• HGTRM8 versenynaptár

Elkészült a HGTRM8 versenynaptára, a bajnokság pedig 2010. október 03-án indul útjára!

Autók használatára vonatkozó szabályok:
    Egy futamon a csapat tagjai azonos autóval kötelesek elindulni. Ennek megszegése a csapat és a pilóták kizárását eredményezi az adott futamról.

NGT
    Két autó választható, Ferrari 360 Modena, Mosler.
    Az autókat 8-8 alkalommal kell felhasználni, tetszőlegesen!
    GT
    Választható autók: Ferrari 550 Maranello, Ferrari 575 GTC, Lamborghini Murcielago R-GT, Saleen S7-R, Lister Storm, Corvette C5-R, Maserati MC12, Chrysler Viper GTS-R
    Az autókat 2-2 alkalommal kell felhasználni, tetszőlegesen!

Az add-on pályákon állórajt lesz, a gyári pályákon repülőrajt!

2010.10.03 A1 Ring - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 16:00 táv:50%
    2010.10.10 A1 Ring - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 08:00 táv:50%
    2010.10.17 Brno - Mosler-Modena 20% eső, Futam kezdése GTR2 szerint: 14:00 táv:50%
    2010.10.24 Brno - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 16:00 táv:50%
    2010.10.31 Zhuhai - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 06:00 táv:50%
    2010.11.07 Zhuhai - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 18:00 táv:50%
    2010.11.14 Estoril - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 05:00 táv:50%
    2010.11.21 Estoril - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 10:00 táv:50%
    2010.11.28 Donington - Mosler-Modena 50% eső, Futam kezdése GTR2 szerint: 14:00 táv:50%
    2010.12.05 Donington - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 11:00 táv:50%
    2010.12.12 Monza - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 19:00 táv:50%
    2010.12.19 Monza - GT 70% eső, Futam kezdése GTR2 szerint:13:00 táv:50%
    2010.12.26 Christmas Party Fun Cup, táv:50%
    2011.01.02 Happy New Year Fun Cup, táv:50%
    2011.01.09 Dubai - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 18:00 táv: 50%
    2011.01.16 Dubai - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 05:00 táv:50%
    2011.01.23 Istanbul - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint:11:00 táv:50%
    2011.01.30 Istanbul -GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 14:00 táv:50%
    2011.02.06 Spa 04 - Mosler-Modena 2 óra száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 7:00 táv:2 óra
    2011.02.13 Spa 04 - GT 2 óra száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 18:00 táv:2 óra
    2011.02.20 Imola - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 14:00 táv:50%
    2011.02.27 Imola - GT 70% eső, Futam kezdése GTR2 szerint: 08:00 táv:50%
    2011.03.06 Magny-Course - Mosler-Modena 20% eső, Futam kezdése GTR2 szerint: 13:00 táv:50%
    2011.03.13 Magny-Course - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 17:00 táv:50%
    2011.03.20 Crowne Plaza - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 04:00 táv:50%
    2011.03.27 Crowne Plaza - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 15:00 táv:50%
    2011.04.03 Le Mans - Mosler-Modena 2 óra száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 17:00 táv:50%
    2011.04.10 Le Mans - GT 2 óra száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 07:00 táv:50%
    2011.04.17 Watkins Glenn GP - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 12:00 táv:50%
    2011.04.24 Watkins Glenn GP - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 16:00 táv:50%
    2011.05.01 Enna Pergusa - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 08:00 táv:50%
    2011.05.08 Enna Pergusa - GT 50% eső, Futam kezdése GTR2 szerint: 13:00 táv:50%
    2011.05.15 Sepang - Mosler-Modena száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 14:00 táv:50%
    2011.05.22 Sepang - GT száraz, Futam kezdése GTR2 szerint: 14:00 táv:50%

A módosítás jogát a Versenybíróság az addon tesztek alapján fenntartja.

Büntetési pontrendszer került kidolgozásra, melyről később a szabályzatban olvashattok bővebben!
    Komment 126 Komment
    1. Gabe logója
      Gabe -
      Nem is tudom mit írjak! Így teljesüljön minden kívánságom!

Gratulálok!
    1. Bazsy logója
      Bazsy -
      Köszönjük! Reméljük az "új" szabályzat is elnyeri mindenki tetszését!
    1. mikkkka logója
      mikkkka -
      Azt szeretném megtudni, hogy skinelni lehet e majd, vagy ha ahoz túl sok a GT, akkor legalább az NGT-ket lehet-e majd? Mi a terv ? CSak azért lenne fontos minél előbb eldönteni, mert ha lehet akkor még tesztelni is kell majd azokat és már csak alig 1 hónap van a kezdésig. Szerintem legelább az NGT-ket lehessen pingálni !
      ...vagy inkább aki amit tud és belefér az időbe...
    1. Bazsy logója
      Bazsy -
      Igazad van, kezdhetiket pingálni az NGT-t. Megpróbáljuk a bajnokság kezdéséig összeszedni és felrakni az új skineket!
      GT-t is csinálhatjátok, de azt nem ígérem biztosra, hogy fel is lesznek használva
    1. mikkkka logója
      mikkkka -
    1. Gabe logója
      Gabe -
      Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
      Köszönjük! Reméljük az "új" szabályzat is elnyeri mindenki tetszését!
      Bizakodva várom az új szabályzatot, már csak jó lehet!
    1. Bazsy logója
      Bazsy -
      Idézet Eredetileg Gabe írta Hozzászólás megtekintése
      Bizakodva várom az új szabályzatot, már csak jó lehet!
      Türelem, türelem!
    1. vapetike logója
      vapetike -
      Tetszik a versenynaptár, de az esős Ennan érdemes elgondolkodni szerintem.
      Én imádom a pályát, semmiképp nem venném ki a naptárból, de így is alig értünk be néhányan. Esőben még durvább lesz.
      Monza esőben korrekt, sőt még izgalmasabb is...de Enna esőben roncsderbi lesz, aminek nem látom sok értelmét. Én innen vinném az esőt.
      Vélemény?
    1. Tomcy logója
      Tomcy -
      Ez a Ferka/Mosler páros annak aki szinte egész életében porséval ment nagyon nagy szívás lesz szerintem, a ferka annyira más stílust kíván mind beállításban mind vezetésben, hogy ezzel nagyon a régi ferkások lesznek előnyben szerintem, szóval ez a része nekem nem bejövős.

GT érdekes az biztos, viszont hogy a csapatnak ugyan azzal a kocsival kell mennie szerintem nem jó, én most erősen gondolkozom, hogy nem alapítok csapatot és akkor azzal tudok menni amivel akarok, mivel valszeg nincs még 2 olyan ember aki ugyan azokra a futamokra akarja felhasználni az adott kocsit amire én.

Estorilt nem tettem volna esőre, mert az szárazon sokkal élvezetesebb szerintem, esőbe viszont elég nagy szívás a vonalvezetés miatt, egy biztos hogy melós lesz.

Így első olvasatra asszem én inkább a fairplay díjat helyezem előtérbe mint a jó év végi szereplést arra valahogy nagyobb sanszot látok.

Várom én is az új szabályzatot.
    1. Tomcy logója
      Tomcy -
      Ja még egy kérdés.
      Spa marad dupla pontozás vagy nem, egyáltalán lesz-e olyan futam ami duplát ér?
    1. Bazsy logója
      Bazsy -
      Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
      Ja még egy kérdés.
      Spa marad dupla pontozás vagy nem, egyáltalán lesz-e olyan futam ami duplát ér?
      A szabályzatból minden ki fog derülni........a napokban
    1. Bazsy logója
      Bazsy -
      Így első olvasatra asszem én inkább a fairplay díjat helyezem előtérbe mint a jó év végi szereplést arra valahogy nagyobb sanszot látok.
      Csípem a humorodat!
    1. Tomcy logója
      Tomcy -
      Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
      Csípem a humorodat!

Pedig tényleg végigfutott az agyamon!
    1. TT Echo logója
      TT Echo -
      Én is arra leszek kíváncsi, milyen vágásellenőrzést talált ki a tisztelt VB?
    1. Petter logója
      Petter -
      Le Mans!!!!
      Hatalmas köszönet!
      Esetleg kicsit még hosszabb? +0,5-1 stunde!
    1. barzo laszlo logója
      barzo laszlo -
      Ez a Ferka/Mosler páros annak aki szinte egész életében porséval ment nagyon nagy szívás lesz szerintem, a ferka annyira más stílust kíván mind beállításban mind vezetésben, hogy ezzel nagyon a régi ferkások lesznek előnyben szerintem, szóval ez a része nekem nem bejövős.
      A mindentűrő Porsche-k fizikája eléggé ellett baltázva, így akinek azjönbe, az minden más típussal hátránybalessz. A modena agresszív, a Mosler viszont emlékeim szerint mind a kétirányba jól setupolható.
      GT érdekes az biztos, viszont hogy a csapatnak ugyan azzal a kocsival kell mennie szerintem nem jó, én most erősen gondolkozom, hogy nem alapítok csapatot és akkor azzal tudok menni amivel akarok, mivel valszeg nincs még 2 olyan ember aki ugyan azokra a futamokra akarja felhasználni az adott kocsit amire én.
      Ebben maximálisan egyetértek, én is hasonló eredményre jutottam. Nemszívesen erőltetnémrá senkire azokat az autókat ami nekem jó, mással meg nemszívesen küszködnék. Szerintem csapaton belül úgyis működik a kommunikáció, ill setupmegosztás, így nemfog másik autóval görcsölni valaki, meg sajátmagának 0-ról setupolgatni hacsak tényleg nemérzi szükségét!
      (Amúgy meg úgyis a félmezőny Prost setupjával fog indúlni úgyhogy az autóválasztás kérdését evvel elis rendeztük. )
      Viszont az hogy ki mivel a leggyorsabb az nemcsak a pályától hanem a vezetési stílustól is függ. Van aki a kigyorsításokra koncentrál (lásd Tomcy ) és van aki inkább a féktávokonjobb. A végeredmény ugyan az, de mindkettőhöz más más autó és setup fekszik.
    1. Gabe logója
      Gabe -
      Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
      Én is arra leszek kíváncsi, milyen vágásellenőrzést talált ki a tisztelt VB?
      van egy olyan érzésem, hogy az Imola és Magny lesz cserélve, ha az add on teszt bejövős lesz!
    1. Tomcy logója
      Tomcy -
      Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
      A mindentűrő Porsche-k fizikája eléggé ellett baltázva, így akinek azjönbe, az minden más típussal hátránybalessz. A modena agresszív, a Mosler viszont emlékeim szerint mind a kétirányba jól setupolható.
      Ebben maximálisan egyetértek, én is hasonló eredményre jutottam. Nemszívesen erőltetnémrá senkire azokat az autókat ami nekem jó, mással meg nemszívesen küszködnék. Szerintem csapaton belül úgyis működik a kommunikáció, ill setupmegosztás, így nemfog másik autóval görcsölni valaki, meg sajátmagának 0-ról setupolgatni hacsak tényleg nemérzi szükségét!
      (Amúgy meg úgyis a félmezőny Prost setupjával fog indúlni úgyhogy az autóválasztás kérdését evvel elis rendeztük. )
      Viszont az hogy ki mivel a leggyorsabb az nemcsak a pályától hanem a vezetési stílustól is függ. Van aki a kigyorsításokra koncentrál (lásd Tomcy ) és van aki inkább a féktávokonjobb. A végeredmény ugyan az, de mindkettőhöz más más autó és setup fekszik.

Nem lett a porsék fizikája elrontva, az életben igy ugyan így kell velük menni.
      Munkatársam aki magyar gokart bajnokin 3. lett és most a kicsik oktatásával és a kartok beállításával és szerelésével foglalkozik mesélte, hogy ismerőse ment már kupás porséval és ő is azt mondta, hogy rondán kell menni a porséval azaz kicsit meg kell indítani a seggét és taposni neki mint a barom és akkor kanyarodik és akkor lesz gyors is.
      Szóval szerintem elég jól meg van csinálva.

Setup terén én nem tudok Prost setupjával menni, mert teljesen más a stílus, egyedül ami hasznos nekem belőle az a futómű beállítás mert ahhoz hülye vagyok még mindig, a többit meg úgy is a saját ízlésem szerint kell belőnöm.

Amúgy idén arra próbálok rámenni, hogy minél jobban kíméljem a gumikat, mert nekem nincs olyan autó vagy pálya amin 30perc alatt ne koptassam el a med-med gumikat és ez gáz, persze viszonylag gyors(és főképp szerény ) vagyok de nekem mindig azért kell küzdenem, hogy a plusz kerékcsere miatt szerzett hátrányt ledolgozzam.
    1. White logója
      White -
      A GT-ben a csapaton belüli azonos autó választás szerintem sem igazán megvalósítható. Vegyük azt a példát, hogy a csapatból valaki a 2 eldobható futamon kívül minden versenyen elindul, a másik tag viszont csak néha tud rajthoz állni, és az pont az a futam amin az 1. számú tag nem tud elindulni és ezen ellövi az F550-et.
      Ez az autóválasztás csak vitákat és ellentéteket szülne csapaton belül. Vagy többen (ahogy Tomcy is írta) inkább egyéniben fognak indulni.
    1. Kennystyle logója
      Kennystyle -
      A bajnokság rendszere nekem kifejezetten tetszik de a pályákat elnézve NAGYON remélem, hogy Imola és Magny kikerül a naptárból a vágások miatt