Oldal: 8 / 9 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó
Találatok: 176 - 200 (225 összesen)
  1. #176
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Na az egy jó proci volt! Többre tartom ennél a Dual Core megoldásnál.
    Én is így gondolom mostmár csak bátyám levetett lapját meg prociját megkaptam jutányosan(ingyen) és vettem bele ramot. Azt hittem, hogy jó lesz.
    Találtam használtan egy e6300as procit 10k alatt megkapom kiszállítva. A srác tesztekkel bizonygatja, hogy jól lehet húzni az adott példányt. Egy jó hűtéssel 3.4-3.6 köré. Ez elég lesz nekem ugye?

  2. #177
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    Én is így gondolom mostmár csak bátyám levetett lapját meg prociját megkaptam jutányosan(ingyen) és vettem bele ramot. Azt hittem, hogy jó lesz.
    Találtam használtan egy e6300as procit 10k alatt megkapom kiszállítva. A srác tesztekkel bizonygatja, hogy jól lehet húzni az adott példányt. Egy jó hűtéssel 3.4-3.6 köré. Ez elég lesz nekem ugye?
    Akkor is elég lesz ha nem húzod teljesen agyon és csak 3.2-n vagy netán három gigán használod.
    Utoljára módosította: Tilus; 2008. 11. 04. 14:42.

  3. #178
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: A nagy FPS felmérés

    Így van!
    Kigyi nagyon jól leírta a dolgokat!

    Én még mindig a 2.8@3.6 Northwoodot gyötröm, most kapott 2x1GB tunying a-data ramokat amik simán mennek szinkronban a proci 257-es fsb-ével.
    Nekem még agp-s 7800gs-em van húzva. Nekem olyan 30-40fps körül megy a gtr2 esőbe inkább 30.
    Élsimítás nincs rajta, amúgy a pálya high-on van minden más meg medium-on.

    Kellene már egy új gép nagyon, de most nem éri meg váltani...

  4. #179
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Danielmagua írta Hozzászólás megtekintése
    Én is így gondolom mostmár csak bátyám levetett lapját meg prociját megkaptam jutányosan(ingyen) és vettem bele ramot. Azt hittem, hogy jó lesz.
    Találtam használtan egy e6300as procit 10k alatt megkapom kiszállítva. A srác tesztekkel bizonygatja, hogy jól lehet húzni az adott példányt. Egy jó hűtéssel 3.4-3.6 köré. Ez elég lesz nekem ugye?

    Azért nem kell az egekbe húzni, szerintem is elég lesz 3-3.2-re!

  5. #180
    Szabó József Regisztrált Tailor02 logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    485

    Re: A nagy FPS felmérés

    Olvasgatom eszmefuttatásaitokat.
    Bennem már régóta csak az a kérdés ,hogy kell mérni az FPS-t?
    Pontosabban mivel?
    Olvastam v.hol ,hogy a fraps kitünő erre.
    Ez igaz?


    Üdv.

  6. #181
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tailor02 írta Hozzászólás megtekintése
    Olvasgatom eszmefuttatásaitokat.
    Bennem már régóta csak az a kérdés ,hogy kell mérni az FPS-t?
    Pontosabban mivel?
    Olvastam v.hol ,hogy a fraps kitünő erre.
    Ez igaz?


    Üdv.
    Vizuálisan ki tudja tenni a progi is, de egy eleve átlagolt értéket látsz(és csak akkor ha odapillantasz). Tehát megesik az is, hogy 60at ír és szaggat.

    Frapsban az a jó, hogy statisztikát csinál..tehát online futam UTÁN is megtekintheted.
    Utoljára módosította: Tilus; 2008. 11. 04. 15:29.

  7. #182
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Vizuálisan ki tudja tenni a progi is, de egy eleve átlagolt értéket látsz(és csak akkor ha odapillantasz). Tehát megesik az is, hogy 60at ír és szaggat.

    Frapsban az a jó, hogy statisztikát csinál..tehát online futam UTÁN is megtekintheted.
    Viszont a fraps eléggé megfogja a gépet, nem? Videórögzítés közben persze, akkor értem is, de én úgy érzem, hogy csak az FPS kijelzés magában is mintha visszafogná valamennyire a gépet.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  8. #183
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont a fraps eléggé megfogja a gépet, nem? Videórögzítés közben persze, akkor értem is, de én úgy érzem, hogy csak az FPS kijelzés magában is mintha visszafogná valamennyire a gépet.
    Én ilyet még nem tapasztaltam vele.

  9. #184
    Mágori Dániel Regisztrált Danielmagua logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Makó
    Üzenetek
    236

    Re: A nagy FPS felmérés

    Bocsánat még egy kis zavarásért

    C2D-6400 proci 14ért jó vásár volna nekem? Illetve jó a 6300helyett mert levették az aukciót
    Válaszotokat előre is köszi.

  10. #185
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Kigyós Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Én ilyet még nem tapasztaltam vele.
    Én sajnos igen. RÖGZÍTÉS közben. De frame statisztika készítés közben nem.

  11. #186
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Én sajnos igen. RÖGZÍTÉS közben. De frame statisztika készítés közben nem.
    Nálam valószínű, hogy átviteli sebesség gondok is beszólhatnak, mert van, hogy meg-megakad a játék. Nem csak ez, hanem pl. a cod4 is. Normálisan megy a játék, de egy új effekt kirajzolásakor képes akadni egyet-kettőt. Aztán következő alkalommal, amikor megint ugyanazt kell kirajzolnia, akkor már gond nélkül megy neki.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  12. #187
    Hafner László Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 10. 05.
    Város
    Graz
    Üzenetek
    33

    Re: A nagy FPS felmérés

    Sziasztok!Egy kis segítség kellene.Nekem egy athlon64(939)3800,1gb ram,most radeon9600xt videókaris gépem van.Ezzel a konfiggal 1024*768 32bit medium részletességgel átlagban 30-70 fps, jó viszont 1280-at nem bírja.Ha a videokarit kicserélem hd 3850,1950pro,2600 xt-re(csak agp),bírná ezt a felbontást?

  13. #188
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg haflac írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!Egy kis segítség kellene.Nekem egy athlon64(939)3800,1gb ram,most radeon9600xt videókaris gépem van.Ezzel a konfiggal 1024*768 32bit medium részletességgel átlagban 30-70 fps, jó viszont 1280-at nem bírja.Ha a videokarit kicserélem hd 3850,1950pro,2600 xt-re(csak agp),bírná ezt a felbontást?

    A videókártyád alapból nagyon megfogja a dolgot, mivel neki ez még nagy felbontásnak számít. Amikor az volt a sláger akkor inkább az általad is használt 1024*768 volt az elterjedt. Így ha cseréled a kártáyt az sokat dob a teljesítményén.

  14. #189
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635

    Re: A nagy FPS felmérés

    A multhéten +halt a win. Az már csak apró érdekesség hogy állítólag a "fejlesztők" azt ígérték hogy az xp-be már nem lessz kékhalál. Nos még a Vistában is van. Úgy hogy kénytelen voltam rásszánni magam 1 format c:-re. Aztán ha már 3h-t elbíbibelődöt vele akkor gondoltam már nem sajnálom azt az 1h-t és beállítgatom amit lehet. Mindenféle csilivilit és teljesen felesleges szolgáltatást kikapcsoltam. A swapfilet is fixre vettem ne bohóckodjon vele állandóan. A tüzfal, vírusírtó és a firefox után feldobtam a gtr-t és láss csodát, a prequalon esőbe végig 60fps felett volt. Már épp kezdtem örűlni magamnak, erre vasárnap beesek a qual-ra és 1-2 kanyarba 40-50 fps... Nemtudom hogy másnál is így van-e de nekem 60fps-felett teljesen mindegy hogy mennyi, nem érzek semmi különbséget. De ha 60-alá megy akár csak 5-10 fps-el is, onnantól meredeken romlik nem csak az élmény hanem az autó kezelhetősége és a köridők is. Aztán kiugrottam még 1kis állítgatás és pár fps-t javult a helyzet úgyhogy gondoltam ha mások 30-40fps-el végigtudtak menni, ennyit már kibírok. Minden esetre nem értem hogy gtr-nél 60fps-alatt miért romlik ennyire látványosan a szimuláció mert technikailag semmi nem indokolná hogy ilyen drasztikus legyen a különbség.

  15. #190
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A multhéten +halt a win. Az már csak apró érdekesség hogy állítólag a "fejlesztők" azt ígérték hogy az xp-be már nem lessz kékhalál. Nos még a Vistában is van. Úgy hogy kénytelen voltam rásszánni magam 1 format c:-re. Aztán ha már 3h-t elbíbibelődöt vele akkor gondoltam már nem sajnálom azt az 1h-t és beállítgatom amit lehet. Mindenféle csilivilit és teljesen felesleges szolgáltatást kikapcsoltam. A swapfilet is fixre vettem ne bohóckodjon vele állandóan. A tüzfal, vírusírtó és a firefox után feldobtam a gtr-t és láss csodát, a prequalon esőbe végig 60fps felett volt. Már épp kezdtem örűlni magamnak, erre vasárnap beesek a qual-ra és 1-2 kanyarba 40-50 fps... Nemtudom hogy másnál is így van-e de nekem 60fps-felett teljesen mindegy hogy mennyi, nem érzek semmi különbséget. De ha 60-alá megy akár csak 5-10 fps-el is, onnantól meredeken romlik nem csak az élmény hanem az autó kezelhetősége és a köridők is. Aztán kiugrottam még 1kis állítgatás és pár fps-t javult a helyzet úgyhogy gondoltam ha mások 30-40fps-el végigtudtak menni, ennyit már kibírok. Minden esetre nem értem hogy gtr-nél 60fps-alatt miért romlik ennyire látványosan a szimuláció mert technikailag semmi nem indokolná hogy ilyen drasztikus legyen a különbség.
    Ezt egy másik topicban kibeszéltük már, de a lényeg az hogy:

    - egyrészt a monitorod (lcd esetén) 60Hz-el azaz 60FPS-el megy, ha nem tudsz folyamatos képet azaz állandó 60fps-t rávarázsolni akkor megszűnik a folyamatosság érzése.
    - másodsorban, a grafikai és a szimulációs engine szinkronban fut (mint anno quakeben ahol nagyobbat tudtál ugrani, ha több volt a framerate). Tehát ha alacsony a framerate akkor kevesebbszer vesz mintát a kormányról, a gumi tapadásáról, és az összes többi fizikai tényezőröl. Mindez elrontja, de mindenképpen elveszi a precizitás érzetét. Érdekes háttérinfóként megjegyzem, hogy az új Skyline GT-R-ben gyakorlatilag MINDEN elektronikus, motor, váltó, fék, futómü, difik, kuplung..és mindez 100Hz-en müködik, azaz másodpercenként 100x vesz mintát az összes szenzorrol, ez alól valószinüleg kivétel maga a motor, ami nyilvánvalóan fordulatszám alapján, azaz főtengely(vagy vezérműtengely) jeladó alapján működik.

    Iracing ezzel ellentétesen működik, ott külön működik a grafikai motor a fizikai motortól. A fizikai motor mindig 360Hzen megy! Egészen más, sokkal precízebb érzés így "vezetni".

  16. #191
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt egy másik topicban kibeszéltük már, de a lényeg az hogy:

    - egyrészt a monitorod (lcd esetén) 60Hz-el azaz 60FPS-el megy, ha nem tudsz folyamatos képet azaz állandó 60fps-t rávarázsolni akkor megszűnik a folyamatosság érzése.
    - másodsorban, a grafikai és a szimulációs engine szinkronban fut (mint anno quakeben ahol nagyobbat tudtál ugrani, ha több volt a framerate). Tehát ha alacsony a framerate akkor kevesebbszer vesz mintát a kormányról, a gumi tapadásáról, és az összes többi fizikai tényezőröl. Mindez elrontja, de mindenképpen elveszi a precizitás érzetét. Érdekes háttérinfóként megjegyzem, hogy az új Skyline GT-R-ben gyakorlatilag MINDEN elektronikus, motor, váltó, fék, futómü, difik, kuplung..és mindez 100Hz-en müködik, azaz másodpercenként 100x vesz mintát az összes szenzorrol, ez alól valószinüleg kivétel maga a motor, ami nyilvánvalóan fordulatszám alapján, azaz főtengely(vagy vezérműtengely) jeladó alapján működik.

    Iracing ezzel ellentétesen működik, ott külön működik a grafikai motor a fizikai motortól. A fizikai motor mindig 360Hzen megy! Egészen más, sokkal precízebb érzés így "vezetni".
    Ez mind igaz amit leírtál, de annak a minőség romlásnak amit a gtr nálam produkál akár már 55fps-nél is, legfeljebb a harmadát lehet evvel magyarázni.

  17. #192
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind igaz amit leírtál, de annak a minőség romlásnak amit a gtr nálam produkál akár már 55fps-nél is, legfeljebb a harmadát lehet evvel magyarázni.
    Azt se feledd, hogy a gtrve épített fps számláló bizony átlagol. Tehát az FPS csúcsokat és a gördöket nem látod!

  18. #193
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: A nagy FPS felmérés

    Sziasztok!
    Tegnap próbáltam ki az STCC demóját, a múlt héten meg a GTR-Evo demóját, és legnagyobb megdöbbenésemre míg a GTR alap grafikán is szinte játszhatatlan, addig az STCC full grafikán élsímítással szinte tökéletesen fut. Pedig szinte ugyanaz a két "játék". Más is tapasztalt ilyet? Ilymódon, ha az Evo-nak lesz javítása az is futni fog rendesen?
    Csupor Antal

  19. #194
    Nagy Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 01. 03.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    509

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Tegnap próbáltam ki az STCC demóját, a múlt héten meg a GTR-Evo demóját, és legnagyobb megdöbbenésemre míg a GTR alap grafikán is szinte játszhatatlan, addig az STCC full grafikán élsímítással szinte tökéletesen fut. Pedig szinte ugyanaz a két "játék". Más is tapasztalt ilyet? Ilymódon, ha az Evo-nak lesz javítása az is futni fog rendesen?
    Nekem amíg a gtr2 szaggatott, a race07, evo simán ment. Lecseréltm a gépemet, most a race-evo fullon is tökéletes, a gtr2 néha 30-40fps. Tehát: a gtr2-nek ostoba nagy a rendszerigénye.

  20. #195
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    275

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Tegnap próbáltam ki az STCC demóját, a múlt héten meg a GTR-Evo demóját, és legnagyobb megdöbbenésemre míg a GTR alap grafikán is szinte játszhatatlan, addig az STCC full grafikán élsímítással szinte tökéletesen fut. Pedig szinte ugyanaz a két "játék". Más is tapasztalt ilyet? Ilymódon, ha az Evo-nak lesz javítása az is futni fog rendesen?
    Milyen gépen nyomod? Op rsz. mennyire régi rajta, és milyen?

  21. #196
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: A nagy FPS felmérés

    A számítógépem: 3,2 GHz egymagos Athlon proci, 1,5 Gb ram, 8800GT 512Mb-os videokártya, Windows Xp kb 2 hónapos telepítés. Tényleg érdekesnek találom a dolgot, hogy az STCC még a GTR2-nél is jobban fut rajta. A GTR-Evo-val se lenne nagy gond ha csak 3-4 autó lenne a pályán. Az STCC demonál még max grafikán 20 autóval is van kb 30 fps rajtnál. Bár tudom, hogy ez nem túl sok.
    Utoljára módosította: Csupor Antal; 2008. 11. 13. 09:23.
    Csupor Antal

  22. #197
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    275

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta Hozzászólás megtekintése
    A számítógépem: 3,2 GHz egymagos Athlon proci, 1,5 Gb ram, 8800GT 512Mb-os videokártya, Windows Xp kb 2 hónapos telepítés. Tényleg érdekesnek találom a dolgot, hogy az STCC még a GTR2-nél is jobban fut rajta. A GTR-Evo-val se lenne nagy gond ha csak 3-4 autó lenne a pályán. Az STCC demonál még max grafikán 20 autóval is van kb 30 fps rajtnál. Bár tudom, hogy ez nem túl sok.
    Úgy érted hogy egy 3200+ Venice magos (1) procival küldöd??? ... azonnali csere minimum 4200+ x2-esre, ha még találsz, ámbár az sem fogja kihajtani a vga-t.

  23. #198
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Szekeres Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy érted hogy egy 3200+ Venice magos (1) procival küldöd???
    Igen, sajnos úgy értem!
    Ha váltanék procit akkor alaplapot is kellene 939-est már nem éri meg venni.
    Meg ha oda jutok, hogy gépet fejlesztek akkor Intel-re váltok. Azt hiszem...
    (Amikor vettem a videokártyát akkor eszembe sem jutott, hogy a CPU majd nem tudja kihajtani , hanem otthon jött a hideg zuhany amikor 30000-t adtam érte és minimális a javulás, akkor úgy éreztem, hogy össze szeretnék törni valamit.)
    Csupor Antal

  24. #199
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: A nagy FPS felmérés

    Idézet Eredetileg Csupor Antal írta Hozzászólás megtekintése
    és minimális a javulás
    Tudni kell váltani Azaz egy gagyi kártyát kell normálisra cserélni, és nem egy normálisat nagyonjóra
    Nekem 2.8-as P4-em van, volt hozzá egy ATI X700. Régebben úgy voltam vele, hogy az Ati Catalyst annyira egy ocsmány szerkezet, hogy csakis emiatt a következő videókártyám Nvidia lesz. De aztán a Radeon HD4670 közbeszólt. Ilyen áron most nincs hasonló tudású Nvidia kártya. Többen mondták, hogy ne rakjak e mellé a proci mellé HD4670-et, mert úgyse bírja kihajtani. De azért csak kipróbáltam. Namost, nálam több, mint kétszeresére felment az FPS. (20 körüliről 50 környékén jár most).
    Ráadásul ezt még megkaptam 19-ért, annyiért meg vétek lett volna otthagyni, vagy venni egy gyengébben 14-15 körül.
    Az is igaz, ha most ezt kicserélném egy 4870-re, ami olyan 60 körüli áron van, akkor én is verném a fejem a falba, mert ebből már biztos nem vennék észre semmit. De nekem úgyis a proci+alaplap+mindenegyéb tuning lesz a következő. De amíg ez a konfig úgyahogy ki bírja hajtani a Race07-et, meg a COD4-et, és meg nem döglik, addíg nem váltok. Ha viszont váltok, ez a videókátya megy az új gépbe is.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  25. #200
    Csupor Antal Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 11. 14.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Re: A nagy FPS felmérés

    Azért hazudok, ha azt mondom, hogy 6600gt-ről 8800gt-re váltásnál nem volt javulás, mert a gtr2-vel a 6600gt közepes grafikával tudott 30 fps-t, ez a 8800gt-vel felment 45-50 fps-re. Nekem csak az volt hirtelen csalódás, hogy mások ugyanilyen kártyával 100-160 fps-ről számoltak be. Csak ugye én nem számoltam a procival, úgy voltam vele, hogy az nincs úgy leterhelve mint, a videókártya.
    Csupor Antal

Oldal: 8 / 9 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8 9 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •