• Indul a HTCM5!!!

    Tisztelt Versenyzőtársak!



    2011. október 12-én indul a Hungarian Touring Car Masters (HTCM) 5. bajnoki szezonja! Az átszervezés és a szűkös határidő miatt úgy döntöttünk, hogy a játékhoz azóta újonnan megjelent kiegészítéseket (WTCC 2010) ebbe a bajnokságba még nem illesztjük bele! Ettől függetlenül biztosak vagyunk benne, hogy a megszokott magas színvonalú, izgalmas versenyek ugyanolyan élményt fognak nyújtani, régi- és új versenyzőknek egyaránt!

    Szóval kormányt fel, steam-et indít, és induljon a móka!

    Versenyszabályzat
    Versenynaptár
    Csapatnevezés
    Skinhasználat
    Szervertagság
    HTCM5 segédlet az induláshoz
    Komment 23 Komment
    1. speedr logója
      speedr -
      Legalább 1 STCC2-t rakjatok bele pls 3000ft, nem akarom elhinni h ez bárkinek is nagy összeg lenne
    1. Zsolti-010 logója
      Zsolti-010 -
      Milyen átszervezés? Komolyan mondjátok hogy, egy egész nyár után, arra hivatkoztok hogy szűkös a határidő.Már tavasszal is ha jól emlékszem arról ment a párbeszéd hogy kell-e az STCC 2.
    1. Leo67 logója
      Leo67 -
      Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
      Milyen átszervezés?
      Az a jó, ha nem tűnt fel. Pál Feri leadta a kulcsokat. Volt/van itt egy kis háttérmunka, hogy minden rendben folytatódjon.

      Az STCC2-vel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.
    1. neilszab logója
      neilszab -
      Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
      Milyen átszervezés? Komolyan mondjátok hogy, egy egész nyár után, arra hivatkoztok hogy szűkös a határidő.
      Illetve nem tudom, hogy az feltűnt-e, hogy a HTCM szervezősége is teljesen lecserélődött és hogy most Palesz egyedül látja el a feladatokat, mivel nem volt túl nagy jelentkezés a posztra... pedig van bőven háttérmeló egy bajnokság beizzításával! De lehet jelentkezni Palesznál, hogy szeretnél segíteni!
    1. zolibphc logója
      zolibphc -
      Igazából egy STCC 2-nek az idő szűkéhez sok köze nem lehet, csak meg kell venni, letölteni, és ennyi, szarabb netkapcsolattal sem tarthat tovább pár percnél! Tesztelni sem kell(ett volna)!
      Érezhető volt, hogy kimarad, már tavasszal is jópáran zúgolódtak, hogy 2800 forint veszélyes befektetés...
    1. Palesz logója
      Palesz -
      Na akkor most teljesen őszinte leszek! Az STCC2-nek igazából nem nagyon van értelme, szerény meglátásom szerint. Új pályákat nem nyújt! Az egyetlen ami bekerülhetne a bajnokságba, az a Cruze. A Volkswagen úgyis tiltott lenne, mert irreálisan gyorsabb a többinél, az Opellal és a Toyotával meg nem gondolom hogy bárki is menne, mert a Ladával is verhetőek. Lassú autónak már így is elérhető az S60-as, az A4-es, stb. Tehát egy autó miatt kár erőltetni. De akkor kiírok egy szavazást, hogy legyen-e, mert valóban nem abba 2800Ft-ba fog senki belepusztulni szerintem. Személy szerint én fölöslegesnek tartom, de akkor legyen demokrácia, szavazzunk, amire vasárnap estig több szavazat érkezik, az fog történni...
    1. speedr logója
      speedr -
      Opel, Toyota, meg s60?! s60al nyerték a legutóbbi RD bajnokságot. Az opel gyors, picit gyengébb a kanyartempója (kicsit alfa 156 feeling), a toyota meg rendkívül stabil gép (már már Accord szintű). Az A4 meg szerintem nem éppen lassú, ha be kellene sorolnom akkor lacetti és leon közé tenném. Lenne egy kérdésem a Nurburgring az a gt evo-s lesz?
    1. zolibphc logója
      zolibphc -
      Idézet Eredetileg speedr írta Hozzászólás megtekintése
      Opel, Toyota, meg s60?! s60al nyerték a legutóbbi RD bajnokságot. Az opel gyors, picit gyengébb a kanyartempója (kicsit alfa 156 feeling), a toyota meg rendkívül stabil gép (már már Accord szintű). Az A4 meg szerintem nem éppen lassú, ha be kellene sorolnom akkor lacetti és leon közé tenném. Lenne egy kérdésem a Nurburgring az a gt evo-s lesz?
      Nameg a C30, ami szintén versenyképes!
    1. Palesz logója
      Palesz -
      Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
      Nameg a C30, ami szintén versenyképes!
      Az eddig is volt, ezután is lesz!
    1. zolibphc logója
      zolibphc -
      Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
      Az eddig is volt, ezután is lesz!
      Csak az STCC 2-es jobb (szerintem) a réginél.
    1. prost logója
      prost -
      Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
      Na akkor most teljesen őszinte leszek! Az STCC2-nek igazából nem nagyon van értelme, szerény meglátásom szerint. Új pályákat nem nyújt! Az egyetlen ami bekerülhetne a bajnokságba, az a Cruze. A Volkswagen úgyis tiltott lenne, mert irreálisan gyorsabb a többinél, az Opellal és a Toyotával meg nem gondolom hogy bárki is menne, mert a Ladával is verhetőek. Lassú autónak már így is elérhető az S60-as, az A4-es, stb. Tehát egy autó miatt kár erőltetni. De akkor kiírok egy szavazást, hogy legyen-e, mert valóban nem abba 2800Ft-ba fog senki belepusztulni szerintem. Személy szerint én fölöslegesnek tartom, de akkor legyen demokrácia, szavazzunk, amire vasárnap estig több szavazat érkezik, az fog történni...
      Pedig úgy kinéztem magamnak a 2009-s Bömit
    1. barzo laszlo logója
      barzo laszlo -
      Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
      Milyen átszervezés? Komolyan mondjátok hogy, egy egész nyár után, arra hivatkoztok hogy szűkös a határidő.Már tavasszal is ha jól emlékszem arról ment a párbeszéd hogy kell-e az STCC 2.
      Szia Zsolti.

      Ha nemlátod nem azt jelenti hogy nemlétezik.
      Átszervezés van, problémák is akadnak. Így alakult és mindenki azon van hogy ebből minél kevesebb fennakadás legyen. Olvass kicsit több fórumot, észrefogod venni.

      Mellesleg nem felháborodni kell, hanem résztvenni a munkában! Akkor fogod látni hogy egy STCC 2 beillesztése a bajnokságba nem két egérkattintás. (Azzal hogy felteszed a szerverre, nemcsináltál semmit.)

      De itt van még az óvások elbírálása, a futamok lebonyolítása, a prequal és még hosszan sorolhatnám mindazt amihez itt mindenki hozzászokott és jó és egyik sem megoldható 2 egérkattintással! Ezek mögött munka van. Sokkal több, mint gondolod. A szervezők mindezt a szabadidejükből veszik el. Légyszives tartsátok tiszteletben.
    1. mezgabor logója
      mezgabor -
      Helló Mindenki!

      Új szervertag vagyok (leszek), és valami nem világos. A versenynaptárban vannak olyan pályák, amik az én játékverziómon nincsenek rajta. Pl. első ránézésre Surfers Paradise, Nürburgring (24H layout) (?), Hungaroring. Ezeket honnan tudom leszedni és hogyan tudom betölteni?


      Kösz a válaszokat, előre is.
    1. vlevi logója
      vlevi -
      Valószínűleg innen letölthető lesz majd egy pakkban az egész, de Surfers Paradise engem is érdekelne, hogy tudjak egy kicsit tekeregni rajta, mert az Indycar Racing II óta nem mentem ezen a pályán nogripen fennt van, de nem tudom, ti is azt a változatot néztétek-e ki magatoknak. Esetleg a http://www.weissbierbude.de -ről? Vagy máshonnan?
      Nürburgring is érdekes, mert az ugyebár benne van a GTR EVO-ban, de gondolom nem az a változat lesz a HTCM5-ben.
      Hungaroringből pedig valaki kipróbálhatná a 2011-est, mert az nem mérvadó, ha én megnézem.
    1. Várkonyi Tibor logója
      Várkonyi Tibor -
      Hello.

      Ha jövőhéten fizetem a szerverdíjat akkor is indulhatok a bajnokságban?
      Az STCC2-öt hol lehet beszerezni?

      Üdv.
    1. shimano2008 logója
      shimano2008 -
      Hello

      Én sem tudom honnan kell letölteni azokat a pályákat,amik nincsenek benn a játékban alapból.Szeretnék futamokon résztvenni,de ahhoz ismerkednem kell a pályákkal.
      Igazából még a szerverre való csatlakozás nem tiszta.Hogyan is kell csatlakozni ? Mert nem találtam meg a szervert a multi résznél.
    1. vlevi logója
      vlevi -
      Idézet Eredetileg Várkonyi Tibor írta Hozzászólás megtekintése
      Hello.

      Ha jövőhéten fizetem a szerverdíjat akkor is indulhatok a bajnokságban?
      Az STCC2-öt hol lehet beszerezni?

      Üdv.
      A RaceRoom.net oldalon lehet megvenni, és az így kapott kódot a steambe be kell regisztrálni.
    1. mezgabor logója
      mezgabor -
      Idézet Eredetileg shimano2008 írta Hozzászólás megtekintése
      Hello

      Én sem tudom honnan kell letölteni azokat a pályákat,amik nincsenek benn a játékban alapból.Szeretnék futamokon résztvenni,de ahhoz ismerkednem kell a pályákkal.
      Igazából még a szerverre való csatlakozás nem tiszta.Hogyan is kell csatlakozni ? Mert nem találtam meg a szervert a multi résznél.
      Magam sem kérdezhettem volna jobban...
      Ezekre én is kíváncsi vagyok még mindig.
    1. shimano2008 logója
      shimano2008 -
      Már a szervert megtaláltam,pályákat is töltöttem fel,de csatlakozni nem tudok.
      Rossz jelszó,ezt írja.Gyanítom még hiányzik valami.
    1. mezgabor logója
      mezgabor -
      Tudja valaki, hogy hol lehet a pályákat letölteni? Most elsősorban a Surfers Paradise érdekelne.
      Segítséget kérnék még a Vauxhall Vectra letöltéséhez is (a 2007-est megtaláltam, az meg van, de ugye van egy évszám nélküli (?) is).

      Köszönettel