Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (67 összesen)

Téma: Setupok

  1. #26
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: Setupok

    Idézet Eredetileg Leo67 írta
    A fentieket mondhatom én is
    Én inkább úgy fogalmaznék: az utolsó 1-3 secet, embertől függően.

  2. #27
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Setupok

    Én is GH2/Fast01 hívő vagyok, az autó beállításához pedig abszolút nem értek, még a benzinszintet is a futam előtt próbálom valakitől megtudni Fast01 innen: www.sim-replays.de

    Hajrá!
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  3. #28
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Setupok

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Akkor követem tanácsotokat, és a kapott setupokat fogom használni a jövőben, igaz csak addig amíg magam nem tudom a kocsit behangolni, mert ez végcélom. A Kyalamira akkor még marad az általam tákolt setup, mert most egyáltalán nincs időm gyakorolni, most annak is örülök hogy a futamra lesz időm. Hát akkor Eperjes Károly Csapd le csacsiban elhangzott mondatával zárom a hozzászólásom: "A feladat adott elvtársak"

  4. #29
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: Setupok

    Ja és ne feledkezzünk meg még egy istencsászár setupoló mágus remekeiről: MN a monogramja és nagyon bejönnek a beállításai. pl.: Kajlamin is azzal fogok menni! Lehet találgatni!

  5. #30
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Setupok

    Megint egy kis segítséget kérnék tőletek setup ügyben. A probléma a következő:
    Monacon mindig túlmelegedik a bal első gumim, próbáltam már a gh1, gh2, fast1 setupokat, de az a gond, hogy ezek 14:1-es Steering Ratiora vannak belőve, viszont nekem így nem fordul el a kocsi a visszafordítókban (ezt Juha is tanusítja nekem) úgyhogy 9:1-et használok. Ezzel a Steering Ratioval viszont olyan 9-10 kör után a pribulda már pirosan jelzi a bal elsőt, és persze nem is kanyarodik. Namost mit kéne állítanom a kocsin hogy ez megszűnjön? Én próbálkoztam a guminyomás állítgatásával, igaz valamelyest jobb lett, de még így is túlmelegszik. Az eredeti setup szerint 131kpa a nyomás a bal elsőben. Növeljem vagy csökkentsem az értéket a javulásért, ha egyáltalán ezt kell változtatni a kocsin.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

  6. #31
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Setupok

    Idézet Eredetileg Tomibá írta
    Szia. haladgatok de hát nagyon béna vagyok még 1.07 körül megyegetek watkinson de láttam ti sokkal gyorsabbak vagytok. küldesz nekem beállítást? hogy lássam merre fele kapirgáljak. Watkins kvali ill verseny köszi.
    Utólagos engedelmeddel itt válaszolok

    Ha setupra van szükség, akkor én vagyok az utolsó ember, akit érdemes megkérdezni, mert én a pályák 99%-án default beállítással megyek Viszont a honlapunkon találsz néhány setup-csomagot: http://hungpl.hsw.hu/letoltes.php?cat=setup
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #32
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Setupok

    Letöltöttem a GPL Setup című programot, hogy elég benzint tankolhassak Hondába a GP-re, és érdekes dolgok vannak benne a fuel hacken kívül.

    Sok olyan értéket is be lehet állítani, amit az alap GPL-ben nem, static ride height-et például nekem 6,35ről 2,54-re engedi levenni! Azt hiszem, nem kérdés, hogy ez gyorsabb bizonyos pályákon. Diffiket 5-ösével lehet állítani, ha jól látom (60, 65, 70, ...). Többi érték is hasonlóan viselkedik. A nagy kérdés: ez nem csalás??

    Kérdezném elsősorban a régi arcokat (Hum Peti, Michelisz Norbi, Wéber Gabi), hogy ők használtak-e hasnolót? A többi -80 körüli ember? Hogy tudjátok?

    Nekem annyit mondtak most VROC chaten, hogy a Ranknek nincs problémája vele.

    <Runar> no, it is community approved as those things were possible to do in 67
    <Runar> and the program is an official release, meaning anybody can use it

    Érdekes mindenesetre, GH2 setupok nem tartalmaznak ilyet, az biztos. Vagy csak így jeleníti meg nekem?
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  8. #33
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Setupok

    És most itt egy másik program, ez a hasmagasságot már nem engedi, viszont 20-as diffit igen...

    http://eaglewoman.rscsites.org/gpl/gre.htm

    Erre Ricsi mondta meg a tutit, akkor már rakhattak volna nullásat is, és akkor Nurbyn irány a bozótos! : )

    Esküszöm nem olvastam végig a szöveget, de ezt elfogadott használni?
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  9. #34
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: Setupok

    Én speciel sosem használtam ilyet. Amit használtam az a wr-ív program, + már nem emlékszem pontosan - hoppá rég volt - de vmi J betűs autó-grafika kiegészítés, és kb. ennyi azt hiszem. Setupok közül főleg a GH2-kből indultam ki, ha az nem feküdt akkor Wilke-t vagy Riekkinen-t állítgattam.

  10. #35
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: Setupok

    jézus még ebben a topicban csatoltam a setupom 2004-ben amikor megfutottam a Kyalami időmet wááááááá

  11. #36
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: Setupok

    Elolvastam ezt a (nem túl hosszú) topikot, mivel tovább szeretnék lépni az Alison Hine-os setup-októl.
    Látom itt a 3 favoritot, GH1, GH2, illetve fast01, namost akkor melyik?
    Azért kérdem, mert valószínű ha kipróbálom bármelyiket, tök vezethetetlennek fog tűnni, nemhogy érezem közöttük a különbséget.
    Az alábbi kritériumok figyelembevételével ajálnjatok kérlek:
    - csak Ferrarival megyek
    - hát leginkább a fékutamat szeretném drasztikusan csökkenteni, mert amit most Kyalamin tapasztaltam, az ledöbbentett. Vagy ez nem setup, hanem vezetéstechnika?
    - és hát ez a kerékizzás. Én általában az Alis setuppal is főztem a gumikat, szóval ne nagyon melegedjen Egyáltalán lehet gyorsan menni nem túlmelegedő gumikkal?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  12. #37
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Setupok

    A GPL setup mestereket kérdezném a setupolás mikéntjéről. Elösször is mi a legfontosabb az autóban amihez hozzá szoktatok nyúlni? (Stabilizátor, rúgok...) A másik kérdésem pedig, hogy hogyan lehet segíteni a gumik túlmelegedésén. Érdekes ez a probléma a számomra, mert Dijonban tapasztaltam hogy izzanak a hátsó kerekek, kipróbáltam minden nyomásértéket, de nem javult a helyzet. Ezek után gondolom jobban bele kell nyúlni a setupba a probléma megoldásáért, de ehez nincs meg a kellő tapasztalatom. Ti mit javasoltok mibe nyúljak bele? (Stabilizátor, rugók, kerékösszetartás...) Jah igen, és ti hogyan kezdtek neki egy autó állítgatásának? Érzésből állítjátok, vagy a Replay Analyserrel elemezgetitek?

    Azért merült fel bennem ez a dolog, mert Silverstone jön, és ez az egyetlen pálya, ahol saját "autóval" rendelkezem (1:26.2). De szeretném még tovább fejleszteni, mivel az időmérőn 6 környi üzemanyaggal épphogy bemelegítem az első gumikat, tehát szeretnék a setupomból egy qual és egy versenysetupot készíteni, ehez kérem a segítségeteket.

    Előre is köszi: Varga Ádám

  13. #38
    Kolozs Péter Regisztrált Kolozs Péter logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    38
    Üzenetek
    257

    Re: Setupok

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    A GPL setup mestereket kérdezném a setupolás mikéntjéről. Elösször is mi a legfontosabb az autóban amihez hozzá szoktatok nyúlni? (Stabilizátor, rúgok...) A másik kérdésem pedig, hogy hogyan lehet segíteni a gumik túlmelegedésén. Érdekes ez a probléma a számomra, mert Dijonban tapasztaltam hogy izzanak a hátsó kerekek, kipróbáltam minden nyomásértéket, de nem javult a helyzet. Ezek után gondolom jobban bele kell nyúlni a setupba a probléma megoldásáért, de ehez nincs meg a kellő tapasztalatom. Ti mit javasoltok mibe nyúljak bele? (Stabilizátor, rugók, kerékösszetartás...) Jah igen, és ti hogyan kezdtek neki egy autó állítgatásának? Érzésből állítjátok, vagy a Replay Analyserrel elemezgetitek?

    Azért merült fel bennem ez a dolog, mert Silverstone jön, és ez az egyetlen pálya, ahol saját "autóval" rendelkezem (1:26.2). De szeretném még tovább fejleszteni, mivel az időmérőn 6 környi üzemanyaggal épphogy bemelegítem az első gumikat, tehát szeretnék a setupomból egy qual és egy versenysetupot készíteni, ehez kérem a segítségeteket.

    Előre is köszi: Varga Ádám
    Én nem vagyok setup mester, (és mellesleg GTR2-s) de ezeket találtam: http://forum.rscnet.org/showpost.php...92&postcount=6 Chris Locke elég jól elmagyarázza pl.

  14. #39
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Setupok

    Idézet Eredetileg Kolozs Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem vagyok setup mester, (és mellesleg GTR2-s) de ezeket találtam: http://forum.rscnet.org/showpost.php...92&postcount=6 Chris Locke elég jól elmagyarázza pl.
    Óóóó itt még nem is jártam. Köszi hogy linkeltél, most átböngészem őket.

    De azért kíváncsi vagyok Szegletre, Ricsire és Szabi véleményére is. Majd légyszi válaszoljatok.

  15. #40
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Setupok

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Óóóó itt még nem is jártam. Köszi hogy linkeltél, most átböngészem őket.

    De azért kíváncsi vagyok Szegletre, Ricsire és Szabi véleményére is. Majd légyszi válaszoljatok.
    Általában GH2-ből indulok ki, ha nem, akkor pedig Uli. Igazából annyi féle megoldást láttam setupra, hogy nehéznek érzek bármiféle tanácsadást...

    Ha teljesen új setupot csinálsz, elsők között a stabikat érdemes belőni, ez nálam szinte mindig úgy néz ki, hogy egykét kattal a hátsó nagyobb, maximum egyformák. Minél több a domináns kanyarok között a lassú, annál puhábbra szoktam tenni, és minél "simább" a pálya, annál keményebbre. Pl. Silveren most hátul max. érték van BRM-el (350), elöl egy kattal kevesebb. Cserében a bump értékek nagyon kicsik, 1,2,1,1, hogy valami oldalra dőlése legyen azért a kocsinak. Ezt egyébkén Uli setupból vettem, ő megy hasonló idiótán.

    Diffit én mindig 45/85 1-en kezdem, régi mese, hogy a /85 az ízlés kérdése, így fordul a legjobban az autó, de táncol féktávon, ezen kívül a gyors kanyarok bejáratánál kellemeltlen lehet. Pl. Monza T1, ott én /85-tel mentem, Ricsi és Milán ha jól emlékszem 60-nal tudták gyorsabban és kényelmesebben bevenni. És Monzán jön is a másik régi mese, ha sok az elnyújtott kigyorsítás, akkor az első értékre lehet tenni egy 60-ast, lágyabban fog menni, és gyorsabban. Az egész vezetéstechnika kérdése, Milán 45 felett már csak pörköli a gumit. : ) A clutch az nekem majdnem mindig 1, Mosporton, és ilyen finomkodós pályákon felmegyek néha 3-ra. (Minek van olyan sok egyáltalán? : D)

    Wheel rate értékeim változatosak, általában annyi elmondható, hogy ha sok a hangsúlyos jobb kanyar, akkor bal első egy, esetleg két kattal alacsonyabb, valamint a jobb hátsó rebound-ra szoktam még adni, de hazudnék ha azt mondanám, hogy érzem. : D Lényeg, hogy ne terhelődjön sosem nagyon nagy mértékben egy kerékre a kocsi. Ha valamelyik kerék nagyon melegszik, akkor arra szoktam adni, de ez inkább csak race setupokra jellemző).

    Folyt. köv, most mennem kell...
    Utoljára módosította: SzegletG; 2007. 10. 14. 17:26.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  16. #41

    Re: Setupok

    Nahhmármost! A gumitúlmelegedést sokféle paraméter hibás beállítása okozhatja: túl nagy toe in, túl nagy tyre camber és nem megfelelő guminyomás. Ezeket kell ellenőrizni és megfelelően belőni. A Te esetedben szerintem a toe int és a tyre cambert kellett volna megpiszkálni. Én általában GHból JRből JDből és WGből indulok ki és alakítgatom ha szükséges. A difinél én xx/60 vagy xx/45 öt használok szinte mindig nagyon ritka a 85ös difi mert nekem azzal már nagyon izzanak a kerekek főleg versenyen a stabikat nem bántom kivétel ugye ha defaultból indulok és nálam is általában a hátsó arányosan keményebb mint a hátsó.

    A legfontosabb dolgok ha defaultból indulsz ki: első hátsó stabi, toe in és out, egy jó váltóbeállítás és egy jó difi amivel megfelelően melegszik a gumi, jó guminyomás, megfelelő hasmagasság.ú

    Ökölszabály hogy a pályát figyelembevéve (kanyarok) kell belőni a nyomást. Mindig az ellentétes keréknek kell kisebb nyomást adni tehát ha sok a balos kanyar akkor a jobbos kerekek kell hogy kapjanak kisebb nyomást.

    A difi beállítása pedig függ a stílusodtól is. Ha aktívan használod a motorféket és gyakorlatilag inkább ezzel fordulsz és nem annyira kormányból próbálod abszolválni a kanyart (ami versenyen előny) akkor xx/45 vagy xx/60 tökéletesen megfelelő.

    Toe in és out: Előre (in) negatív hátra (out) pozitív előjelű érték. Gyors pályán pedig mind2 értéket érdemes 0közelében tartani így nem veszítesz tapadást sem és végsebességet sem.

    Stabik: Az egyik legfontosabb beállítanivaló az autón! Alaphelyzetben az első stabi picit keményebb a hátsónál így alulkormányzottabb az autó viszont ha megkeményíted a hátsót akkor könnyen túlkormányzott autót "varázsolhatsz" stílus szerint.

    Váltó: A legkisebb fokozatot amit használsz azt a leglassabb kanyarhoz állítsd míg az utsót pedig úgy hogy a leghosszabb egyenes végén lepörögjön a többit pedig úgy hogy a kanyarok előtt ne kelljen felváltani vagy ha kell akkor kövi fokozat ne legyen nagyon hosszú mert súlyos tizedeket bukhatsz. Nem lehet természetesen úgy belőni a váltót hogy teljesen jó legyen de ha teszem azt van 20 kanyar a pályán és Te 15öt ezzel a módszerrel meg tudsz oldani az már jó.

    Tyre Camber: kerék dőlésszög. Mindig egy minimális negatív érték javasolt hogy kihasználhasd a maximális gumitapadást.

    Leírom a többi dolgot is ha érdekel.

    Szabi
    Utoljára módosította: ATM1990; 2007. 10. 13. 17:02.
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  17. #42
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Setupok

    Persze hogy érdekel, minden érdekel, úgyhogy írjad csak bátran, fülelek!

  18. #43
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Setupok

    Ideértem...

    Kerékösszetartást én úgy állítom be, hogy a nullához a lehető legközelebb legyen hátul. Kanyarbejáraton én szeretem a túlkormányzott autót, szóval nem zavar a nulla sem. Akkor szoktam pozitív felé elvinni, ha kigyorson úgy érzem, hogy "több van benne", értsd mindig kitör a hátulja. Szóval én a hátsó összetartást igazából a kigyorsítási szakasz belövésére használom, és érzésem szerint a nagyobb összetartás jobb kigyorsítást eredményez. Első értékekre tippem sincs. A mese az, hogy a nullával nehezen fordul, de jót megy egyenesben. Pozitív értékkel biztosabb a fékezés, nehezebb a kanyarvétel. Mosporton Hondával azt a 19-es időt én +0,4-es első toe-innel mentem, aztán átállítottam -0,4-re, és minimális gyorsulást tapasztaltam, igazából nem is tudom, hogy ez miatt-e, vagy csak jobb formában voltam. Szerintem ez az egyik legjobban változó érték setupról setupra, hazudnék ha azt mondanám, érzem amikor jó. Inkább ráállok általában egy közepesen negatívra, kb -0,4, és megszokom, a többi paramétert hangolom utána. Végsebességben sem érzek olyan nagy változást, ennek ellenére Monzán mindkét összetartás értékem 0,00, de majdhogynem csak a lexikon kedvéért.

    Kerékdőlés: ezt én nem "tudatosan" állítom, hanem addig variálom, amíg a gumi 3 hőmérséklete nem lesz közel egyforma. Extrém esetekben ettől el lehet térni, pl. GH2 Imola setupjában a JE bal oldala sokkal jobban melegedett, mint a többi, de cserében a durva balosokban, mint a Tamburello, jól tapadt. Azt hiszem a nulla kerékdőlés jelenti a legnagyobb végsebességet, egyenesben ez a jó. Monzán, ahol csak az Ascari a balos, az is padló, nekem a jobb oldali kerékdőléseim szigorúan nullák voltak, ha jól emlékszem.

    Lengéscsillapítókról (bump-rebound) már szóltam fentebb párat. Végülis használható a stabilizátor kiegészítéseként / kiterjesztéseként annyiban, hogy a kocsi oldalra dőlését ezzel is szabályozhatod. Előnye, hogy az egyes kerekek terhelését jobban külön-külön állíthatod, mint a stabival. A hangsúlyos kerékre én alacsonyabbat szoktam tenni 1 kattal, dőljön csak rá, azt haladjunk. Nyilván ez csak akkor igaz, ha a stabi nem a leglágyabb fajtából való, mert lágy stabi esetén amúgy is rádől, és ha lágy stabi mellett alkalmazol lágy lengéscsillapítókat, akkor pl. kanyarbejáraton nagyon az ívkülső első kerékre terhelődik a súly, sikít a gumi, a másik 3 meg még vidáman elbírna egy kis terhelést. Teljesen buta értékeknél elemelkedik kanyarbejáraton az ívbelső hátsó. Érdemes ezt kipróbálni, tök érdekes, engem a kupás Suzukik bólogatására emlékeztetett GPL-ben ez a jelenség. De ha ilyet tapasztalsz, már régen rossz helyen jársz, én ezt csak poénból próbáltam ki anno. Lengéscsillapítóknak szintén fontos szerepe van fékezéskor... ha elöl lágy, akkor alkalmazhatsz nagyobb féket előre, a súly úgy is oda terhelődik át. Eléggé más fékezési technika kell teljesen lágy és teljesen kemény lengéscsillapítók esetén, kell pár kör, amíg rá tudsz állni. Harmadik dolog, amire érdemes figyelni a beállításukkor az az, hogy bizonyos helyzetekben a lággyal jobban át tudsz csörtetni pl. kerékvetőkön. Dijonban is sokkal simább a dolog, ha kicsit lágyítasz rajtuk. Monaco WR (Ferrari biztos) meg az alagút után felvágódik a padkára, gondolom azt sem betonkemény bump / rebound-dal érte el... Lengéscsillapítókra is igaz, hogy lassabb pályán jobb lehet a lágyabb.

    Azt hiszem, kitértem a minden pályán állítandó dolgokra, hasmagasságot, bump rubbert csak akkor kell állítani, ha beüt az alja, és nincs is túl sok variáció. Váltóáttétel meg értelemszerű, meg WG és Szabi is jól leírták. Biztosan van egy-két szamárság abban, amit leírtam, kritikát elfogadok. Nem érzem magam nagy setupolónak, pár értéknek nem érzem tökéletesen a hatását.

    Jó tanács még, hogy egyszerre azért ne túl sok mindent állítsunk, és főleg ne olyanokat, amiknek a hatása összefügg. Elég sokat kell menni és próbálkozni, mire az embernek kialakul egy kis fogalma az egészről. Én általában még az első körök előtt állítok, egy új pályán is (stabit, diffit, összetartást), és abból indulok ki. Jó, ha van egyfajta referencia tehát.

    Versenyre én a hangsúlyos kerekeknél keményítem a futóművet, engedek a gumiból egykét kattot. Dijonon persze sárgán világított a bal hátsó, de azzal én nem törődtem, igazából nem is tudtam ellene tenni. : S Finomabb kigyorsítás és nagyobb első fék, kisebb /xx a diffiben, ezekkel érdemes még próbálkozni.

    Majd teszek fel, vagy linkelek pár setupot, de most nem vagyok GPL közelben. De ezeket is csak úgy érdemes kipróbálni, ha mentél a pályán bőven, össze tudod majd hasonlítani másik setupokkal, és akkor talán megtalálod a stílusodnak megfelelőt. Szóval, ha csak beülsz a gépbe, és mész, nem nagyon fogod érezni a különbséget, mindig legyen összehasonlítási alapod.
    Utoljára módosította: SzegletG; 2007. 10. 15. 00:15. Indoklás: "átcsörtetni a lengéscsillapítón..."
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  19. #44

    Re: Setupok

    Nahh én is leírok még egy-két dolgot.

    Gondolom alap hogy a kerék olyan 95 és 110 fok között adja le az ideális teljesítményt.

    A Wheel Rate vagy lengéscsillapítóknál a következőket kövesd: ha lágyítod akkor növekszik a tapadás viszont csökken a stabilitás és az irányíthatóság. Ha keményíted akkor értelemszerűen csökken a tapadás viszont nő a stabilitás, jobb lesz az irányíthatóság. Próbáld egymáshoz olyan 40(elöl)-60(hátul) arányban belőni. Ha az elsőt keményíted akkor az autó alulkormányzottabbá válik ha a hátsót keményíted akkor túlkormányzottabbá válik. Lágyabb hátsó lengéscsillapítónál nagyobb hasmagasságot ajánlott használni mivel növekszik az autó függőleges mozgási lehetősége. Ha keményebb akkor megintcsak értelemszerűen csökken az autó függőleges vándorlása és így alacsonyabb hasmagasság használható.

    Front Brake Bias vagy elülső fékerő: 53-51%-os értékkel már kellően rövideket lehet fékezni (persze ez függ a fékezési metódusodtól is )
    (én néha 49-50%-os értéket használok). Minél kisebb ez a százalék annál durvább erősebb a féked.

    Steering Ratio: Ez a stílusodtól függ és persze a pályától is. Pl. Watkins Glenen én 15:1 vagy 17:1 - es kormányzást használok általában amúgy 14:1 13:1 - es kormányzást és speciális pályákon pl. Monaco 12:1. Minél kisebb az első szám annál direktebben reagál az autó a kormánymozdulataidra.

    Bump Rubber: Rugóhatároló gumibak. Az autó ahogy gyorsul egyre lejjebb nyomódik az egyre nagyobb sebesség miatt és amikor a rugó eléri ezt a gumihatárolót gyakorlatilag ráül és nem megy lejjebb. Olyan pályákon ahol nagyok a szintkülönbségek(Spa, Mosport, Nürby) érdemes nagyobbra venni eleve ezt a gumihatárolót persze csak ha "beüt". Ha beüt akkor viszont vagy emeled az autó hasmagasságát vagy pedig a gumibakot keményíted.

    Clutches: Difiben lévő lemezes kapcsolók száma. Minél nagyobb értéket állítasz be annál merevebb lesz a kapcsolat a két hajtott kerék között. 1-re véve életveszélyesen reagáló autót kapsz nagy vándoráson viszont Pl. Ez nyújtott kanyarokban ill. speciális kimeneti ívvel rendelkező kanyarokban (Parabolica) kifejezetten előny mert gyakorlatilag "állhatsz" a gázon és az autó nem bicsaklik meg. Ha magas értéket állítasz akkor stabilabb kezesebb lesz a féktávokon és a kigyorsokon ami rajtnál és lassú pályákon előny lehet stílustól függően.

    Nahh így kb. ennyi mostanra. És még valami: Szeglethez hasonlóan én sem tartom magam Setup Gurunak.

    Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  20. #45
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Re: Setupok

    Felteszem a Silver setupjaim, Uli módosított a qual, a futam meg qual módosított, ezekre a sprint futamokra én nem szoktam alapvetően hozzányúlni az edzés setuphoz. Majd ha lesz időd hangulatod Silver után, ülj be a BRM-be is és teperj pár kört ezekkel, amíg vágod a pályát. Steering az olyan amilyen, én 210 fokos elforduláson használom a kormányt, MOMO Racing azt hiszem 260-at használ, Wingman már nem tudom mennyit, szóval számold ki az arányt, ha kiváncsi vagy, én hogy megyek. Többet forduló kormánnyal kell ugye a kisebb steering, hogy direktebb legyen. De ez tipikusan az az érték, amitől ugye nem lesz egy setup gyors vagy lassú, csak attól függ, milyen a stílusod, de méginkább attól, hogy mit szoktál meg : ). Verseny beállításokban két féle üzemanyag szint van, talán 61 és 64 liter, most úgy néz ki, hogy a 61 lesz a nyerő, az első 12 körben 29 litert pusztított el ez a kazán, akkor számolhatok 58-cal 24 körre (a könnyebb autónak nem tudom, hogy csökken-e a fogyasztása, de szerintem nem, ugyanannyit padlózod, és ugyanúgy is fékezel). A maradék 3 liter meg pont jó lesz a dadogás ellen. Qual setup valszeg már marad holnapig, race setupból pedig kettőt csatolok.

    Qualhoz nem sokat fűzök, most megfelel az én ízlésemnek, te döntöd el tetszik vagy nem. Talán még annyit, hogy az üza szinttel két és fél kört lehet megtenni, a második balos után a baloldali nagy hírdető tábla után szoktam resetelni, akkor pont átgurul a célon. : ) Holnap meg majd 6.ban gurulom le az első kört. Első kerekek nem melegednek be ennyi idő alatt, mért kör előtt kanyarban túrni kell az elejét, meg egyenesben nyikorgósat fékezni.

    Versenyre: mindkettő qual leszármazott, és még mindkettő béta stádiumban van. Az első hasonlít jobban a qualra, nekem azzal ment jobban. 45/85, balhátsót eszi is, meg erős negatív első összetartás van, tiszta olyan, mint a qual. A B verzió azokhoz próbál közelíteni, amilyenekkel Ricsi szokott menni versenyre. 45/60-ra csitított diffi, nullához közelített első összatartás. JE kerékdőlés maradt qual értéken, ennek köszönhetően a belső fele és a közepe nagyon melegszik, szerintem ezen módosítani fogok, nem érnek ennyit a balosok. Igazából a B verzióval eddig csak egy 12 köröst mentem, és lassabb voltam vele, de most fáradt is vagyok eléggé. Szóval szerintem egy katt a JE dőlésen nulla irányába, és akár még jó is lehet. Ez a verzió a hátsókkal barátságosabban bánik, és alapjában véve kevésbé támadó, mint a másik kettő. Ha még egyet puhítasz a hátsó stabin, olyan lesz, mint a ma született bárány. : )

    Folytatva az előző hsz-ek teoretikus-empírikus okfejtéseit, én 110-120 fok körül gondolom az ideális gumihőmérsékletet, versenyen ha egykét kanyarban besárgul, de utána visszamegy, az nálam elfogadott. HGPLM futamokra úgy szokott menni a verseny setup gyártás, hogy qual setupból kiindulva hangsúlyos keréknél a rugót keményítem, esetleg a lengéscsillapítót is. Guminyomásból engedek. Nyomást mindig úgy érdemes versenyre nézni, hogy a csúcsértéket érje el a gumihőmérséklet, mert a GPL számol a nyomás változásával amikor melegszik, és jó (főleg verseny) setup 90-100-110 fokig úgy viselkedik, hogy a gumi közepe hidegebb lesz (nem érte még el az üzemi nyomást). Ezért pl. én Dijonon már tökig laposra engedtem szinte a Coopert, de a bal hátsó legalább egyenletesen volt sárga, nem volt kiugróan piros a közepe (stabilan 140 felett volt mindhárom érték). Cserében nem is volt végsebesség (összes gumit engedtem igazából, de a BH volt a legdurvább). Nem hiszem egyébként, hogy a Dijon setupom olyan húde jól sikerült volna, melegedett is, végsebesség se volt, de a kanyargóban azért jó voltam vele. Gumihőmérsékletről még annyit, hogy ha futamra 120 fok körül lövöd be, az cinkes annyiból, hogy jön egy nagyobb megcsúszás, vagy neadjisten egy ütközés, és a hangsúlyosoknak máris kiganéztak, azonnal mennek erős sárgába. Ha ügyes vagy, kigyorson próbálod erőltetni, netán megforogsz, és már piros is... Ezért írhatta szerintem Szabi, hogy 95-110 az ideális, egyébként én 120 fölött sem észlelek tapadásvesztést a normális tartományban.

    Ricsi beállításai általában nem olyan agresszívek, mint az enyémek, különösen igaz ez a versenyre. Tegnap addig beszéltek nekem, hogy kezdem elhinni, hogy futamra tényleg jobb egy szolidabb, de kíméletesebb beállítás, amivel lehet csinálni 24 kört tök egyenletesen, ezért kezdtem ma a B verzió kimunkálásába. De mint említettem, lassabb vagyok még vele, szóval az, hogy Ricsi mindig gyorsabb hozzám képest futamon, mint edzésen, azért erősen alkat kérdése is.

    Linkelek még beállítást, másik pályákra, de ezek eddig is fent voltak. Majd ha odaér a bajnokság, lehet őket kipróbálni (addig is, de mint mondtam, szerintem jobban bele kell mélyedni a pályákba, hogy igazán legyen értelme).

    Monza, Ferrari, qual, ezzel mentem a 26-os időt, de szerintem csak olyan 90%-os, elsősorban összetartást variálnék.

    Hm, Honda Mosport setupokat mégis inkább csatolom, na ezek szerintem 100%-osak, imádtam velük menni. GP-re nagy kompromisszum kellett, de végül összejött egy nagyon jó setup. : )
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Utoljára módosította: SzegletG; 2007. 10. 15. 11:18.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  21. #46
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Setupok

    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Én is GH2/Fast01 hívő vagyok, az autó beállításához pedig abszolút nem értek, még a benzinszintet is a futam előtt próbálom valakitől megtudni Fast01 innen: www.sim-replays.de

    Hajrá!
    Kelt: 2006. 01. 09.

    Ehhez képest mutatkozik némi fejlődés
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  22. #47
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Smile Re: Setupok

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez képest mutatkozik némi fejlődés
    Igen, azzal a hsz-emmel én is szembesültem. : ) HGPLM14 Kyalami után kezdtem csak ezekbe igazán belemélyedni, mert oda nem volt kényelmes senkié, és Ricsi és Szabi el is tángáltak. Amúgy szinte mindent Ricsi magyarázott el, úgyhogy ezer év hála . Voltak néha jó vitáink, minek mi is a hatása : ).
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  23. #48
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: Setupok

    Eleinte furcsálltam, hogy egy olyan szintű versenyző, mint Ádám, setup-tanácsokat kér. De végülis egy egy külön szakma a versenyzésen belül, tehát érthető. És tök jó, hogy legalább Szeglet és Szabi elárulták a titkaikat. Nem mintha pl. rajtam ez sokat segítene
    Épp ezért én annyit árulnék el (hátha van még aki esetleg az én nyomdokaim környékén lépeget - tehát max a junioroknak), hogy nekem az is majd 2 szezonba telt mire találtam olyan setup-ot ami úgy érzem megfelel nekem. Szóval azt akarom mondani, hogy aki még nem ért a setupoláshoz (sokan vagyunk így asszem), annak sztem az a legfontosabb, hogy próbáljon olyan setup-ot keresni ami az ő vezetési stílusához illik. Ezt nyilván kifejthetném bővebben, de nemtom. Ezt úgyis érezni. Én sokat próbálkoztam Ali, majd GH1 setupokkal, de egyikben sem éreztem igazán jól magam. Mígnem egyszer kipróbáltam Masaki Asano egyik setupját, és tetszett. Azóta szinte csak ezekkel megyek. Persze itt-ott van 1-2 katt módosítás, de maguk az alapok fekszenek nekem.
    Szóval sokan sokféleképpen vezethetünk, de sztem mindenki meg tudja találni a magához való beállításokat.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  24. #49

    Re: Setupok

    Akkor én is folytatom a dógaim. Szerintem nem kérdéses az hogy a versenyre másabb setup kell. Egy igazi qualysetupból picit necces kiindulni mert ott a guminyomás a dőlésszög és az összes fontos paraméter gyakorlatilag arra a rövid távra van belőve amit mész vele. Ha többet próbálsz az autó egyszerűen ráolvad az útra és ezt most nem pozitívnak kell venni. Izzanak a kerekek, felrobban a motor stb. Versenyre picit szolidabb difi ajánlott (persze csak ha a kerekek izzanak és ehhez ki kell tesztelni a setupod rendesen hogy belekalkuláld, hogy hibázol) mivel qualyra alkalmazott difivel a kerekeid gyakorlatilag 5kör után elveszthetik a tapadást mert túlmelegszenek. Versenyre ajánlott még az alacsonyabb guminyomás minden guminál mert a verseny elején akkora terhelést kap a gumi (ugye a nehéz autó miatt) hogy túlmegy az ideális nyomáson ami nem túl szerencsés (végsebességed csökken). A GUMINYOMÁST
    MELEGEN KELL NÉZNI!!! A MELEGEN MÉRT IDEÁLIS NYOMÁS: 170-180Kpa!! Ha izzanak a kerekek akkor a difit, toe int és outot, stabikat, és a tyre cambert lehet babrálni ill. ellenőrizni. Ezek mind befolyásolják a gumihőmérsékletet. A motor az meg a váltási metódusodtól függ de ezenkívül nemsokat tehetsz érte. Egy nagyon picit és a másodperc tört részére én felengedem a gázt váltás közben de a motorért gyakorlatilag ezzel mindent megtettél hacsak nincs akkora előnyöd hogy nekiállhatsz spórolni ami viszont megint okozhat robbanást mert nincs meg a sebességed nincs meg a megfelelő menetszél ami hűtse a mocit. Nagyon lutri különben. Személyes tapasztalatom (és ezzel Szeglet kolléga nem ért egyet tudom ) -mindenki maga eldöntheti elhiszi é vagy sem- hogy a lassabb pályákon nagyobb az esélye a motorhibának mivel nincs akkora sebesség nincs akkora hűtés se. Nekem sokkal többször durrant el a motor lassú pályákon mint a gyorsakon legalábbis.

    Mostanra ennyi

    Szabi
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  25. #50
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: Setupok

    Hehe, márpedig én tök egyforma setuppal megyek mindig a versenyt és edzést nézve. Igaz, én a versenysetuppal edzek

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •