Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (225 összesen)
  1. #26
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: A nagy FPS felmérés

    Bocs nem volt vicc Csak ahogy leírtad, hogy milyen keskeny nálad a cockpit nézet azt hittem az be van kapcsolva. Na akkor tényleg keskeny de amúgy szerintem meg megfelelő a kilátás

  2. #27
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Athlon XP 2.45ghz, 1GB ram, Ati X850, 1280x1024x32bit, 8x AF, DX7, sokminden low kivétel track detail ami high. Offline 100FPS, online 30-40, rajtnál 20-30 és néha sajnos nekem is belassul 10 környékére.

    Mindez cockpitben, tetőröl nézve +20FPS online is
    Nekem még mindig picit fáj hogy ennyivel lassabb cockpitben, nem elég hogy egy egész keskeny sávban kellene néznem a pályát, de hogy még ettől lassabb is

    Ez esetben nem értem a get real elvet, élőben egy 10 centis csikon kell kinézni?
    Nekem 22es moncsim van ami nem kicsi..és van egy szép nagy projectorom, na azon jó méretü minden, de monitoron versenyzem és továbbra sem értem miért kell egy keskeny csikon át néznem a világot.

    Ha mindenkinek lenne 32-es szélesvásznu monitora 1900x1080 -ban (vagy netán vetitője) az mindjárt más...de amig ez nincs igazán kiengedhetnétek a miniatür dobozból.
    Lehet állítgatni a cockpit pozicióját amúgy, ha esetleg azt nem próbáltad, mert néhány kocsinál télleg sokat kitakar az útból, de ha felfelé elmozgatod a pozicíot akkor sokkal több fog látszani az útból.

  3. #28
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Köszi Norbi, tudom! Nagynehezen elfogadható üléspoziciót találtam, de igy a FOV (látószög - ctrl+balegér gomb) lett nagyon bezoomolva, nemjó a sebességérzet, és csak virtuális tükröt tudok használni

    Volt szerencsém próbálni trackIR-el, 24-es moncsin 16:10 képaránnyal, és igy sokkal jobb térérzet van, de még mindig pici a monitor, 28-32-es méret kéne hogy a látómezőm elfogadható hányadosát a pálya tegye ki

  4. #29
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Norbi, tudom! Nagynehezen elfogadható üléspoziciót találtam, de igy a FOV (látószög - ctrl+balegér gomb) lett nagyon bezoomolva, nemjó a sebességérzet, és csak virtuális tükröt tudok használni

    Volt szerencsém próbálni trackIR-el, 24-es moncsin 16:10 képaránnyal, és igy sokkal jobb térérzet van, de még mindig pici a monitor, 28-32-es méret kéne hogy a látómezőm elfogadható hányadosát a pálya tegye ki
    Nem úgy, a billentyűbeállítások között van 4 funkció amit én a őúáű négyesre tettem, és ezek csak magának a cockpitnek a pozicióját változtatják, a FOV-ot nem, így megmarad a sebességérzet, csak többet látsz az útból.

  5. #30
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Norbi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem úgy, a billentyűbeállítások között van 4 funkció amit én a őúáű négyesre tettem, és ezek csak magának a cockpitnek a pozicióját változtatják, a FOV-ot nem, így megmarad a sebességérzet, csak többet látsz az útból.
    Tévedek ha azt mondom hogy ugyanezt állítom egérrel, fel, le, előre, hátra?
    + a FOV ha nyomom a CTRL-t.
    Van egyéb is?

  6. #31
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Tévedek ha azt mondom hogy ugyanezt állítom egérrel, fel, le, előre, hátra?
    + a FOV ha nyomom a CTRL-t.
    Van egyéb is?
    Nem tévedsz, asszem télleg ugyan az. Csak akkor ne nyomd a ctrlt és megmarad a jó fov-od

  7. #32

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    No, bereszeltem az új HW-ket és jelentős a javulás!

    Core2Duo E6300, 2x512DDR2/800 és 7900GS 256MB, minden ASUS, így rögtön simán bírta a dx9-ben a közepes felbontást és online se ment le 70 alá, de a pályák nagy részen 120-130, amit már az én szemem is szeret...

    De elvileg lehet húzni 2.4Ghz-ig, hát majd meglátjuk...
    Szerintem figyeld azt meg jobban, nekem is hasonló gépem van, csak 3.0Ghz-en megy a proci, és 2gb ultra ramom van, a vidkari viszont 7800gt, de húzva (kb egy szint lehet a gs-eddel). Namost nálam megy 70 fps alá online, nézz meg majd egyszere egy éjaszakai, vagy esős rajtot, úgy középmezőníből. Ott még 40 fpsed se lesz
    De a mi szerverünkön néha a pályákon a boxba is van ilyen 40 fps, máskor ugyanott, ugyanannyi vagy esetleg több emberkével 70-80fps. Lehet a szerverrel lesz valami

  8. #33

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Norbi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tévedsz, asszem télleg ugyan az. Csak akkor ne nyomd a ctrlt és megmarad a jó fov-od
    köhhhhmm, biztos lemaradtam párezer éve a fejlődéstől de mi is az a "FOV"?

  9. #34
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: A nagy FPS felmérés

    FOV: Field Of View

    Vagyis a kamera látószöge.

  10. #35

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szekér Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem figyeld azt meg jobban, nekem is hasonló gépem van, csak 3.0Ghz-en megy a proci, és 2gb ultra ramom van, a vidkari viszont 7800gt, de húzva (kb egy szint lehet a gs-eddel). Namost nálam megy 70 fps alá online, nézz meg majd egyszere egy éjaszakai, vagy esős rajtot, úgy középmezőníből. Ott még 40 fpsed se lesz
    De a mi szerverünkön néha a pályákon a boxba is van ilyen 40 fps, máskor ugyanott, ugyanannyi vagy esetleg több emberkével 70-80fps. Lehet a szerverrel lesz valami
    Hogy a retekben megy 3GHZ-en??? Nekem még csak 2.04-en hasít.

    Egyébként valóban leesik az fps online, főleg a mi szerverünkön! Valami gebasz nálunk lesz, mert az olaszoknál változó időben se esett le annyira, mint a mi szerverünkön. A Pál Ferkával és a Csiki dokival már beszéltünk róla, de az az igazság, hogy semmilyen állítási lehetőség sincs ezügyben... Kicsit zsákutca a dolog.

    Ja, és én is tapasztaltam már a nagy számú versenyzőnél a komoly fps zuhanást...

    És még egy furcsa "valami". 1x feltettem mindent maxra, majd amikor úgy döntöttem, hogy ez azért mégiscsak nagyon megterhelő lesz a gépemnek, és visszavettem a beállításokat, meglepődve tapasztaltam, hogy sok dolog - pl.: tipikusan a "special effect" - nem állítódik vissza. Mintha felfelé állíthatnád, de lefelé meg nem... Ezt a régi konfigomnál is tapasztaltam, van valakinek erre valami ötlete?

  11. #36

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy a retekben megy 3GHZ-en??? Nekem még csak 2.04-en hasít.

    Egyébként valóban leesik az fps online, főleg a mi szerverünkön! Valami gebasz nálunk lesz, mert az olaszoknál változó időben se esett le annyira, mint a mi szerverünkön. A Pál Ferkával és a Csiki dokival már beszéltünk róla, de az az igazság, hogy semmilyen állítási lehetőség sincs ezügyben... Kicsit zsákutca a dolog.

    Ja, és én is tapasztaltam már a nagy számú versenyzőnél a komoly fps zuhanást...

    És még egy furcsa "valami". 1x feltettem mindent maxra, majd amikor úgy döntöttem, hogy ez azért mégiscsak nagyon megterhelő lesz a gépemnek, és visszavettem a beállításokat, meglepődve tapasztaltam, hogy sok dolog - pl.: tipikusan a "special effect" - nem állítódik vissza. Mintha felfelé állíthatnád, de lefelé meg nem... Ezt a régi konfigomnál is tapasztaltam, van valakinek erre valami ötlete?
    2.6on minden 6300as megy szinte, de a legtöbb afelett is. Jó alaplap (P5B deluxe, DS3, DS4), valamint atom ramok kellenek hozzá én geil ultra ddr2 800 2x1gb kitet vettem. Amúgy először vettem egy P5W DH deluxeot, csak abba 2.8on ment max, úgyhogy utána cseréltem P5B Deluxera.

    Sok fórumolvasgatás, sok tesztelgetés, sok pénz beleölése, így lett 3ghz, de van olyan proc ami többön is megy
    Bár ez eléggé off topic, úgyhogy vagy privbe, vagy msnen folytathatjuk ha akarod

    A Serverrel kapcsolatba meg szerintem a hálózati forgalmat, cpu használtságot, memória használtságot kéne monitorozni, hátha abból kiderül valami.
    Utoljára módosította: Szekér Zoltán; 2006. 11. 18. 22:17.

  12. #37
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként valóban leesik az fps online, főleg a mi szerverünkön! Valami gebasz nálunk lesz, mert az olaszoknál változó időben se esett le annyira, mint a mi szerverünkön.
    Nálunk is Barcelona-ban nézted?
    Monza-t tudom hogy említetted, de az a legjobban FPS igényes.

    De kipróbálhatjuk valamelyik este, ha gondolod...

  13. #38
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: A nagy FPS felmérés

    Szal az a helyzet hogy ez van nekem:
    -XP 3000+ proci,1.5Gram,6600GTvidkar. 3/512 chello.
    Tudom nem egy paks de azért annyira nem rossz hogy ne menjen. Biztos hogy nem a szerver a hibás?
    Minden alacsonyan van kivéve a pályafelbontást vagy mit. A kezet is kivettem a cuccból 800/600-ban ütöm. Nem hiszem hogy nálam van a gond ill valaki guru világosítsa meg az elmém kérem, fontos lenne mert szeretnék veletek versenyezni.

  14. #39
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Nálunk is Barcelona-ban nézted?
    Monza-t tudom hogy említetted, de az a legjobban FPS igényes.
    Ja igen Monza-ban nem volt ilyen hiba stabilan 35-körül forgott és az nekem már baróti .

  15. #40
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: A nagy FPS felmérés

    Fiúk, értsétek meg én nem tudok mit csinálni a szerverrel.
    Az ott megy egy 2 magos Intel procival, 2 GB RAM-al, gyakorlatilag csillagháborús gép. Lötyög rajta a GTR!!!

    Nincs is mit állítani, nem tudom miért mindig a szerverre mutogattok, nem tudok mit állítani rajta, értsétek meg.

    De azt tudnotok kell, hogy:
    - változó időjárás az plusz FPS esést jelent,
    - ha este megyünk az is plusz FPS esést jelent,
    - ha esik az eső az is plusz FPS esést jelent,
    - sőt ha mindezeket online csinálod akkor az még további FPS esést jelent
    - ráadásul minél több versenyző annál jobban esik
    és mindezt a saját gépeden.

    A szerveren nem esik FPS, 512-t mutat folyamatosan!!!!!

    Ráadásul a ma esti futamon folyamatosan változott a napszak is alkonyatból sötétbe.

  16. #41

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Fiúk, értsétek meg én nem tudok mit csinálni a szerverrel.
    Az ott megy egy 2 magos Intel procival, 2 GB RAM-al, gyakorlatilag csillagháborús gép. Lötyög rajta a GTR!!!

    Nincs is mit állítani, nem tudom miért mindig a szerverre mutogattok, nem tudok mit állítani rajta, értsétek meg.

    De azt tudnotok kell, hogy:
    - változó időjárás az plusz FPS esést jelent,
    - ha este megyünk az is plusz FPS esést jelent,
    - ha esik az eső az is plusz FPS esést jelent,
    - sőt ha mindezeket online csinálod akkor az még további FPS esést jelent
    - ráadásul minél több versenyző annál jobban esik
    és mindezt a saját gépeden.

    A szerveren nem esik FPS, 512-t mutat folyamatosan!!!!!

    Ráadásul a ma esti futamon folyamatosan változott a napszak is alkonyatból sötétbe.
    Hát akkor:
    - ne változzon az időjárás, ez plusz FPS növelés
    - ne este menjünk, ez pluz FPS növelés
    - ne essen az eső, ez plusz FPS növelés


    Abból kiindulva, hogy nálam hogy megy kezdem tisztelni azokat, akik átlag géppel nem lépnek ki. De szerintem ezzel gyorsan kezdeni kell valamit, mert döbbenet. Nálam Valencia vége felé 25-30 fps-el ment. (érzésre olyan 10-15 volt)

  17. #42
    Holecskó Mihály Regisztrált Holecskó Mihály logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 21.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    24

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szekér Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát akkor:
    - ne változzon az időjárás, ez plusz FPS növelés
    - ne este menjünk, ez pluz FPS növelés
    - ne essen az eső, ez plusz FPS növelés


    Abból kiindulva, hogy nálam hogy megy kezdem tisztelni azokat, akik átlag géppel nem lépnek ki. De szerintem ezzel gyorsan kezdeni kell valamit, mert döbbenet. Nálam Valencia vége felé 25-30 fps-el ment. (érzésre olyan 10-15 volt)
    Támogatom, bár tudom ez nem kívánságműsör!

  18. #43

    Re: A nagy FPS felmérés

    úgygondolom a legnagyobb fps esést a változó időjárás okozza. minusz 20-25-el.
    ha erre még rájönne egy eső az úgy 10-15-el csökkentené és ha közben még sötétedne is mint most valenciában az még 5-10.

    a kezdőbajnokságból kellene megkérdezni a résztvevőket hogy mit tapasztalnak fps ügyileg fix szárazon, de eddig nem nagyon panaszkodtak rá.

    megoldás tény hogy az lenne hogy fix száraz és esős futamok, de ez már ellett játszva párszor, szal szerintem a 'megszoksz vagy megszöksz" lép érvénybe.
    Utoljára módosította: Mike; 2006. 11. 20. 03:05.

  19. #44

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Mike írta Hozzászólás megtekintése
    úgygondolom a legnagyobb fps esést a változó időjárás okozza. minusz 20-25-el.
    ha erre még rájönne egy eső az úgy 10-15-el csökkentené és ha közben még sötétedne is mint most valenciában az még 5-10.

    a kezdőbajnokságból kellene megkérdezni a résztvevőket hogy mit tapasztalnak fps ügyileg fix szárazon, de eddig nem nagyon panaszkodtak rá.

    megoldás tény hogy az lenne hogy fix száraz és esős futamok, de ez már ellett játszva párszor, szal szerintem a 'megszoksz vagy megszöksz" lép érvénybe.
    Hát én kezdőbe is indultam, ott nem volt ilyen probléma, beállításilag nemtudom, hogy megegyezik e NGT-vel, de ha meg is egyeznek, akkor a kezdő futam ugye csak 1 óra, az NGT 1.5, az utolsó 20-30p volt borzasztó. Kiváncsian várok egy SPA futamot

  20. #45

    Re: A nagy FPS felmérés

    Nekem most jó volt az új géppel, de ugye az elég erős (E6300/1GB/7900GS). Láttam a csillagokat is... De megmondom őszintén még így is beakadt az edzésen 1x-2x, a rajtnál pedig a 35-40fps-t produkálta... Aztán jó lett amikor széthúzódtunk. De fps-t ne kérdezzetek, mert direkt kikapcsolom, ne is lássam!

  21. #46

    Re: A nagy FPS felmérés

    Ja, és hiába állítgatom a special efdfektet, meg minden szart off ill. low-ra, nekem nem változik (csillog a nap, mint állat, meg ilyenek) - marad magas felbontáson. Mit lehet ez ellen tenni? Van valami config file esetleg?

  22. #47

    Re: A nagy FPS felmérés

    A kezdőfutamban 10-15 fps-el több volt nekem GTR szerinti 18:10-kor, mint az NGT-ben ugyanekkor!

  23. #48

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Ratesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, és hiába állítgatom a special efdfektet, meg minden szart off ill. low-ra, nekem nem változik (csillog a nap, mint állat, meg ilyenek) - marad magas felbontáson. Mit lehet ez ellen tenni? Van valami config file esetleg?
    ez már gtr1-ben is így volt nekem, szerveren valamiért megmaradnak az ilyen spéci effektek. gondolom ISI motor meg dedi szerver probléma (nem a gépé, hanem a programé)

  24. #49
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Üzenetek
    478

    Re: A nagy FPS felmérés

    Nekem 3200+ Amd-vel 6600GT-vel, meg 1 Gbyte memóriával 1280x1024-re van állítva a játék dx9-ben. A grafika eléggé le van véve szinte minden low kivéve a saját autót, meg a többiekét az közepesra van állítva ha jól emlékszem. Alacsony felbontású pálya meg a kis felbontású kerekek.

    Tegnap az elején hozta a 25-55 fps-t a játék de a végén persze sokszor leesett eléggé zavaró módon.

    Sajnos tényleg rossz így de esetleg mindenki ha még tudja vehetné lejjebb a grafikát. A változó időjárás én örülnék ha maradna van benne izgalom legalább. A esti futamokhoz mondjuk annyira nem ragaszkodok pedig az is nagyon szép főleg mikor kapcsolták fel a lámpákat

    Mondjuk nekem talán a héten már lesz egy jóval komolyabb videókártyám úgyhogy valamivel jobb helyzetben leszek

  25. #50
    Kovács Szilveszter Regisztrált aem logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    20

    Re: A nagy FPS felmérés

    Ahogy a másik topicban is írtam, 3800x2, 7950GT, 2GB ram. A mostani fps-eket már ott leírtam, kezdő futamon nem volt ilyen probléma, ott 50 felett volt mindig. Viszont! A kezdő futam fix száraz volt és ennek ellenére lényegesen kevesebb fps volt a masters szerveren, mint ami más szervereken tapasztalható. Ahogy írtam, tegnap átléptem máshova is, ott 120-140 körüli fps-ek voltak, a mastersen pénteken 50-70 között. A változó időjárást én is szeretném ha maradna, és az is nagyon hangulatos ahogy besötétedett a futam végére, tehát ha lehet mielőtt arra a döntésre jutunk, hogy 13órakor kezdünk minden versenyt tűző napon, előtte próbáljunk, próbáljatok meg tenni valamit...
    Utoljára módosította: aem; 2006. 11. 20. 11:43.

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •