt jön be a kérdés, mi fut a serveren? Linux, vagy windows? (mielőtt elkezdenétek oltani, sok netes game-nek van linuxos server verziója NEM VÉLETLEN). Ha esetleg mégis linux, talán tudok segíteni, ha windows akkor..
    Ez sem lehetetlen; szerencsére elég egyszerű leelenőrizni (CPU usage a szerver-en,
    sok emberrel). De ha ez a gép nem birja a terhelést, akkor mi?

    Az általad is emlitett okok miatt nem valószinű, hogy hw probléma.

    A hálózaton (ill. az azzal kapcsolatos összes dolog (driver, tűzfal, stb)) kivül mi lehet, ami ilyen szinten problémát okoz? (Feltéve, hogy nem a proci teljesitménye.)

    Nekem ezek jutnak az eszembe:

    Disk? De egy ilyen gépnek 2 G RAM-al nem okozhat gondot a replay, és ha ez lenne a gond, akkor valószinűleg szakaszosan jelentkezne, nem állandóan.

    A web-server ezen a gépen van? Az eredmények hogy kerülnek át a weboldalra?



    Azon meglepődnék, ha lenne ilyen szintű log-ja a szervernek. De persze nem lehetetlen
    Üdv,
    Zsolt

  5. #55

    Re: A nagy FPS felmérés

    A konfigom:

    alaplap: ASUS A8N-SLI SE (nforce4)
    processzor: AMD Athlon64 3200+
    vga: ASUS GeForce 7900 GT 256 MB
    hangkártya: Sound Blaster Audigy 4
    memória: 2x1GB 400Mhz DDR Kingston, Dual Channel
    hdd: Samsung SATA 200gb és Samsung SATA 250gb

    Multiplayer közben (Pl tegnap, GTR-Masters NGT futam, Valencia) gyakran 27fps körül szaladgál az érték. A beállítás: 1024x768@32bit és minden off és low, kivétel a műszerfal és a saját kocsi high. Én nem érzem felének, hanem annyinak amennyit a Fraps kijelez. Elég jól megérzem az fps-t még számláló nélkül is, mivel Call Of Duty-zok is, és ott is nagy fontossága van. Igazából a jármű precíz irányíthatósága már biztos sérül 27 pfs-nél. Valószínüleg a fizikai számítási ciklusok folyamatos ismétlődése a GTR-ben is kapcsolatba van az adott gép fps értékével. (Ez a játékok 95%-ban így van) Nem tudom, mennyire hat ki az FPS érték a bemeneti eszközök (pl kormány) mintavételezésére, de abban meg vagyok győződve hogy egy kissebb fps-t prodikáló gépen lassabban fog érvényesülni a kocsira alkalmazott fizika, ami a kliensgépen történik. (példa.: Call Of Duty-ban pontosan 125fps-en lehet a legnagyobbat ugrani. Kissebb vagy nagyobb fps értékeknél az ugrás magassága és nagysága lecsökken.)
    A bajnokságok nagyon izgalmasnak ígérkeznek. Drukkolok azért hogy esetleg meglegyen a hiba oka! Szetintem rá kellene kérdezni a problémára 2 vagy 3 helyen: Simbin-nél vagy 10tacle-nél, és a szerver internet szolgáltatójánál.

    A szervezőknek:
    Ha kell tesztre egy emberke (körözgetni, véleményt mondani), keressetek MSN-en lehetőleg egy nappal a teszt előtt. Van ventrilo, fülhallgatós mikrofon. Ha tudok szivesen segítek. Du. 6-tól szerda és szombat kivételével ráérek. Több szem többet lát.

    üdv.
    Utoljára módosította: Beda Tibor; 2006. 11. 20. 18:18.

  6. #56

    Exclamation Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg aem írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem hálózati jellegű a probléma. A tünetekből ítélve szerintem valamit folyamatosan számol a gép/a játék, feleslegesen...
    Amit írsz az teljesen logikus, csak meg szeretném jegyezni, nem csak terheltség korlátozhatja le az fps-t hanem lehet rá rutint is írni. (Tehát pl lehet 10fps alacsony gép terheltség mellett.)
    Volt szó a szerver 512fps-es nagyszerű értékeiről. Ez jó, örülünk neki, mivel legalább azzal nincs gond. Szerintem ez bizonyítja a szerver harverének hibátlan működését. Ami érdekes lehet az az, hogy lehet-e mégis a szerveren, vagy a szerver körül a hiba. Amikor a szerver az említett fps értékekekt produkálja, és pl a kocsik nem lagolnak (ugrálnak, töredezetten, csúszkálva mozognak) akkor valószínüleg minden adatot időben megkap. (beérkező adatok, a versenyzőktől) Szerintem ettől még lehet hogy a játékoshoz eljutó (pozíciókat közlő értékek) adatok csúsznak/késnek, ami okozhat fps csökkénést. Ha jól figyeltem a fórumot, a játékosok gépein az fps felére, vagy esetleg harmadára csökken. Ha valakinek erősebb a hardvere akkor csak picit jobb az fps-e, de van diferencia. Szerintem ez adódhat valamiféle lagból, ami lehet a gtr hálózati kódjának hibája, vagy a szerver (és annak internet-elérésének) problémája. Mikor még egy gyengébb Call Of Duty szerverünk volt előfordultak laghullámok, ami pillanatnyi fps csökkenést okozott. Ilyenkor a 300-as érték pillanatra leugrott 140-re va alá is. Ezek csak egy-két másodpercig tartottak és kiszámíthatatlanok voltak, ellentétben a GTR2-es problémával ám az fps ott is leesett.
    Olvastam a nagyok írásait, hogy kevés az állítási lehetőség. A legjobb az lenne, hogyha meg lehetne szüntetni a szerveren a verseny 3D-s megjelenítését, persze csak ha ez lehetséges. (ha jól értem ez most a szerveren be van kapcsolva) Amennyiben ez nem hozza a kívánt javulást akkor szerintem a problémát még sok-sok helyen lehetne keresni, viszont a megtalálása nem lesz könnyű.

    ui.: Bocs a hosszú (és unalmas? ) hozzászólásért.

  7. #57
    Árpási Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    32

    Re: A nagy FPS felmérés

    A szerveren szerintem a dedikált szerver verzió fut, ami nem jelenit meg semmit (mármint 3D-t). Márcsak a 2-3 egyszerre futó szerver, illetve a távoli adminisztráció miatt is.

    Az 512 csak amolyan virtuális fps, ha jól értettem...
    Gondolom a szerver az eredeti program lecsupaszitásával készült, és szükségük volt egy értékre, amivel számolhatnak...
    Üdv,
    Zsolt

  8. #58
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: A nagy FPS felmérés

    Battlfield2 szervereken sokszor a nettkapcsolat okoz hasonló problémákat.
    Főleg olyan 64-es szervereken ahol csak 100Mb a kapcsolat a külvilág felé. Jók a pingek meg miegymás, de az fps elég gyenge, akadozik. Alig találsz el valakit, csökken a reakció idő, mindig úgy látod, hogy te lősz hamarabb, közben meg már egy fél tárat beléd nyomtak.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  9. #59

    Re: A nagy FPS felmérés

    Sok itt a kérdőjel. Igazából bárki elindíthat dedi szervert és láthatja, hogy semmi állítás nincs. Ferivel beszéltem, a tréfa az, hogy minden olyan egyéb nem kellő winfos szervíz is ki van kapcsolva a szerveren, a gyári xp tűzfal van beállítva és semmi más. Ennyi. A CPU utilizációt csak a GTR nyeli, de esélye sincs kihasználnia a 3 dedi szervernek. Valahogy én is inkább a hálózati forgalomra gyanakszom, de ez nincs megalapozva - érdemes lenne logoltatni. A vas egyszerűen brutál és régóta tesztelődik. Pál Ferkával konzultáltunk és a héten nyomnánk egy tesztet, valamint indítana a Feri egy info vonalat a Simbin felé, hogy adjanak infót. Hát ennyi, tudom nem sok, de legalább kevés... és az is valami. Addig mindenkitől várom az ötleteket!

  10. #60
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    Battlfield2 szervereken sokszor a nettkapcsolat okoz hasonló problémákat.
    Főleg olyan 64-es szervereken ahol csak 100Mb a kapcsolat a külvilág felé. Jók a pingek meg miegymás, de az fps elég gyenge, akadozik. Alig találsz el valakit, csökken a reakció idő, mindig úgy látod, hogy te lősz hamarabb, közben meg már egy fél tárat beléd nyomtak.

    Ilyen gondokkal én is találkoztam már a BF2Demo szervereken, hogy hiába lövöm mint állat nem találom el vagy azt hiszem, hogy én lövök elöbb és közben már rég szednek!
    Szerintem is valami gond lehet a netes kóddal, mert az nem létezik, hogy pl: Csiki Petinek az ultrabrutál gépén a GTR csak 70 fpssel fusson, amikor szeintem nincs olyan játék jelenleg ami max grafiával ne menne közel 100fps körül az Ő gépén! Szóval itt valami gixer van csak rá kell jönni!
    Ha már itt vagyok akkor leírom én is az fps értékeimet, beállításokat, és a gépet.

    Gép: Abit IS7-E, 2,8Ghz Prescott ami 3,5-ön megy, 1Gb Ram(4*256 dualba) 400Mhz-en mennek mert 5:4 arányba vannak visszaosztva, MSI 7800GS AGP 256Mb (375/600 gyárilag) versenyen 420/710-es megy.
    Beállítások:
    1024*768 32bit 85Hz-es frissités
    Dx9 + Level 1-es AA
    Játékon bellül fentről lefele:
    High
    Med
    12-13
    Med
    Low
    Low
    Low
    Med
    High
    Normal
    Player Only és a Pitboard van még bekapcsolva!
    Nincs kikapcsolva semmi más mint pl a mentés, manus keze.

    Fix száraz napos idő(20-25autó): 50-65fps ez az érték változó időjárás beállításával inkább az 50 fele tagsál.
    Változó idő + éjszaka: 38-50fps
    Eső nappal: 22-35fps
    Eső éjszaka: 20-30fps

  11. #61

    Re: A nagy FPS felmérés

    Köszi srácok, nagyszerű tippek/hozzászólások!
    Mindenképpen kéne tesztelnünk, ugyanazt a pályát kipróbálni más szervereken és a miénken is. (+ még amiket írtatok, bár ezekben Feri és Ratesz a szakértők, én nem)
    Nekem valóban 70-110 között volt az fps-em az edzésen tegnap és 70-90 között a futamon az első 5 körben amíg mentem. (1280x1024, 32 bit, minden maxon)
    A konfigom: Abit P5W DH deluxe alaplap, Intel Core2Duo E6700 proci, 2 Giga 800 mhz-es DDR2 RAM, ATI X1950XTX 512 MB videokártya.

  12. #62
    Szilágyi István Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 11. 07.
    Város
    Tápiószecső
    Üzenetek
    5

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Miután megnyomtam a CTRL+F-et, elmenti esetleg mp-ként vagy ritkábban a kapott értékeket? Abból azért lehetne átlagolni és abból következtetni.



    Ez felelős a pálya mellett található kivetítőkért is? Úgy rémlik valahol láttam a pálya mellett; szép-szép, de nekem baromira nem kell.
    Hello!

    És ezt pontosan hol tudod beállitani?
    Kössz!

  13. #63

    Re: A nagy FPS felmérés

    Most voltam egyedül a szerverünkön, nekem 50-70 fps-t produkált a játék. Utána szintén egyedül bementem egy 10Tacle szerverre Valencia szintén, és ott meg 70-90 fps-em volt.

    Lehet logolni kéne a szerver hálózati forgalmát (pl. ethereal) hátha okosabbak leszünk. jobb ötletem nincs.
    Babinszki Gábor

  14. #64

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Captain írta Hozzászólás megtekintése
    Most voltam egyedül a szerverünkön, nekem 50-70 fps-t produkált a játék. Utána szintén egyedül bementem egy 10Tacle szerverre Valencia szintén, és ott meg 70-90 fps-em volt.

    Lehet logolni kéne a szerver hálózati forgalmát (pl. ethereal) hátha okosabbak leszünk. jobb ötletem nincs.
    És szintén változó időjárás volt a 10tacle szerveren?

  15. #65

    Re: A nagy FPS felmérés

    Nálam sem stimmel vmi, fps mintha le lenne korlátozva, és olyan furcsán riceg is bizonyos helyeken. Olyan , mintha bugos lenne a pálya! Offline 140 fps Valencia, szerveren meg 58-70.
    tHUNder Racing

    "Lehetetlen nincs, csak tehetetlen "

  16. #66

    Re: A nagy FPS felmérés

    tegnap próbáltam ki, hogy milyen is az új géppel a gtr2 (core 2 duo e6300, 1x1gb ddr2 ram, x1900 gt). a felbontás maradt 1024x768, 32 bit

    a régi beállításokkal (p4 3.0 ghz, 2x512 mb ram) monzán offline practiceben a szokásos 50-80 helyett volt 100-133. minden fullon 80-100.

    Valencián tegnap online 40-65 között mozgott minden fullon 4-5 autóval a pályán. offline majd ma megnézem.

    akinek a relatíve normál fps ellenére sem tűnik folyamatosnak a kép nézze meg, hogy a 3dconfigban nincs e kipipálva vmi synchronization a refresh rate-tel kapcsolatban, (asszem legalul)nekem egyszer ez okozott ilyen hatást LFS-ben.

  17. #67
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: A nagy FPS felmérés

    Az az ötletem támadt, hogy "UFO" Norbi módszerét követve, DX7-ben, mindent low-ra állítva, és élsimítást kikapcsolva fogok versenyezni ezután. Neki úgy látszik ez bejön. Asszem olyasmi a látvány, mint az "első simed" topicban is említett kedvencem a commodore-os REVS-ben volt. Megdöbbentő módon, még ebben az állapotban is majdnem feleződik (na jó kétharmada) az online fps az offline állapothoz mérve. Tehát megállapítható, hogy rengeteg power megy el pusztán a hálózatra, mert ebben az ultralow beálításban, már a grafika nem sok terhet ró a rendszerre. Még tesztelgetem majd egy ideig így különböző servereken, és különböző körülmények között, mert attól félek, hogy az egyébként így viszonylag sok fps is recegősnek tűnhet mejd némely pályán. egyébként Valencia versenyen nekem viszonylag elfogadhatóak voltak az értékeim. Az internet kapcsolatom 512/512 minimumot illetve 1024/1024 maximumot tud, tehát le is, meg fel is ugyanannyit, egy helyi kábeles szolgáltatón keresztül. Teljes megelégedésemre. Szerintem kevés az ilyen jó, és olcsó szolgáltató az országban.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  18. #68

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Eugene írta Hozzászólás megtekintése
    Hello!

    És ezt pontosan hol tudod beállitani?
    Kössz!
    "Akinek kevés az FPS az a következőket teheti:
    keresd meg a C:\Program Files\GTR2\UserData\te neved\te neved.PLR fájlt és írd át ezekre az értékekre a következő sorokat:
    Arms Visible In Cockpit="0" (nem lesz látható kéz a pilótafülkében)
    Driver Animations="0" (nem lesz pilóta animáció)
    Track Animations="0" (nem lesz pálya animáció, fák lengése stb)
    Disable All Character Anims="1" (minden karakter animáció kikapcsolva)

    jelentősen megnöveli az fps-t és nem lesz csúnyább a játék, ezek a beállítások nem találhatóak meg a játék menüjében"

    Én igazából erre reagáltam. Tudakozólag

  19. #69

    Re: A nagy FPS felmérés

    Én arra leszek igencsak kíváncsi, hogy ha néhány napon belül kijön a RACE az szintén produkálja-e az ilyen szintű fps esést mondjuk Valenciában, ill. hogy a RACE esetében is eldob-e az ember 30-40 fps-t csak azzal, ha online versenyez.

  20. #70

    Re: A nagy FPS felmérés

    Nos majdnem 1,5 het inaktivitas utan felcsattogtam a serverre, es en is megdobbenve tapasztaltam , hogy az fps jelentosen csokkent. Valencian ugy hogy max 5en voltunk benn, nincs fullra allitva a grafika (full es med kozott,1024x768,dx9), alig ment 60 fole az fps es neha leesett 20 korulire is, atlag 30-40 kozott volt. Konfigom: 3200+ A64, 2 GB RAM, x800xt.

    A probaversenyek alatt sem volt ennyire lenn, pedig akkor nagyobb forgalom volt.
    Pataki Adam

  21. #71
    Kovács Szilveszter Regisztrált aem logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    20

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Honk írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát megállapítható, hogy rengeteg power megy el pusztán a hálózatra, mert ebben az ultralow beálításban, már a grafika nem sok terhet ró a rendszerre.
    A grafika az egy dolog, és a fizika, a nem látható dolgok, stb?
    Miért jut mindenki arra a következtetésre, hogy a hálózattal van probléma? Ha jól tudom a server 100mbit-en lóg, azt azért nem adnak minden sarkon.. Ahol 100mbit van ott atomstabil háló is van (általában). De itt valami a GTR-el, vagy a windows-al nem stimmel. Valami feleslegesen terheli a gép erőforrásait, az hogy kiír 40fps-t és közben látszik 15, az nem hálózati hiba.

  22. #72

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg aem írta Hozzászólás megtekintése
    A grafika az egy dolog, és a fizika, a nem látható dolgok, stb?
    Miért jut mindenki arra a következtetésre, hogy a hálózattal van probléma? Ha jól tudom a server 100mbit-en lóg, azt azért nem adnak minden sarkon.. Ahol 100mbit van ott atomstabil háló is van (általában). De itt valami a GTR-el, vagy a windows-al nem stimmel. Valami feleslegesen terheli a gép erőforrásait, az hogy kiír 40fps-t és közben látszik 15, az nem hálózati hiba.
    Sztem mindenki a GTR2 hálózati részére gondol, amikor online-ról beszél.

  23. #73
    Árpási Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 10. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    32

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Zajcev írta Hozzászólás megtekintése
    Nos majdnem 1,5 het inaktivitas utan felcsattogtam a serverre, es en is megdobbenve tapasztaltam , hogy az fps jelentosen csokkent. Valencian ugy hogy max 5en voltunk benn, nincs fullra allitva a grafika (full es med kozott,1024x768,dx9), alig ment 60 fole az fps es neha leesett 20 korulire is, atlag 30-40 kozott volt. Konfigom: 3200+ A64, 2 GB RAM, x800xt.

    A probaversenyek alatt sem volt ennyire lenn, pedig akkor nagyobb forgalom volt.
    Most hogy mondod, Monzában még nekem sem tűnt fel ez probléma...
    Üdv,
    Zsolt

  24. #74
    Kovács Szilveszter Regisztrált aem logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    20

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Antal István írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem mindenki a GTR2 hálózati részére gondol, amikor online-ról beszél.
    Ha a GTR2 hálózati részével van probléma, akkor más szervereken miért több az fps? De ha így is van, és tegyük fel a Masters serveren futó GTR hálózati részével van kizárólag probléma, akkor azzal mit lehet tenni az újratelepítésen kívül?
    Idézet Eredetileg aem írta Hozzászólás megtekintése
    De itt valami a GTR-el, vagy a windows-al nem stimmel.
    Az hogy melyi részével az már mindegy, újra kéne rakni szerintem. Mondjuk addig amíg a server üzemeltetői nem mondanak semmit, hogy ezt vagy azt próbáltuk, addig nehéz tovább lépni...

    Részemről lezárva, elég nekem a munkahelyemen melózni..

  25. #75

    Re: A nagy FPS felmérés

    Tegnap este Pál Feri csinált egy online tesztet a szerverünkön, hamarosan be fog számolni.

    Viszont uraim hadd tisztázzak 1-2 dolgot: különböző pályákat összehasonlítani, különböző napszakokban, különböző engedélyezett maximum szerverlétszámmal, és különböző időjárással az olyan mint almát és körtét összehasonlítani, lehet csak nincs értelme! Offline ugyanolyan körülmények között sincs 2 pálya ahol ugyanolyan az fps (különböző pályákon)! Online meg pld. nagyon nem mindegy, hogy a max engedélyezett létszám 10 vagy 28!

    Nem én vagyok ilyen okos, a kérdésben profik világosítottak fel, nem hivatalosan.

    Babinszki Gabinak is mint kiderült azért volt 20 fps különbség Valenciában nálunk és a 10Tacle szerverén mérve, mert ott fix száraz idő volt.

    Ami a szervert illeti október elején lett összerakva, friss windows XP telepítve, csak a GPL és a GTR2 fut rajta programként, semmi más.

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •